3 GB RAM-a za smartfone

poruka: 62
|
čitano: 6.141
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "3 GB RAM-a za smartfone".
12 godina
offline
3 GB RAM-a za smartfone

haha ovi u bugu koda vole gledati rasprave jabučara i androidasa :D Da to publika i kupci ne vole , nebi se to proizvodilo i prodavalo toliko tako da ... A i lijepo zvuci imam mob , ima 3GB DDR3 rama sta fali haha, spomene ajfon , kaze moj ima 512mb rama :D

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.7.2013 22:14 (g3arv8).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 3 GB RAM-a za smartfone
g3arv8 kaže...

haha ovi u bugu koda vole gledati rasprave jabučara i androidasa :D Da to publika i kupci ne vole , nebi se to proizvodilo i prodavalo toliko tako da ... A i lijepo zvuci imam mob , ima 3GB DDR3 rama sta fali haha, spomene ajfon , kaze moj ima 512mb rama :D

To ne ide tako.

Mislis da cure znaju kaj je 3GB ddr3 rama?

 

 

Samo dodes i kazes, a ja imam novi iPhone.

 

I to je to :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
16 godina
offline
Re: 3 GB RAM-a za smartfone
Onjegin kaže...

 

Sjećam se vremena kad se govorilo da je OS najnebitniji dio računala i da je jedino bitno da se aplikacije na njemu izvršavaju bez problema.

A koji ti je to magarac rekao? OS mora raditi kak bog zapovijeda, jer ako on zapinje i nije optimiziran, uzalud ti aplikacije.

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
12 godina
offline
Re: 3 GB RAM-a za smartfone
Mitch kaže...
g3arv8 kaže...

haha ovi u bugu koda vole gledati rasprave jabučara i androidasa :D Da to publika i kupci ne vole , nebi se to proizvodilo i prodavalo toliko tako da ... A i lijepo zvuci imam mob , ima 3GB DDR3 rama sta fali haha, spomene ajfon , kaze moj ima 512mb rama :D

To ne ide tako.

Mislis da cure znaju kaj je 3GB ddr3 rama?

 

 

Samo dodes i kazes, a ja imam novi iPhone.

 

I to je to :)

HAHA brzo bi ga sakrio , curo da ti pokazem slike svog bmwa , na S4, usput da ti pokazem magije saltat cu slike bez da diram ekran :D

15 godina
neaktivan
offline
3 GB RAM-a za smartfone

budimo realni da nije bilo androida danas bi imali single core procesore i 512MB RAM-a te bi iz Applea govorili kako je to super te da imate zadnji krik tehnologije.

 

android je tržištu potreban  jer kombinacija open-source/zatvorenog softwarea potiče jedino razvoj i napredak počevši od hardwarea pa do softwarea.

hardware pokreće software, a software iskorištava sve mogućnosti hardwarea. u prijevodu ako imaš loš hardware budimo realni niti software neće raditi bog zna kakve napredne funkcije jer će se teliti da bi bilo što napravio.

pogledajte kako igre danas na mobitelu izgledaju ako su dobro napravljenje. pa prije 4 godine na računalu nisam takve igrice igrao.

 

BTW kod mene ~2god star Galaxy Nexus, Android 4.3, ništa ne šteka tako da...

 
7 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: 3 GB RAM-a za smartfone
Father_Dougal kaže...
Onjegin kaže...

 

Sjećam se vremena kad se govorilo da je OS najnebitniji dio računala i da je jedino bitno da se aplikacije na njemu izvršavaju bez problema.

A koji ti je to magarac rekao? OS mora raditi kak bog zapovijeda, jer ako on zapinje i nije optimiziran, uzalud ti aplikacije.

No idea. Ja sam jedan u krdu neobrazovanih magaraci i za mene je mobilni OS wallpaper i menu.

 

Zašto je tako zahtjevan kad na njemu radi samo touchscreen i kamera, a aplikacije su na razini dva klika.

 

Hmmmm.

15 godina
offline
Re: 3 GB RAM-a za smartfone
Mitch kaže...
g3arv8 kaže...

haha ovi u bugu koda vole gledati rasprave jabučara i androidasa :D Da to publika i kupci ne vole , nebi se to proizvodilo i prodavalo toliko tako da ... A i lijepo zvuci imam mob , ima 3GB DDR3 rama sta fali haha, spomene ajfon , kaze moj ima 512mb rama :D

To ne ide tako.

Mislis da cure znaju kaj je 3GB ddr3 rama?

 

 

Samo dodes i kazes, a ja imam novi iPhone.

 

I to je to :)

Dobra je to cura koja se pali na iphone :)

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
13 godina
neaktivan
offline
Re: 3 GB RAM-a za smartfone
istina da nije zednog androida
imali bi vise korisnih inovacija
13 godina
offline
Re: 3 GB RAM-a za smartfone
marko1103 kaže...

budimo realni da nije bilo androida danas bi imali single core procesore i 512MB RAM-a te bi iz Applea govorili kako je to super te da imate zadnji krik tehnologije.

 

A da nije bilo iPhona nebi bilo ni smartphona kakvog danas poznajemo.

iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5
12 godina
neaktivan
offline
Re: 3 GB RAM-a za smartfone
marko1103 kaže...

budimo realni da nije bilo androida danas bi imali single core procesore i 512MB RAM-a te bi iz Applea govorili kako je to super te da imate zadnji krik tehnologije.

Budimo realni možeš ući u bilo koju prodavaonicu i kupiti si osmojezgreni procesor, nije neobično vidjeti strojeve sa 16GB RAM-a, a grafičke kartice pokreću prave igre.

 

Android nema veze s tim.

11 godina
protjeran
offline
Re: 3 GB RAM-a za smartfone
gamer34 kaže...

Ti imas neke opasne komplekse. {#}

Lik kupuje preskupi gadget da bi pristupio curi, a JA imam komplekse? I onda dolazi na temu Androida trolati, toliko je uspješan njegov podvig sa "kupovinom" partnerice?

is.gd/filipvk1000 : -Da bar NEBUDE,bilo bi super VIDIT ali imam tako jak OSJEČAJ da će ovo LIČIT strašno na Android- is.gd/VelikiBrat -Ne znam, meni ovo očajno izgleda (VIZUALNO).-
 
6 5 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: 3 GB RAM-a za smartfone
marko1103 kaže...

budimo realni da nije bilo androida danas bi imali single core procesore i 512MB RAM-a te bi iz Applea govorili kako je to super te da imate zadnji krik tehnologije.

 

android je tržištu potreban  jer kombinacija open-source/zatvorenog softwarea potiče jedino razvoj i napredak počevši od hardwarea pa do softwarea.

hardware pokreće software, a software iskorištava sve mogućnosti hardwarea. u prijevodu ako imaš loš hardware budimo realni niti software neće raditi bog zna kakve napredne funkcije jer će se teliti da bi bilo što napravio.

pogledajte kako igre danas na mobitelu izgledaju ako su dobro napravljenje. pa prije 4 godine na računalu nisam takve igrice igrao.

 

BTW kod mene ~2god star Galaxy Nexus, Android 4.3, ništa ne šteka tako da...

 

imam 3gs star više od 4 god i danas ima posljenji ios i fura gta vice city bez štopanja. Nevjerujem da postoji ijedan android uređaj sa 600 mhz procesorom i 256mb sistemskog rama koji ima update na najnoviji android i fura zahtijevne igre. Sve je to stvar optimizacije i to je ono u čemu je apple sa ios-om daleko iznad androida.

 

Nedavno sam uzeo optimus 4x i sve što mogu reći o tom uređaju i android platformi je sve najbolje. 3gs nemislim prodavat jer zanjeg nebi dobio gotovo ništa, a kao što sam rekao i danas nakon 4 god toje super uređaj i posluži mi za muziku dok trčim s obzirom da još nisam navikao na velik mob. Ono što želim reći je da je stvar odabira android ili ios uređaja individualna i osoba će odabrati onu platformu koja njoj više leži i koja će odgovarati njegovim potrebama. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.7.2013 10:53 (stole91).
15 godina
neaktivan
offline
Re: 3 GB RAM-a za smartfone
Drazen kaže...
Moje vidjenje je ovako: Android razvija Google koji ne zna napisat optimiziranu aplikaciju jer im to nije domena. Isto vrijedi i za pisanje OSa u cemu "nisu doma".
Proizvodjaci telefona jedino sto mogu novo izbacit je hardware ili neku losu aplikaciju. Znaci, ako zele zaradjivat moraju nesto izbacivat i ne smiju cekat na Google jer bi inace imali novi telefon jedanput u godinu do godinu i pol. Drugim rijecima samo novi hardware.

MS i Apple za razliku od Googla znaju posao, pogotovo MS. WP je po mogucnostima, tj svime ugradjenim, miljama ispred drugih. Radi kasnjenja nisu gubili vrijeme na optimizacije ali ce to ispravit. A i logika vrlo zatvorenih OSova,pogotovo WP koji ogranicava full funkcionalnost na first party, daje prednost u odnosu na potpuno otvoreni Android.
Dovoljno je usporedit MSove aplikacije i one pisane u Javi.

A sto se tice Gatesove izjave, ne zaboravimo da 8086/8 nisu mogli adresirat vise od 1MB. Sve se zmenjalo koju godinu nakon pojavom 286, a pogotovo sa 386. U to doba pisalo se optimizirane aplikacije u C/C++, a ne u raznim Javama.

Prvo - Google vodi razvoj Androida, a osim njega razvijaju ga tvrtke koje su članovi Open Handset Alliancea, te članovi Android Open Source Projecta.

 

Drugo - proizvođači koji koriste WP imaju znatno manje izbora - ne mogu niti izbaciti novi hardver, budući da MS propisuje koje SoC-ove mogu koristiti, veličine i rezolucije ekrana, ... a kamo li da proizvođači prilagođavaju OS - jedino što mogu napraviti je dodati neke svoje aplikacije koje nisu dublje integrirane s OS-om. Niti inovacije niti praćenje konkurencije na tržištu nisu mogući, a kada se tome doda sporost MS-a... Pogledamo li dosadašnje WP8 smartphoneove, kod Nokije svi modeli su zapravo dvije platforme - jedna na Qualcommovom MSM8960 za viši segment i jedna na Qualcomm MSM8227 za srednji segment - sa različitim dizajnom kućišta, kamerom, količinom memorije i veličinom ekrana (a i rezolucije su ili 480x800 ili 768x1280). Samsung i HTC koristi iste platforme, dok je Huawei izbacio Ascend W1 na MSM8230 (korištene rezolucije ekrana su 480x800 i 720x1280). Zahtjev WP8 za isključivo Qualcomm Snapdragon S4 SoC-ovima predstavlja problem Samsungu i Huaweiu, budući da imaju SoC-ove iz svojih pogona koje ne mogu koristiti u WP8 smartphoneima.

 

Da je WP miljama ispred je prilično hrabra izjava za OS koji ne podržava:

  • SoC-ove proizvođača koji nisu Qualcomm
  • 1080p ekrane i četverojezgrene procesore - podrška dolazi do kraja godine s GDR3
  • FM radio (bio je podržan u WP7), praćenje potrošnje podatkovnog prometa kod svih operatera, CardDAV i CalDAV - dolazi u nedavno izašlom GDR2 za Samsung/HTC / Amber za Nokiju
  • zaključavanje rotacije ekrana, notifikacijski centar, VPN - dolazi s Windows Blue updateom, negdje u 2014. godini, ali možda i s GDR3 ako se požure
  • različitu glasnoću za zvonjavu i aplikacije
  • instalaciju aplikacija, download mail attachmenta i datoteka s interneta na SD karticu
  • ...

 

O tome koliko stvari WP7 nije podržavao neću trošiti riječi.

 

Na koji način ograničavanje pune funkcionalnosti daje prednost? Dovoljno je pogledati iOS i ograničenje da drugi web browseri moraju koristiti UIWebView (iOS implementaciju WebKita i njegovog JavaScript interpretera), čime su oni efektivno samo skin Mobile Safarija. Uz to, ne mogu koristiti Nitro interpreter kojeg koristi Safari niti vlastite JavaScript interpretere koji bi mogli biti brži od Nitroa, tako da su drugi web browseri uvijek sporiji od Safarija.

 

U doba 286-ica i 386-ica, Java nije niti postojala (dodatno, postoji samo jedna Java), a itekako je bilo neoptimiziranih aplikacija. Povijest često promatramo kroz šarene naočale, tj. pamtimo samo dobre trenutke - treba pripaziti na to. Osim C-a i C++-a, popularni su bili Pascal i Object Pascal (Delphi), Fortran (u znanstvenim krugovima) i Ada (vojska). Ono čega nije bilo su bytcode virtualni strojevi koji su ponovo dobili na popularnosti nakon sredine 90-tih (bili su popularni krajem 70-tih i u ranim 80-tim godinama), prvenstveno kroz Java Virtual Machine i .NET Common Language Runtime.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
13 godina
offline
Re: 3 GB RAM-a za smartfone
C0rto kaže...
gamer34 kaže...

Ti imas neke opasne komplekse. {#}

Lik kupuje preskupi gadget da bi pristupio curi, a JA imam komplekse? I onda dolazi na temu Androida trolati, toliko je uspješan njegov podvig sa "kupovinom" partnerice?

 

Koliko sam ja shvatio covjek je samo nastavio raspravu na temu hvalisanja s hardwareom i ja to bas i nisam shvatio ozbiljno. Inace pod komplekse mislim na ovo vrijedanje i podcijenjivanje apple korisnika, svi smo mi zapravo seljacine i gejevi zar ne? Eh da, po cemu je iphone preskup? Kosta jednako kao i drugi high end mobiteli pa svoju pamet ne prosipas u temama o tim mobitelima (S4, One...).

iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.7.2013 13:00 (gamer34).
15 godina
offline
Re: 3 GB RAM-a za smartfone
C0rto kaže...

A ja mislio da si običan seljboy... sori. Kmet na kubik.

Reci, koliko si butra zbario na svoj gejfon? Koliko su ti naplatile?

Očito više nego ti kad moraš ispucavat svoje komplekse na forumu sa 60-ak muškaraca {#}

 

Ajmo anketa, koja će više upalit :

 

C0rto - "Vidi mene, ja imam Glibc memory, optimizirane compiler flagove, optimizirani swahb32 byteswap helper, asinkronizirani I/O latency i od nove verzije kernela, više totalno ne moram dr*at po RAMDISKU LOL"

Ovoj bi dao prolaznost ispod 1%, eventualno ako se butra pali na ono kad muškarci pričaju pametne stvari

 

ili...ili broj 2 :

 

Nađeš metu koja se upravo sprema nešto popit, doletiš tamo i kažeš "Nemoj pit, vidio sam tipa da je stavio nešto u to piće", kad ona pita "Tko?!", uperiš prst u najmanjeg tipa u baru ili nekog ko izgleda čudno i na kraju je dopustiš da te nagradi za to što si joj spasio život.

(Usput, ako imaš vremena izvadiš iPhone da u kratkom roku pokažeš financijsku situaciju).

 

Ova metoda broj 2 zapravo ima prolaznost od odličnih 83%.

 

 

0 C0rto (lame)
5 2
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
 
2 2 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: 3 GB RAM-a za smartfone
gamer34 kaže...
C0rto kaže...
gamer34 kaže...

Ti imas neke opasne komplekse. {#}

Lik kupuje preskupi gadget da bi pristupio curi, a JA imam komplekse? I onda dolazi na temu Androida trolati, toliko je uspješan njegov podvig sa "kupovinom" partnerice?

 

Koliko sam ja shvatio covjek je samo nastavio raspravu na temu hvalisanja s hardwareom i ja to bas i nisam shvatio ozbiljno. Inace pod komplekse mislim na ovo vrijedanje i podcijenjivanje apple korisnika, svi smo mi zapravo seljacine i gejevi zar ne? Eh da, po cemu je iphone preskup? Kosta jednako kao i drugi high end mobiteli pa svoju pamet ne prosipas u temama o tim mobitelima (S4, One...).

Sorry, nisam mislio na sve Apple korisnike, makar ih je procentualno veći dio koji se uklapa u tu kategoriju. Kao što svaki seljo kupuje BMW ili Mercedes, što ne znači da su to loši proizvodi ili svi korisnici budale.

iPhone JE preskup, (i košta više od drugh high-end mobitela obzirom na ono što nudi) to je već više puta elaborirano, samo dokle god ga tržište traži po toj cijeni - nije. Da može, Apple bi prodavao iPhone po 10000$, i sigurno bi bilo ljudi koji bi ga kupovali, neki zbog dizajna, neki zbog teh. performansi, a neki zato jer time misle da su sebi podigli vrijednost.

Ako kupuješ iPhone da bi impresionirao druge, pa ti to ne ide, pa ideš trolati na forum androidašima kako cure pate na iPhone... sigurno ga nisi kupio zato jer si elitist, već snob.

 

@gejfon: to ti je kompliment, ne uvreda. Gejevima možeš zamjeriti nedostatk muškosti, ali ne i nedostatak ukusa. :-) Frend mi je gej, on iPhone posprdno zove gejfon, njemu ne pada na pamet da ga uzme jer je "previše gej", nije loš ali "glupo preskup", i "svaki hipster ga ima". Ili kako on veli: ima nas gejeva, a ima i modnih mačaka - pomodnih pederchina.

is.gd/filipvk1000 : -Da bar NEBUDE,bilo bi super VIDIT ali imam tako jak OSJEČAJ da će ovo LIČIT strašno na Android- is.gd/VelikiBrat -Ne znam, meni ovo očajno izgleda (VIZUALNO).-
15 godina
offline
Re: 3 GB RAM-a za smartfone
C0rto kaže...

iPhone 5  - 649$

Samsung Galaxy S4 - 649$

 

 

Gdje je razlika?

 


BTW iPhone nisam platio, sve ostale jesam i zato ne mogu govoriti iz ove perspektive. Upravo zbog toga možda drukčije i gledam na ovo u odnosu na vas (objektivnije)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
11 godina
protjeran
offline
Re: 3 GB RAM-a za smartfone
Mitch kaže...
C0rto kaže...

iPhone 5  - 649$

Samsung Galaxy S4 - 649$

 

 

Gdje je razlika?

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4910&idPhone2=5125

iPhone 5: Samsung Galaxy S4

649$:649$

ekran: 4" : 5"

rezolucija: 640x1136 pix : 1080x1920 pix  (326:441 ppi - pixel density!)

micro SD slot: nema : do 64GB SDHC

interna memorija: 1GB : 2 GB

glavna kamera: 8 MP, 3264x2448 pix : 13 MP, 4128x3096 pix

druga kamera: 1.2 MP, 720p@30fps : 2 MP,1080p@30fps (FULL HD VIDEO)
CPU: Dual-core 1.3 GHz : Quad-core 1.6 GHz

zvučnici: Voice 66dB, noise 66dB, ring 67dB : Voice 70dB, noise 66dB, ring 77dB

 

baterija: 1440 mAh : 2600 mAh

trajanje standby: Up to 225 h (3G) : Up to 370 h (3G)

trajanje razgovora: Up to 8 h (3G) : Up to 17 h (3G)
kontinuirana muzika: Up to 40 h : Up to 62 h

 

 + SGS4 još ima nativnu podršku za Google Search, Maps, Gmail, YouTube, Calendar, Google Talk, Picasa...

 

(Inače meni je i SGS4 precijenjen).

 

 

 

is.gd/filipvk1000 : -Da bar NEBUDE,bilo bi super VIDIT ali imam tako jak OSJEČAJ da će ovo LIČIT strašno na Android- is.gd/VelikiBrat -Ne znam, meni ovo očajno izgleda (VIZUALNO).-
15 godina
offline
Re: 3 GB RAM-a za smartfone
C0rto kaže...

 

Ne možeš tako uspoređivat, naravno da je razlika u hardveru kad je godinu dana razlike, ali realno gledajući iako je razlika hardveru, iPhone izvlači maksimum iz toga i radi jednako brzo kao SGS4. Ne drži bezveze cijenu.

 

A kad bi tako uspoređivali, oba su debelo precijenjena. Marža kod SGS4 je 250$, a kod iP5 300$.

Za 650$ (kod nas 650€) - cca 4900 kn se kupi izvrsno računalo, no da Apple nudi računalo za 4900 kn, cijena za iPhone bi jednostavno morala biti puno manja.

 

BTW iPhone isto ima nativnu podršku (prvo što se nudi na App Store nakon aktivacije) za Google Now, Maps, GMail, YouTube, zapravo svi GApps-i su dostupni za iOS i puno su bolji nego na Androidu iz nepoznatih razloga (tko god koristi obje platforme će se začudit).

 

Baterija je kod iPhonea slabija, a prema testiranjima opet bolja (mizerna razlika).

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
15 godina
offline
Re: 3 GB RAM-a za smartfone
Mitch kaže...
C0rto kaže...

A ja mislio da si običan seljboy... sori. Kmet na kubik.

Reci, koliko si butra zbario na svoj gejfon? Koliko su ti naplatile?

Očito više nego ti kad moraš ispucavat svoje komplekse na forumu sa 60-ak muškaraca {#}

 

Ajmo anketa, koja će više upalit :

 

C0rto - "Vidi mene, ja imam Glibc memory, optimizirane compiler flagove, optimizirani swahb32 byteswap helper, asinkronizirani I/O latency i od nove verzije kernela, više totalno ne moram dr*at po RAMDISKU LOL"

Ovoj bi dao prolaznost ispod 1%, eventualno ako se butra pali na ono kad muškarci pričaju pametne stvari

 

ili...ili broj 2 :

 

Nađeš metu koja se upravo sprema nešto popit, doletiš tamo i kažeš "Nemoj pit, vidio sam tipa da je stavio nešto u to piće", kad ona pita "Tko?!", uperiš prst u najmanjeg tipa u baru ili nekog ko izgleda čudno i na kraju je dopustiš da te nagradi za to što si joj spasio život.

(Usput, ako imaš vremena izvadiš iPhone da u kratkom roku pokažeš financijsku situaciju).

 

Ova metoda broj 2 zapravo ima prolaznost od odličnih 83%.

 

 

Žalosne su vam obje metode u kojima morate muljati da bi došli do cure. Ali ak nekima odgovaraju sponzoruše, nemam ništ protiv.

 

Nego, ovaj forum je nekad bio mjesto gdje se normalno razgovaralo, i komentiralo, ali danas prevladava fanbojizam i u svakoj temi se počne sra*t bezveze ( tebe citiram ali to neide tebe osobno).

 

Ako imaš iphone jbt daj ga koristi i priznaj da ima mane,

Ako imaš android isto tako, koristi ga i priznaj da ima mane.

Tu je ista stvar s WP.

 

Nijedan OS nije savršen, evo Mitchu odgovara iOS, ja mi ne bi ni prismrdio, mislim da apoteki odgovara WP, ja mu opet ne bi ni prismrdio. JER MI NE ODOVARAJU, ali zato ne se*em po njima. 

 

Nebre se normalno razgovarati?

Da, Samsung radi na 3GB za mobitele, i prvi komentar već sran*je. Dobro pa jbt budite ljudi, nebre bit normalan komentar? Svatko normalan zna da za android ne treba 3GB rama. Ali korisnici to sami traže.

 

Više se ne može pročitati normalan komentar, samo podje*bavanje.

hobi:moj-android.net
16 godina
offline
3 GB RAM-a za smartfone

Bio zakleti androidaš donedavno, do prelaska na ip5 sa S4..

S4 je stroj, hardverski, sve bi bilo dobro da ne postoji ono ALI....

 

Ip5 možda je slabiji u pogledu tehničkih specifikacija, al daleko bolje radi spram androida..

 

Al napredak je vidljiv 1gb vs 2gb rama tj S3 vs S4, tak da se nadam da bi 3gb rama dobrodošlo na androidu..

 

Nisam fanboj, u nekim stvarima je ios bolji a u nekim android..

Generalno gledajući, ios me više privukel svojom fluidnošću, brzinom rada..

 

Praktički uspostavljena je sinergija ip5 i ios-a...

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 3 GB RAM-a za smartfone
zvonac kaže...

Bio zakleti androidaš donedavno, do prelaska na ip5 sa S4..

S4 je stroj, hardverski, sve bi bilo dobro da ne postoji ono ALI....

 

Ip5 možda je slabiji u pogledu tehničkih specifikacija, al daleko bolje radi spram androida..

 

Al napredak je vidljiv 1gb vs 2gb rama tj S3 vs S4, tak da se nadam da bi 3gb rama dobrodošlo na androidu..

 

Nisam fanboj, u nekim stvarima je ios bolji a u nekim android..

Generalno gledajući, ios me više privukel svojom fluidnošću, brzinom rada..

 

Praktički uspostavljena je sinergija ip5 i ios-a...

Znam, sve ok, probao sam i iphone 5 i s4 i xperiu z i one. I od njih svih s4 je najsporije radio, sad bude TD, neka, briga me, ali nije radio kako treba, dok su Z i One radili ok. Možda je iphone fluidniji ali takav je OS, da android ne radi praktički u emulatoru i on bi bio takav, pogotovo na hardverskim zvjerima kakvi su većinom mobiteli danas. Ali od 4.x verzija ne primjeti se da je spor i da nije fluidan, sve radi ok, ali ovisi o proizvođačima. Meni na One i Sensu 5 nema problema, znalo se dogodit do sad par puta da zatrza , ne sjećam se koja je aplikacija bila, ali od kad ga imam, možda svega 5 puta. Inače sve 5. Iznenadio sam se kolko čak i sense može biti optimiziran, jer sve radi fluidno i trenutno.

hobi:moj-android.net
14 godina
offline
Re: 3 GB RAM-a za smartfone
zvonac kaže...

Bio zakleti androidaš donedavno, do prelaska na ip5 sa S4..

S4 je stroj, hardverski, sve bi bilo dobro da ne postoji ono ALI....

 

Ip5 možda je slabiji u pogledu tehničkih specifikacija, al daleko bolje radi spram androida..

 

Al napredak je vidljiv 1gb vs 2gb rama tj S3 vs S4, tak da se nadam da bi 3gb rama dobrodošlo na androidu..

 

Nisam fanboj, u nekim stvarima je ios bolji a u nekim android..

Generalno gledajući, ios me više privukel svojom fluidnošću, brzinom rada..

 

Praktički uspostavljena je sinergija ip5 i ios-a...

Trebao bi probat i WP8 ako vec nisi

13 godina
neaktivan
offline
3 GB RAM-a za smartfone

Taman da mogu imati više aplikacija za konvertiranje i renderanje upaljeno istovremeno, da ne moraju malo po malo na svojim moćnim procesorima i grafičkim čipovima.

A i da mogu uslikat par slika i istovremeno ih uploadati na, hmm, popularne servise.

 

To će koristiti jedino onih 5% geekova koji ne znaju što sa sobom.

 

A i srećom, moći će biti na bateriji tek do slijedeće utičnice!

 

 

EDIT: Ovo će imati samo Android uređaji vjerovatno, ali ovo je upućeno svima koji će grickati koricu kruha dva mjeseca da bi mogli biti kul u društvu.

 

Kao sponzoruše. Ako si retardiran pa ne možeš poštovanje zaraditi osobnošću, kupi skupe stvari i eto!

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.7.2013 20:00 (chutac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
3 GB RAM-a za smartfone

ovo pumpanje libida gadgetima mi je super-smiješno... dajte još tih kako bariti mobitelom {#}{#}{#}

Its no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 3 GB RAM-a za smartfone
chutac kaže...

Taman da mogu imati više aplikacija za konvertiranje i renderanje upaljeno istovremeno, da ne moraju malo po malo na svojim moćnim procesorima i grafičkim čipovima.

A i da mogu uslikat par slika i istovremeno ih uploadati na, hmm, popularne servise.

 

To će koristiti jedino onih 5% geekova koji ne znaju što sa sobom.

 

A i srećom, moći će biti na bateriji tek do slijedeće utičnice!

 

 

EDIT: Ovo će imati samo Android uređaji vjerovatno, ali ovo je upućeno svima koji će grickati koricu kruha dva mjeseca da bi mogli biti kul u društvu.

 

Kao sponzoruše. Ako si retardiran pa ne možeš poštovanje zaraditi osobnošću, kupi skupe stvari i eto!

A zbog čega se pumpa hardver? tj. zbog koga? zbog onih koji gledaju sve više na benchmark a ne na sve ostalo. Bio sam svjedok u više slučajeva kad su ljudi odbacili jedan jako dobar uređaj zbog više ghz procesora i pol gige više rama. Samo da mogu reći da imaju bolji mobitel. To su većinom klinci i , kako veliš, grickaju koricu kruha , samo da bi mogli biti kul u društvu. 

Ja bi bio zadovoljan da One ima dvije jezgre, opće ne bi bio problem. Jer sve kaj koristim ne treba 4 jezgre, no možda bude u budućnosti kakvih igrica koje budu trebale više snage, pa nek se nađe. No za sad mi ne treba, jer uz sve kaj koristim, a imam dosta toga sinkroniziranog kako poslovno tako i privatno 4 jezgre su višak, a baterija ionako izdrži kroz dan, čak i više, sad sam na 60% nakon 13 sati korištenja. Ali kupio sam ga jer volim gadgete, volim nove stvari, a i tu su bolji ekran od starog mobitela, te bolja kamera i jača baterija... 

nine kaže...

ovo pumpanje libida gadgetima mi je super-smiješno... dajte još tih kako bariti mobitelom {#}{#}{#}

ne možeš barit ništa ako nemaš iUređaj.

hobi:moj-android.net
13 godina
neaktivan
offline
Re: 3 GB RAM-a za smartfone
nsoul kaže...
chutac kaže...

Taman da mogu imati više aplikacija za konvertiranje i renderanje upaljeno istovremeno, da ne moraju malo po malo na svojim moćnim procesorima i grafičkim čipovima.

A i da mogu uslikat par slika i istovremeno ih uploadati na, hmm, popularne servise.

 

To će koristiti jedino onih 5% geekova koji ne znaju što sa sobom.

 

A i srećom, moći će biti na bateriji tek do slijedeće utičnice!

 

 

EDIT: Ovo će imati samo Android uređaji vjerovatno, ali ovo je upućeno svima koji će grickati koricu kruha dva mjeseca da bi mogli biti kul u društvu.

 

Kao sponzoruše. Ako si retardiran pa ne možeš poštovanje zaraditi osobnošću, kupi skupe stvari i eto!

A zbog čega se pumpa hardver? tj. zbog koga? zbog onih koji gledaju sve više na benchmark a ne na sve ostalo. Bio sam svjedok u više slučajeva kad su ljudi odbacili jedan jako dobar uređaj zbog više ghz procesora i pol gige više rama. Samo da mogu reći da imaju bolji mobitel. To su većinom klinci i , kako veliš, grickaju koricu kruha , samo da bi mogli biti kul u društvu.

Ja bi bio zadovoljan da One ima dvije jezgre, opće ne bi bio problem. Jer sve kaj koristim ne treba 4 jezgre, no možda bude u budućnosti kakvih igrica koje budu trebale više snage, pa nek se nađe. No za sad mi ne treba, jer uz sve kaj koristim, a imam dosta toga sinkroniziranog kako poslovno tako i privatno 4 jezgre su višak, a baterija ionako izdrži kroz dan, čak i više, sad sam na 60% nakon 13 sati korištenja. Ali kupio sam ga jer volim gadgete, volim nove stvari, a i tu su bolji ekran od starog mobitela, te bolja kamera i jača baterija...

nine kaže...

ovo pumpanje libida gadgetima mi je super-smiješno... dajte još tih kako bariti mobitelom  {#}{#}{#}

ne možeš barit ništa ako nemaš iUređaj.

  Odgovor na citat mog posta: Ali što će ti bench na mobitelu? Ja na svom kompjuteru niti jedan bench ne mogu odvrtiti da se mogu pohvaliti, ali sve igre rade. SVE RADI.

I proizvođači to ne bi trebali raditi nego bi trebali prestati da skrešu to. Ljudi se pretvaraju u retarde. Ja sam svojom Lumijom toliko zadovoljan da ću kupiti novi mobitel kada ovaj crkne, a do tada ću samo mijenjati kućište ako ga oštetim.

Igrice na mobitelu - pff. Igraš ih u čekaoni. A za to je dosta i najobičniji bubble shooter. Tko normalan igra Iron Mana bilo gdje gdje nema punjača? Doslovno pocucla bateriju i uređaj se toliko grije da ga ne možeš držati u ruci.

 

To su sve gluposti na koje padaju klinci i bogataši.

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
16 godina
offline
Re: 3 GB RAM-a za smartfone
nsoul kaže...

Znam, sve ok, probao sam i iphone 5 i s4 i xperiu z i one. I od njih svih s4 je najsporije radio, sad bude TD, neka, briga me, ali nije radio kako treba, dok su Z i One radili ok. Možda je iphone fluidniji ali takav je OS, da android ne radi praktički u emulatoru i on bi bio takav, pogotovo na hardverskim zvjerima kakvi su većinom mobiteli danas. Ali od 4.x verzija ne primjeti se da je spor i da nije fluidan, sve radi ok, ali ovisi o proizvođačima. Meni na One i Sensu 5 nema problema, znalo se dogodit do sad par puta da zatrza , ne sjećam se koja je aplikacija bila, ali od kad ga imam, možda svega 5 puta. Inače sve 5. Iznenadio sam se kolko čak i sense može biti optimiziran, jer sve radi fluidno i trenutno.

S4 tek radi dobro dok se mob roota, inače stock rom je kriminal žešći, trzav, laggav, ma koma, koma...

A i onda dok se stavi neki custom rom u tragovima se vidi, di tu i tam zna zatrzat, al opet puno bolje neg sa stock romom..

esko kaže...

Trebao bi probat i WP8 ako vec nisi

E viš, trebal bi, imal sam wp7 koji je radil odlično, tak da ne sumnjam u wp8 tj njegovu fluidnost..

 

 

15 godina
offline
Re: 3 GB RAM-a za smartfone
chutac kaže...

  Odgovor na citat mog posta: Ali što će ti bench na mobitelu? Ja na svom kompjuteru niti jedan bench ne mogu odvrtiti da se mogu pohvaliti, ali sve igre rade. SVE RADI.

I proizvođači to ne bi trebali raditi nego bi trebali prestati da skrešu to. Ljudi se pretvaraju u retarde. Ja sam svojom Lumijom toliko zadovoljan da ću kupiti novi mobitel kada ovaj crkne, a do tada ću samo mijenjati kućište ako ga oštetim.

Igrice na mobitelu - pff. Igraš ih u čekaoni. A za to je dosta i najobičniji bubble shooter. Tko normalan igra Iron Mana bilo gdje gdje nema punjača? Doslovno pocucla bateriju i uređaj se toliko grije da ga ne možeš držati u ruci.

 

To su sve gluposti na koje padaju klinci i bogataši.

Ah to objasni klincima tipa: uf ti imaš samo 1.7ghz a ka imam 1.9ghz uuu vauu ...

pa nisam ni ja nikad radio bench na kompu, ne vidim smisao toga.

A gle, ne bi trebali raditi, ali rade jer tako prodaju uređaje. A to rade zbog onih koji tvrde da je mobitel bolji ako ima snapdragon 800 a ne 600, i time je kvalitetniji .

Pa igrice na mobitelu igram doma kad je mobitel spojen na tv. Lakše to nego kupovat posebnu konzolu samo za igre.

 

Na to klinci padaju, jbg zato se i pumpa hardver, jer čim jače to bolje.

Kad su početkom ove godine predstavljeni novi mobiteli, čuo sam kako One ne valja jer ima "samo" 4.7" ekran, dok svi ostali imaju 5". Tako da stoji ona čim više to bolje.

hobi:moj-android.net
13 godina
neaktivan
offline
Re: 3 GB RAM-a za smartfone
nsoul kaže...
chutac kaže...

  Odgovor na citat mog posta: Ali što će ti bench na mobitelu? Ja na svom kompjuteru niti jedan bench ne mogu odvrtiti da se mogu pohvaliti, ali sve igre rade. SVE RADI.

I proizvođači to ne bi trebali raditi nego bi trebali prestati da skrešu to. Ljudi se pretvaraju u retarde. Ja sam svojom Lumijom toliko zadovoljan da ću kupiti novi mobitel kada ovaj crkne, a do tada ću samo mijenjati kućište ako ga oštetim.

Igrice na mobitelu - pff. Igraš ih u čekaoni. A za to je dosta i najobičniji bubble shooter. Tko normalan igra Iron Mana bilo gdje gdje nema punjača? Doslovno pocucla bateriju i uređaj se toliko grije da ga ne možeš držati u ruci.

 

To su sve gluposti na koje padaju klinci i bogataši.

Ah to objasni klincima tipa: uf ti imaš samo 1.7ghz a ka imam 1.9ghz uuu vauu ...

pa nisam ni ja nikad radio bench na kompu, ne vidim smisao toga.

A gle, ne bi trebali raditi, ali rade jer tako prodaju uređaje. A to rade zbog onih koji tvrde da je mobitel bolji ako ima snapdragon 800 a ne 600, i time je kvalitetniji .

Pa igrice na mobitelu igram doma kad je mobitel spojen na tv. Lakše to nego kupovat posebnu konzolu samo za igre.

 

Na to klinci padaju, jbg zato se i pumpa hardver, jer čim jače to bolje.

Kad su početkom ove godine predstavljeni novi mobiteli, čuo sam kako One ne valja jer ima "samo" 4.7" ekran, dok svi ostali imaju 5". Tako da stoji ona čim više to bolje.

  Istina, svi žele biti bolji od drugih i sve propada na taj način.

Svima je bitan novac, ne razum.

 

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice