Acquisitum Magnum - ADM

poruka: 2.575
|
čitano: 813.683
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Al ga nadrobiše... zašto bi bilo ikakvih problema, njegova ploča ide u minus a nova u plus i plaća razliku... Masu puta sam tako dobio račun, i sve se napravi u 5minuta.

 

@medo

 

daj baš probaj u pon otiči tamo i lijepo ih zamoliti,objasniti im... pa da vidimo da li će ti izači u susret ili je politika na mailu ista kao u 4 oka

 

I daj prestanite napadati kolegu s foruma, ponašate se blentavo, pogriješio je i gotovo, trgovina je isto pogriješila i gotovo...

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2017 21:02 (FakeDeath).
Moj PC  
7 0 hvala 1
11 godina
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Kolega je kupio laptop Asus ne znam tocno koji model cijena je 8k. (nije ni bitno koji model.)

Trazio je da mu oni u servisu jos ugrade SSD i sve je to dodatno platio.

Dođe doma i vidi da mu ne radi ljeva strana usb portovi i utori od zvucne kartice.

Odlazi na servis sa njim i trazi reklamaciju,oni preuzimaju laptop i nakon par dana povratno zovu i kazu ne mogu dati novi jer nemaju na lageru a povrat novaca nedaju a kolega ne zeli niti jedan drugi laptop nego bas taj.

 

E sad moje pitanje glasi sta je najpametnije napraviti?

Dali da idem na drustvo za zastitu potrosaca ili sta da radim?

Najveci problem je taj sto kolega ide krajem ovog tijedna na put i nema ga neko naredno vrijeme pa bi to svakako htio rijesiti ovaj tijedan.

 

Zakonski znam da imam pravo na povrat novca samo kako to pravo ostvariti na najbrzi nacin?

 

 

u nevolji ne treba plakati vec traziti ljeka
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Drustvo za zastitu potrosaca ti je tu samo da ti da savjete ako u vezi neceg nisi siguran. Najbrze ces obavit tako da odmah posaljete prijavu njima i inspektoratu, al to je max 15 dana.

Ako mora ic, fino uzme drugi i ceka povrat novca od ovih. Posudi ako nema i to je to.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.3.2017 20:35 (sandokan111).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Ne kužim zašto ti nedaju povrat novaca ako je laptop DOA, znaći isti dan doslovce neisravan? Ako je uopće tako bilo?

 

Ništa ih ne košta, oni to riješavaju sa servisom a tebi daju drugi laptop koji ti odgovara ili vrate jednostavno lovu :S

 

Ne vidim ništa tu teško za riješiti. Jednostavno im objasnite situaciju da nemate vremena navlačiti se sa servisom i da je laptop došao neispravan te da oni dalje riješavaju sa servisom to. I amen...

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.3.2017 19:36 (FakeDeath).
Moj PC  
4 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM

Zašto ne provjeriti takvo što na licu mjesta? Pa nije to investicija od 1000kn.

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
9 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
FakeDeath kaže...

Ne kužim zašto ti nedaju povrat novaca ako je laptop DOA, znaći isti dan doslovce neisravan? Ako je uopće tako bilo?

Ništa ih ne košta, oni to riješavaju sa servisom a tebi daju drugi laptop koji ti odgovara ili vrate jednostavno lovu :S

Ne vidim ništa tu teško za riješiti. Jednostavno im objasnite situaciju da nemate vremena navlačiti se sa servisom i da je laptop došao neispravan te da oni dalje riješavaju sa servisom to. I amen...

 Pa jer vjerojatno hoce prenijet reklamaciju na kupca. Ako tebi daju povrat, ili novi lap, oni imaju "negativno" dok to ne rjese s svojim dobavljacem. Ovako fino ti cekas bez iceg dok oni rijese, i kad njima dobavljac oni tebi. Pa valjda je jasno do sada da to non stop rade. A kako su ljudi naivni i neznaju svoja prava onda jadni cekaju, umjesto da opale svi po prijavu inspekciji istog trena.

x18x05x kaže...

Zašto ne provjeriti takvo što na licu mjesta? Pa nije to investicija od 1000kn.

 Pa jeli napisao da je provjerio i da su ga zvali da nemoze?

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.3.2017 22:08 (sandokan111).
14 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM

Mislio sam pri kupnji provjeru ispravnosti uređaja. Velika većina trgovaca ti izlazi u susret pri kupovini tako skupi stvari. Prije kupnje kažeš trgovcu da bi provjerio ispravnost na licu mjesta nakon plaćanja. Ako se složi a tebi uređaj ne radi, zamjeniš ga odmah. Tako se to radi.

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
9 godina
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Nikakve razlike nema, kako zakonski, tako za ovaj slucaj. Pa vidis da su rekli da nemaju "na lageru" takvi da zamjene.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
x18x05x kaže...

Mislio sam pri kupnji provjeru ispravnosti uređaja. Velika većina trgovaca ti izlazi u susret pri kupovini tako skupi stvari. Prije kupnje kažeš trgovcu da bi provjerio ispravnost na licu mjesta nakon plaćanja. Ako se složi a tebi uređaj ne radi, zamjeniš ga odmah. Tako se to radi.

 A ti bi provjerio sve usbe i kompletan laptop? Pa nije to samo tako jednostavno, pogotovo ako nemaš OS gore...

 

Nema smisla, i ne vidim koja je razlika rekao mu za 1h tamo u trgovini da nevalja ili došao sutra i to isto rekao...

14 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
FakeDeath kaže...
x18x05x kaže...

Mislio sam pri kupnji provjeru ispravnosti uređaja. Velika većina trgovaca ti izlazi u susret pri kupovini tako skupi stvari. Prije kupnje kažeš trgovcu da bi provjerio ispravnost na licu mjesta nakon plaćanja. Ako se složi a tebi uređaj ne radi, zamjeniš ga odmah. Tako se to radi.

 A ti bi provjerio sve usbe i kompletan laptop? Pa nije to samo tako jednostavno, pogotovo ako nemaš OS gore...

 

Nema smisla, i ne vidim koja je razlika rekao mu za 1h tamo u trgovini da nevalja ili došao sutra i to isto rekao...

 Za tu cifru bi sigurno provjeravao.

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
12 godina
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Što bi radio da je cifra 20k? :D Tjedan dana prespavao u trgovini? :D

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
x18x05x kaže...

Za tu cifru bi sigurno provjeravao.

 Ja i dalje ne vidim sto si dobio s ovim? Osim potratio svoje vrijeme, ali ajde, tvoje je pa radi sto hoces s njim, al sto ti mislis da bi konkretno dobio u ovom slucaju? I dalje ne bi vidio dal usb radi ili ne jer nemas kako provjerit. Cak i da mozes, NEMAJU NA LAGERU i rekli bi da ti nemogu vratit pare niti ista vec da moras cekat dok njima ovi ne isporuce novi lap. Znaci, apsolutno nikakve razlike.

 

Jedine razlike u provjeravanju na licu mjesta vidim ako ima neko fizicko ostecenje koje kasnije neces moc reklamirat a tu si se uvjerio odmah kod njih da ga nema/ima, al to konkretno u ovom slucaju nije rijec.

13 godina
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Zanima me čije jamstvo trebam gledati prilikom reklamacije od uvoznika ili trgovine ? Radi se RAM memoriji po jamstvu uvoznika (Microline) imam garanciju 120 mjeseci a po ADM 60 mjeseci link. Memorija je kupljena 2013 godine.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Acquisitum Magnum - ADM

ne znam je li ovo već bilo:

 

računalo je kupljeno prije prije godinu dana za nećaka, adm-ova konfiguracija sa dvije godine jamstva. grafička umrla. pronađem račun, kutije i sve.

ali naljepnice na kućištu pokidane! ja nisam otvarao a i nećak se kune da nije. sve komponente su tu. prašina netaknuta. :-)

 

nije ovo reklamacija, mogu se j.bat a ne reklamirati sad, samo upozorenje da pazite a adm-u da promjeni stickere.

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
zagi55 kaže...

Zanima me čije jamstvo trebam gledati prilikom reklamacije od uvoznika ili trgovine ? Radi se RAM memoriji po jamstvu uvoznika (Microline) imam garanciju 120 mjeseci a po ADM 60 mjeseci link. Memorija je kupljena 2013 godine.

 

Kod adm-a imaš 60 mj, a kod uvoznika 120. Osim ako negdje nije bilo drugačije navedeno (račun, web...)

 

13 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM

@Alfa_R znači nakon 60 mj u slučaju kvara reklamiram kod uvoznika ? 

8 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
zagi55 kaže...

@Alfa_R znači nakon 60 mj u slučaju kvara reklamiram kod uvoznika ? 

 

Da. Ja sam bez problema tako radio sa stvarima nakon isteka jamstva kod prodavaca.

Uvoznik će te probati otkantati ponekad sistemom APP, ali samo ustraješ i to je to.

 

9 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
all_or_nothing kaže...
mogu se j.bat a ne reklamirati sad

 ???

Ta naljepnica apsolutno nista ne znaci osim da kod njih dobijes neku dijagnostiku ili sto vec. Pogledaj koliko ti je garancija na graficku i samo ti izvadi graficku i odnesi njima na garanciju i nece bit problema. Te naljepnice nicem ne sluze osim da ti oni kao daju nesto free i cini mi se da neke trgovine cak i traze da se svake godine servisira racunalo. Al pravno gledano, nemaju nikakve veze s garancijom na proizvode unutar racunala.

13 godina
neaktivan
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Probaj izbjeći ADM u reklamaciji. Ja kada sam reklamirao napajanje, triput sam ga nosio dok nisu shvatili da je falično, a miš kada sam reklamirao, išao sam preko Logitecha i to je ovako izgledalo: 

-Ne radi mi miš.

-Probao očistiti?

-Jesam.

-Oš plavi ili sivi?

-Sivi

... tri dana kasnije ...

*ding-dong*

-Pajdo evot' paket iz 'Olandije.

-Hvala i ugodan dan.

 

 

A ADM izgleda ovako:

-Ventilator ne valja

-Valja

-Viš' da je cijeli servis pogledao kad si ga upalio?

-Valja

-Čuješ, jesi gluh?

-Valja

-Kako ste danas?

-Valja

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM

Sad si me podsjetio na situaciju kada sam kupovao matičnu i memoriju kod njih. Instaliram ja memoriju ali nikako dobiti da rade na max brzini 2400 Mhz kontaktiram ja ADM a oni odgovaraju u stilu ma memorija vam se sama ubrzava tijekom igranja. Upalim ja coh2 i gledam očitavanja za memoriju (na drugom ekranu) a oni i dalje rade na stock od 1333Mhz. Na kraju je trebalo samo napraviti update bios na zadnju verziju da bi matična normalno učitala profil memorije od 2400Mhz.  

16 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
sandokan111 kaže...
all_or_nothing kaže...
mogu se j.bat a ne reklamirati sad

 ???

Ta naljepnica apsolutno nista ne znaci osim da kod njih dobijes neku dijagnostiku ili sto vec. Pogledaj koliko ti je garancija na graficku i samo ti izvadi graficku i odnesi njima na garanciju i nece bit problema. Te naljepnice nicem ne sluze osim da ti oni kao daju nesto free i cini mi se da neke trgovine cak i traze da se svake godine servisira racunalo. Al pravno gledano, nemaju nikakve veze s garancijom na proizvode unutar racunala.

 jes,svaka ugrađena komponenta ima svoju garu.

ČVARCI = ČIPS OD SVINJE
11 godina
neaktivan
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
sandokan111 kaže...
all_or_nothing kaže...
mogu se j.bat a ne reklamirati sad

 ???

Ta naljepnica apsolutno nista ne znaci osim da kod njih dobijes neku dijagnostiku ili sto vec. Pogledaj koliko ti je garancija na graficku i samo ti izvadi graficku i odnesi njima na garanciju i nece bit problema. Te naljepnice nicem ne sluze osim da ti oni kao daju nesto free i cini mi se da neke trgovine cak i traze da se svake godine servisira racunalo. Al pravno gledano, nemaju nikakve veze s garancijom na proizvode unutar racunala.

 Tocno sam imao istu situaciju, kolegi slozio komp u ADMu, grafa pocela zaj*bavat nakon mjesec dva, pokido naljepnicu da izvadim grafu i odnjeo samo grafu na servis i dobio novu. Osobno sam kod njih reklamirao svoje napajanje i isto odmah dobio novo(za dva-tri dana ga preuzeo), prodo napajanje, liku kojem sam prodo se isto nes desilo (neznam tocno sta), on odneo i dobio odma novo. 

 

Ja osobno imam dobra iskustva sa ADMom.

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.4.2017 21:52 (Kamikaza1600vti).
14 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
Kamikaza1600vti kaže...
sandokan111 kaže...
all_or_nothing kaže...
mogu se j.bat a ne reklamirati sad

 ???

Ta naljepnica apsolutno nista ne znaci osim da kod njih dobijes neku dijagnostiku ili sto vec. Pogledaj koliko ti je garancija na graficku i samo ti izvadi graficku i odnesi njima na garanciju i nece bit problema. Te naljepnice nicem ne sluze osim da ti oni kao daju nesto free i cini mi se da neke trgovine cak i traze da se svake godine servisira racunalo. Al pravno gledano, nemaju nikakve veze s garancijom na proizvode unutar racunala.

 Tocno sam imao istu situaciju, kolegi slozio komp u ADMu, grafa pocela zaj*bavat nakon mjesec dva, pokido naljepnicu da izvadim grafu i odnjeo samo grafu na servis i dobio novu. Osobno sam kod njih reklamirao svoje napajanje i isto odmah dobio novo(za dva-tri dana ga preuzeo), prodo napajanje, liku kojem sam prodo se isto nes desilo (neznam tocno sta), on odneo i dobio odma novo. 

 

Ja osobno imam dobra iskustva sa ADMom.

 ups... ja ju već probao ispržiti, uvjeren da garancije bez naljepnice - nemam. :-/

budala na kvadrat. :-)

 

nemam ni ja loša iskustva s adm-om. nisam niti rekao da su za ovo oni krivi, samo da imaju loše naljepnice na kojima piše da se kidanjem gubi garancija, što kažete da nije istina.

 

thnx na infu. 

9 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
all_or_nothing kaže...
naljepnice na kojima piše da se kidanjem gubi garancija, što kažete da nije istina.

 Skidanjem naljepnice ti gubis neku njihovu garanciju koju adm daje, sto god to bilo, pise valjda. Svaka komponenta ima garanciju od proizvodjaca koju daje proizvodjac a reklamaciju vrsis u trgovini gdje si komponentu kupio. Isto tako zakonski imas pravo da navedene komponente nemaju nedostatke u roku od 2 godine od kupnje po zoo. Iskustva s admom su svakakva, osobno nisam bas puno pozitivnih vidio, al to ne mjenja na stvari.

12 godina
neaktivan
offline
Acquisitum Magnum - ADM

sto se dogadja sa ovim ducanom? cijene su im postale nenormalne..  mislio sam kod njih uzet rx 570 ali nista od toga.uzet cu vani

 

gtx 960 na akciji im je jeftiniji od gtx 1060 -50 kn ... no comment

 

jedan+od+primjera jedan+od+primjera
xfact
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.4.2017 22:16 (=xfact=).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
=xfact= kaže...

sto se dogadja sa ovim ducanom? cijene su im postale nenormalne.. 

 Što bi se događalo? Našao si jedan artikl koji je tebi skup i sad se tu čudiš i pričaš o nenormalnim cijenama.

Ne određuje trgovina cijene niti ih to neki radnik određuje onako iz glave, to određuje uvoznik, a na tu cijenu trgovina diže mali postotak.

Ako si možeš naći jeftinije u nekoj trgovini ili inozemstvu onda kupi tamo, ne znam u čemu je problem.

12 godina
neaktivan
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Sve im je preskupo. Ali nisu jedini.treba ih sve bojkotirati i uzimati vani.nema druge

xfact
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Ja za 3500 uzeo 1070 sa Alze i još dobio kupon za igru vrijedan 60€, a kod nas za 500 kuna više, samo kartica...

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Ja mogu reci da imam samo dobra iskustva.. kod njih sam nedavni uzeo msi 1080 x i mogu reci da od svih domacih (normalnih ) shopova cijenom su kompetentni.. Npr ova moja je bila najjeftinija na nabavi osim mozda u iponu ili gdje vec. Sto se tice usluge pohvale. Nisam nikad imao reklamaciju tako taj segment ne mogu komentirati. 

Malo offtopic da se nadovezem na post iznad, Vi ako imate EU shop s kojeg vam se isplati slobodno dajte.. Jedini shop za koji ja znam a da su cijenom privlacni je Mindfactory koji ne salje za HR.. Imao sam jednu narudzbu iz CU jer je stvarno bio deal ali nikad vise.. Kupio Dell up2516d krepo nakon par mj cega sam se i bojao da moram ici na reklamaciju s stranim shopom. Inace u prosjeku im treba tjedan dana da samo odgovore na mail.. shipping placas ti pa ti oni kao vracaju novce al ne mogu na tvoj racun nego na tvoj CU racun tak da te novce mozes iskoristit samo ako opet nesto narucis a posto su samo mrvicu jeftiniji plus shipling 30€ racuna nemas nikakvog.. Sve u svemu osobo bih platio i malo vise ukoliko znam da nisam preplatio a da mi je usluga dobra i reklamacija lako i vrlo bitno brzo rijesena.. 

ADM definitvno medju boljim shopovima kad se sve zbroji i oduzme.

 

P.S. sry za skretanje s teme :D

Moj PC  
1 1 hvala 0
9 godina
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Pohvalio si shop s kojim nisi nikad nista reklamirao i usporedio ga s losim iskustvom za reklamaciju u nekom drugom shopu :))))))) Logic :)

 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice