"Zviždači" pred Kongresom svjedočili o tome da SAD

poruka: 100
|
čitano: 27.637
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na ""Zviždači" pred Kongresom svjedočili o tome da SAD".
8 godina
offline
Re: "Zviždači" pred Kongresom svjedočili o tome da
Jedina mana citanja ihush-evih postova i konverzacije s njim je ta sto ponekad jednostavno nemam vremena sve procitati pazljivo.

Zato i napisah da mi je pregorio ekran. Osim toga, nikakav problem
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
online
Re: "Zviždači" pred Kongresom svjedočili o tome da
Zaporožac kaže...

notloB  je pravi mlađi intelektualac.

Nema u njega taštine, narcisoidnosti.

 

Poznat sam da se nikome ne uvlačim u pakšu.

 Kad već netematski serendamo, valjda 90 posto ove teme su netematski upisi...

Nisam intelektualac barem ne po službeno završenoj naobrazbi, niti sam mlađi, 72' godište.

Ima taštine, itekako, pokušavam je ju suzbiti, samo ponekad uspijem, ponekad me bog ne bi uvjerio da sam napravio pogrešku koju bih trebao priznati.

Pogotovo onda kada sam u nju, pogrešku, uložio previše vremena ili je fundamentalno pogrešna a onda moram prihvatiti da sam bio tup, nisam znao ili kompletno mijenjati stajalište ili način razmišljanja, a za to treba vremena da sažvaće mozak.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.8.2023 12:33 (notloB).
2 godine
offline
Re: "Zviždači" pred Kongresom svjedočili o tome da
notloB kaže...
 Kad već netematski serendamo, valjda 90 posto ove teme su netematski upisi...

Nisam intelektualac barem ne službeno po naobrazbi, mlađi nikako, 72' godište.

Ima taštine, itekako, pokušavam je suzbiti, samo ponekad uspijem, ponekad me bog ne bi uvjerio da sam napravio pogrešku koju trebam priznati.

Smije se malo i kakiti jer je su sad godišnji, malo se piše po forumu, te je dozvoljeno..

 

Ja 24. 10 punim 60 pa se opet osjećam dovoljno mlad, u boljoj sam kondiciji od nekih koji su se zapustili.

Treniram cijeli život više sportova, da se ne hvalim, vjerojatno me to održava , no eto, nije ni to bitno.

Bitna je dobra zajebancija, humor, dobro trolanje, ne treba život i sebe uzimati preozbiljno.

Ne opterećuj se, nisi ni ti mladunac. 

合氣道 Ponekad se osjećam kao da nisam navijač Dinama, nego da sam ja Dinamo. @ PzKpfw
12 mjeseci
protjeran
offline
Re: "Zviždači" pred Kongresom svjedočili o tome da
notloB kaže...
ponekad me bog ne bi uvjerio

 ?

Zar ne spominješ u svakom (prosječno) trećem postu da si nevjernik?

2 godine
online
Re: "Zviždači" pred Kongresom svjedočili o tome da
Jelash13 kaže...

Zar ne spominješ u svakom (prosječno) trećem postu da si nevjernik?

 Jel' Tile vjernik kada kaže, "Boga vam vašeg"? Ili su svi ameri kada se pred sudom zaklinju pred biblijom vjernici? Ne pitaj gluposti, bit će manje spama.

Dobro znaš da se to tako kaže kako bi se prisnažilo. I naravno ne izmišljaj jer ne kažem u svakom trećem postu da sam nevjernik, a boga mi  niti prosječno.

 

U biti djelimični sam ateist, za abrahamskog boga jesam pa mogao bih reći i za sva ostala božanstva sličnog tipa kroz povijest međutim kod deističkog boga, kod panteizma i sličnoga sam agnostik iako i tu naginjem više k ateizmu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.8.2023 14:55 (notloB).
16 godina
protjeran
offline
Re: "Zviždači" pred Kongresom svjedočili o tome da
ihush kaže...
Ges kaže...
..

 

no ono što uspijevam iščitat je da tvrdiš da su Egipćani bili monoteisti - nisu ni pod razno.

..

- u egiptu je stvorena ideja.. nisu bili monoteisti, nego je faraon poželio biti bog.. dok su biblijski judejci-židovi pokupili ideju i stvorili prvu monoteističku-abrahamsku religiju. .. naravno da je teško čitati ako se ne razumijemo ili ne znamo ..

 

-zatim rim-rimljani, koji s mnogo prelaze na jednog, kršćanstvo u 4tom st.. i ono 'zašto' tj to je praktičniji-bolji sustav kao centralizacija države ili gradski urbanistički plan ili sistematizacija ... time se bizant održao tisuću godina dok je zapad otišao u raspad i mračni srednji vijek..

..tj razvoj je išao iz mnogoboštva u jednoboštvo, dok je nastanak treće monoteističke religije način stvaranja otomanskog carstva, centralizacija i tad najnaprednija znanost koja spaja istok-zapad i 'cvate'.. dok kasnije u srednjem vijeku fibernacci i zapad uzimaju arapske brojke umjesto rimskih i nulu koja podječe iz indije.. i tad kreće uzlet eu-zapada koji je monoteistički-kršćanski i mada vjera nema nikakve veze sa matematikom ili razvojem znanosti, ima kao način upravljanja, stvaranja carstva, centralizacija moći koja je preduvijet za akumuliranje svih resursa a tad i znanja, koje se tad množi.. i od mračnog srednjeg vijeka do današnjeg doba eu-zapad u tome vodi dok je kina-istok bilo manje-više bespomoćna kolonija tog zapada zbog tehnološkog razvoja, npr UK koja u tom periodu vlada indijom, kanadom.. carstvo u kojem sunce nikad ne zalazi.. veće od rusije koja pokriva pola globusa no ostaje mračna kao sibir i mada su znanstvenici iz rusije, glavni posao se obavlja na zapadu, bio to u znanosti ili sportu.. kapital-novac-resursi kupe sve, kao što pokupe hitlerove raketaše s kojima nasa napravi rakete za mjesec i sl. ..

 

-od mračnog srednjeg vijeka, zapad-eu je ono što se vidi kao napredak, znanost, tehnologija.. moć, eu države posjeduju kolonije po africi-aziji, ne obrnuto, migranti za boljim životom idu s istoka na zapad, s juga na sjever.. ne obrnuto, dok je do srednjeg vijeka to bila malaazija i sredozemlje kao alexandrija, kasnije cordoba-španjolska ili carigrad-konstanipol.. od tad je zapad ono što imamo danas, najnapredniji-najmoćniji, dok je dovoljno gledati smjer migracija ljudi..

 

-kina.. stoljećima bespomoćna, posljednjih 50 god uspjela postati velesila, jedina koju ostale dvije vide kao prijetnju.. i oni su mnogoboštvo zamijenili jednom 'religijom'.. partijskom, čvrstom rukom, pri čemu je nevažno nazoveš li to monoteizmom u vjerskom kontekstu ili jednoumljem u partijskom.. no to je rezultat centralizacije moći, resursa u dovoljno velikom carstvu koje tad može akumulirati dovoljno znanja za stvaranje novog, za korak dalje-više.. i to kina čini.

Faraon nije nikad bio Bog, već je bio figura koja djeluje kao svojevrsni mediator između bogova i ljudi. Nešto slično smo imali u Srednjem vijeku u figuri Pape.

 

Monoteizam nije modernog podrijetla i općenito religije/vjerovanja nemaju veze sa usponom/popašću pojedinih civilizacija/država.

 

Napredak/Pad civilizacija dolazi u ciklusima i nije linearan proces. Europa (Zapad) nije nikad bila kolijevka čovječanstva i zapravo se ona može najbolje opisati kao 'izbjeglički kamp' u kojem se prikupio ostatak ostataka znanja iz drevnih vremena. Stari Grci/Rimljani nisu oci moderne znanosti/znanja, već su to bili drevni ljudi koji su živjeli na prostoru od Plodnog polumjeseca do Carstva sredine.

 

Moderni čovjek je prošao kroz 4 interglacijala slična našem Holocenu ili 40 milenija u kojem su postojali idealni klimatski uvijeti i na zemljinoj sjevernoj polutci za razvoj moderne civilizacije. Ili 400 milenija u kojima se mogla razviti moderna civilizacija na području oko ekvatora.

 

Moderna znanost danas misli/vjeruje da je ovih zadnjih sićušnih dva milenija vrhunac nečega, a u biti nemamo pojma ni tko smo, ni što smo.

 

 

 

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.8.2023 13:15 (memulica).
16 godina
protjeran
offline
Re: "Zviždači" pred Kongresom svjedočili o tome da

*** dupli post

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.8.2023 13:09 (memulica).
12 godina
offline
Re: "Zviždači" pred Kongresom svjedočili o tome da
memulica kaže...
Moderna znanost danas misli/vjeruje da je ovih zadnjih sićušnih dva milenija vrhunac nečega, a u biti nemamo pojma ni tko smo, ni što smo.

 

 

 

 A ti dođeš ko neki glasnogovornik 'moderne znanosti'?

15 godina
offline
Re: "Zviždači" pred Kongresom svjedočili o tome da
memulica kaže...
..

 

 

 - s kim se 'svađaš' ili oko čega? .. npr

 

memulica kaže...
--

Faraon nije nikad bio Bog, već je bio figura koja djeluje kao svojevrsni mediator između bogova i ljudi. Nešto slično smo imali u Srednjem vijeku u figuri Pape.

 

..

 

 -što ja kažem, da je poželio biti bog.. odnosno tu nastaje ideja monoteizma koju židovi preuzimaju i nastaje prva takva religija, za razliku od prethodnih.. 

 

 

memulica kaže...
-- 

Monoteizam nije modernog podrijetla i općenito religije/vjerovanja nemaju veze sa usponom/popašću pojedinih civilizacija/država.

 

 -to tad znači da je monoteizam moderna vjera, dok su prethodne starije, čista kronologija-stanje-povijest..

.. dok je tvrdnja da religije nemaju veze s civilizacijama onak.. mišljenje, pogrešno. Današnja glazba ima utjecaj na civilizaciju, čime je npr jobs poželio napraviti mp3 player umjesot walkmana.. sve ima utjecaj, manji-veći.. religije koje dominiraju s trećinom stanovništva planete svakako imaju utjecaja, npr na kulturu, umjetnost.. na sve.

 

*

.. ostalo o ciklusima, halocenu, bla-bla.. tj ne vidim kakve to veze ima s repliciranjem na moj post i sl. ...

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
protjeran
offline
Re: "Zviždači" pred Kongresom svjedočili o tome da
ihush kaže...

 -što ja kažem, da je poželio biti bog.. odnosno tu nastaje ideja monoteizma koju židovi preuzimaju i nastaje prva takva religija, za razliku od prethodnih..

Koji je to točno faraon poželio biti Bog !?

Usput Židovi nisu preuzeli ideju monoteizma od Egipćana, već su taj koncept preuzeli od drevnih Indijaca, Kineza i Iranaca još dok su živjeli u Međurječju.

ihush kaže...

 -to tad znači da je monoteizam moderna vjera, dok su prethodne starije, čista kronologija-stanje-povijest..

Monoteizam nije moderna vjera, osim ako ne misliš na Rastafarijance. Razumjevanje povijesti/kronologije te j*be cijelo vrijeme, pa nemoj više.

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice