Cijene računala na Bug Online

poruka: 83
|
čitano: 14.461
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Cijene računala na Bug Online".
15 godina
neaktivan
offline
Re: Cijene računala na Bug Online
Tonči kaže...

Dakle, Protis prodaje za 2400kn, a najskuplji za 2860kn. Dakle, ako Protis posluje i živi (a očito jest) znači da ima zaradu. Najskuplja firma tu ima zaradu od najmanje 460kn više. 460kn je na proizvod od 2400kn preko 19%. Sorry stari, ali ne možeš imati 19% čiste zarade. Da je zarada 5%, ajd', da je 10%, ajd' za trgovinu koja ima prostor i ljude itd. ma i 15% ako imaju vrhunsku uslugu i web i isporuke, ali brate 1/5 zaboravi. Sorry, ne znam tko to legalno ima 20%+ profita na bilo čemu, a pogotovo ne kao kurir od tvornice do korisnika.

 

Ja ću rado platiti Linksu 5-6% više, jer guštam tražiti po njihovom webu koji je odlično iskustvo i to samo iz razloga da se ne zahebavam s no-name web trgovinama i očajnim smećem od webova, ali kad pretjeraju, ne dolazi u obzir. Ionako u trgovinu fizički nisam kročio 10 godina.

Tonči, bez uvrede ali nisi nimalo u pravu.

 

20% RUC-a je premalo za opstanak retaila i to puno premalo, a dokaz tome su svi veliki lanci u hrvata koji su propali (HGspot, Vemil, Konikom) ili su pred propadanjem (tehnomarket, elipso, a ni links nije bas u najboljoj situaciji), jer se tržište toliko srozalo i marže smanjile da je opstanak nemoguć ako ponudu ne kombiniraš s robom na kojoj se još da zaraditi.

 

Ti kažeš da trgovac ne moze imati 19% ciste zarade - a dali si ikada kupio komada namjestaja na kojem su marže po 60-90%, da ne pričam o hrani, ljekovima, auto industriji, optičarima itd. itd. Svi oni deru preko 50% marze pa se nitko ne buni.

 

Pozdraf....

Zed's dead baby, Zed's dead...
13 godina
neaktivan
offline
Cijene računala na Bug Online

ajmo uspoređivat kruske i jabuke...daj molim te. Upisi kolegij Komparativni ekonomski sustavi, mozda ces razumijet zasto ne mozes usporedjivati 2 gospodarstva nativno, Hrvatsku i Švicarsku recimo.... mislim mozes usporedjivat, ali ti argumenti ne stoje. cesta greska koju rade nasi novinari.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Cijene računala na Bug Online
xyan kaže...

ajmo uspoređivat kruske i jabuke...daj molim te. Upisi kolegij Komparativni ekonomski sustavi, mozda ces razumijet zasto ne mozes usporedjivati 2 gospodarstva nativno, Hrvatsku i Švicarsku recimo.... mislim mozes usporedjivat, ali ti argumenti ne stoje. cesta greska koju rade nasi novinari.

Prvo, nemoj biti toliko prepotentan.

 

Drugo, samo primjećujem kako je čovjek istaknuo kako je nenormalno da netko u retailu zaradi 20% na grafičkoj kartici, tj. procesoru iz primjera (uz opasku kako je u redu da je to 5-10%, što je smiješno), te nitko ne uspoređuje branše, pa molim te da prvo pročitaš s razumijevanjem ako već ideš s ovakvim stavom u raspravu.

 

 

Zed's dead baby, Zed's dead...
12 godina
neaktivan
offline
Cijene računala na Bug Online

Pljačka drugih (preprodavači namještaja i sl.) ne može se koristiti kao argument za "dajte budite prijemčivi da vas i mi malo onda pljačkamo". Sve kurire od proizvođača do kupca kako je netko lijepo rekao treba kontinuirano stiskati ... smatram da onaj koji daje sirovinu i onaj koji dizajnira i proizvodi treba uzeti najveći dio kolača... a često trgovci budu ti koji uzimaju najviše, po meni nezasluženo. Pa onda imamo državu trgovaca, marketinga i lijepih izloga umjesto države razvoja i proizvodnje.

 

Besmisleno je tražiti razumijevanje kupaca... oni nisu socijalna ustanova. Ja npr. dajem, za originalno zapakirano pakiranje, samo najmanji moguci iznos (+benga) za pojedinu komponentu. Ne zanima me koliko taj prodavač hrani usta... ja imam svoja usta i usta svoje obitelji. Ako taj dućan nestane sutra s lica zemlje, whatever, doći će drugi. Ako ja i moja familija nestanemo, sustav neće plakati za nama. Survival of the fittest.

 

Svi koji imaju malu zaradu na onome što rade trebaju se malo educirati i promijeniti posao koji rade. Ako na tržištu ne uspijevaš puno je logičnije mijenjati sebe nego druge. A realno, prodavač IT opreme nije ne znam kakva djelatnost da je ima smisla zaštititi kojekakvim komorama i zaštićenim marginama. Potreban je ulog x, nešto komunikacije i mjesec do dva obuke (i ne govorim napamet).

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Cijene računala na Bug Online
Sphynx kaže...
Tonči kaže...

Dakle, Protis prodaje za 2400kn, a najskuplji za 2860kn. Dakle, ako Protis posluje i živi (a očito jest) znači da ima zaradu. Najskuplja firma tu ima zaradu od najmanje 460kn više. 460kn je na proizvod od 2400kn preko 19%. Sorry stari, ali ne možeš imati 19% čiste zarade. Da je zarada 5%, ajd', da je 10%, ajd' za trgovinu koja ima prostor i ljude itd. ma i 15% ako imaju vrhunsku uslugu i web i isporuke, ali brate 1/5 zaboravi. Sorry, ne znam tko to legalno ima 20%+ profita na bilo čemu, a pogotovo ne kao kurir od tvornice do korisnika.

 

Ja ću rado platiti Linksu 5-6% više, jer guštam tražiti po njihovom webu koji je odlično iskustvo i to samo iz razloga da se ne zahebavam s no-name web trgovinama i očajnim smećem od webova, ali kad pretjeraju, ne dolazi u obzir. Ionako u trgovinu fizički nisam kročio 10 godina.

Tonči, bez uvrede ali nisi nimalo u pravu.

 

20% RUC-a je premalo za opstanak retaila i to puno premalo, a dokaz tome su svi veliki lanci u hrvata koji su propali (HGspot, Vemil, Konikom) ili su pred propadanjem (tehnomarket, elipso, a ni links nije bas u najboljoj situaciji), jer se tržište toliko srozalo i marže smanjile da je opstanak nemoguć ako ponudu ne kombiniraš s robom na kojoj se još da zaraditi.

 

Ti kažeš da trgovac ne moze imati 19% ciste zarade - a dali si ikada kupio komada namjestaja na kojem su marže po 60-90%, da ne pričam o hrani, ljekovima, auto industriji, optičarima itd. itd. Svi oni deru preko 50% marze pa se nitko ne buni.

 

Pozdraf....

20% zarade i još ti je malo? HG-Spot nije propao (kao ni VeMil) zbog lošeg poslovanja uslijed malih marži. Raspitaj se malo o čemu se radi i što se dogodilo.

 

Da, imamo malo tržište, bez velikih marži je teško, ali kao i u drugim strukama - tough luck. To nije moj problem, jer ću ja svaki komad hardvera uvesti sam ako trebam i doći će me mnogo jeftinije, isto kao što će i taj trgovac kupiti POS kasu kako god jeftinije može. To se zove tržište i princip je koji ti valjda nije jasan. Neka slobodno otvori trgovinu mješovitom robom i ako ne bude trošio na kurve, drogu i kocku, možda zadrži jahtu, automobile i hotele koje će od toga sagraditi. To se zove prilagodba tržištu.

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Cijene računala na Bug Online
Tonči kaže...

20% zarade i još ti je malo? HG-Spot nije propao (kao ni VeMil) zbog lošeg poslovanja uslijed malih marži. Raspitaj se malo o čemu se radi i što se dogodilo.

 

Da, imamo malo tržište, bez velikih marži je teško, ali kao i u drugim strukama - tough luck. To nije moj problem, jer ću ja svaki komad hardvera uvesti sam ako trebam i doći će me mnogo jeftinije, isto kao što će i taj trgovac kupiti POS kasu kako god jeftinije može. To se zove tržište i princip je koji ti valjda nije jasan. Neka slobodno otvori trgovinu mješovitom robom i ako ne bude trošio na kurve, drogu i kocku, možda zadrži jahtu, automobile i hotele koje će od toga sagraditi. To se zove prilagodba tržištu.

 

Znam dobro zasto je HGspot propao (sigurno bolje od tebe) jer sam radio tamo. ;)

 

Vidi se da nisi bas svjestan troškova jednog retailera, pa samim time i razloga zasto su razlike u cijenama takve.

 

U situaciji na trzistu gdje kupnja preko kartice u retailu iznosi preko 60%, a gdje karticari uzimaju provizije u prosjeku 4-5% od maloprodajne cijene (što automatski znaci da ako radis s 10%, što je po tebi gornja granica normalne zarade, karticar u prosjeku uzima 50% tvoje zarade), teško je preživjeti s maržom čak i od 20% iako to zvuči pomalo bezobrazno, no kad se pogledaju ukupni troškovi prostora, ljudi, marketinga, režija, lagera, kartičara, te još sto drugih stvari lako je izračunati koliko treba za normalan opstanak jednog dućana.

 

Ovu opasku da ćeš jeftinije uvesti bilo koji komad hardvera neću uopće komentirati, ali ću na to odgovoriti protupitanjem - ako je tako, zasto jednostavno svi ne uvoze sami hardver kad je mnogo jeftinije to sam odraditi nego kupiti kod lokalnog trgovca???

 

Ima tu jos dosta toga za reći, no mislim da ova tema nije pravo mjesto za to, ali vjeruj mi, nije sve bas tako crno bijelo kako ti prikazujes.

 

Pozdraf....

Zed's dead baby, Zed's dead...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Cijene računala na Bug Online

I, zašto je HG-Spot propao?

 

Nego, možeš ti imati skladište od 5000 kvadrata, naručiti 10.000 komada svega i fino se žaliti da imaš skup lager, skupe ljude i sl. I normalno, tada ti treba i 75% marže. Što se uvoza tiče, to ne vrijedi za sve, naravno, ali za mnoge stvari da (uglavnom skuplje).

 

I kao što sam ti već rekao: ako retail prodaja nije moguća na tržištu, odustaneš od retail prodaje i priča završena.

15 godina
odjavljen
offline
Cijene računala na Bug Online

HGSpot je namjerno srušen lošim vodstvom, glupim odlukama uprave, lošom ponudom i još lošijom uslugom.

 

Tih 20% služi za pokrivanje troškova poslovanja. Nije tu ni 5% "čiste" zarade.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Cijene računala na Bug Online

Kak je ovo krenulo, najbolje danas nista ne radit, ajmo svi na burzu - ne isplati se nista drugo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Cijene računala na Bug Online
Nije tako crno, nego se ljudi moraju početi baviti isplativim poslovima. Usput i zaboraviti (a to većina očekuje) da će se obogatiti u 5 godina nakon otvaranja trgovine. Bogaćenje rijetko ide legalno i fiks ideje o vožnji SLK AMG da bi nadoknadili erektilnu disfunkciju, treba zaboraviti.
Naravno, ima onih bez takvih snova, ali prije koju godinu, jedan "direktor" se žalio da, nakon 5 godina rada, ne može skupiti za brod (500k €), nego da mu sve odlazi na plaće 7 zaposlenih. Prve godine je već kupio Benza, motor od 1100KS i dovršio kuću s 4 etaže. Hebiga, došla kriza s 2008. i kad platiš plaće (3-5k kn) ne ostane puno.
LOL
15 godina
neaktivan
offline
Re: Cijene računala na Bug Online
Tonči kaže...

I, zašto je HG-Spot propao?

 

Nego, možeš ti imati skladište od 5000 kvadrata, naručiti 10.000 komada svega i fino se žaliti da imaš skup lager, skupe ljude i sl. I normalno, tada ti treba i 75% marže. Što se uvoza tiče, to ne vrijedi za sve, naravno, ali za mnoge stvari da (uglavnom skuplje).

 

I kao što sam ti već rekao: ako retail prodaja nije moguća na tržištu, odustaneš od retail prodaje i priča završena.

Eh zasto je HG propao? Ima sto razloga, ali to nije tema ovdje i nije tak jednostavno kak se cini....

 

Ideš iz krajnosti u krajnost. Dođi jednom do mene u dućan, pa ću ti pokazati konkretnije brojke zasto je retailu koji ima dobar obrtaj lagera, nema old stocka, koji uredno plaća ljude i dobavljače, tesko prezivjeti cak i sa 20% marze. Nema to veze s velicinom lagera, kvadraturom skladista i izlozbenog prostora.

 

Nije uopce stvar u tome da retail prodaja nije moguca, ali ista kosta i to dosta, a cijela ova polemika se vodi oko toga jer ti mislis da je u redu zaradjivati maksimalno 5-10% na procesoru iz primjera, pa te muci razlika u cijeni artikla na nabava.net izmedju najjeftinijeg i najskupljeg.

 

Najveći problem nabava.net i webshopova je sto ne odgovaraju za lazno oglasavanje kojeg ima pregrst, te sto to nitko ne regulira. Ako ja stavim cijenu u dućanu za artikl nizu od stvarne cijene, zakonski sam obvezan kupcu isti artikl prodati po toj cijeni, dok se to na webu ne regulira i ne postoje sankcije za taj nacin prevare, pa protis i slicni uredno mogu dumpati cijene, jer hvataju cijene na nabava.net, te spustaju svoju cijenu za 1 lipu kako bi bili prvi na listi, bez obzira sto taj artikl "nemaju" i "ne mogu" nabaviti kada ih kontaktiras (naravno da je isti dostupan kod barem jednog distrija, barem je bio svaki put kad sam ih ja zvao za provjeru), ali tako hvataju svoje kupce....

 

Na kraju webshop ispada super, a retail krade ljude...

 

Sto se uvoza tice - slazem se da se skuplje stvari isplati naruciti izvana, ali tu postoji par realnih problema, a najocitiji od njih je servis. Sto napraviti s, recimo, laptopom kojeg si kupio vani za parsto eura, a pokvari se? Koliko te onda kosta taj laptop?

 

Pozdraf....

Zed's dead baby, Zed's dead...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Cijene računala na Bug Online

Opet prazne priče, a o HG-Spotu ne znaš ništa. No, nevažno.

 

Kriminal (lažno oglašavanje) nije isto što i konkurencija. Sve si pomiješao. Umjesto foruma imaš Uskok, policiju...

 

P.S. Neki proizvođači imaju globalnu garanciju.

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.9.2012 22:41 (Tonči).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Cijene računala na Bug Online
Tonči kaže...

Opet prazne priče, a o HG-Spotu ne znaš ništa. No, nevažno.

 

Kriminal (lažno oglašavanje) nije isto što i konkurencija. Sve si pomiješao. Umjesto foruma imaš Uskok, policiju...

 

P.S. Neki proizvođači imaju globalnu garanciju.

Ne vidim razloga za tako negativan stav. Nisi ponudio niti jedan argument da kontriras bilo cemu sto sam napisao. Pravis se da poznajes temu o kojoj nemas pojma, a sad je pocelo i omalovazavanje u nedostatku argumenata

 

O HGspotu znam sigurno vise nego ti, jer kao sto sam napisao, sam radio tamo, no ovo nije niti vrijeme niti mjesto za tu temu, pa isto tako ne vidim razloga za patroniziranje, pogotovo sto stvarno sumnjam da si iole kompetentan da išta pises na tu temu.

 

Nisam nista pomijesao, zna se kakvi su zakoni (barem ja znam, vidim da ti nemas pojma) i sto reguliraju. Kod nas nije regulirano lazno oglasavanje na webu, sto je zalosno jer jedan Svijet medija moze staviti cijenu kakvu hoce na web, te ne odgovara za to (konkretan primjer s Toshiba prijenosnikom, za koji sam ih zvao jer je njihova mp cijena na webu bila cca 7% niza od moje ulazne netto cijene) i ne mozes im nista, ali da se to dogodi jednom dućanu vjerojatno bi snosio sankcije.

 

Na sve to se nadovezu ljudi poput tebe koji misle da je to normalna konkurencija, te da je sasvim normalno bubnuti cijenu na webu bilo koju, bez obzira dali je ista realna ili ne, a onda retail ispada lopov koji krade nemilice ljudima.

 

Ako je to normalno onda bi svi trebali imati istu mogućnost - ja cu staviti u katalog cijenu laptopa 999kn, a kad mi kupac dodje u ducan, lijepo mu kazem da to vise nije dostupno, da je stara cijena, da je nova cijena 3x visa, kao sto redovito rade webshopovi, a vjeruj mi barem 15-20 puta mjesecno ih zovem da vidim koja je caka s nebuloznom cijenom i uvijek je isti odgovor - joj to bas sad nemamo, ali imamo slican model koji je malo skuplji jada jada jada....

 

Stari moj to nije konkurencija - to je klasicno lazno oglasavanje, samo sto je u ocima korisnika kao sto si ti to u redu, a to je zalosno...

 

Pozdraf....

 

P.S. Hvataš se za slamku s argumentima o globalnim garancijama....

 

 

Zed's dead baby, Zed's dead...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Cijene računala na Bug Online

Ja uvijek dobijem na web shopovima cijenu koju i vidim u cjeniku. Ne znam o čemu ti pričaš. Što se tiče HgSpota, super, znaj onda što hoćeš. :)

 

Svakako, plakanje kako web shopovi ne plaćaju prostor je beskorisno i smiješno, a 20% marže i dalje smatram prevelikim iznosom. Kraj rasprave što se mene tiče i super što i na Bugu imamo pretraživač da se lako otkriju oni koji pretjeruju.

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.9.2012 8:30 (Tonči).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Cijene računala na Bug Online
Tonči kaže...

Ja uvijek dobijem na web shopovima cijenu koju i vidim u cjeniku. Ne znam o čemu ti pričaš. Što se tiče HgSpota, super, znaj onda što hoćeš. :)

 

Svakako, plakanje kako web shopovi ne plaćaju prostor je beskorisno i smiješno, a 20% marže i dalje smatram prevelikim iznosom. Kraj rasprave što se mene tiče i super što i na Bugu imamo pretraživač da se lako otkriju oni koji pretjeruju.

Blago tebi kaj uvijek dobijes cijenu koju vidis...ja s druge strane rijetko dobijem cijenu koju vidim jer ih zovem samo onda kada uocim situaciju o kojoj sam pisao u prethodnom postu (znaci kada vidim da je najniza cijena na nabava.net manja od moje ulazne netto cijene).

 

Sto se tice marze, tu ti ne mogu pomoci jer vidim da jednostavno nisi svjestan troskova jednog dućana. Isto tako se slazem s tobom da bi cijene svakako na webu trebale biti niže, bas zbog nizih troskova operative, ali u retailu je to nemoguće uz mrsave marze...

 

Nabava.net je odlican alat za pregledavanje ponude kako bi se uocile anomalije u ponudi, bas kako si ti napisao - kako bi otkrili one koji pretjeruju, no problem je sto nitko ne regulira ponudu, pa se isto tako na nabava.net moze staviti bilo koja cijena, bez ikakvih posljedica, a onda ispada da netko poput linksa (koji BTW radi s 20% i vise marze u prosjeku pa svejedno kazes da kupujes kod njih) krade ekipu...

 

Pozdraf...

Zed's dead baby, Zed's dead...
13 godina
neaktivan
offline
Cijene računala na Bug Online

jao, praviš se da ne kuzis, i kreces od pretpostavke da ljudi ne kuze sta je nabava.net, i da su svi glupi. Pa naravno da pogledam na nabavi gdje je najjeftiniji artikl na trzistu kojeg trazim, zatim pretrazim kojoj trgovini od tih vjerujem, i kad izaberem kandidata, onda provjerim na njegovim stranicama. Ti iz jednog vrlo korisnog alata pravis alat za varanje kupaca.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Cijene računala na Bug Online

A, gle Sphynx, meni je žao što ti posao slabo ide i što je tržište nemilosrdno, no to ne znači da su svi lopovi oko tebe. Svakako, ja ću hardver kupiti u nas samo ako nije puno skuplji od onoga što moram platiti kad ga sam nabavim. Kad je skuplji nego što očekujem, kupim ga sam, vani. Vrlo jednostavno.

 

Fino se vi mali trgovci organizirajte u veću tvrtku, naručujte veće količine i imajte pune kontejnere s velikim rabatima uvoznika. Naručujte 1000 komada procesora i svega ostaloga. No da ću ti laptop od $1300 platiti $3000, samo zato jer ti imaš troškove, možeš zaboraviti.

Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Cijene računala na Bug Online

Pokrenite nesto poput Veplra, Plus Marketa i slicno {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Cijene računala na Bug Online

ima i dobrih prijenosnika s 48 portova :)

 

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Cijene računala na Bug Online
Tonči kaže...

A, gle Sphynx, meni je žao što ti posao slabo ide i što je tržište nemilosrdno, no to ne znači da su svi lopovi oko tebe. Svakako, ja ću hardver kupiti u nas samo ako nije puno skuplji od onoga što moram platiti kad ga sam nabavim. Kad je skuplji nego što očekujem, kupim ga sam, vani. Vrlo jednostavno.

 

Fino se vi mali trgovci organizirajte u veću tvrtku, naručujte veće količine i imajte pune kontejnere s velikim rabatima uvoznika. Naručujte 1000 komada procesora i svega ostaloga. No da ću ti laptop od $1300 platiti $3000, samo zato jer ti imaš troškove, možeš zaboraviti.

U potpunosti si u pravu, nebulozne razlike u cijenama su apsolutno neprihvatljive, te se u tom pogledu slazem s tobom. Ono oko cega se ja i ti ne slažemo jest pogled na to koliko kosta imati ducan u odnosu na jedan webshop, a tvoja pretpostavka je isla u smjeru da je nebulozno kaj jedan webshop ima cijenu xy, a retail drzi isti proizvod po 15-20% visoj cijeni.

 

Vidis zanimljiva ti je pretpostavka da radim kod malog trgovca - sto uopce nije istina, upravo suprotno, pa zato i lajem ovoliko na ovu temu, jer znam koliko se mucimo mi koji smo, nazovimo to tako, "veliki" (makar je meni smijesno bilo koji retail u hrvata nazvati velikim lancem, no to je za drugu temu), a kamoli tek netko tko ima jedan ducancic od par desetaka kvadrata kojeg webshopovi ubijaju sa svojim cijenama.

 

Pozdraf...

Zed's dead baby, Zed's dead...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Cijene računala na Bug Online

Gle, znam točno gdje radiš i što i jasno mi je što te muči. "Mali trgovci" je deminutiv od dragosti. :) - Nisam ja rekao nigdje da nema razlike u troškovima, ali definitivno previše očekuješ s 20%. To je enormno puno.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Cijene računala na Bug Online
Tonči kaže...

Gle, znam točno gdje radiš i što i jasno mi je što te muči. "Mali trgovci" je deminutiv od dragosti. :) - Nisam ja rekao nigdje da nema razlike u troškovima, ali definitivno previše očekuješ s 20%. To je enormno puno.

Vjeruj mi da je 20% nedovoljno za pokrivanje osnovnih troskova, a kamoli da ti ostane nekakva zarada. Naravno pričamo o prosječnoj zaradi, a ne o minimalnoj zaradi na svakom artiklu. Kao što sam rekao ranije, slobodno dođi jedan dan na cugu do mene u dućan, pa ti mogu pokazati zasto je to tako - nisam ja izmislio brojke, jednostavno je takva trenutačna situacija koju diktira stanje na tržištu, ali ako jedan webshop radi s 5-7% marže (a radi s više) onda ne vidim zasto je 20% u prosjeku za retail previse - a pogotovo s obzirom da je situacija takva da hrvati sve kupuju na kartice, te da ti recimo Amex kao najpopularnija kartica u hrvata uzme u prosjeku od 5-8% provizije na maloprodajnu cijenu (a oni su jos koliko toliko korektni po pitanju provizija ;) )....

 

Sve u svemu banana republika s banana cijenama....

 

Pozdraf....

Zed's dead baby, Zed's dead...
16 godina
offline
Cijene računala na Bug Online

Razumem da retail ima problem, ali ako je trgovac X 20% skuplji od trgovca Y za isti artikal... Potrebno je više kreativnosti od prostog dizanja cena jer to, pogotovo ovde, kupac ne može da podnese.

 

Ako vas kartičari deru 5% po transakciji (?!), dajte 5% popusta na gotovinu (btw, sa kakvim se provizijama susreću web-shopovi, sigurno se i od njih uzme neki procenat?).

 

Ako vas košta marketing, a gubite posao od shopova bez marketinga - smanjite troškove marketinga.

 

Ponudite neku dodatnu uslugu koja u očima kupca podiže vrednost koju dobijaju od vas, a ne košta vas mnogo. Kupovina preko weba je prilično sterilan posao, jedina od druge se ne razlikuje ni po čemu osim po ceni i dostavi, vi tu imate veći prostor.

 

Na kraju, ako ne ide, prebacite se i vi na web uz smanjeno fizičko prisustvo.

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.9.2012 13:13 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice