Autonomni robot za UV dezinfekciju stigao i u Hrva

poruka: 10
|
čitano: 1.094
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Autonomni robot za UV dezinfekciju stigao i u Hrva".
4 godine

Bolnica u Sisku je inače najgora bolnica u Hr. Rupa u kojoj ni wc papira ni sapuna nisi mogao nači (prošlogodišnje stanje) WC-i zapišani, nema centralnog naručivanja. Doktor mi se žalio kako neki pacijenti prigovaraju kada treba dati mito.

Twitch-Mr_DUXCRO
Moj PC  
2 1 hvala 0
12 godina

svaka pojava ima nuspojavu (upamtiti za protivnički spol). kad je frka, samo valja odabrati prioritet (manju štetu). sunčevo je svjetlo (solarij?) ionak krcato uv-valnim duljinama. opekotina usput (kakav melanomčić) sim-tam, ak je virus postao tirus. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 4 hvala 0
5 godina

Valjda će svega toga biti kad doktore podmitite da naruče robot za brisanje g... 

0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
Re: Autonomni robot za UV dezinfekciju stigao i u
Ajar kaže...

...sunčevo je svjetlo (solarij?) ionak krcato uv-valnim duljinama. ..

ali uv-c ne prolazi kroz atmosferu u bitnim snagama/kolicinama, baš zato i ubija sve..

4 godine

nije mi sasvim jasno jel mogla poslužit fiksna uvc lampa s prekidačem na malo dužoj žici za tu jednu dvoranu

umjesto preskupog robota koji ce se vrtiti po toj istoj jednoj dvorani, samo bi fiksna lampa bila 5 kuna jeftinija

3 0 hvala 0
12 godina
bArut pLahor kaže...

nije mi sasvim jasno jel mogla poslužit fiksna uvc lampa s prekidačem na malo dužoj žici za tu jednu dvoranu

umjesto preskupog robota koji ce se vrtiti po toj istoj jednoj dvorani, samo bi fiksna lampa bila 5 kuna jeftinija

e al onda moraš zaposleniku dat zadatak da ode postaviti lampu, pa u to moraš uračunati njegovu pauzu, dodatni napor i rizik pri obavljanju radnih zadataka, posebno ga obučiti, mora imati bar diplomu iz prirodnih znanosti i vozačku B dozvolu, 5 godina iskustva na srodnim poslovima i biti u rodu s ravnateljem il njegovi bliskim prijateljima tj. suradnicima.

Zar uistinu misliš da ovaj robot nije isplativije rješenje? Pogotovo jer kad prestane raditi mu neće dati povlaštenu mirovinu

7 godina
bArut pLahor kaže...

Osoba ne smije biti prisutna prilikom rada lampe, a sam princip djelovanja UVC zraka je takav da zraka mora pasti direktno na ono što tretira, nema djelovanja iza ćoška, pregrade i sl. Zato se mora kretati, ne može biti fiksno rješenje. 

4 godine
telefon 2 kaže...
bArut pLahor kaže...

Osoba ne smije biti prisutna prilikom rada lampe, a sam princip djelovanja UVC zraka je takav da zraka mora pasti direktno na ono što tretira, nema djelovanja iza ćoška, pregrade i sl. Zato se mora kretati, ne može biti fiksno rješenje. 

bio sam u preko nekoliko operacijskih dvorana i tamo gdje ih je bilo bile su fiksne uv lampe za sterilizaciju, na zidu zašarafane

stvarno neznam kako im nitko nije rekao da to ne može tako

7 godina

Ovo je mobilni aparat koji može djelovati u bilokojoj sobi, ne samo u operacijskoj dvorani.

4 godine

A mobilna lampa na produžnom ne može u svaku sobu?

2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice