Koje kučište kupiti? Molim savjete

poruka: 70
|
čitano: 15.562
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
odjavljen
offline
Koje kučište kupiti? Molim savjete

Sada upravo vidim da imam thumbs down-e u prvom postu, pa molim dotične da obrazlože s čime se oni to ne slažu?!?

Svašta.

Odnosno, kao što piše: Ako netko zna nešto bolje, neka predloži!!

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.12.2010 18:14 (tomytheboss).
 
2 0 hvala 0
16 godina
online
RE: Koje kučište kupiti? Molim savjete
sheX kaže...

Ma kakvi SilverStone i Lian Li možda imaju dobra kućišta ali su skupa ko đavo,uz to CM ima bolja i jeftinija,dajte već jednom priznajte sami sebi da CoolerMaster ima najbolja kućišta (HAF 912+,HAF 922,HAF 932,HAF X,Cosmos S,StormSniper) i još mnogo manjih kućišta namijenjenih low end korisnicima..i de ti meni molim te nađi Silverstona ili Lian Li-a ispod 400kn...dok CM dere u tom području a bogami i na high end području

Mozda imaju ? Oprosti, ali 98% sam siguran da si balavac i da uopce nemas iskustva pa zbog toga necu u raspravu.

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
14 godina
offline
Koje kučište kupiti? Molim savjete

Iskreno, nisam siguran zašto ljudi toliko pričaju protic Silverstone i Lian-Li kučišta. Ta kučišta cijenom jesu malo dalje od onoga što velika večina nas može ponudit. Ali u njihovu kvalitetu ne treba sumnjat. Dovoljno je otić u neki shop, koji prodaje neka od navedenih kučišta i uvjerit se osobno u njihove mogučnosti.

 

Osobno, da imam viška novaca. Lian-Li bi mi bio prvi izbor za kučište. I Silverstone je jako kvalitetan i dobar. Mene osobno ne pale vanjski estetski dodaci i ljepote. Tako da mi CoolerMaster ne predstavlja ništa. Daleko od toga da ne valja. Ali po meni brate nije ni najbolji za navedeno.

 

EDIT: a nemojmo  zaboravit i corsaira.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.12.2010 17:38 (zabranjeniples).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Koje kučište kupiti? Molim savjete

Moj glas ide za Bitfenix Colossus.

Ukoliko vam je mobitel u kvaru, ili ga želite prodati, zovite ovaj broj- 091 172 6697
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Koje kučište kupiti? Molim savjete

Evo dakle, trebalo je biti Silverstone Raven, ALI, kod nas u Hrvatskoj ga nema. Imaju samo SST RV01B, koje je sivo iznutra i nema bočni prozor. Tako da ništa od toga. SST RV01B-W ima u Srbiji, Sloveniji, Bosni...etc...ali kod nas ne! Baš krasno.

Onda opet u razmišljanje.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koje kučište kupiti? Molim savjete

Ja ti lijepo kazem da pricekas 600T {#}

The best way to be boring is to leave nothing out.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Koje kučište kupiti? Molim savjete

pa haf x i gotovo,nemožeš pogriješit

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koje kučište kupiti? Molim savjete

uzmi haf X

zasto prst dole !!!! stavi barem hvala ako sam ti pomogao,,
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.12.2010 20:43 (tpg).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Koje kučište kupiti? Molim savjete
sheX kaže...
Batista kaže...
tomytheboss kaže...
Batista kaže...

Raven, Silverstone Raven.

 

Ovog Anteca sam gledao prije jedno 5 sati u Linksu, meni odvratno kuciste, na dodir mi nije ulio dojam cvrstoce i vrijednosti te svote novca.

Zašto Raven? Jesi ga vidio uživo pa zato ili... I ja sam vidio ovog Anteca. Je, to je istina, malo preskupo za to kako izgleda, ili se varam? Raven nisam vidio uživo, pa zato pitam.

Meni osobno, Silverstone i LianLi su bili pojmovi za kucista. Danas sam u Linksu uzimao brdo komponenata pa sam imao vremena pregledavat u izlogu... HAF-ovi, ne znam, meni je to ruzno, to sto ima odlican protok zraka me ne uzbudjuje previse. Moras imat mrcinske kartice u crossu ili SLi-u da iskoristis tu prednost, a ovo da podrzava 4 grafe ne bi komentiral... To je pisljivi argument koji nema veze i u 95% slucajeva koristi.

 

Silverstone ima i vise nego kvalitetna kucista, po cijeni i mora bit kvalitetno. Uz to Raven je specifican po postavljanju komponenti, konacno kuciste kod kojeg masivniji hladnjaci ne savijaju samu graficku.

Ma kakvi SilverStone i Lian Li možda imaju dobra kućišta ali su skupa ko đavo,uz to CM ima bolja i jeftinija,dajte već jednom priznajte sami sebi da CoolerMaster ima najbolja kućišta (HAF 912+,HAF 922,HAF 932,HAF X,Cosmos S,StormSniper) i još mnogo manjih kućišta namijenjenih low end korisnicima..i de ti meni molim te nađi Silverstona ili Lian Li-a ispod 400kn...dok CM dere u tom području a bogami i na high end području

Ne bi se bas slozio s tobom.

 

Sto se tice high-end kucista, tu je Lian-Li neprikosnoven, CM mu ne moze nista. Pogledaj malo na njihovoj stranici, pa svako kuciste im je tool-less, a da ti ne pricam o kvaliteti izrade...

Samo P-80 full tower kuciste obara s nogu i dan danas, a staro je vec nekoliko godina.

Istina je da CM ima neka dobra rjesenja u mid segmentu, i ova full tower kucista su ok, ali jos se to ne moze mjeriti sa Lian-Li, Silverstone i ostalim ultra teskim proizvodjacima kucista.

 

btw, izmedju tog izbora, preporucio bi ti Ravena. Mada ni HAF nije los.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.12.2010 21:48 (the. Shelby).
15 godina
odjavljen
offline
Koje kučište kupiti? Molim savjete

Meni je Bitfenix odličan. BTW, jesi li možda razmišljao o Cosmos S-u?

Ukoliko vam je mobitel u kvaru, ili ga želite prodati, zovite ovaj broj- 091 172 6697
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
RE: Koje kučište kupiti? Molim savjete
Sale_ds kaže...

Ja ti lijepo kazem da pricekas 600T {#}

208 dolara u Asbis-u.

1150 kn!

Isplati li se to?

13 godina
neaktivan
offline
RE: Koje kučište kupiti? Molim savjete
tomytheboss kaže...
Sale_ds kaže...

Ja ti lijepo kazem da pricekas 600T {#}

208 dolara u Asbis-u.

1150 kn!

Isplati li se to?

Jos je manja nego sta sam ocekivao...

 

Da imam para otiso bi i kupio odmah 2 pa nek se nade :)

Ako je to stvarna cijena onda je po meni definitivni best buy

The best way to be boring is to leave nothing out.
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.12.2010 16:43 (Sale_ds).
15 godina
odjavljen
offline
Koje kučište kupiti? Molim savjete

Dečki, to vam je cijena bez poreza. Dodajte još 23 % i maržu gore.

Ukoliko vam je mobitel u kvaru, ili ga želite prodati, zovite ovaj broj- 091 172 6697
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
RE: Koje kučište kupiti? Molim savjete
vexx5555 kaže...

Dečki, to vam je cijena bez poreza. Dodajte još 23 % i maržu gore.

Jesi siguran? Ak me dobro pamcenje sluzi vani je 160$

 

Edit: Je, sad sam provjerio...pa kak onda tu kod njih stoji 200$+, nema sanse da na to jos ide marza i pdv {#}

The best way to be boring is to leave nothing out.
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.12.2010 0:51 (Sale_ds).
15 godina
odjavljen
offline
Koje kučište kupiti? Molim savjete

100 % siguran. Znam jer trgovina u kojoj kupujem uzima od njih.

Ukoliko vam je mobitel u kvaru, ili ga želite prodati, zovite ovaj broj- 091 172 6697
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
RE: Koje kučište kupiti? Molim savjete
vexx5555 kaže...

Dečki, to vam je cijena bez poreza. Dodajte još 23 % i maržu gore.

 

Sale_ds kaže...

Jesi siguran? Ak me dobro pamcenje sluzi vani je 160$

 

Edit: Je, sad sam provjerio...pa kak onda tu kod njih stoji 200$+, nema sanse da na to jos ide marza i pdv {#}

 

vexx5555 kaže...

100 % siguran. Znam jer trgovina u kojoj kupujem uzima od njih.

Nemoj biti 100% siguran!! Zašto?

Asbis: SST RV02B-W, cijena 217.96 USD = 1202.26 kn

link: http://www.magazinrs.hr//artikl.asp?code=SST-RV02B-W

http://www.protis.hr/products/details/kuciste-silverstone-raven-rv02-desktop/29000

?

13 godina
neaktivan
offline
Koje kučište kupiti? Molim savjete

 

 

e ljudi, dal se može za nekih 500-600 kn kupiti neko kvalitetno Big (Full) tower kučište ?? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Koje kučište kupiti? Molim savjete
manzzetta kaže...

 

 

e ljudi, dal se može za nekih 500-600 kn kupiti neko kvalitetno Big (Full) tower kučište ?? 

Po oglasima možda, ja sam nabaso na odličnu ponudu, uzeo sam HAF 932 AMD Edition za 600 KN, tako da, realno gledajući, na oglasnicima možeš dosta dobro proć, jedno vrijeme na forumu su jako išla kućišta, sjećam se jednog tipa da je prodao HAF922 za 450 KN, a bilo je i još sličnih oglasa, pa pronjuškaj malo, a što se tiče novog, nisam siguran da ćeš nać Big Tower za 500-600 KN, moda nekog "Čifca" oni su dosta veliki i robusni a imaju pristojnu cjenu, uglavnom čekaj do se još nekoj javi sa odgovorom, jedino što meni pada na pamet za 500-600 Kn je CM 690 ( u raznim verzijama )!?

Nije Ivsa, nego bi treblo biti; Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
13 godina
neaktivan
offline
RE: Koje kučište kupiti? Molim savjete
Ivsa kaže...
manzzetta kaže...

 

 

e ljudi, dal se može za nekih 500-600 kn kupiti neko kvalitetno Big (Full) tower kučište ?? 

Po oglasima možda, ja sam nabaso na odličnu ponudu, uzeo sam HAF 932 AMD Edition za 600 KN, tako da, realno gledajući, na oglasnicima možeš dosta dobro proć, jedno vrijeme na forumu su jako išla kućišta, sjećam se jednog tipa da je prodao HAF922 za 450 KN, a bilo je i još sličnih oglasa, pa pronjuškaj malo, a što se tiče novog, nisam siguran da ćeš nać Big Tower za 500-600 KN, moda nekog "Čifca" oni su dosta veliki i robusni a imaju pristojnu cjenu, uglavnom čekaj do se još nekoj javi sa odgovorom, jedino što meni pada na pamet za 500-600 Kn je CM 690 ( u raznim verzijama )!?

pa i razmišljao sam po oglasima, jer nova kučišta su sva prek 1000kn, a neam baš tolko para: Imam ThermalTake Matrix, al je malo dosta, sve je nabijeno, a sad kad sam uzo nove komponente dosta se grije, pa sam mislio uzet neko veće kučište :D 

14 godina
offline
RE: Koje kučište kupiti? Molim savjete
manzzetta kaže...
Ivsa kaže...
manzzetta kaže...

 

 

e ljudi, dal se može za nekih 500-600 kn kupiti neko kvalitetno Big (Full) tower kučište ?? 

Po oglasima možda, ja sam nabaso na odličnu ponudu, uzeo sam HAF 932 AMD Edition za 600 KN, tako da, realno gledajući, na oglasnicima možeš dosta dobro proć, jedno vrijeme na forumu su jako išla kućišta, sjećam se jednog tipa da je prodao HAF922 za 450 KN, a bilo je i još sličnih oglasa, pa pronjuškaj malo, a što se tiče novog, nisam siguran da ćeš nać Big Tower za 500-600 KN, moda nekog "Čifca" oni su dosta veliki i robusni a imaju pristojnu cjenu, uglavnom čekaj do se još nekoj javi sa odgovorom, jedino što meni pada na pamet za 500-600 Kn je CM 690 ( u raznim verzijama )!?

pa i razmišljao sam po oglasima, jer nova kučišta su sva prek 1000kn, a neam baš tolko para: Imam ThermalTake Matrix, al je malo dosta, sve je nabijeno, a sad kad sam uzo nove komponente dosta se grije, pa sam mislio uzet neko veće kučište :D 

Stavi tu na BUG da kupuješ kućište do 600 KN i vidi šta se nudi!? {#}

Nije Ivsa, nego bi treblo biti; Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
13 godina
neaktivan
offline
RE: Koje kučište kupiti? Molim savjete
Ivsa kaže...
manzzetta kaže...
Ivsa kaže...
manzzetta kaže...

 

 

e ljudi, dal se može za nekih 500-600 kn kupiti neko kvalitetno Big (Full) tower kučište ?? 

Po oglasima možda, ja sam nabaso na odličnu ponudu, uzeo sam HAF 932 AMD Edition za 600 KN, tako da, realno gledajući, na oglasnicima možeš dosta dobro proć, jedno vrijeme na forumu su jako išla kućišta, sjećam se jednog tipa da je prodao HAF922 za 450 KN, a bilo je i još sličnih oglasa, pa pronjuškaj malo, a što se tiče novog, nisam siguran da ćeš nać Big Tower za 500-600 KN, moda nekog "Čifca" oni su dosta veliki i robusni a imaju pristojnu cjenu, uglavnom čekaj do se još nekoj javi sa odgovorom, jedino što meni pada na pamet za 500-600 Kn je CM 690 ( u raznim verzijama )!?

pa i razmišljao sam po oglasima, jer nova kučišta su sva prek 1000kn, a neam baš tolko para: Imam ThermalTake Matrix, al je malo dosta, sve je nabijeno, a sad kad sam uzo nove komponente dosta se grije, pa sam mislio uzet neko veće kučište :D 

Stavi tu na BUG da kupuješ kućište do 600 KN i vidi šta se nudi!? {#}

oke, tnx :D

13 godina
protjeran
offline
Koje kučište kupiti? Molim savjete

Da ne otvaram novu temu- jel valja šta onaj Coolermaster Cosmos S? Ili je Corsair 800d bolji?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Koje kučište kupiti? Molim savjete
Vertu kaže...

Da ne otvaram novu temu- jel valja šta onaj Coolermaster Cosmos S? Ili je Corsair 800d bolji?

Naravno da valja, ali opet zavisi šta tražiš i koliko novaca želiš dati, i da, Corsair 800D je općenito bolji!?

Nije Ivsa, nego bi treblo biti; Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
14 godina
offline
RE: Koje kučište kupiti? Molim savjete
Vertu kaže...

Da ne otvaram novu temu- jel valja šta onaj Coolermaster Cosmos S? Ili je Corsair 800d bolji?

Definitivno Obsidian 800D

13 godina
offline
Koje kučište kupiti? Molim savjete

imam jedno pitanje:

koja je razlika između Thermaltake v3 i Thermaltake v4? cijene su tu negdje


Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Koje kučište kupiti? Molim savjete
dv14 kaže...{#}

imam jedno pitanje:

koja je razlika između Thermaltake v3 i Thermaltake v4? cijene su tu negdje

V4 vs V3{#}

13 godina
offline
Koje kučište kupiti? Molim savjete
Gledao sam to već ,a i na jednom forumu sam pročitao da je V3 bolji. Samo me zanimalo mišljenje forumaša ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Koje kučište kupiti? Molim savjete
dv14 kaže...
Gledao sam to već ,a i na jednom forumu sam pročitao da je V3 bolji. Samo me zanimalo mišljenje forumaša ;)

Gledajuči ovako napamet (nisam ga vidio uživo) specifikacije i slike samog kučišta, mislim da neke razlike nema.

 

Čini mi se da je jedina razlika u vanjskom izgledu. I kolko vidim V4 ima više ovih kopči za optiku.

 

A unutra mi se čini sve ista kaša. Isti broj/veličine ventova, iste dimenzije i slično.

 

Ako mene pitaš, to je isti kxxx, a drugo pakovanje. Bar kolko mogu ovako vidit.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.12.2010 19:28 (zabranjeniples).
13 godina
protjeran
offline
Koje kučište kupiti? Molim savjete

Izgleda da ću uzeti Coolermaster Cosmos S. Bome je pravo kučište.

 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Koje kučište kupiti? Molim savjete
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.12.2010 19:51 (Campofduty forSPECIALkids).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice