GeForce GTX 460 za mase

poruka: 526
|
čitano: 86.471
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "GeForce GTX 460 za mase".
16 godina
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
Robert_84 kaže...

kolega iz švaberlanda je uzeo 460 od 1gb...........

 

oduševljen je karticom...............

 

 

imao je kao i ja 260gtx... prije toga.........

 

 

sad je ubo i ovu nova, a staru će ostavit isto u kompu valjda za fiziku ili šta već.....

 

 

i u frankfurtu je platio 270 euro tu karticu.....

 

a to što kod nas sve košta više......

 

zato imamo www trgovine........

 

samo treba nać koja je najmanja u pakiranju..... ili je uzet preko ebaya

zasto treba naci najmanju u pakiranju?mislis da ce lakse proci carinu ako je u manjoj kutiji ?

KONACNO NOVI KOMP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
15 godina
protjeran
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase

Ha, ha.

Kako to najmanja u pakiranju?Smijeh

Čovjek možda misli da je lakše strpat u kućište jer su dns grafe porasle koji par inchesxD

free speech for the dumbxD
16 godina
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
stoncin3 kaže...

Ha, ha.

Kako to najmanja u pakiranju?Smijeh

Čovjek možda misli da je lakše strpat u kućište jer su dns grafe porasle koji par inchesxD

mislim da ipak covjek misli na pakiranje kartice odnosno kutiju u kojoj  se nalazi kartica.

jer koliko vidim na slikama ta 460 gtx je relativno mala kartica,puno manja od moje 260 gtx gs a ako sam ja nju mogao staviti u svoje srot kuciste koje kosta 200 kuna onda ta 460 gtx moze ici bilo gdje

a i spominje e bay tako da vjerujem da ima neke veze sa carinom i cijenama kod nas

KONACNO NOVI KOMP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
15 godina
neaktivan
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
Stoja kaže...
ATiGamer kaže...

Točno, ali zato se uštede novci i dobiju iste perfomanse. Jer recimo gtx460 dođe 1500kn i kolkanjem sustignem 5850 koja dođe 2200kn i uštedio sam 700kn što nije mala stvar. Ista stvar ide kad netko kupi 5850 umjesto 5870 i klokanjem sustigne 5870 i uštedi 1000kn. 

Tu si se malo prevario. Prvo nije isto Clockati grafu za bench i nije isto clockati grafu za 24/7 ili ti igranje. Kad je bench u pitanju grafa ne treba biti 100% stabilna i može tu i tamo pokazati artefaktić, dok za igranje grafa treba biti 100% stabilna, Evo recimo ja GTX465 nemogu stabilno natijerati da radi iznad 755/1510/1630, iako grafa radi na priloično večim taktovima nego moja GTX470 svejedno GTX465 ne sustiže GTX470, eventualno bi bile podijednake na 1680x1050,al na FULL HD rezi GTX470 odere tako clockanu GTX465.

Nije sve samo u taktovima, za visoke rezolucije veoma su bitni Shaderi,ROP-ovi,TMU-ovi, Bandwith,količina VRAM-a itd....  Zapamtite Benchevi su jedno,a igre su sasvim drugo.

Tako sam i ja mislio dok nisam OC-ao GTX465, u 3D marku OC-ana GTX465(800Mhz/1600Mhz/1700Mhz) ima 1000bodova prednosti, al u Crysisu GTX470 pobijeđuje za velikih 5FPS-a.

I'll be back
13 godina
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
crozoki kaže...
Robert_84 kaže...

kolega iz švaberlanda je uzeo 460 od 1gb...........

 

oduševljen je karticom...............

 

 

imao je kao i ja 260gtx... prije toga.........

 

 

sad je ubo i ovu nova, a staru će ostavit isto u kompu valjda za fiziku ili šta već.....

 

 

i u frankfurtu je platio 270 euro tu karticu.....

 

a to što kod nas sve košta više......

 

zato imamo www trgovine........

 

samo treba nać koja je najmanja u pakiranju..... ili je uzet preko ebaya

zasto treba naci najmanju u pakiranju?mislis da ce lakse proci carinu ako je u manjoj kutiji ?

 

da da mislim na pakiranje kartice, jer sam prije par dana tražio cpu cooler... pa sam primjetio da danas ima svakakvih kutija za vga, svih oblika i veličina......

 

 

13 godina
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
ATiGamer kaže...
Razor_Callahan kaže...
Kakve ovo ima veze s odrastanjem? sad ti pokušavaš glumit odraslu osobu i meni govorit da odrastem al ni ti baš nisi odrastao i loše glumiš.

Koliko ono imaš godina? 12?

Ti si ničim pozvan uletio u ovu temu samo da bi mi rekao kako sam ATI fanboy bez da si pročitao raspravu. To samo djeca rade.

I prestani više spamat i pisat mi PP jer te prijavljujem za sljedeći offtopic post.

 

 

kako si zadovoljan sa svojom 5850 1gb, mislim mjenjat svoju karticu, ali nisam baš oduševljen sa ati karticama, kvare se ko lude, barem meni, i kad sam imao od određenog proizvođača karticu nisam mogao instalirat atijeve catalyst drivere, već sam morao ići na stranice proizvođača i skidat njihove, dok kod nvidie te probleme nemam, iako moram priznat da prvu 260 gtx evga, komp je jednostavno prestao prepoznavat, a sa ovom zadnjom radi ok......

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
microman kaže...

Tu si se malo prevario. Prvo nije isto Clockati grafu za bench i nije isto clockati grafu za 24/7 ili ti igranje. Kad je bench u pitanju grafa ne treba biti 100% stabilna i može tu i tamo pokazati artefaktić, dok za igranje grafa treba biti 100% stabilna, Evo recimo ja GTX465 nemogu stabilno natijerati da radi iznad 755/1510/1630, iako grafa radi na priloično večim taktovima nego moja GTX470 svejedno GTX465 ne sustiže GTX470, eventualno bi bile podijednake na 1680x1050,al na FULL HD rezi GTX470 odere tako clockanu GTX465.

Nije sve samo u taktovima, za visoke rezolucije veoma su bitni Shaderi,ROP-ovi,TMU-ovi, Bandwith,količina VRAM-a itd....  Zapamtite Benchevi su jedno,a igre su sasvim drugo.

Tako sam i ja mislio dok nisam OC-ao GTX465, u 3D marku OC-ana GTX465(800Mhz/1600Mhz/1700Mhz) ima 1000bodova prednosti, al u Crysisu GTX470 pobijeđuje za velikih 5FPS-a.

Sve to stoji, ali ipak i sam si rekao da je ova gtx465 neisplativa i da je vrlo skupa sa obzirom što nudi. I mene također zanima samo 24/7 stabilnost, benchanje me nikad nije zanimalo već sam klokao svoju grafu da bude brža. Ono što ja hoću reći je da se i za manju lovu mogu sustići skuplje grafe sa naglaskom na SUSTIČI. Jer uvijek i postoje grafe koje se ne klokaju dobro a koštaju slično ili skuplje jer sve ovisi od modela do modela. Sječam se da se govorilo sa ati 4890 da se može kloknuti jezgra i do 1ghz pa opet ne bi bio vrlo veliki performance boost naprema recimo sa manjim klokom kod 5850 ili drugih modela. Zato je ovaj gtx460 zanimljiv jer za manju lovu mogu se sustići i jače grafe pogotovo onaj 1GB model. Samo je problem što kod nas cijene nisu tako jeftine pa to onda nije sve tako bajno. 

 

A razlika je u cijeni ono što kod većine onih sa limitiranim buđetom i ovisi, da li se nekome isplati dati 1000 i više kuna za jači model grafičke gdje će imati osjetnu razliku možda u nekoliko igri(znači crysis, metro i slične koje su u tom rangu po zahtjevnosti) a možda ih i neće igrati. Naravno da bi ja htio najbolje, ali mi je preskupo davati više od 2000kn za grafičku, i to mi je previše, meni bi nekih 1500-1600 bio neki limit i zato sam se i zainteresirao za nju jer ona sa klokanjem može ponuditi dosta za svoj novac(ako bi joj cijena pala na toliku cifru) te bi možda malo kaskala za skupljim modelima poput 5850 ili puno skupljeg gtx470...

Stoja
14 godina
neaktivan
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
Robert_84 kaže...
kako si zadovoljan sa svojom 5850 1gb, mislim mjenjat svoju karticu, ali nisam baš oduševljen sa ati karticama, kvare se ko lude, barem meni, i kad sam imao od određenog proizvođača karticu nisam mogao instalirat atijeve catalyst drivere, već sam morao ići na stranice proizvođača i skidat njihove, dok kod nvidie te probleme nemam, iako moram priznat da prvu 260 gtx evga, komp je jednostavno prestao prepoznavat, a sa ovom zadnjom radi ok......

zasad me odlično služi, nisam imao problema s njome. driveri rade u svim igrama, dobro se kloka... uglavnom, sve 5 :)

imao sam i ja prije problema s ATI AGP karticama jer je podrška za drivere užasna. međutim sad otkako su izašli 10.3 za PCI-E, izgleda da se stvar popravlja.

sve u svemu odlična grafa, moja preporuka.

btw, ispričavam se za offtopic

15 godina
neaktivan
offline
GeForce GTX 460 za mase

Pa ja nezz o cem vi pricate, HD 5850 je jaca od gtx 460 i to neće ništa promjeniti. Ako se 460 cloacka, pa onda se i 5850 moze cloackat, tako da ce uvjek biti razlika između tih grafa. Osim toga ATi je svoje grafulje izbacio skoro pa prije godinu dana, a gtx 460 je izašo nedavno. To što se usporjeđuju te dvije generacije grafickih je smjesno, jer bi realnije bilo onda uspoređivati nove gtx-ice s ati serijom 6xxx. Po meni ova serija Nvidijinih grafa je fail, jer se uspoređuju s grafama koje su izasle 6 mjeseci ranije, a performanse su tu negdje uz istu cjenu, cak je ati poskupio...

Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
Cheezl kaže...

Pa ja nezz o cem vi pricate, HD 5850 je jaca od gtx 460 i to neće ništa promjeniti. Ako se 460 cloacka, pa onda se i 5850 moze cloackat, tako da ce uvjek biti razlika između tih grafa. Osim toga ATi je svoje grafulje izbacio skoro pa prije godinu dana, a gtx 460 je izašo nedavno. To što se usporjeđuju te dvije generacije grafickih je smjesno, jer bi realnije bilo onda uspoređivati nove gtx-ice s ati serijom 6xxx. Po meni ova serija Nvidijinih grafa je fail, jer se uspoređuju s grafama koje su izasle 6 mjeseci ranije, a performanse su tu negdje uz istu cjenu, cak je ati poskupio...

bio je i 5850 jaci od gtx 470... lol.. a sada gtx owna r 5870..

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.7.2010 15:04 (dokly).
15 godina
neaktivan
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
dokly kaže...
Cheezl kaže...

bio je i 5850 jaci od gtx 470... lol.. a sada gtx owna r 5870..

Pa nezz da bas owna, al bolja je. Kad bi uzimao MOZDA sad kupio bih 470 jer ima physix, i kak kazu bolje vrti dx11, iako u to i nisam bas siguran. Ali kako volim hladne i tihe grafe meni bi jos uvjek bio bolji izbor 5870.

 

al ovo je vec offtopic, radi se o GTX 460, koju ljudi uspoređuju s 5850. Budimo realni, 5850 je bolja od 460.

15 godina
protjeran
offline
GeForce GTX 460 za mase

stvar je u tome da su 2x gtx460 brze od 2x 5850.. u vecini slucajeva... jeftinija je.. negiriju se.. malo trose (naspram jace brace) izvrsno skaliranje u sli-u izvrsno overclockiranje... 2x 460 ownaju 5970 sa lakocom..   + fizika i ostalo.. dok direktno usporedjivanje sa 5850 je jos uvijek uptno.. mozda to ispeglaju kroz drivere.. ipak se trude kaj je -je

Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
GeForce GTX 460 za mase

Trude se, ali trude se sustići grafe stare 6 i vise mjeseci.

Trude se uzalud. Ove gtx-ice bi trebale bit puno brze nego sto jesu...

Pogledaj primjere proslih serija: 4870 je bila u rangu s gtx 260, a 5870 je u rangu s 470. Sve sto zelim reci je da je ova Nvidijina serija trebala bit bolja, podosta bolja.

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
GeForce GTX 460 za mase

Pametnije je kupit grafu iz serije 200 zato jer su po cijeni tu negdje a teselaciju nećeš koristit na gtx 460 jer je preslaba.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
Unknown29 kaže...

Pametnije je kupit grafu iz serije 200 zato jer su po cijeni tu negdje a teselaciju nećeš koristit na gtx 460 jer je preslaba.

Ako ati 5850 može koristit teselaciju moći će i gtx 460.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.7.2010 18:21 (Razor_Callahan).
14 godina
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase

ma šta je vama neće koštat 1500 

isuse boze..

ako bude to će biti stvarno čudnoooooo

kad mačaka nema miševi kolo vode
14 godina
neaktivan
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
dokly kaže...
Cheezl kaže...

Pa ja nezz o cem vi pricate, HD 5850 je jaca od gtx 460 i to neće ništa promjeniti. Ako se 460 cloacka, pa onda se i 5850 moze cloackat, tako da ce uvjek biti razlika između tih grafa. Osim toga ATi je svoje grafulje izbacio skoro pa prije godinu dana, a gtx 460 je izašo nedavno. To što se usporjeđuju te dvije generacije grafickih je smjesno, jer bi realnije bilo onda uspoređivati nove gtx-ice s ati serijom 6xxx. Po meni ova serija Nvidijinih grafa je fail, jer se uspoređuju s grafama koje su izasle 6 mjeseci ranije, a performanse su tu negdje uz istu cjenu, cak je ati poskupio...

bio je i 5850 jaci od gtx 470... lol.. a sada gtx owna r 5870..

U kojem testu? Prženje jaja na oko.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.7.2010 18:53 (Dad0).
16 godina
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
jez_cro kaže...

ma šta je vama neće koštat 1500 

isuse boze..

ako bude to će biti stvarno čudnoooooo

Već košta 1630kn što nije daleko, ali to je ona 768MB/192-bit verzija.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | FAN of Neon Genesis Evangelion and Star Trek | Downloading High Definiton Video
15 godina
protjeran
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
Cheezl kaže...

Trude se, ali trude se sustići grafe stare 6 i vise mjeseci.

Trude se uzalud. Ove gtx-ice bi trebale bit puno brze nego sto jesu...

Pogledaj primjere proslih serija: 4870 je bila u rangu s gtx 260, a 5870 je u rangu s 470. Sve sto zelim reci je da je ova Nvidijina serija trebala bit bolja, podosta bolja.

bolje vrabac u ruci nego golub na grani.. po meni ko sad kupuje mid range grafu zna se gtx 460... nema se tu kaj diskutirat..

14 godina
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
Hyperion kaže...
jez_cro kaže...

ma šta je vama neće koštat 1500 

isuse boze..

ako bude to će biti stvarno čudnoooooo

Već košta 1630kn što nije daleko, ali to je ona 768MB/192-bit verzija.

može link molim te

kad mačaka nema miševi kolo vode
15 godina
neaktivan
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
jez_cro kaže...

može link molim te

LINK-ovo je asusova,pa možete očekivati 768MB verziju za 1500 kn,a onu od 1GB za nekih 1800 kn što je bezveze jer u USA košta 240$=1406 kn

15 godina
neaktivan
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
Cheezl kaže...

Pa ja nezz o cem vi pricate, HD 5850 je jaca od gtx 460 i to neće ništa promjeniti. Ako se 460 cloacka, pa onda se i 5850 moze cloackat, tako da ce uvjek biti razlika između tih grafa. Osim toga ATi je svoje grafulje izbacio skoro pa prije godinu dana, a gtx 460 je izašo nedavno. To što se usporjeđuju te dvije generacije grafickih je smjesno, jer bi realnije bilo onda uspoređivati nove gtx-ice s ati serijom 6xxx. Po meni ova serija Nvidijinih grafa je fail, jer se uspoređuju s grafama koje su izasle 6 mjeseci ranije, a performanse su tu negdje uz istu cjenu, cak je ati poskupio...

Pricamo o tome da GTX460 spada u kategoriju kartica s HD5770 s kojom doslovno pomete pod, a kad se OC-a dostigne i prestigne HD5850@default koja spada u višu kategoriju...

 

GTX480 - HD5870

GTX470 - HD5850

GTX465 - HD5830

GTX460 - HD5770

 

Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
14 godina
odjavljen
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
mtopol kaže...
Cheezl kaže...

Pa ja nezz o cem vi pricate, HD 5850 je jaca od gtx 460 i to neće ništa promjeniti. Ako se 460 cloacka, pa onda se i 5850 moze cloackat, tako da ce uvjek biti razlika između tih grafa. Osim toga ATi je svoje grafulje izbacio skoro pa prije godinu dana, a gtx 460 je izašo nedavno. To što se usporjeđuju te dvije generacije grafickih je smjesno, jer bi realnije bilo onda uspoređivati nove gtx-ice s ati serijom 6xxx. Po meni ova serija Nvidijinih grafa je fail, jer se uspoređuju s grafama koje su izasle 6 mjeseci ranije, a performanse su tu negdje uz istu cjenu, cak je ati poskupio...

Pricamo o tome da GTX460 spada u kategoriju kartica s HD5770 s kojom doslovno pomete pod, a kad se OC-a dostigne i prestigne HD5850@default koja spada u višu kategoriju...

 

GTX480 - HD5870

GTX470 - HD5850

GTX465 - HD5830

GTX460 - HD5770

 

  GTX 480 - 5970

GTX 470 - 5870

GTX 465 - 5850

GTX 460 - 5830

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [ZETOR Black Edition-SADA SA NOVIM GEFUFNAMA]
15 godina
neaktivan
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
Weky kaže...
mtopol kaže...
Cheezl kaže...

Pa ja nezz o cem vi pricate, HD 5850 je jaca od gtx 460 i to neće ništa promjeniti. Ako se 460 cloacka, pa onda se i 5850 moze cloackat, tako da ce uvjek biti razlika između tih grafa. Osim toga ATi je svoje grafulje izbacio skoro pa prije godinu dana, a gtx 460 je izašo nedavno. To što se usporjeđuju te dvije generacije grafickih je smjesno, jer bi realnije bilo onda uspoređivati nove gtx-ice s ati serijom 6xxx. Po meni ova serija Nvidijinih grafa je fail, jer se uspoređuju s grafama koje su izasle 6 mjeseci ranije, a performanse su tu negdje uz istu cjenu, cak je ati poskupio...

Pricamo o tome da GTX460 spada u kategoriju kartica s HD5770 s kojom doslovno pomete pod, a kad se OC-a dostigne i prestigne HD5850@default koja spada u višu kategoriju...

 

GTX480 - HD5870

GTX470 - HD5850

GTX465 - HD5830

GTX460 - HD5770

 

  GTX 480 - 5970

GTX 470 - 5870

GTX 465 - 5850

GTX 460 - 5830

Nemožeš uspoređivati dual GPU karticu s single GPU karticom... Jednostavno usporedi najjacu ATI-jevu single GPU karticu s najjacom NVIDIA single GPU karticom... kad izađe dvoglavi Fermi, onda ga mozes usporediti s HD5970... Ovo nije kategorizirano prema cijeni, nego prema onom sto ATI i NVIDIA imaju trenutno za ponudit po pitanju performansi.

Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
14 godina
odjavljen
offline
GeForce GTX 460 za mase

Kartice (kao i sav hardver) se uvijek usporeduju po cijeni, a ne po specifikacijama.

To je isto kao da kazes da se Phenom 1055T nemoze usporedivati sa Core i5 750, iako i5 750 nekasni po perfomansama, i cjena im je podjednaka.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [ZETOR Black Edition-SADA SA NOVIM GEFUFNAMA]
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
GeForce GTX 460 za mase
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.7.2010 11:24 (Cr0nerrR).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase

Breaking news:gtx460 za 200 kn jeftinija od hd5830,a jača.U srednjem segmentu se vodi bitka koju odnosi nvidia cijenom i performansama,ne mogu bilivit.Kad se to zadnji put dogodilo pitam ja vas? Ovo je povijesni trenutak za nas hardwarerfile.

Ovce moje mirujte u toru eto mene stižem na motoru
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.7.2010 15:07 (dery).
15 godina
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
dery kaže...

Breaking news:gtx460 za 200 kn jeftinija od hd5830,a jača.U srednjem segmentu se vodi bitka koju odnosi nvidia cijenom i performansama,ne mogu bilivit.Kad se to zadnji put dogodilo pitam ja vas? Ovo je povijesni trenutak za nas hardwarerfile.

Samo što bi to moglo kratko trajati jer ati već priprema spuštanje cijena, ali svejedno povijesni trenutak heheSmijeh

Stoja
15 godina
protjeran
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
dery kaže...

Breaking news:gtx460 za 200 kn jeftinija od hd5830,a jača.U srednjem segmentu se vodi bitka koju odnosi nvidia cijenom i performansama,ne mogu bilivit.Kad se to zadnji put dogodilo pitam ja vas? Ovo je povijesni trenutak za nas hardwarerfile.

najs najs najs... jedva cekam... smijese mi se 2 gtx 460 u sli Smijeh

15 godina
neaktivan
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
dokly kaže...
dery kaže...

Breaking news:gtx460 za 200 kn jeftinija od hd5830,a jača.U srednjem segmentu se vodi bitka koju odnosi nvidia cijenom i performansama,ne mogu bilivit.Kad se to zadnji put dogodilo pitam ja vas? Ovo je povijesni trenutak za nas hardwarerfile.

najs najs najs... jedva cekam... smijese mi se 2 gtx 460 u sli Smijeh

hm... maticna ti nepodrzava SLI nego CF

Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice