Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li ga bi

poruka: 338
|
čitano: 52.807
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li ga bi".
14 godina
neaktivan
offline
Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li ga bi

Njihova logika...

 
2 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
Daj mi reci kolko ih je umrlo isključivo od korone?

Daj mi onda reci kak je moguće da u Virovitičko-podravskoj županiji poštar prvi dobije koronu i zarazi samo svoju ženu hahaha

I koga briga za šupke talijanske, kaj bi ja trebal biti zatvoren godinu dvije, odjebavat putovanja i festivale samo zato jer umiru dinosauri i oni ultra bolesni?

Kolko vidim ti se bojiš upisat broj kartice na internetu, tak da me ovo uopće ne čudi.

p.s. da se nadovežem na tvoju zadnju rečenicu. evo ja od prvog dana čekam da me neko zarazi koronom da vidim u čemu je fora, al očito nisam te sreće.
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.4.2020 14:29 (kbenzema).
9 godina
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
Rhodin kaže...

Lako je pričat iz korona karantene gdje nas je obolilo službeno 500/1Mil , a da nije bilo karantene, bili bi puno bliže onome što se dešava našim susjedima. 

 Bjelorusija: 11,289 zarazenih, 75 umrlih i 153,000 testiranih. Hrvatska: 2039 zarazenih, 59 umrlih i nekih 32,000 testiranih. Interesantno

 

"Researchers at Stanford said it is possible the total number of Covid-19 cases may be much higher and therefore the mortality rate could be less than 0.2%." teški lol

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.4.2020 14:36 (perix231).
16 godina
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
Rhodin kaže...

Zaboravljaš puno stvari u toj svojoj izjavi, a to su španjolski i talijanski scenarij koji su krenuli sa "to je obična gripa" pa su im brzo bolnice bile pretrpane pacijentima.

Hrvatska ne može izdržati švedski model jer nemamo kapaciteta u bolnicama, kao što ih nisu imali ni talijani ni španjolci. Njemci stoje bolje, ali idu prema tim limitima, dok ih je Velika Britanije odnedavno prešla i smrtnost im se preko noći povečala strahovito.

Švedska ima još manji kapacitet bolnica od nas, najmanje kreveta po glavi stanovnika u čitvoj Evropi (ne znam jesu li nešto doradili po tom pitanju od izbijanja krize do danas), dok Njemačka najbolje stoji po tom pitanju.

I šveđani imaju jako veliku smrtnost, iako nisu probili te (male) bolničke kapacitete...

Nitko ne kaže da je to "obična" gripa i da nema problema, već da je to ono što bi gripa bila da nema cjepiva (i na što će se korona virus svesti kad se nađe cjepivo). Sada, kad je i kod nas omjer umrlih i oboljelih pao ispod 5, Visak se više ne javlja sa smrtnošću. Nije se javljao niti kad je bio 0, ali se uredno javljao kad je bio 7-10 i govorio kako je to nešto strašno.

 

Uglavnom, rok od dva tjedna u kojem je Švedska trebala kolabirati pred dva mjeseca očito još uvijek traje i vidim da bi svi htjeli da im se upravo to i dogodi, ali oni su izgleda primjer kako se može ispravno nositi s ovom situacijom.

Daleko od toga da su sve odigrali savršeno i daleko od toga da je njihov model primjenjiv i drugdje (prije svega na Mediteranu), ali to govori više o mediterancima nego o virusu.

Gledam te!
13 godina
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g

Buraz samo naprijed onda, kad se tvoja "dinosaur" baka, dida, mama, tata ili ako imaš nekog bolesnog u obitelji zaraze preko tebe otkrit ćeš foru, pa nam onda javi kako je, možda ćemo se i mi smijati. A ovo što si napiso koliko je ljudi umrlo od korone, prvo malo pročitaj kako taj virus funkcionira, šta radi tijelu i šta se događa s antitijelima koji su zaslužni za obranu organizma, pa ćeš onda tek skužit zašto umiru "dinosauri" i već bolesni ljudi.

15 godina
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
dinoman255 kaže...

 prvo malo pročitaj kako taj virus funkcionira, šta radi tijelu i šta se događa s antitijelima koji su zaslužni za obranu organizma, pa ćeš onda tek skužit zašto umiru "dinosauri" i već bolesni ljudi.

 

Ako ti nije tesko, u kratkim crtama pojasniti kako funkcionira, a ako ne barem neki link da mogu procitati o tome.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
13 godina
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
syncmaster245b kaže...
dinoman255 kaže...

 prvo malo pročitaj kako taj virus funkcionira, šta radi tijelu i šta se događa s antitijelima koji su zaslužni za obranu organizma, pa ćeš onda tek skužit zašto umiru "dinosauri" i već bolesni ljudi.

 

Ako ti nije tesko, u kratkim crtama pojasniti kako funkcionira, a ako ne barem neki link da mogu procitati o tome.

I ne ovo nije još jedan video na youtube-u, ovo je jedan od bolji kanala koji prikazuje neke kompliciranije stvari na jednostavniji način.

9 godina
odjavljen
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
Točno mi puca kurac. Mijenjam babu, starog i strica za jedan festival. Eto pa ak ti trebaju, javi.

Pun mi je kurac više i korone i mjera i zabrana i političara koji nam pametuju iz dana u dan, a pogotovo super modela Alemke
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.4.2020 18:35 (kbenzema).
15 godina
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
Veliki Brat kaže...
Rhodin kaže...

Zaboravljaš puno stvari u toj svojoj izjavi, a to su španjolski i talijanski scenarij koji su krenuli sa "to je obična gripa" pa su im brzo bolnice bile pretrpane pacijentima.

Hrvatska ne može izdržati švedski model jer nemamo kapaciteta u bolnicama, kao što ih nisu imali ni talijani ni španjolci. Njemci stoje bolje, ali idu prema tim limitima, dok ih je Velika Britanije odnedavno prešla i smrtnost im se preko noći povečala strahovito.

Švedska ima još manji kapacitet bolnica od nas, najmanje kreveta po glavi stanovnika u čitvoj Evropi (ne znam jesu li nešto doradili po tom pitanju od izbijanja krize do danas), dok Njemačka najbolje stoji po tom pitanju.

I šveđani imaju jako veliku smrtnost, iako nisu probili te (male) bolničke kapacitete...

Nitko ne kaže da je to "obična" gripa i da nema problema, već da je to ono što bi gripa bila da nema cjepiva (i na što će se korona virus svesti kad se nađe cjepivo). Sada, kad je i kod nas omjer umrlih i oboljelih pao ispod 5, Visak se više ne javlja sa smrtnošću. Nije se javljao niti kad je bio 0, ali se uredno javljao kad je bio 7-10 i govorio kako je to nešto strašno.

 

Uglavnom, rok od dva tjedna u kojem je Švedska trebala kolabirati pred dva mjeseca očito još uvijek traje i vidim da bi svi htjeli da im se upravo to i dogodi, ali oni su izgleda primjer kako se može ispravno nositi s ovom situacijom.

Daleko od toga da su sve odigrali savršeno i daleko od toga da je njihov model primjenjiv i drugdje (prije svega na Mediteranu), ali to govori više o mediterancima nego o virusu.

 Fenomenalni su mi vaši primjeri.

 

Imate jedan poluprimjer zemlje u kojoj nije buknulo, u kojoj još može bunuti i u kojoj su bolnice prepune i liječnici se bore za zarazom.

 

Imate sa druge strane brdo zemalja koje grcaju u mrtvacima, scenarije gdje doslovce kamionima voze mrtve i gdje su svi sustavi, kako bolnički, tako sustavi pokopa umrlih, kolabirali i doslovce se masovno pokapaju i spaljuju trupla.đ

Imate WHO i hrpu neovisnih stručnjaka koji su svjesni da je ovo najberže širući virus od svih trenutno poznatih, gdje se sama upala i ono što čini tijelu opisuje kao jedno od najgorih epidemija, doslovce gora od one španjolske gripe.

 

Imate Veliku Britaniju koja je bila pametna pa promijenila mišljenje, imate Italiju i štanjolsku koji su ignorirali ispočtka, imate SAD koji je najviše zastupao upravo ignoriranje ovog svega, te u međuvremenu žestoko zaokrenuli strategiju... Imate cijeli svijet koji se bori na koji god način može od ovoga... ali ne, vas 5 internet gurua na primjeru švedske pametujete kako bi i što trebalo.

 

Baš mi je žao ponekad što nam ovoliko dobro ide - ali kad ste tako pametni, imate mogučnost dokazati svoje - steknite vi i vaša obitelj imunitet Ja sam siguran da uz 3 minute možete pronaći zaraženu osobu, pa se izlžite tome i na primjeru vlastite obitelji pokažite kako se to stjeće imunitet krda.

 

boris Johnson je tako pjevao dok njega nije zahvatilo, možda i sebi i njemu i nama možete dokazati kako se to radi.

16 godina
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g

Uopće me nisi skužio...

Niti ja govorim da bi mi trebali kao Švedska (dapače još i prije Viska sam stavio identičan komentar, samo u temu "što se događa s našim društvom"), niti da bi svi trebali kao Švedska. Upravo obratno - vrlo sam svjestan koliko su ljudi jadni i sebični i sasvim mi je jasno zašto švedi mogu, a drugi ne. No isti je virus kod njih, kao i u Italiji. I njima je virus ušao sa skijališta, kao i u Austriju, Belgiju ili Nizozemsku. Pa opet, oni su tu gdje jesu, a drugi su tamo gdje jesu.

Nikako ne stižem stavit onaj Viskov graf, ali s linearnom skalom i položen sa zemljama koje imaju prvi slučaj na isti dan, da se vidi gdje su zapravo švedi u odnosu na ostale. Možda bi se iznenadio da vidiš kako im se jedan Singapur približava po broju zaraženih (možda ih je i prestigao već, nisam gledao neko vrijeme).

 

Također mi je jasno da još ništa nije gotovo i da i kod njih i kod nas još stvari stignu otić ukurac. Samo što također mislim da kod nas i hoće, a kod njih da neće.

 

Inače, da imam izbor, radije bi se zarazio sada i prebolio to dok znam da ima kapaciteta u bolnicama, nego kasnije kada mi nitko neće moći pomoći ako se stvar zakomplicira. Dapače, čak mislim i da bi postepeno kontrolirano širenje zaraze na najzdravijoj populaciji bila sasvim dobra metoda namjernog stjecanja imuniteta krda.

Jbga, valjda sam malo pomaknut u tom smislu...

Gledam te!
15 godina
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
dinoman255 kaže...
syncmaster245b kaže...
dinoman255 kaže...

 prvo malo pročitaj kako taj virus funkcionira, šta radi tijelu i šta se događa s antitijelima koji su zaslužni za obranu organizma, pa ćeš onda tek skužit zašto umiru "dinosauri" i već bolesni ljudi.

 

Ako ti nije tesko, u kratkim crtama pojasniti kako funkcionira, a ako ne barem neki link da mogu procitati o tome.


I ne ovo nije još jedan video na youtube-u, ovo je jedan od bolji kanala koji prikazuje neke kompliciranije stvari na jednostavniji način.

 

Ne kuzim.

Pogledah video i nazalost sve sto je receno primjenjivo na apsolutno svaku virusno respoiratornu bolest.

Takodjer u samom videu, autor priznaje da ne jos nemamo pouzdanih podataka jer smo jos uvijek unutar pandemije.

 

U cemu je razlika izmedju Corone i gripe?

Ako imas volje, da li mozes u kratkim crtama naglasiti sto je posebno opasno kod Covida-19 u odnosu, npr. gripu?

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
11 godina
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
Veliki Brat kaže...

 

Također mi je jasno da još ništa nije gotovo i da i kod njih i kod nas još stvari stignu otić ukurac. Samo što također mislim da kod nas i hoće, a kod njih da neće.

 

Inače, da imam izbor, radije bi se zarazio sada i prebolio to dok znam da ima kapaciteta u bolnicama, nego kasnije kada mi nitko neće moći pomoći ako se stvar zakomplicira. Dapače, čak mislim i da bi postepeno kontrolirano širenje zaraze na najzdravijoj populaciji bila sasvim dobra metoda namjernog stjecanja imuniteta krda.

Jbga, valjda sam malo pomaknut u tom smislu...

Hrvatska i Švedska se baš i ne mogu uspoređivati.

Ono što je za epidemiologiju ovog virusa važno je da starije osobe imaju težu kliničku sliku. Na ovom linku može se djelomično vidjeti sastav kućanstva u Švedskoj. A na ovom grafu usporedi tamnoplavi dio (other type of household with children) Hrvatske i Švedske, a pogotovo tamnocrvenu (single adult without children). Ako uguglaš houshold size in Sweden izađe dosta pdf-ova, međutim bitno je da je prosječan broj članova kućanstva manji od 2 (1,9x)

Zamisli kako bi pokušaj stjecanja imuniteta krda izgledao u RH.

Također, nešto smo deblji i više pušimo od Šveda.

A ljudi su i u Švedskoj  negodovali radi njihovog načina nošenja s korona krizom.

 

13 godina
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
syncmaster245b kaže...
dinoman255 kaže...
syncmaster245b kaže...
dinoman255 kaže...

 prvo malo pročitaj kako taj virus funkcionira, šta radi tijelu i šta se događa s antitijelima koji su zaslužni za obranu organizma, pa ćeš onda tek skužit zašto umiru "dinosauri" i već bolesni ljudi.

 

Ako ti nije tesko, u kratkim crtama pojasniti kako funkcionira, a ako ne barem neki link da mogu procitati o tome.


I ne ovo nije još jedan video na youtube-u, ovo je jedan od bolji kanala koji prikazuje neke kompliciranije stvari na jednostavniji način.

 

Ne kuzim.

Pogledah video i nazalost sve sto je receno primjenjivo na apsolutno svaku virusno respoiratornu bolest.

Takodjer u samom videu, autor priznaje da ne jos nemamo pouzdanih podataka jer smo jos uvijek unutar pandemije.

 

U cemu je razlika izmedju Corone i gripe?

Ako imas volje, da li mozes u kratkim crtama naglasiti sto je posebno opasno kod Covida-19 u odnosu, npr. gripu?

 Pa mozda kao prvo i osnovno što nema cjepiva za Covid-19, što se brže prenosi nego gripa (jedan čovjek zarazi koronavirusom 2 do 3 čovjeka, dok je kod gripe to jedan čovjek na 1.3 čovjeka), postotak smrtnosti je veći kod Covid-19 (gripa 0.1% Covid 19 6,9%). Ne vidim razloga davati daljnje argumente, pošto mislim da su ova 3 dovoljna da se vidi razlika koji virus je "opasniji". Samo to što nema cjepiva bi trebao biti dovoljno.

9 godina
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
dinoman255 kaže...
 postotak smrtnosti je veći kod Covid-19 (gripa 0.1% Covid 19 6,9%)

 

"Researchers at Stanford said it is possible the total number of Covid-19 cases may be much higher and therefore the mortality rate could be less than 0.2%."

 

16 godina
online
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
dinoman255 kaže...

U cemu je razlika izmedju Corone i gripe?

Ako imas volje, da li mozes u kratkim crtama naglasiti sto je posebno opasno kod Covida-19 u odnosu, npr. gripu?

 Pa mozda kao prvo i osnovno što nema cjepiva za Covid-19, što se brže prenosi nego gripa (jedan čovjek zarazi koronavirusom 2 do 3 čovjeka, dok je kod gripe to jedan čovjek na 1.3 čovjeka), postotak smrtnosti je veći kod Covid-19 (gripa 0.1% Covid 19 6,9%). Ne vidim razloga davati daljnje argumente, pošto mislim da su ova 3 dovoljna da se vidi razlika koji virus je "opasniji". Samo to što nema cjepiva bi trebao biti dovoljno.

Još dva "mala" detalja - zaraznost bez vidljivih simptoma, manja ovisnost o godišnjim dobima.

13 godina
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
perix231 kaže...
dinoman255 kaže...
 postotak smrtnosti je veći kod Covid-19 (gripa 0.1% Covid 19 6,9%)

 

"Researchers at Stanford said it is possible the total number of Covid-19 cases may be much higher and therefore the mortality rate could be less than 0.2%."

 

 A ako je veći broj slučajeva šta to znači da se broj mrtvih ne povećava nego ostaje isti? ili sam ja krivo skužio kako funkcioniraju ti virusi? Ovo tvoje su pretpostavke, ja sam gore naveo činjenice. Ni ja ni ti ne možemo znati točne brojke, ali trenutno je ovakvo stanje. Možda će kroz godinu dana ovo što sam ja napiso bit potpuno netočno, a to tvoje točno. Ja se nadam da si ti u pravu, ali u ovom trenutku je stanje drugačije.

15 godina
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
dinoman255 kaže...

 Pa mozda kao prvo i osnovno što nema cjepiva za Covid-19, što se brže prenosi nego gripa (jedan čovjek zarazi koronavirusom 2 do 3 čovjeka, dok je kod gripe to jedan čovjek na 1.3 čovjeka), postotak smrtnosti je veći kod Covid-19 (gripa 0.1% Covid 19 6,9%). Ne vidim razloga davati daljnje argumente, pošto mislim da su ova 3 dovoljna da se vidi razlika koji virus je "opasniji". Samo to što nema cjepiva bi trebao biti dovoljno.

 Nazalost ne bih se slozio s tobom.

 

Naime, zbog iznimno ogranicenog nacina testiranja, sto zbog ogranicenog broja raspolozivih testova, a sto zbog testiranja samo onih na koje se sumnja da bi mogli biti zarazeni (dolazak iz inozemstva, ili sumnja na kontakt sa zarazenom osobom), apsolutno je nemoguce procijeniti kolika je smrtnost COVID-a 19 u ovom momentu.

 

Ponoviti cu se jos jednom.

Ako statistickim nacinom zelis doci do okvirnog broja koliko ima Varazdinskih tablica u RH, a uzorak si uzeo u Varazdinu, posve je jasno da ce preliminarni rezultati biti iznenadjujuci.

 

 

Sto se tice cjepiva za gripu, imali smo ovdje na BUG forumu anketu u temi upravo o Covidu-19 (na mikrouzorku doduse, ali ajmo reci da ovdje obitavaju ljudi koji su ipak malo osvjesteniji po pitanju znanosti) koliko nas se cjepilo protiv gripe (slika u prilogu). Posve je jasno da su rezultati porazavajuci po pitanju argumenta "imamo cjepivo protiv gripe"

 

Takodjer, podsjetiti cu jos jednom na sluzbeno izvjesce HZJZ-a iz 2019, gdje sluzbeno preminulih od gripe 111 (procjena oko ~500).

 

 

Jos jednom bih te zamolio, ako mozes pojasniti kako Covid-19 funkcionira u odnosu na gripu, odnosno koje su razlike?

Ako je moguce, link na nekakvu studiju bi bio vise nego koristan za daljnju raspravu.

 

 

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
9 godina
offline
Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li ga bi
dinoman255 kaže...
 A ako je veći broj slučajeva šta to znači da se broj mrtvih ne povećava nego ostaje isti? ili sam ja krivo skužio kako funkcioniraju ti virusi? Ovo tvoje su pretpostavke, ja sam gore naveo činjenice. Ni ja ni ti ne možemo znati točne brojke, ali trenutno je ovakvo stanje. Možda će kroz godinu dana ovo što sam ja napiso bit potpuno netočno, a to tvoje točno. Ja se nadam da si ti u pravu, ali u ovom trenutku je stanje drugačije

 

Pa veci broj stvarno zarazenih smanjuje smrtnost(postotak), a broj umrlih ostaje isti, logicno. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.4.2020 22:36 (perix231).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
syncmaster245b kaže...

 

Sto se tice cjepiva za gripu, imali smo ovdje na BUG forumu anketu u temi upravo o Covidu-19 (na mikrouzorku doduse, ali ajmo reci da ovdje obitavaju ljudi koji su ipak malo osvjesteniji po pitanju znanosti) koliko nas se cjepilo protiv gripe (slika u prilogu). Posve je jasno da su rezultati porazavajuci po pitanju argumenta "imamo cjepivo protiv gripe"

 

Potpuno je besmisleno uspoređivati cjepivo protiv gripe i Covida.

Univerzalno cjepivo protiv gripe ne postoji, posebno ne trajno. Pitanje je što će biti i za Covid, tj. hoće li moći pokriti sve mutacije i hoće li biti traja zaštita.

Kad bi postojalo jedinstveno trajno cjepivo protiv gripe, cjepilo bi se i više ljudi. Ovako, svake godine, teško. Slično će biti i ako otkriju za Covid.

15 godina
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
Old Iggy kaže...

Potpuno je besmisleno uspoređivati cjepivo protiv gripe i Covida.

Univerzalno cjepivo protiv gripe ne postoji, posebno ne trajno. Pitanje je što će biti i za Covid, tj. hoće li moći pokriti sve mutacije i hoće li biti traja zaštita.

Kad bi postojalo jedinstveno trajno cjepivo protiv gripe, cjepilo bi se i više ljudi. Ovako, svake godine, teško. Slično će biti i ako otkriju za Covid.

 

Nije mi ni bila namjera ospravati cjepivo pritv gripe niti ga usporedjivati ( sa trenutno nepostojecim) cjepivom protiv Covida-19.

Sve sto sam zelio reci je da od gripe svake godine umire poprilican broj ljudi (infekcije protiv koje imamo cjepivo) a ljudi se svejedno velikom vecinom ne cijepe, odnosno argument kako protiv gripe imamo cjepivo je besmislen po ovom pitanju.

 

Takodjer, upotrijebiti cu link od kolege Mitcha, gdje se vec govori o visestrukim tipovima/mutacijama Covid-19 virusa, sto znaci da prvo cijepivo koje se pojavi imati ce u najbolju ruku uspjesnost od 15-tak %.

 

Nekakav rezime bi bio, sijemo paniku na osnovu polovicnioh brojki.

Nazalaost, ili ipak na srecu, kako sve vise podataka prikupljamo, ispada da Covid-19 je sve manje smrotonosan.

 

Sve vise se pocinju odradjivati testovi na anti tijela i teoreticarima "dooms day-a" brojke su sve tanje.

 

Jos jednom, molio bih nekoga da mi objasni, koje su konkretne razlike izmedju Covida-19 (posve novog virusa) i ostalih virusno respiratornih bolesti kojima smo izlozeni vec nekoliko desetaka, ako ne i stotina godina?

 

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.4.2020 22:59 (syncmaster245b).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
syncmaster245b kaže...

Jos jednom, molio bih nekoga da mi objasni, koje su konkretne razlike izmedju Covida-19 (posve novog virusa) i ostalih virusno respiratornih bolesti kojima se izlozeni vec nekoliko desetaka godina.

 

 

Pa rečeno ti je, ovaj se brže širi i smrtonosniji je. Šta to nije dovoljno?

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
Jakovp kaže...
syncmaster245b kaže...

Jos jednom, molio bih nekoga da mi objasni, koje su konkretne razlike izmedju Covida-19 (posve novog virusa) i ostalih virusno respiratornih bolesti kojima se izlozeni vec nekoliko desetaka godina.

 

 

Pa rečeno ti je, ovaj se brže širi i smrtonosniji je. Šta to nije dovoljno?

 

Bez ljutnje.

Na osnovu cega zakljucujes da je smrtonosniji?

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
15 godina
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
syncmaster245b kaže...

 

Bez ljutnje.

Na osnovu cega zakljucujes da je smrtonosniji?

 pa vjerojatno na osnovu konačnih rezultata...
recimo i to da je SARS opasniji, ali to mu je i mana, jer prebrzo "ubije" žrtvu pa se ne stigne dovoljno širiti
ovaj je manje smrtonosan ali ekstremno invazivan

 

 

if only you knew the power of the dark side
16 godina
neaktivan
offline
Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li ga bi

Svojedobno je neki ravnozemljaš ovdje stavio sliku kako u Engleskoj praktički nema mrtvih od korone. Stvar je bila u tome da su podaci bili stari. U međuvremenu je graf osvježen, a ja sam prilično siguran da ga je dotični vidio, ali mu ne pada na pamet da pokaže sadašnje stanje, jer ga činjenice ne zanimaju.

 Graf pobija tri najčešće gluposti:

- korona je slična gripi

- umrli od svega i svačega se pripisuju koroni, gripa se više uopće ne vodi, sve je korona

- sada ništa ne možemo znati o koroni, treba čekati kraj godine

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
5 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
Darky kaže...
syncmaster245b kaže...

 

Bez ljutnje.

Na osnovu cega zakljucujes da je smrtonosniji?

 pa vjerojatno na osnovu konačnih rezultata...
recimo i to da je SARS opasniji, ali to mu je i mana, jer prebrzo "ubije" žrtvu pa se ne stigne dovoljno širiti
ovaj je manje smrtonosan ali ekstremno invazivan

 

 

 Kojih rezultata?

Ako je moguce, nekakva konkretna brojka?

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
14 godina
odjavljen
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
Darky kaže...
syncmaster245b kaže...

 

Bez ljutnje.

Na osnovu cega zakljucujes da je smrtonosniji?

 pa vjerojatno na osnovu konačnih rezultata...
recimo i to da je SARS opasniji, ali to mu je i mana, jer prebrzo "ubije" žrtvu pa se ne stigne dovoljno širiti
ovaj je manje smrtonosan ali ekstremno invazivan

 

 

 Tako je, ovo je taman toliko smrtnonosno da se puno širi, ni previše ni premalo.

 

syncmaster245b  postoji dosta informacija i matematike, dosta ljudi iz struke se slaže da je u rangu 0.5 do 0.7 posto, što je 5 do 7 puta više od gripe. Pogledaj video:

 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
online
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
syncmaster245b kaže...

 

Nije mi ni bila namjera ospravati cjepivo pritv gripe niti ga usporedjivati ( sa trenutno nepostojecim) cjepivom protiv Covida-19.

Sve sto sam zelio reci je da od gripe svake godine umire poprilican broj ljudi (infekcije protiv koje imamo cjepivo) a ljudi se svejedno velikom vecinom ne cijepe, odnosno argument kako protiv gripe imamo cjepivo je besmislen po ovom pitanju.

 

Takodjer, upotrijebiti cu link od kolege Mitcha, gdje se vec govori o visestrukim tipovima/mutacijama Covid-19 virusa, sto znaci da prvo cijepivo koje se pojavi imati ce u najbolju ruku uspjesnost od 15-tak %.

 


 

Realno malo ljudi umire od infekcija za koje imamo cjepivo. Na stranu što je to cjepivo jako kratkoročno, bolesti nisu preopasne za većinu populacije, a cijepi se veliki broj ljudi u rizičnim skupinama.

Vezano uz mutacije Covida, uspješnost cjepiva ne ovisi samo u mutaciji već načinu napada imunosustava.

syncmaster245b kaže...

Bez ljutnje.

Na osnovu cega zakljucujes da je smrtonosniji?

Na osnovu empirijskih rezultata u zadnja dva mjeseca.

14 godina
odjavljen
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
syncmaster245b kaže...
Darky kaže...
syncmaster245b kaže...

 

Bez ljutnje.

Na osnovu cega zakljucujes da je smrtonosniji?

 pa vjerojatno na osnovu konačnih rezultata...
recimo i to da je SARS opasniji, ali to mu je i mana, jer prebrzo "ubije" žrtvu pa se ne stigne dovoljno širiti
ovaj je manje smrtonosan ali ekstremno invazivan

 

 

 Kojih rezultata?

Ako je moguce, nekakva konkretna brojka?

 

Evo pogledaj video iznad, imaš u opisu videa jedno 40 izvora sa stručnih stranica.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
Visak kaže...

Svojedobno je neki ravnozemljaš ovdje stavio sliku kako u Engleskoj praktički nema mrtvih od korone. Stvar je bila u tome da su podaci bili stari. U međuvremenu je graf osvježen, a ja sam prilično siguran da ga je dotični vidio, ali mu ne pada na pamet da pokaže sadašnje stanje, jer ga činjenice ne zanimaju.

 Graf pobija tri najčešće gluposti:

- korona je slična gripi

- umrli od svega i svačega se pripisuju koroni, gripa se više uopće ne vodi, sve je korona

- sada ništa ne možemo znati o koroni, treba čekati kraj godine

Bitno je da je faza starackih domova prosla, zar ne?

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
15 godina
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
Old Iggy kaže...


Bez ljutnje.

Na osnovu cega zakljucujes da je smrtonosniji?

Na osnovu empirijskih rezultata u zadnja dva mjeseca.

 Ok, da li cemo pritom ignorirati 650 000 preminulih od sezonske gripe svake godine?

 

SVAKE GODINE!!!

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice