Testirali smo iPad!

poruka: 332
|
čitano: 60.417
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Testirali smo iPad!".
15 godina
neaktivan
offline
Testirali smo iPad!

za obicnog covika, stvarno nepotrebna stvar. svatko ko ima pc to mu 50% netriba....svatko ko ima laptop to mu netriba 100%...

cisto prese..avanje

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Testirali smo iPad!

iPad i ostali tableti nisu za intenzivan rad (puno pisanja) već su više stvoreni za čitanje ili pregledavanje videa i sl. Kad si mobilan 100x je ugodnije s njima raditi nego nabadati po trackpadu, i opet ponavljam, ugodnije je u ruci držati tablet nego laptop kojeg moraš negdje nasloniti.

 

Ja imam samo stolno računalo i čim budem imao novaca kupit ću si neki od tableta jer mi se čine funkcionalnijim u pokretu od laptopa.

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Testirali smo iPad!
I DONT NEED SEX, THE GOVERNMENT FU*KS ME EVERY DAY
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Testirali smo iPad!
MorciTheCroat kaže...

Pa naravno da je iPad prijelomni uređaj. To je jasno ko dan. :D

 

 

"We think this is a profound gamechanger. We think when people look back some number of years from now, they’ll see this as a major event in personal computation devices. What’s been really great for me is how quickly people have got it. You know. I’ve gotten a few thousand emails so far from people I’ve never talked to before just telling me how much this product is…how much they think this product is going to change their life and what they do. People are getting it very quickly." -Jobs

A.
16 godina
protjeran
offline
Testirali smo iPad!

Meni je u svakom slucaju zanimljiv koncept iPada, i najvjerojatnije cu ga nabavit,naravno ukoliko cu imat dovoljno novcica :-) jer ipak

stanje nije sjajno.

Da iPad nije savrsen to je svima jasno, ali zato postoji konkurencija koja nek konacno mrdne *ur*em i napravi bolje i jeftinije, umjesto da kenja ovo ili ono.

 

 

I DONT NEED SEX, THE GOVERNMENT FU*KS ME EVERY DAY
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Testirali smo iPad!
Upravo tako. Godinama se priča o famoznom appleovom tabletu, svi su znali da je u izradi i nitko nije izašao sa nečim prije njih. Samo mi nemojte spominjati taj HP vaporware za kojeg se zna da ne namjerno "predstavljen" malo prije službenog predstavljanja iPada u ocajnickom pokušaju da se skrene pažnja. nekoliko mjeseci kasnije HP je i dalje vaporware a iPad se unatoč nedostatcima prodaje preko očekivanja najludih Apple fanova. Upravo sam kupio novi wired, evo ga na naslovnici u pravoj veličini :)
A.
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Testirali smo iPad!

Gledaj, bez daljnjega je iPad trenutno najbolji na tržištu u svojoj kategoriji jer je praktički jedini. Ali, takav uređaj jednostavno nije must have, pa da ga hitno treba kupiti. Drago mi je što se tako dobro prodaje, ali ne zbog toga što volim Apple, već zbog toga što to znaći i velik interes ljudi za takve uređaje što znaći daljni napredak. Samo se nadam da su ti ljudi koji kupuju iPad stvarno razmislili da li mogu preći preko njegovih mana i da neće tući glavom u zid kad konkurencija da svoj odgovor, pa vide da nešto drugo potpuno odgovara njihovim potrebama.

 

Naravno, ne treba čekati godinama, ali kad neka kategorija uređaja tek krene na tržište, isto treba malo pričekati jer je razvoj ispočetka malo usporen. Ako netko već sad zna da iPad ima sve ono što mu treba i da mu mane koje iPad ima nisu važne, onda je iPad dobar uređaj za njega, ali ja ipak između djelomičnog komfora za 500$ i 500$ u džepu biram 500$ u džepu i malo strpljenja dok ne iziđe nešto što će mi u potpunosti odgovarati.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Testirali smo iPad!
MrBlc kaže...

Gledaj, bez daljnjega je iPad trenutno najbolji na tržištu u svojoj kategoriji jer je praktički jedini. Ali, takav uređaj jednostavno nije must have, pa da ga hitno treba kupiti. Drago mi je što se tako dobro prodaje, ali ne zbog toga što volim Apple, već zbog toga što to znaći i velik interes ljudi za takve uređaje što znaći daljni napredak. Samo se nadam da su ti ljudi koji kupuju iPad stvarno razmislili da li mogu preći preko njegovih mana i da neće tući glavom u zid kad konkurencija da svoj odgovor, pa vide da nešto drugo potpuno odgovara njihovim potrebama.

 

Naravno, ne treba čekati godinama, ali kad neka kategorija uređaja tek krene na tržište, isto treba malo pričekati jer je razvoj ispočetka malo usporen. Ako netko već sad zna da iPad ima sve ono što mu treba i da mu mane koje iPad ima nisu važne, onda je iPad dobar uređaj za njega, ali ja ipak između djelomičnog komfora za 500$ i 500$ u džepu biram 500$ u džepu i malo strpljenja dok ne iziđe nešto što će mi u potpunosti odgovarati.

Nece nitko lupit glavom u zid.

Ovo se ne kupuje zbog funkcionalnosti vec zbog imidza i prestiza.

iPad je za americke cheerleaderice kojima treba iPad da im ide uz D&G cipele i za douchebage kojima ce ovo izci uz zlatni lanac i dior tenisice.

Mislis li ti stvarno da takvi ljudi traze mogucnosti uredaja, funkcionalnost ili cijenu?

Naravno, nece svi koji kupuju biti toga profila. Neki ce biti clanovi sekte zvane Apple.

- Psiho246
14 godina
neaktivan
offline
RE: Testirali smo iPad!
Psiho246 kaže...
MrBlc kaže...

Gledaj, bez daljnjega je iPad trenutno najbolji na tržištu u svojoj kategoriji jer je praktički jedini. Ali, takav uređaj jednostavno nije must have, pa da ga hitno treba kupiti. Drago mi je što se tako dobro prodaje, ali ne zbog toga što volim Apple, već zbog toga što to znaći i velik interes ljudi za takve uređaje što znaći daljni napredak. Samo se nadam da su ti ljudi koji kupuju iPad stvarno razmislili da li mogu preći preko njegovih mana i da neće tući glavom u zid kad konkurencija da svoj odgovor, pa vide da nešto drugo potpuno odgovara njihovim potrebama.

 

Naravno, ne treba čekati godinama, ali kad neka kategorija uređaja tek krene na tržište, isto treba malo pričekati jer je razvoj ispočetka malo usporen. Ako netko već sad zna da iPad ima sve ono što mu treba i da mu mane koje iPad ima nisu važne, onda je iPad dobar uređaj za njega, ali ja ipak između djelomičnog komfora za 500$ i 500$ u džepu biram 500$ u džepu i malo strpljenja dok ne iziđe nešto što će mi u potpunosti odgovarati.

Nece nitko lupit glavom u zid.

Ovo se ne kupuje zbog funkcionalnosti vec zbog imidza i prestiza.

iPad je za americke cheerleaderice kojima treba iPad da im ide uz D&G cipele i za douchebage kojima ce ovo izci uz zlatni lanac i dior tenisice.

Mislis li ti stvarno da takvi ljudi traze mogucnosti uredaja, funkcionalnost ili cijenu?

Naravno, nece svi koji kupuju biti toga profila. Neki ce biti clanovi sekte zvane Apple.

Ti spadaš u jednu vrstu sekte ---- > Apple Haters

 

95% tvojih postova vezano je uz Apple, opterećen si njime...

 

Cijeli ovaj tvoj post je žalostan i pokazuje na kojem je levelu tvoje razmišljanje 'ako netko nekupuje ono što se meni sviđa odmah je kreten a to što kupuje je sranje najveće'

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.4.2010 20:18 (Dom031).
16 godina
neaktivan
offline
Testirali smo iPad!
jedini član sekte je psiho. tupilo i kad koje izvire iz tih komentara vise nije ni zabavno. Kao sto su drugi, daleko kvalificiraniji rekli iPad je trenutno jedini tablet, a uz to je izuzetno dobro primljen u svim krugovima koji su ga imali priliku probati ili kupiti. Među šminkerima geekovima i
ostalima podjednako.
 
3 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Testirali smo iPad!
Psiho246 kaže...

Nece nitko lupit glavom u zid.

Ovo se ne kupuje zbog funkcionalnosti vec zbog imidza i prestiza.

iPad je za americke cheerleaderice kojima treba iPad da im ide uz D&G cipele i za douchebage kojima ce ovo izci uz zlatni lanac i dior tenisice.

Mislis li ti stvarno da takvi ljudi traze mogucnosti uredaja, funkcionalnost ili cijenu?

Naravno, nece svi koji kupuju biti toga profila. Neki ce biti clanovi sekte zvane Apple.

 

Gledaj, ne možeš reći da stvarno misliš da ne postoje ljudi koji su uvjereni da im takav uređaj treba danas, koji su ga spremni platiti i spremni su proći preko njegovih mana. Sigurno dosta kupaca spada u te tvoje dvije kategorije, ali mislim da ih više spada među one koji kupuju taj uređaj da bi ga koristili. Ovakvim postovima samo diskreditiraš sve ono smisleno što si rekao u prijašnjim postovima jer te ljudi više ne vide kao realnog i objektivnog forumaša, veća kao hatera. Mislim, sektaši nas tako oduvijek vide, ali te zbog ovakvih postova tako vide i ostali forumaši.

 

Sektaši ne moraju nužno kupiti uređaj, oni ga samo brane (pa i jedan naš kolega forumaš koji umjesto križa na lančiću nosi zagriženu jabuku je izjavio da ga neće kupiti).

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
16 godina
offline
Testirali smo iPad!

Ako mogu primjetiti... eto izadje clanak o M$ i svi kljucaju da je to sponzorski clanak jada jada jada... A svaki dan bar 2 clanka i iPadu izadju ili kako je Apple odhebao google ili kako je Jobs obrisao dupe... i nitko nista?

 

Di ces bolju reklamu, svaki dan nesto o Appleu... ali svaki *ebeni dan... ko da Bugovci stvarno nemaju inspiracije ili kao da je Apple sa svojim tabletom jedini happening na svijetu vezan uz IT... tuzno...

I'm going woo woo
 
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Testirali smo iPad!
tnakir kaže...

Ako mogu primjetiti... eto izadje clanak o M$ i svi kljucaju da je to sponzorski clanak jada jada jada... A svaki dan bar 2 clanka i iPadu izadju ili kako je Apple odhebao google ili kako je Jobs obrisao dupe... i nitko nista?

 

Di ces bolju reklamu, svaki dan nesto o Appleu... ali svaki *ebeni dan... ko da Bugovci stvarno nemaju inspiracije ili kao da je Apple sa svojim tabletom jedini happening na svijetu vezan uz IT... tuzno...

 možeš po appleu al pobogu nemoj ni slučajno po bugu

kod mene normalno radi.....
16 godina
neaktivan
offline
Testirali smo iPad!

 

jedna od stvari za koje je iPad napravljen.

A.
 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Testirali smo iPad!
artfull kaže...

 

jedna od stvari za koje je iPad napravljen.

Savršen način za istraumatizirati djecu :-P

 

Šalu na stranu, zašto misliš da ovo neće biti moguće na bilo kojem uređaju koji ima akcelerometar i dovoljno velik ekran?

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Testirali smo iPad!
MrBlc kaže...
artfull kaže...

 

jedna od stvari za koje je iPad napravljen.

Savršen način za istraumatizirati djecu :-P

 

Šalu na stranu, zašto misliš da ovo neće biti moguće na bilo kojem uređaju koji ima akcelerometar i dovoljno velik ekran?

Bit će svega naravno, mislio sam prvenstveno na tablet platformu ...

 

samo eto, na iPadu je već dobavljivo, a zahvaljujući brzini uređaja i kvaliteti ekrana, kompaktnosti etc vjerojatno će kroz neko vrijeme biti najbolje iskustvo.

 

Definitivno, što više gledam čitam, razmišljam zaključujem da će tablet debelo kanibalizirati prodaju laptopa, a netbook će skoro pa iščeznuti. Apple je vjerojatno jako svjestan toga da će im iPad oteti dio tržišta koje su držali sa macbookom. Meni lap nema ama baš nikakvog smisla više niti razmatrati za kupovinu ... desktop i tablet i smartphone ... to je to.

 

i da, kvaliteta izrade, materijali, ergonomija etc eć biti važni kao nikada prije ... stvar se drži u rukama, sve je taktilno, nosaš za sobom po stanu, bacaš na kauč ... izrada će biti big deal, napokon.

A.
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.4.2010 11:05 (artfull).
15 godina
odjavljen
offline
Testirali smo iPad!

Mislim da tržište laptopa neće patiti ništa više nego je patilo zbog pojave netbooka. Student kojem treba laptop za učenje (npr programiranje), koristi ga u stanu i nosi na faks, poslovni korisnici kojima laptop treba na službenom putu i sl. su ljudi kojima tablet nikad neće zamijeniti laptop, a ostali ionako češće kupuju desktop nego laptop (pogotovo ako žele i zaigrati). Tržište netbookova će sigurno patiti, ali opet ima korisnika koji se nisu spremni odreći fizičke tipkovnice, a laptop im je prevelik za nosit. Takvi će još i profitirati jer bi tržište tableta moglo oboriti cijenu netbookovima.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Testirali smo iPad!

Posjetitelji ovog foruma su onih 5% informatički pismenih osoba koji, manje više, mogu iskoristiti puni potencijal računala u bilo kojoj formi. Za ostalih 95%, iPad je idealan izbor, jer za njih se upotreba računala svodi na surfanje netom ( društvene mreže, mail, novosti i multimedija ).

Imam par računala u kući, ali još uvijek mi je najjednostavnije uzeti iphone za net ( ipak je stalno upaljen i na netu sam za par sekundi) .. samo da je većeg ekrana -> iPad.. ;)

 

Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.4.2010 11:57 (ferovca1).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Testirali smo iPad!
MrBlc kaže...

Mislim da tržište laptopa neće patiti ništa više nego je patilo zbog pojave netbooka. Student kojem treba laptop za učenje (npr programiranje), koristi ga u stanu i nosi na faks, poslovni korisnici kojima laptop treba na službenom putu i sl. su ljudi kojima tablet nikad neće zamijeniti laptop, a ostali ionako češće kupuju desktop nego laptop (pogotovo ako žele i zaigrati). Tržište netbookova će sigurno patiti, ali opet ima korisnika koji se nisu spremni odreći fizičke tipkovnice, a laptop im je prevelik za nosit. Takvi će još i profitirati jer bi tržište tableta moglo oboriti cijenu netbookovima.

Poslovni korisnici koji nose laptope na put i studenti će shvatiti da im je tablet daleko bolji izbor ... na tabletu će se uskoro moći raditi sasvim dostatno za ono vrijeme koje nisi uz pravi kompjuter doma ili na poslu. Prezentacije, vođenje bilješki ili predavanja, crtanje, skiciranje, korespodencija i slično. Ja sam sasvim siguran da je ta poslovna primjena u 95% slučajeva prenosiva već na iPad u ovoj prvoj generaciji ... a tek za godinu dana ili dvije ... :D

 

uz sve to što se kućnog korištenja tiče, laptop će ostati kao 4. izbor ( nakon desktopa sa velikim ekranom ) , smartphonea i tableta. Dakle očekujem da tablet tržište eksplodira već na kraju ove godine. a u 2011 i 2012 tableti će biti posvuda. 

A.
16 godina
offline
RE: Testirali smo iPad!
artfull kaže...
Poslovni korisnici koji nose laptope na put i studenti će shvatiti da im je tablet daleko bolji izbor ... na tabletu će se uskoro moći raditi sasvim dostatno za ono vrijeme koje nisi uz pravi kompjuter doma ili na poslu. Prezentacije, vođenje bilješki ili predavanja, crtanje, skiciranje, korespodencija i slično. Ja sam sasvim siguran da je ta poslovna primjena u 95% slučajeva prenosiva već na iPad u ovoj prvoj generaciji ... a tek za godinu dana ili dvije ... :D

 

uz sve to što se kućnog korištenja tiče, laptop će ostati kao 4. izbor ( nakon desktopa sa velikim ekranom ) , smartphonea i tableta. Dakle očekujem da tablet tržište eksplodira već na kraju ove godine. a u 2011 i 2012 tableti će biti posvuda. 

Za po doma se slažem.. posao i studiranje, to je već druga priča.. u ovakvoj formi još ne može zamijeniti laptop/desktop..

Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
15 godina
odjavljen
offline
RE: Testirali smo iPad!
artfull kaže...

studenti će shvatiti da im je tablet daleko bolji izbor

Istina, kao dodatak na predavanjima (sitne napomene, pdf skripte, prezentacije). Meni je i debugiranje programa od 500-ak linija koda na laptopu bilo zamorno jer nisam naviknut na rad na laptopu (ali da kolegica nije imala laptop, nikad se ne bi mogli organizirat da to obavimo timski - kako je bilo i predviđeno), a da ne spominjem razne specijalizirane alate koji su dostupni samo na Windows platformi, ili čak i ako su dostupni na MacOS-u nisu na iPhone OS-u...

Da ne govorim o tome koliki su troškovi studiranja u drugom gradu i da studentu treba uređaj koji će mu pokriti sve nužne zadaće. što više dodatnih uz što manje para. Desktop + iPad kod korisnika kojima treba ozbiljniji rad na više lokacija ne prolazi ni cijenom ni mogučnostima.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
16 godina
protjeran
offline
Testirali smo iPad!

 

Hmmm, konkurencija :-)

I DONT NEED SEX, THE GOVERNMENT FU*KS ME EVERY DAY
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Testirali smo iPad!
MorciTheCroat kaže...

 

Hmmm, konkurencija :-)

To vrti win 7? Mislim da ni ovaj proizvod Applea nece imati neku jaku, a bogme ni veliku konkurenciju, svi znamo da su gotovo svi mobiteli u zadnje vrijeme, bazirani na touchscreen metodi naveliko zvani iPhone killeri, a 2 su se tek mogli suprostaviti..

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis.
15 godina
odjavljen
offline
RE: Testirali smo iPad!
Kruno_21 kaže...

To vrti win 7? Mislim da ni ovaj proizvod Applea nece imati neku jaku, a bogme ni veliku konkurenciju, svi znamo da su gotovo svi mobiteli u zadnje vrijeme, bazirani na touchscreen metodi naveliko zvani iPhone killeri, a 2 su se tek mogli suprostaviti..

Vrti Linux.

 

Što se tiće konkurencije, i nije neka baza da konkurencija ponudi identičan proizvod, već da svki korisnik može naći ono što njemu paše.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
14 godina
offline
RE: Testirali smo iPad!

to je poanta svega apple proizvode kupuju ljudi koji imaju viška para i ne razumiju se baš u hardver koji je ugrađen unutra,a to bih potkrijepio činjenicom da za svaki pc pišu svi podaci o tom proizvodu,dok za apple račuanala samo najosnovniji podaci,ne piše ni tko proizvodi matičnu ploču

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.4.2010 16:41 (blackalbum).
Moj PC  
0 5 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Testirali smo iPad!
iDijoti su oni koji tako misle. daleko gori od apple fanov. su apple hejteri i klinci koji misle da imaju ikakvog pojma o icemu jer su sami sklopili svoju kantu. U međuvremenu Apple je i dalje prvi izbor kreativnih profesionalaca. :)
A.
 
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Testirali smo iPad!
artfull kaže...
.................

Kreativnost i profesionalnost nemaju apsolutno nikakve veze s markom PC-a i OS-om na njemu. Kreativan možeš biti i s buldožerom. :))))))))))))))

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
16 godina
neaktivan
offline
Testirali smo iPad!
lijepo i kreativno okruženje potiče isto. bar kod mene
A.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Testirali smo iPad!
artfull kaže...
lijepo i kreativno okruženje potiče isto. bar kod mene

Wow! Pricaj mi o ludilu.

Ti ocito ne mozes razmisljati bez da si okruzen desecima Apple uredaja.

 

xD

 

Sala.

- Psiho246
16 godina
neaktivan
offline
Testirali smo iPad!

Jel mac ili ipod/ipad može biti kreativan da ja ne moram biti? Namigiva

Could it be, nothing that you learned from ash and debris?
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice