Draga, izumio sam softver!

poruka: 326
|
čitano: 117.030
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Draga, izumio sam softver!".
16 godina
offline
RE: Draga, izumio sam softver!
Sum_of_all_fears kaže...

Oleg i svi oni koji su sugerirali da hrvatsko novinarstvo (mislim na sve dnevne novine) lagano ide u *urac su u pravu. Hrpetine reklama, žutilo, sve gluplji i gluplji članci, polupismeni novinari i urednici... Ne prozivam nikog određenog, nego generalno. IT populacija je u prosjeku nešto pametnija i ne može im se podvaliti svakakvo smeće poput članka na koji se Oleg okomio. LindaL, ako još čitaš ovo, daj koji link da vidimo tvoje novinarsko znanje kad tako oštro osuđuješ Olegovo...

 

 

Možeš to slobodno proširiti na sve novine, uključujući i one informatičke Namigiva (iako se možemo složiti da je nivo IT tiskovima ipak viši od ostatka)

16 godina
neaktivan
offline
RE: Draga, izumio sam softver!
Danny_HR kaže...
Zli Luđak kaže...

Djeco, ako ćete naučiti jednu lekciju iz ove goleme diskusije, neka to bude: ne ženite se za Dalmatinke! Cool

Jeb* ga, meni već kasno!

Kaj sad! Izdržat ću. :) Cool

  Umri muški!Belji seNamigiva

http://www.youtube.com/watch?v=icIygHdSGFc&feature=PlayList&p=04E802B01DFA9487
15 godina
neaktivan
offline
RE: Draga, izumio sam softver!
Milica.B kaže...

 


Pokazala sam kolegi, IT stručnjaku, časopis "Mreža" i ITD bla, bla

 

Milica.B, zasto nam ne kazete ime vaseg strucnjaka pa da i mi malo njega analiziramo i kazemo po koju o njemu?

16 godina
moderator
offline
RE: Draga, izumio sam softver!
avast.software kaže...
Zli Luđak kaže...

Otišla novinarka. Kao svakoj Dalmatinki kad je jugo rastura bitno joj je samo doći i iskokodakati svoje, nakon toga se povlači jer je replike ne zanimaju, ne sluša šta joj se kaže, nema vrimena, umorna je, triba skuvat paštu i sl.

 

Djeco, ako ćete naučiti jednu lekciju iz ove goleme diskusije, neka to bude: ne ženite se za Dalmatinke! Cool

Možda joj je dosadilo vrijeđanje?

Po meni ovo je prilično primitivno, ovakvo odgovaranje koje uključuje seksizam i regionalizam.

Samo još fali komentar tipa, ma to je dobronamjerno.

Nije dobronamjerno, ali je u zezanciji, valjda razlikuješ te kategorije, liče koji reklamiraš neki produkt samim forumskim nadimkom?

 

BTW i ja sam Dalmatinac, dopušteno je šaliti se sa "svojima". Ne bi ni ženama savjetovao da se udaju za Dalmatince ako baš hoćeš spolnu i rodnu jednakost Cool

 

Heroj a ne zločinac
 
4 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Draga, izumio sam softver!

Ovdje i na forumima puno ozbiljnijih od ovog naseg znao sam u argumetiranoj raspravi podijelit i puno tezih rijeci nego jedan gospodin ovdje i naravno nikad nista vise od upozorenja ili prislinog hladjenja na par dana.
Sad da zbog ove sitnice da covjek popije ban for life ili jos bolje po savjetima nekih prijavu abuse sluzbi pomalo podsjece na metode koje je imala srednjovjekovna inkvizicija.


Takodjer hvaljenje pojedinih clanova nivom zdravsta u nas hrvata u koje mi godisnje ulupamo 20 miljardi je dokaz nepoznavanja onoga o cemu naklapaju. Zna se dobro da  99% tog iznosa ode na tekuce troskova a sustav nema dovoljno ni za najosnovnije odrzavanje (bolnice se doslovno raspadaju), a kamoli za investiranje u suvremenu tehnologiju.
Nazalost djed mi ima metastaziranog karcinoma a i zbog faksa moram nesto vremena provodit po bolnicama pa znam o cemu pricam. Rijecka bolnica nema ni za sapun i wc papir u toaletu pacijenata, tako da svi svi vrli komentari forumasu koji se nisu makli od pultu s kaugumama lokalne apoteke su u najmanju ruku neukusni.
Iako je u Zagrebu situacija nesto bolje od sveukupnog prosjeka, nazalost medicinskim rijecnikom receno - nase je je zdravstvo pacijent u dubokoj komi, bez ikakvih naznake da ide na bolje, a zbog stanja u kojemu je vec duze, pomalo se pocinje raspadat i zaudarat.

Tako da ako je ovo prica o donaciji - bez obzira na sramotnu kvalitetu clanka - istina a nema razloga da nije, sa odgovornim bi u se u najmanju ruku trebalo porazgovat da se vidi sta je to tacno gospodin nudio i iz kojih to razloga nije prihvaceno!

Jos nesto, bez obzira sta onaj java "lead programer" trubi koliko sam je upoznat u manje vise svim iole ozbiljnim tvrtkama na zapadu koje se ne bave pisnjem generickog koda (kao sto je programiranje u javi) proces je najslicniji onome sta ga je opisao gospodin.

Malo vise objektivnosti a ne samo cmarenja BUG-ovcima ne bi bilo na odmet.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.2.2010 20:37 (dado8).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Draga, izumio sam softver!
dado8 kaže...


Jos nesto, bez obzira sta onaj java "lead programer" trubi koliko sam je upoznat u manje vise svim iole ozbiljnim tvrtkama na zapadu koje se ne bave pisnjem generickog koda (kao sto je programiranje u javi) proces je najslicniji onome sta ga je opisao gospodin.

Naravno da nije.

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
14 godina
neaktivan
offline
Draga, izumio sam softver!


Wyks = dva pitanja: 1. koliko imas godina? 2. Jedes li redovito zeleno lisnato povrce i odrzavas li kontakne lece bas onak kak je cika doctor nalozio? (sit, to su tri pitanja, neuke li mene).

Norbertwiener = dva pitanja. 1. jel ti prva rodica radi u zdravstvu, MZ-u ili HZZO-u? 2. Jel ti svirao Marko Perkovic Thompson u podlozi dok si pisao post?

Floki = Bravo majstore! Totalni si favorit da osvojis ugledno drugo mjesto ‘hrvackog sherlok-holmsa’ na natjecanju “Supertalent”. Da te spojim s Merlicem?

Zlom Ludjaku ni ne trebam nesto posebno porucivati. On od silnog samoljublja i vatrene zelje da svijetu pojasni kako njega ne cita samo ‘IT sekta’ okupljena oko njega, pri cemu forumske neistomisljenike tretira kao Tudjman, Staljin i Chavez zajedno, a istovremeno ‘neuke’ novinarke, kokosi koje ne znaju razliku izmedju fun i fan, prikazuje opasnijima od Bandica i Mercepa zajedno, dakle, od sveg tog truda novinar Zli L. priboravi da se ne zenis ZA neku, nego nekom. To, eto, cak mi iz nepoznatih provincijskih magazina znamo.

(Pri tom su, dakako, Dalmatinke jako dobar, da ne kazem najbolji odabir.)

Dakle, vjerojatno bi clanak u dnevnim novinama, kad ih se Zli L. jednom dokopa u svojoj karijeri, u sto ne sumnjamo, trebao ovako izgledati. Da svih 2180 citatelja Buga (koji ce radi Zlog L. kupiti i te dnevne novine),  u dobi izmedju 13,5 do 47,5 godina, budu zadovoljni, bez obzira jesu li mutirali ili ne, te da im se njihovi krhki informaticki duhovi – ne uzbude.

 

Naslov:

 

Pripadajuce banke slika

otisle za Banja Luku!



Izvjestan Josip Cermin nakur_io se da je napravio nekoliko verzija specijaliziranog softvera za radiologiju – Opal-RAD, Opal-ORTHO, Opal-RIS i jos neke, koje, necu vam reci. Rijec je o softveru koji spada u skupinu PACS (Picture Archiving and Communications System). Pojednostavljeno receno – rijec je o naprednim bankama slika, s pripadnim bazama podataka, specijaliziranim za primjenu u e-medicini. Nista svemirsko, nista neobjasnjivo, tko ne razumije, nazad u drugi osnovne. Firma mu se zove Viztek, dobro posluje, bazirana je na … dobro sad, necemo u zutilo.

    Iako je Cermin htio donirati svoj uradak, zaboravio je da se medicinski proizvod u u ozbiljnim zemljama kakva je Republika Hrvatska ne moze tek tako pustiti u rad. Mozda moze u nakaradnoj Americi gdje se prodaje za 30 milijuna dolara godisnje, i gdje je dovoljno dobar i Pentagonu, mozda moze u Rusiji ili u Juznoj Africi, ali u Kroaciji? Aa! Po zakonu trebate imati sve potrebne dozvole Agencije za lijekove i medicinske proizvode RH, iza kojih mora stajati dokaz o tvrtkinoj pravnoj prisutnosti na hrvatskom trzistu i financijski instrumenti osiguranja od stetnog dogadjaja. Bez toga vas nitko neçe ozbiljno shvatiti, a kamoli smjeti pregovarati bilo o cemu.
Prema tome, bogatun koji se kur_i i kojim je bahata novinarka opcinjena kao kakva puckoskolka, zaboravio je da treba slijediti ovaj Zakon kojeg su i sricali oni koji pri kupovini opreme dobiju 10 posto, a pri tome, gle cuda, ne kupuju vlastitim novcem.

Na donaciju u Hrvatskoj morate platiti poreze (npr. tvrtka koja donira placa PDV na vrijednost donacije koju je dala) i ako je potrebno, a potrebno je, carine.
Takodjer morate dobiti odobrenje Ministarstva zdravstva za donaciju medicinskog proizvoda. Sta sad ispada da on tamo jadikuje zbog toga, a zna li on da je hrvatskim firmama barem jednako tesko donirati ako ne i teze? To je tema nase price. Ili nije, cek da pitam sponzora. Nije? Aha, ne jadikuje. Aha, hrvatske firme nisu nam ovog trenutka nimalo u temi? Onda dobro. Cermin kaze da je htio sve all of the above ispostovati? Nemojte me sad je..., sad kad smo vec pametno napisali, zanemarimo njegovu izjavu.
    Realno, proizvod tvrtke Viztek ne izgleda po svojim funkcijama nadnaravno originalan. To sto se ravnatelj rijecke bolnice H. Haller nije htio ni jednom rjecju oglasiti, iako je ravnatelj javne ustanove i samim tim na grbaci poreznih obveznika, to nije relevantno. A njegov sef radiologije Miletic (koji jadan pojma nije imao da se donacija ukazala na horizontu, sto pokazuje koliko Haller, koji svako malo u ‘Otvorenom’ cmolji da nema para, autokratski vodi ‘svoju’ bolnicu), samo je izustio “eh, da sam to znao, poljubio bih donaotra u celo”, ni to nije tema price koju citate.
    Tema je da treba znati da takvih rjesenja vec odavno ima vise na trzistu, a ne donacija, cuj u sto ide ovo novinarstvo! Takve proizvode nude i Philips, i Siemens, i Agfa, domaca tvrtka Infomedica, Vams i tako dalje. Vams i tako dalje, rekoh! Ne, nije ovo PR clanak za njih, samo im se malo dodvoravamo, a vama solimo pamet. I da, nase je trziste dobrim dijelom pokriveno, dakle radiolska struka u Hrvatskoj je upoznata sa PACS-ovima i ne moze se nekorektno tvrditi da ne znaju procijeniti rjesenja. To je nekorektno i prema nasim bolnicama i prema PACS-ovima! To sto je dr. Marotti iz Vinogradske izjavio da trenutno imaju jedno dobro rjesenje na probi – po zavrsetku kojeg (jer svaka proba po naravi svog znacenja ima valjda nekakav kraj) ce ga kupiti vasim novcem i oslastiti se s provizijicom od 10-ak posto (ukupan iznos je kojih milijun i 200 tisuca kn pa racunajte) - to nije ni natruha teme.

 

Bitno je da zapamtite da je spomenuta sala u Chicagu gigantska i da je on na Cermina naletio slucajno. Pa kud mu, dok covjek trazi najskuplje za kupiti, uleti umisljeni, potencijalni donator koji, za razliku od novopecenih hrvackih tajkuna, nema problema izjaviti da mu poso dobro ide i da mu je promet prosle godine iznosio 30 milijuna dolara (10-ak posto profita … to bi cinilo kojih 3 milijuncica … pa mu nije problem donirati … no nebitno).

“Tko zna koje su mu intencije”, prebire po glavi dr. Marotti, “uvalit ce mi najjeftinije turske kabele, di sam onda. A da poruku prenesem ravnatelju pa da vidimo sto stoji iza cijele price? Gluposti, djubre lazljivo, ni mail ne zna poslati. A i da ga posalje, kura_ cu ga citati. Deset posto od nule je nula. Ako me ikad novinarke ista budu pitale, reci cu im da njima treba dorada od urednika, 3,4 dorade da im treba, i da je sala gigantska. Tako je, reci cu da je sala giganstka. A je_em joj sve, i je gigantska, sunce joj njeno“ -vrti se po glavi sirotom, uspuhalom Marottiju dok, prtljajuci oko cvora kravate, kima glavom okupljenim radiolozima.

 

S druge strane, stovatelji moji, ovaj Cermin drobi nesto da mu je firma od prije par godina postala dionicko drustvo? Dakle, pojavise se neki investitori koji mu daju pare da dobiju udio u njegovoj firmi, papirnati udio koji se u neozbiljnim zemljama zove dionica. Ni to vam nije tema, nema tu ozbiljnosti.
    A da je, kojim slucajem donacija realizirana, zanima vas sto je to lik zapravo napravio (pazite, nije izumio, da ovaj clanak pise moja nepismena kolegica koja vise baulja negoli pise, kokos bi vam rekla da je izumio, a znam da je vama vrlo bitan taj momenat: glagol izumiti vs glagol kreirati vs glagol napraviti).
Elem, rijec je o programski i sistemski ozbiljnom sustavu (koji ilustracije radi moze generirati nekoliko desetaka terabajta slika godisnje, koje su u konstantnoj cirkulaciji od mjesta gdje se snimaju, preko mjesta gdje se radi kontrola kvalitete, zahtjevne obrade, analize i pisanja misljenja do prosljedjivanja slika raznim lokalnim specijalistima ili se distribuiraju putem interneta). Niste shvatili, recenica vam je preduga i predebela kobasica? Aj nek je imam bar na papiru …  A PACS sustavi su zahtjevni, sunce vam nepismeno, izmedju ostalog povezuju sa raznovrsnim radioloskim uredjajima raznih proizvodjaca. Povezuju sto? Ko da je vazno, vazno je da je sa raznih!

Ako tu nesto ne stima, morate se potruditi i naci rjesenje za probleme.

 

Primjera radi, u jednoj od nasih vecih bolnica u kojoj mi radi tata, PACS tvrtke X se godinama nikako ne moze ispravno povezati sa CT-om tvrtke Y (a rijez je o dvije najrenomiranije svjetske tvrtke iz tog podrucja, da ih ne imenujem jer ce me tata ubiti).
Dakle, ne mozete samo dati licence i odsetati. Srbi kazu da se s ovim cuju kad god zatreba? Ocete prestat kakiti vise o tim cetnicima, jesmo li se zato borili! Morate se angazirati i investirati u odrzavanje i podrsku nama korisnicima jer je rijec o sustavima o kojima ovisi neciji zivot i zdravlje! Zato harac rajo! Svaki dan ovisi neciji zivot i zdravlje, a vi bi na proracunu stedjeli i kurcevu donaciju prihvatili. Zato zakonska regulativa i trazi dozvole koje moraju biti potvrda ozbiljnosti namjera kao sto je, recimo, plava koverta ispod stola prilikom svete kupovine. Takvi dobavljaci nece odsetati, jok.

    Doduse, tome nasuprot, postoje medicinski informatiãki standardi kao DICOM, HL7 i IHE i oni jesu razvijeni da bi se omoguçila uspjesna interoperabilnost razlicitih proizvodjaca - cime se ostvaruje sinergija kvalitetnih rjesenja – ali mi svejedno Cermina necemo i sjasite vec jednom. Time mogu biti omogucene i ustede. Zasto ne pitate se? A zasto da? Ozbiljna drzava ne gleda na ustede nego na zdravlje svojih gradjana.
    Dakle, interoperabilnost danas u svijetu medicine funkcionira, to je istina, ali nazalost nije uvijek uspjesna. Alternativa interoperabilnosti su monopoli proizvodjaca, a svi sustavi prije ili kasnije ipak moraju poceti razgovarati. A institucije moraju funkcionirati.
    Dakle, u donacijama obicno nasljedimo prastare rentgene, pa onda uleti neka recimo dijaskopija, pa stari ultrazvuk, pa kolor dopler, pa onda stigne mozda CT i kad bude hadezeovskog novca moze doci i magnetska rezonanca, pa recimo, ako ste dvoljno dobri, dodje i noviji 64-slojni CT. Pa se tijekom vremena kupuju i neke stanice za obradu slike sa CT-a. Boze moj!
To se sve, trebate drzati na umu, nabavlja tijekom 10, 20, 30 godina, sta ste vi mislili. Pa onda dodje vrijeme da stare analogne uredjaje, recimo, treba digitalizirati, sto znaci analognu sliku sa njih konvertirati u digitalni oblik na razlicite nacine i pomocu razlicitih uredjaja. Puno je takvih uredjaja, zovu se najcesce digitalizatori i prakticno svi dobro rade. Da ponovimo, najcesce se zovu digitalizatori. I prakticno svi dobro rade. I ne zaboravite da se analogna slika konvertira u digitalni oblik na razlicite nacine i pomoçu razlicitih uredjaja.

    Sta smo rekli, koliko imamo do sada proizvodjaca - 10, 20, vise? Ajmo, ko je zapamtio dobiva turski kabel, samoljepljivu slicicu na Harija Potera i cokoladicu zivotinjsko carstvo!
Eeee, a sada treba to sve povezati u jedinstveni proces rada, a to radi RIS, a kada procirkuliraju slike preuzima – tko, tko – PACS, taako je.
    Vrlo grubo receno, nema vam donacije jer nema jedinstvene nabave. Postoji nesto sto se zove niz nabava kroz godine, gdje je zadatak na RIS-u i PACS-u da to sve pomire (a tu pomazu standardi) i gdje je  mega-zadatak da sve ide iz proracuna (nema da brinete, RIS i PACS sve ce to pomiriti).

I kvalitetni sustavi to mogu, naravno - ali traze angaziranost ljudi koji se na to moraju obvezati. Cermin bi se na nesto obvezao? Srbi u Banja Luci se ne zale, kazu da su dobili aparaturu iz Izraela (iz firme s kojom ovaj gay s Bentleyem u garazi ima sklopljen ugovor), a on da im je, u nekoliko godina razmaka, uz tamo neki skener i pi_darije, donirao dva softvera, besplatno ih instalirao i stoji na raspolaganju ako zaskripi. Ocete cetnike prestat spominjat, vidi bagre, vidi bagre, samo da im se donacije dokopat, zutilo im je ..., da im je ....
    Nadalje, mogucnost kvalitetne korisnicke podrske i logistike je prioritet, to ste valjda do sad usvojili, a kod pitanja 'renomirani dobavljac' vs 'donacija renomiranog dobavljaca', dobro zapamtite da jedno i drugo ne ide.

Ne znate sto je ovo vs? Ko vas ..., ne kupujte novine. Zasto ne ide zajedno? Jer Turci imaju takve kabele, gore od od od … od hrvatskih novinarki, kabele im nabijem.


Da zakljucimo, rijec je o programski i sistemski ozbiljnim sustavima, koji ilustracije radi mogu generirati nekoliko desetaka terabajta slika godisnje, koje su u konstantnoj cirkulaciji od mjesta gdje se snimaju, preko mjesta gdje se radi kontrola kvalitete, zahtjevne obrade, (pazi zahtjevne obrade!), analize i pisanja misljenja do prosljedjivanja slika raznim lokalnim specijalistima ili se distribuiraju putem interneta. A Cermin nek odjebe taman to sve sto sam nadrobio i imao.

 

Niste nista razumjeli? Kad ste dimnjacari, i to bez spandex kostima i srebrne R6-ice. Ko vam je kriv. Moj ce tata reci uredniku da stavi podnaslove i ovo objavi, inace pa-pa oglasi. Jer ja sam novinar.

 

(Svaka slicnost i sa kim na cijenjenom forumu, na koji u narednih 20 godina nece zalutati ni jedno zensko celjade, je, dakako, slucajna.

LindaL.)

 
0 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Draga, izumio sam softver!

Maestralno. Hvala majstore.

Onda Zli? Di je mojih 50 kuna?


 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Draga, izumio sam softver!

Ne. A tebi Cokolina?

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Draga, izumio sam softver!
LindaL kaže...

Ne. A tebi Cokolina?

Wow, kako dobra novinarka, mislim da sam jucer negdje kod vrtica cuo da se djeca tako svađaju :D

15 godina
neaktivan
offline
RE: Draga, izumio sam softver!

Apropos missis Leende: ja sam majstor.

Sam lijepo rekao da se takav egocentrik skriva u sjeni i cita ;-)

Spandex je jeftin, a R6ica se lako dobavi preko leasinga, ili cu ti ja posudit svoju.

Oleze, ne poznajes zene, nit si dimnjacar, ali kreci... pomalo mi je dosadno ;-)

Each moment unique, none exactly the same... defied... denied to live and exist like this again... now you will see - you are reborn....
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.2.2010 21:56 (Deus ex machina).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Draga, izumio sam softver!

@LindaL, daj malo odvoji te citate i odgovor na njih, mada sam pročitao svaki post, teško te pratim..

 

@'Oleže', ne radi se to tako. Prvo malo 'bocneš', onda se napraviš malo nevješt, ne snalaziš se, pa se cura ponudi da ti objasni profesiju, a ti samo slušaš i očarano par puta klimneš glavom, ubaciš koju 'ah, nestvarno si lijepa' i sreća ti je zagarantirana. Ne'š ti preko IT komponenata do izvora slasti..

16 godina
neaktivan
offline
RE: Draga, izumio sam softver!
netko,netkovic kaže...
LindaL kaže...

Ne. A tebi Cokolina?

Wow, kako dobra novinarka, mislim da sam jucer negdje kod vrtica cuo da se djeca tako svađaju :D

 

Nemoj, bude je strefio herc Osmijeh

16 godina
neaktivan
offline
Draga, izumio sam softver!

Svašta...

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Draga, izumio sam softver!

netko, netkovicu. Ovoliko djece na jednom mjestu, kao sto je ovaj forum, nema ni na sibenskom Festivalu djeteta :) Inace medjunarodnom :)

16 godina
moderator
offline
RE: Draga, izumio sam softver!
netko,netkovic kaže...

Čitajući dio posta od linde primjetio sam da ona, kako da se izrazim , sereka. Prica gluposti o kojima pojma nema, zato te molim, odustani, jer nisi na svom terenu.

Ne dirajte mi Lindu, letjet će kartoni, streljanja, staljinističke metode!

 

Linda falila si nam.... ovaj thread nije bio isti bez tebe. Poljubac

Heroj a ne zločinac
 
2 1 hvala 0
16 godina
offline
RE: Draga, izumio sam softver!
LindaL kaže...


Wyks = dva pitanja: 1. koliko imas godina? 2. Jedes li redovito zeleno lisnato povrce i odrzavas li kontakne lece bas onak kak je cika doctor nalozio? (sit, to su tri pitanja, neuke li mene).

Linda:

Eto da odgovorim na ta tvoja pitanja.

1.) Pa da imam i 14 godina vjerojatno bih uspio razabrati loš članak od dobrog.

2.) Zeleno lisnato povrče ti bas i ne služi za poboljšanje vida već hrana bogata beta karotenom (kužiš - karoten-carrots-mrkva-narančasto) i vitamin E koji se nalazi u sjemnkama sucokreta i kikirikija.

3.) Kontaktne leće ne mosim

 

E sad da se vratimo ozbiljnima temama.

Ovaj tvoj "članak" očiti je plod frustracije osobe koja nezna primiti kritiku.

Neda mi se više kometirati ove debile koji sebe nazivaju novinarima i takvim neodgovornim, nepismenim, nekompetentnim piskaralima kao i urednicima koji ocito podržavaju njihov očajan rad zabranio bi dozivotno rad u medijima zbao štete koje rade poštenim ljudima koji pokušavaju donjeti istinu i informaciju ljudma.

Jedna bitna stavka ISTINA.

Očito je da ova "sitnica" postala toliko nebitna da si danas bolji i sposobniji novinar ako pišeš da je Joško Lokas navodno u dugovima pa se zato preselio k Nataši Janjić (ženi koja razara tuđe brakova a navodno i ima prste u ubojstvu Pukanića i spavala je s Radeljakom dok je on bio s Vlatkom Pokos. naravno sve navodno iz povjeljivih izvora koje nesmijem otkriti.) nego napisati pošten i istinit članak.

Ti koja braniš ovakve morone po meni niti ne zaslužuješ bolji tretman.

 

 

A možda si isfrustrirana iz drugih razloga. Možda trebaš muškarca da te smiri.

Naravno ovo je pakosna šala na sve debilne komentare da je kritiziranje lošeg rada neke žene seksizam.

 

 

 

14 godina
neaktivan
offline
RE: Draga, izumio sam softver!

Tale, malo pretjerujes. Nije bas najsretnije rjesenje, ali nije bas ni najveci fail svih vremena, pogotovo ne Ne-It-ovcima. A jesi li mozda, slucajno, imao prilike cuti da novinarski uratci podlijezu urednickoj intervenciji zvanoj redaktura, koja cesto zna biti debilna ... da ne kazem sto vulgarnije. Mozda nisi, ali sad znas.

 

Simpa mi je tvoj blagi cinizam, ali isto bi mogao nauciti kada koja kvacica ide na C.

 

 

(A tko to za sebe ne misli da je u pravu?)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Draga, izumio sam softver!
LindaL kaže...

Tale, malo pretjerujes. Nije bas najsretnije rjesenje, ali nije bas ni najveci fail svih vremena, pogotovo ne Ne-It-ovcima. A jesi li mozda, slucajno, imao prilike cuti da novinarski uratci podlijezu urednickoj intervenciji zvanoj redaktura, koja cesto zna biti debilna ... da ne kazem sto vulgarnije. Mozda nisi, ali sad znas.

 

da je tako nešto rekao kerum bilo bi i na dnevniku nove tv.

 

Ako novinar prihvaća da mu urednik prepravlja tekstove i mjenja smisao i poruku teksta i neda otkaz pokazuje koliko cijeni svoj rad i svoje mišljenje i nije zaslužio bolje nego da ga se pljuje zbog loše obaljenog posla.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Draga, izumio sam softver!

Ma zapravo, imaš ti pravo Oleže, pa tko bi dirao Lindu, našu curu staru Nevinašce. Nego meni se čini da ona ima ozbiljnu fiksaciju na tebe - kako inače objasniti silan trud i napore koji je uložila u ovaj posljednji galimatijas? Ne može se to objasniti samo viškom vremena i manjkom Prozaca Namigiva. I još te na kraju zazvala.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.2.2010 21:31 (Damir78).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Draga, izumio sam softver!

 

wyks

Ne mislim da je kritiziranje zenskog rada seksizam. Glupost, odakle ti to, ako sam malo i zarezala na to, sta sad. Ko da ste vi andjeli. Ali, zna se sto je konstruktivna kritika, a sto nepravedno, neopravdano vrijedjanje, uvjetovano blagim neznanjem i zeljom da strelice negdje polete, pa je sad ona naletjela ...

Novinari negdje u sebi znaju da im je posao javan i kao takav podlozan kritici, od ok osoba do zadnjih licemjera, ali ako si cendraviji, poput mene ovih dana, svijetu zelis pokazati, nekim likovima, da rade greske s iste one platforme zvane neznanje - nad kojim se inace skanjuju i koje cijelo vrijeme (na ovom forumu) osudjuju. Neznanje o pravilima moje struke. Ili se znanje samo odnosi na koji zvucnik kupiti?

 

 

Moja pitanja postavljena tebi medjusobno, inace, nisu imala nikakve veze. Ne ih pokusavati povezati :)))

14 godina
neaktivan
offline
RE: Draga, izumio sam softver!

joj wyks, stvarno koliko ti je godina? nemas ti sto prihvacati, pravila su pravila, joj ko ce ti objasnjavati ...

 

 

 

 

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Draga, izumio sam softver!
Moja iduća reakcija je: LOL.
Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Draga, izumio sam softver!
LindaL kaže...

Norbertwiener = dva pitanja. 1. jel ti prva rodica radi u zdravstvu, MZ-u ili HZZO-u? 2. Jel ti svirao Marko Perkovic Thompson u podlozi dok si pisao post?

 

Gospođo, specijalist sam radiologije sa skoro dvadeset godina iskustva u struci. Radio sam sa više PACS sustava kako vani, tako i kod nas. I za razliku od Vas, znam o čemu govorim.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Draga, izumio sam softver!

Cestitam i pozdravljam Vas.

 

Zao mi je ako niste osjetili da je sve dobronamjerna parodija, koja se povlaci dan-dva vrijedjanjem novinarki (slicnih meni). Bijela kuta ne znaci amputacija humora, makar on, slijedom situacije, bio i crn pomalo.

 

Inace, nemam 20 godina radnog iskustva, nesto sam ipak mladja, ali educirana sam (u svom polju), dobro poznam svoj posao i svoju struku, koju cijenim jednako i Vasu. I to je sve.

 

 

16 godina
offline
RE: Draga, izumio sam softver!
Norbertwiener kaže...
LindaL kaže...

Norbertwiener = dva pitanja. 1. jel ti prva rodica radi u zdravstvu, MZ-u ili HZZO-u? 2. Jel ti svirao Marko Perkovic Thompson u podlozi dok si pisao post?

 

Gospođo, specijalist sam radiologije sa skoro dvadeset godina iskustva u struci. Radio sam sa više PACS sustava kako vani, tako i kod nas. I za razliku od Vas, znam o čemu govorim.

Skužli smo da ste iz medicinske branše, a pustite

ni argumenti medicinara , ni argumenti tehničara očito onima koji svaštare ne znače piuno

zato nemojte obraćati pažnju na njezine eskapade

pozdrav!

14 godina
neaktivan
offline
RE: Draga, izumio sam softver!

Joj Zli L.

Da sam spomenula karneval u Riju, sta, bila bi iz Rija?  (vjestica ... ha,ha, sad se vec sama sebi smijuckam). Nije ti dobar link, ali bez obzira na to, odoh na masazu, a vi se vratite svojim strucnim raspravama, ne dajte se smesti. Bye.

 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
RE: Draga, izumio sam softver!
LindaL kaže...

joj wyks, stvarno koliko ti je godina? nemas ti sto prihvacati, pravila su pravila, joj ko ce ti objasnjavati ...

Dobro ja razumijem da danas ako zeliš zadržati posao moras se prilagođavati kojekakvim pravilima urednika, vlasnika ili tko već diktira politiku novina. No to ne opravdava taj čin

Kakva pravila???

Znači pravilo je u novinama da moras pisati kao želi vlasnik/urednik inače će ti netko promjeniti tekst???

pa čemu onda služe novinari, zašto jednostavno urednik ne sjedne s vlasnikom pa napišu cijele novine kako njima paše.

Ako je nešto zaslužilo prijezir onda je to taj konformistički stav da danas moraš pognut glavu i šutit čak i ako se kockaš s istinom i nečijim ugledom.

 

15 godina
odjavljen
offline
RE: Draga, izumio sam softver!
LindaL kaže...

Joj Zli L.

Da sam spomenula karneval u Riju, sta, bila bi iz Rija?  (vjestica ... ha,ha, sad se vec sama sebi smijuckam). Nije ti dobar link, ali bez obzira na to, odoh na masazu, a vi se vratite svojim strucnim raspravama, ne dajte se smesti. Bye.

Pa ženo daj se više makni odavle! Prije par stranica si najavila da se ne vraćaš na ovaj forum. Pa, kad ćemo to dočekat da se mirno vratimo svojim dosadnim životima, ITu, štovanju Zlog Luđaka, smijanju novinarima i sličnim stvarima koje dimnjačar ili prodavačica iz Konzuma nebi razumjela...

 

EDIT: post je sarkazam, da nebi bilo zabune. Tnx na razumijevanju ;)

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.2.2010 23:12 (Sum_of_all_fears).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Draga, izumio sam softver!
LindaL kaže...

Cestitam i pozdravljam Vas.

 

Zao mi je ako niste osjetili da je sve dobronamjerna parodija, koja se povlaci dan-dva vrijedjanjem novinarki (slicnih meni). Bijela kuta ne znaci amputacija humora, makar on, slijedom situacije, bio i crn pomalo.

 

Inace, nemam 20 godina radnog iskustva, nesto sam ipak mladja, ali educirana sam (u svom polju), dobro poznam svoj posao i svoju struku, koju cijenim jednako i Vasu. I to je sve.

 

Gospođo, ovdje nije problem nedostatak humora, nego to što svoju anonimnost koristite za vrijeđanje kolega sa punim imenom i prezimenom, i njihovo spominjanje u kontekstu provizija i sličnih nečasnih radnji. Zadržite se na obrani svoje struke od vrijeđanja, a očekujem da se ispričate zbog blaćenja mojih kolega. Tek onda možemo govoriti o humoru.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice