Prevaren u kriptovalutama

poruka: 103
|
čitano: 40.543
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
protjeran
offline
Re: Prevaren u kriptovalutama
ElektričnaOvca kaže...

Prekinuo sam te u nečemu?

ni najmanje.. lika su naguzili jer je naivan, sto prije shvati u kavom svijetu zivi, bit ce mu lakse.. okrutno, znam, ali istinito

12 godina
offline
Re: Prevaren u kriptovalutama
ivanlotz kaže...
ElektričnaOvca kaže...

Prekinuo sam te u nečemu?

ni najmanje.. lika su naguzili jer je naivan, sto prije shvati u kavom svijetu zivi, bit ce mu lakse.. okrutno, znam, ali istinito

 Lik je to već shvatio, hint je bio kada je to i priznao u startu. Sve ostalo je cipelarenje i traženje nadmoći u situaciji gdje netko moli za pomoć.

Tread softly because you tread on my dreams.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Prevaren u kriptovalutama
Ne, to je bilo šamaranje.
Znaš ono kad se srušiš pa te ljudi okolo šamaraju da dođeš sebi? E, to ti je to.
12 godina
offline
Re: Prevaren u kriptovalutama
Dex.pwn kaže...
Ne, to je bilo šamaranje.
Znaš ono kad se srušiš pa te ljudi okolo šamaraju da dođeš sebi? E, to ti je to.

 

Čovjek: ''E ljudi, molim bilo kakvu pomoć, mislim da sam ispao jako naivan.''

Ljudi: ''E, baš si ispao glup do jaja, boktemazo. Al' znaš koji je silver lining? Mi smo pametniji od tebe. HA HA HA. Btw, ovo ti govorimo da ti pomognemo, osjećaj se bolje sad i budi zahvalan.''

Tread softly because you tread on my dreams.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Prevaren u kriptovalutama
ElektričnaOvca kaže...
Dex.pwn kaže...
Ne, to je bilo šamaranje.
Znaš ono kad se srušiš pa te ljudi okolo šamaraju da dođeš sebi? E, to ti je to.

 

Čovjek: ''E ljudi, molim bilo kakvu pomoć, mislim da sam ispao jako naivan.''

Ljudi: ''E, baš si ispao glup do jaja, boktemazo. Al' znaš koji je silver lining? Mi smo pametniji od tebe. HA HA HA. Btw, ovo ti govorimo da ti pomognemo, osjećaj se bolje sad i budi zahvalan.''

 

Ideš u ekstreme. Vidi se da si pod naponom.

12 godina
offline
Re: Prevaren u kriptovalutama
Dex.pwn kaže...

 

Ideš u ekstreme. Vidi se da si pod naponom.

 Apsolutno, bez napona ne mekećem.

Tread softly because you tread on my dreams.
15 godina
offline
Re: Prevaren u kriptovalutama
dreadmoore kaže...
PrevareniSt kaže...

Izgleda  da je danas  stvarno  popularna  rijec "trolanje".

Samo cu reci  nedao Bog  da  vi "trolate" kao ja i da se nadete  u situaciju kao ja.

I molio  bih Vas ako nemate sta konstruktivno za reci ne morate  ni vrijedjati.

Hvala  gospodinu  koji mi je stavio  ona dva linka  tako da  smo se svi  "prevareni"  nasli na whatsappu

u jednoj grupi.Inace  nas dosada ima 10.Btw  uputili smo mailove  Interpolu,pa bar da znaju za nas.

 Oprosti ali moramo se sprdati, jer stvarno naivno razmisljate kad su novci u pitanju e svi bi se mi preko noci obogatili kad bi mogli.Ali ocito to tako ne ide a to si valjda i sam sad uvidio.

 Ide, ide... itekako ide ako znas kako i sto radis...... zaradivao sam i preko PTC-a dok su drugi baljezgali da je rijec o prevari i i glupostima, oooo da da, isti i slicni ovi koji se sada "nasladuju" i jos se udostoje izlaziti van iz rupe iz koje su izasli haha miseki kada nema "macke" (dok btw ja u jednom trenutku ladio jaja dok je zarada stizala, referali and shit) i niz drugih nacina koje necu spominjati, danas "BTC" ("kljucna rijec") itd. (uz svoj dobro placen job). Ugl, para mi ne manjka ali zasto bi se ja sad trebao sprdati s prevarenima koji su izgubili novac? Zbog tamo nekog ega ili glluposti neke? Sto postizem time, kakva mi cast pripada sada? WTF bljaz bljaz.  Inace, znao sam gubiti na kladionicama (pa i 1K eura u trenucima) ali tko kaze da upravo tada nisam bio prevaren? Tko kaze da to mozda nije bila namjestena utakmica? Nismo ni svjesni koliko ih je namjesteno.

 

 

 

Onda, evo jos necega pomalo.....  vjerujem da mnogi od nas znaju naci neki "cool" programcic po netu koji odraduje odredene zadace (mislim na individue koji postave sve svoje projekte na svoju vlastitu "amatersku" stranicu/blog ili sto vec) kao primjeri poput VEG na kojeg sam naletio sasvim slucajno zbog "Unchained Memories": https://veg.by/en/ ili recimo ovaj: http://www.soft.tahionic.com/index.html i mnogi drugi da ne duljim....... i tako jednom ja preuzeo jedan alatcic i kad ono par dana poslije meni stize mail (phishing) u kojem traze da uplatim odredeni BTC iznos na njihov racun, u suprotnom da ce mi podijeliti po netu neke moje privatne slike, zakljucati file-ove itd. i sad jel, sve bi to bilo ok za nekog s iskustvom (btw kao klinjo bio zrtva spyware-a), da nije istaknuta moja lozinka u cijelosti i najgore od svega, na nijednoj "data breach" stranici nije bio nikakav info o mojem accountu (za one koji ne znaju, nekada znaju dosta kasniti s unosom podataka odnosno unesu samo djelomicno) pa se ti misli.... u tom trenutku bi vjerujem mnoge uvjerili da je rijec o stvarnom ransonware napadu.

 

Ugl bilo kako bilo, slusajuci svoje sesto culo, ipak sam ignorirao mail (trebam li reci da se moze pratiti jesi li procitao/otvorio mail ukoliko ti se ucitaju kojekakvi baneri i sl.), isto tako, nakon toga mi se sigurno barem udvostrucio spam....... isto tako se poslije ipak uspostavilo da navedeni alat nije imao prikriveni malware/ranson ili sto vec ali bez obzira na toi njegovu reputaciju, pa tko ti moze garantirati da nije radeno nesto u cilju spijuniranja korisnika "ispod haube"? Isto tako i oni "sceneri", toliko su na sceni, a jo uvijek nisu izgubili reputaciju, to je i razlog zasto im ljudi vjeruju kada se odluce na njihov "release", ne zato sto je to nesto "sigurno" i "pametno".

 

 

 

Ono sto hocu reci, sve je prevara na ovaj ili onaj nacin, cak i banke, samo su to sve legalizirale odnosno netko im je to sve dozvolio...... npr. danas sutra bankrotira i sto onda? Oke konkretno drzava te spasava kao privatnu osobu do 100K eu, a sto ako imas vise od toga? Boli ih kiki, sve u svemu. Prije bih rekao da je tu vise rijec o "pouzdanosti" i "reputaciji" s kojima se susreces od rodenja, vrijedi i za majku, ako joj odlucis vjerovati = prezivjet ces, ukoliko ne = adios (prirodna selekcija) tako i u buducem zivotu, odlucujemo se za odredene stvar jer smo im pristali vjerovati (instiitucijama, ljudima itd), a ne zato sto vec imali pozitivnih iskustava s navedenim (prvi put nemas).

 

BTW zanimljivo je do kakvih  "spoznanstva" i "spoznaja" mozete doci, cak i "underground" ako ste cime zavrijedili postovanje.... to je jaci bond od "sigurnosti" koje vam tamo nudi neka banka, a pobjeci ce i lisiti se odgovornosti prvom prilikom ako nesto pode po zlu.

 

Inace, pitao je za savjet, ima li cega sto moze pokusati.... neki su mu dali savjete (pa barem i one da pomogne drugima). Uostalom, cim on daje 9K dolara sakom i kapom, ocito je da ima dovoljno novaca za bacanje...... ironicno, ali oni koji se sprdaju vrlo moguce da nisu imali pristup tolikom iznosu koliko je on spiskao u minutu

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2020 23:32 (lovac82).
10 godina
offline
Re: Prevaren u kriptovalutama
Covjek popusio 9kbdolara. Sto onda zaradit ce ih kroz 4 mjeseca. Pretpostavljam da ima dobar biznis. Nek je on ziv o zdrav .Ovo je upozorenje za druge.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prevaren u kriptovalutama
tony THE Noob kaže...

Ako celsius network propadne, bit ce još takvih poput PrevareniST :(

 Nikad čuo za "celsius".

Nevjerovatno je kolika količina skemova se odvija trenutno vezano uz kripto.

Moraš bit ful oprezan pri svakoj,i najmanjoj investiciji.

15 godina
offline
Prevaren u kriptovalutama

Koliko vidim star coin aplikacija je i dalje na Google playu.

Kao što piše u opisu aplikacije ponuditelj je Google inc.

Nađi nekog odvjetnika i kontaktiraj Google oni bi morali jamčiti za legalnost aplikacija na svojem marketu.

Pa nek oni traže developere koji su postavili aplikaciju koja te opelješila.

E sad jedino ako si to instalirao s drugih izvora onda bad luck.

 
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Prevaren u kriptovalutama

Ne, ne jamče za legalnost. Ima milijun disclaimera gdje se ograđuju od financijske štete, gubitka podataka itd jer tko bi pri zdravoj pameti uopće imao store gdje 3rd party developeri nakon 20 usd i neke automatizirane provjere može uploadati što god želi dok nije očita prevara, trgovina drogom, oružjem ili ljudima? Sve to piše u sitnim slovima EULAe koju nitko ne čita nego kaže "I agree". Na što si pristao? Da Google nije kriv ako ti app zapali kuću ili pokrade životnu ušteđevinu.

11 godina
offline
Re: Prevaren u kriptovalutama
Nuclear_Phoenix kaže...

Ne, ne jamče za legalnost. Ima milijun disclaimera gdje se ograđuju od financijske štete, gubitka podataka itd jer tko bi pri zdravoj pameti uopće imao store gdje 3rd party developeri nakon 20 usd i neke automatizirane provjere može uploadati što god želi dok nije očita prevara, trgovina drogom, oružjem ili ljudima? Sve to piše u sitnim slovima EULAe koju nitko ne čita nego kaže "I agree". Na što si pristao? Da Google nije kriv ako ti app zapali kuću ili pokrade životnu ušteđevinu.

 Upravo tako, Google ima disclaimer u TOSu sa kojim se pokrio tako da na tuzbe slobodno zaboravite

 

Google is not responsible for and does not endorse any Content made available through Google Play that originates from a source other than Google.

 

 

U svakom trenutku na playstoru ima barem par laznih walleta na koje ekipa redovno pada i gubi lovu.  Google je smece po pitanju sigurnosti, svaki ozbiljniji app treba skidati direktno a ne preko njih.

 

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Prevaren u kriptovalutama

Di si bas ulozio u kineze... pokusaj chargeback od banke ako je uplaceno preko banke.
Ako je u ETH ili BTC onda se mos pozdravit s tim...

Spammaj ih, dosaduj, trazi neke forume dal se jos kome desilo.

Vidi u communitijima da li oni znaju nesto o tome.

Bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php
Cryptocurrency subreddit: https://www.reddit.com/r/CryptoCurrency/
Steemit: https://steemit.com/
Crypto-Potential: https://crypto-potential.com/

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.1.2021 16:31 (mikirie).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice