iPhone 4S

poruka: 655
|
čitano: 156.821
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: iPhone 4S
Pudge kaže...

Ja sam samo htio reci da bi Apple trebao postaviti letvicu, sto je ovoga puta izostalo, cijela serija Galaxy izgleda kao cudo pored iPhonea koji izgleda kao igracka za klince (da se razumijemo, kvaliteta je na nivou - iPhone je izradjen bolje od bilo kojeg smartphonea na trzistu trenutno). Upravo zbog tog WOW efekta koji donosi svaki iduci iPhone, ovoga bi puta rezultati mogli izostati i to bi ga moglo kostati.

 

Ali nastranu sa velicinom ekrana, specifikacije koje nudi novi Nexus i zakrivljeni ekran su jednostavno u ovom trenutku prevelik zalogaj za Apple.

 

al ne shvatas, svi koji imaju iphone, zadovoljni su sa 3.5, ti sad pokusavas na razne nacine reci da je to premalo, bio sam takav ko i ti da sam mislio da je vece bolje, imao sam sgs i vala nije mi se svidio (nisam fan androida) 4oncha display, ovde je stvar ukusa, npr ja vise volim da mi mobitel lezi normalno u jednoj ruci, tako da mi je sigurnije da ne bi ispao,  probao sgs2 od rodjaka, vala sto je previse je previse, ponekad se osjecam kao da ciglu drzim u ruci.

to sto mobiteli imaju 3.7, 4, 4.3, 4.5 incha mobitele, dual core procesore, 1gb ram, to uopste nikome ne treba, to je cisto pre seravanje, rijec je o mobitelima, ne o tabletima, izgleda da je moj prijatelj u pravu, mobiteli su odavno prestali biti mobiteli, a i evo jedna Jobsova poslovica

 


"Ne možete svoje mušterije pitati što žele i onda im to pokušati dati. Dok tu stvar izradite, oni će već htjeti nešto drugo".

 

falit ce on appleu mnogo


 

16 godina
offline
Re: iPhone 4S
Indestructible kaže...

 

al ne shvatas, svi koji imaju iphone, zadovoljni su sa 3.5, ti sad pokusavas na razne nacine reci da je to premalo, bio sam takav ko i ti da sam mislio da je vece bolje, imao sam sgs i vala nije mi se svidio (nisam fan androida) 4oncha display, ovde je stvar ukusa, npr ja vise volim da mi mobitel lezi normalno u jednoj ruci, tako da mi je sigurnije da ne bi ispao,  probao sgs2 od rodjaka, vala sto je previse je previse, ponekad se osjecam kao da ciglu drzim u ruci.

to sto mobiteli imaju 3.7, 4, 4.3, 4.5 incha mobitele, dual core procesore, 1gb ram, to uopste nikome ne treba, to je cisto pre seravanje, rijec je o mobitelima, ne o tabletima, izgleda da je moj prijatelj u pravu, mobiteli su odavno prestali biti mobiteli, a i evo jedna Jobsova poslovica

 


"Ne možete svoje mušterije pitati što žele i onda im to pokušati dati. Dok tu stvar izradite, oni će već htjeti nešto drugo".

 

falit ce on appleu mnogo


 

Napredak znaci bolje, ne? Nekada su proizvodjaci navodili specifikacije otprilike ovako. Ekran: 4 redova, 20 Melodija, 100 unosa kontakata, Trajanje baterije 150 sati standby. Tada je bilo ljudi poput tebe koji su govorili da im polifone melodije ne trebaju, da im ekran u boji ne treba, 50 unosa kontakata vise nista ne znaci jer imaju samo 10 ljudi itd. Tako je i danas. Ekran se povecava, rezolucija, snaga centralnog i grafickog procesora kao i njihov broj. Sve je to napredak i ako mislis da je nekih 3.5 incha dosta i da dalje od toga ne treba, grdo se varas. Ljudi koji rade na tim uredjajima znaju sto ljudi zele. I vjeruj mi da jedan iphone izgleda ko igracka kraj SGS2. Postize bolji efekt na prvi pogled i nekako me vuce da uzmem njega a ne iPhone. Ne kazem da je vece bolje ali definitivno veci ekran je ugodniji za surfanje, citanje, gledanje videa itd. Govorim opcenito jer ce se uvijek naci neki ljudi koji ce reci da im je 3.5 dosta, ali meni nije. Ako imam izbor uzet cu ono kaj mi pase. iPhone nije napravio nikakav znacajniji napredak jer je izgled ostaje isti a promjenila se samo unutrasnjost - onakvu kakvu vec konkurenti imaju mjesecima.

 

Kaj se tice te Jobsove poslovice tu je u pravu - Apple nikad nije pitao korisnike sto zele, vec im je nametnuo svoje, ogranicio ih i to skupo naplatio.

,,Baš i nije... COD je više razbibriga u odnosu na nadmoćni BF2.'' ROFLCOPTERIMAO
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.10.2011 17:12 (ukay1000).
14 godina
offline
iPhone 4S

Vidim da ste svi masovno zapeli na to što je ostala dijagonala 3,5, a nije viša. Da "citiram" jednog novinara čiji sam članak o predstavljanju čitao u Jutarnjem. Svi se bune što je 4S, što nije 5, što nema veću dijagonalu, drugi dizajn. Ajmo povući paralelu s auto industrijom (on je koristio Renault Lagunu kao usporedbu, ovu zanju liniju). Otkada je izašla (2007.) do danas, doživjela je samo jedan redizajn krajem 2010. U međuvremenu, iPhone je doživio 4 reinkarnacije (6 ako računamo 3GS i 4S). Auto i sada izgleda skoro pa isto, ali ono što se promijenilo i što je bitno je ono ispod površinskog lima, plastike, tkanine; novi materijali, uaprijeđen ovjes, motori, dodane nove funkcije, oprema itd.

Apple je ovim modelom napravio istu stvar, promjenio neke dijelove, izbacio stare, dodao nove, a dizajn je ostavio istim.

Zašto ubijati konja koji još uvijek pobjeđuje. Da su napravili redizajn, mogli bi komotno pobacati sve iPhone koji su im ostali na skladištu, jer će svatko tko bude kupovao iPhone, uzeti novi, jer... ljepši je, novi dizajn... i više neće biti face u društvu, jer će imati "stari" model.

 

Moje je mišljenje sljedeće: napravili smo 4S, za one tech savy korisnike, koji moraju imati sve novo, sve najjače i "najbolje" (o tom, potom), a 4 će ostati za one korisnike kojima nije bitno da li će igrica imati 47 ili 55 FPS-a, dakle, oni jednostavniji korisnici, koji bi isto iPhone,a novi će im također, biti preskup. Znam da će mnogi reći, ali tu je oglasnik. Ima ljudi koji ne vjeruju oglasnicima/ne vole rabljene stvari.

 

U svakom slučaju, moje je mišljenje da je Apple postupio pametno, dotjerali su ga tehnički, slušali su želje korisnika i izbacili su proizvod, koji, iskreno, bi i ja uzeo (Symbian / Nokia fanboy here).

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.10.2011 17:51 (WackyZG).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
iPhone 4S

Usporedjivati auto sa telefonom je u najmanju ruku debilno. Ta ista Laguna ili sto vec je unaprijedjena, ali joj je i cijena znatno niza u odnosu na 2007. I ne izgleda sasvim isto.

 

iPhone izgleda isto, cijena je iz verzije u verziju sve veca, vanjskih promjena u odnosu na prosli model nema (osim onog S ispod jabuke na poledjini).

 

I da, auto se koristi i desetak, dvadeset godina - telefon mozda dvije - tri i usporedba izmedju te dvije tehnologije ne stoji jer jednostavno nema smisla.

"Oh, yeah, it was sooo easy, I can't believe it... No, it wasn't" (Mika)
Moj PC  
3 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
iPhone 4S

Imam par pitanja, pa molim odgovore.

Pošto mi se ne da čekati da dođe kod nas u prosincu, želim ga nabaviti ranije. E sad:

  1. Na ovoj stranici moguće je naručiti iPhone 4S, otključani i bez ugovora, za 649$ za 16GB model. Je li moguće kupiti ga iz Hrvatske?

   2. Netko mi je rekao da 28.10 izlazi u Sloveniju. Je li ga moguće nabaviti tamo, a da mogu korisititi T-Mobile SIM karticu, i imati menu na hrvatskom?

 

Intel Core i7,Zotac GeForce GTX 295 ,6 GB of RAM,WD Caviar Black 1TB
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
iPhone 4S

Od prosle godine skupljam za peticu, i sad kad nece izac, ovo je jos bolje :D
Sad znam sta cu uzet ;) 

...Svakin novim danom..pred kockastim ekranom...
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 4S
rookica19 kaže...

Od prosle godine skupljam za peticu, i sad kad nece izac, ovo je jos bolje :D
Sad znam sta cu uzet ;) 

5 ti izlazi za koji mjesec.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
iPhone 4S

dali ta aplikacija siri funkcionira na svim jezicima ili samo na eng

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
iPhone 4S
Mislim da apple ne zeli povecat ekran jer bi time izgubili status retina kojom su se oni sami hvalili. Mislim da je i jobs pri predstavljanju 4 rekao da ce im to postat standard za sljedecih par godina. A nece povecati jer ako bi promijenili rezoluciju aplikacije ne bi lijepo izgledale, a to ne zele oni a ni developeri
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 4S
DmL kaže...

Imam par pitanja, pa molim odgovore.

Pošto mi se ne da čekati da dođe kod nas u prosincu, želim ga nabaviti ranije. E sad:

  1. Na ovoj stranici moguće je naručiti iPhone 4S, otključani i bez ugovora, za 649$ za 16GB model. Je li moguće kupiti ga iz Hrvatske?

   2. Netko mi je rekao da 28.10 izlazi u Sloveniju. Je li ga moguće nabaviti tamo, a da mogu korisititi T-Mobile SIM karticu, i imati menu na hrvatskom?

 

online narudzba ti se odnosi vecinom za SAD, a sto se tice slovenije, ako ga kupis tamo u t-mobileu onda ga mozes koristiti i kod nas, ali nisi valda lud zinut 6-7 milja kuna za samo uredjaj. ako kod nas izlazi u prosincu, bolje cekaj još pola godine i dočekaj kod nas 5 pa ga kupi.

16 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 4S
zuper kaže...
Mislim da apple ne zeli povecat ekran jer bi time izgubili status retina kojom su se oni sami hvalili. Mislim da je i jobs pri predstavljanju 4 rekao da ce im to postat standard za sljedecih par godina. A nece povecati jer ako bi promijenili rezoluciju aplikacije ne bi lijepo izgledale, a to ne zele oni a ni developeri

  Zasto ne bi lijepo izgledalo?

 

Android aplikacije rade uredno na vise rezolucija (ovisno o modelu), pa ne vidim razloga zasto ne bi na iPhoneu (naravno, uz suradnju developera).

 

A dzaba im i retina, kada LG ima na svome modelu isti takav ekran i jos je ktome veci i jos 3D (doduse nije toliki PPI), a sasvim sigurno ce izgubiti od ovih HD mrcina koji dolaze preko SuperAMOLED tehnologije.

"Oh, yeah, it was sooo easy, I can't believe it... No, it wasn't" (Mika)
12 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 4S
mujo626 kaže...

dali ta aplikacija siri funkcionira na svim jezicima ili samo na eng

 

ljudi dali će se aplikaciji moć govorit na hrvatskom, talijanskom jeziku ili samo na eng.. jel zna neko molim vas

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 4S
DuMe kaže...

Nema potrebe da se prebacim na 4S... ostajem na čistoj četvorki

ja isto jedino ako mi ga ko pokloni :D 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 4S
mujo626 kaže...
mujo626 kaže...

dali ta aplikacija siri funkcionira na svim jezicima ili samo na eng

 

ljudi dali će se aplikaciji moć govorit na hrvatskom, talijanskom jeziku ili samo na eng.. jel zna neko molim vas

 

ne, trenutno only english... ne mora bit da nece ali ipak ne vjerujem ni kasnije

15 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 4S
mujo626 kaže...
mujo626 kaže...

dali ta aplikacija siri funkcionira na svim jezicima ili samo na eng

 

ljudi dali će se aplikaciji moć govorit na hrvatskom, talijanskom jeziku ili samo na eng.. jel zna neko molim vas

 

Engleski i Njemački su sigurni, ima još nekoliko podržanih jezika(neznam točno koji) no znam da Hrvatski sigurno nije. Uglavnom Engleski je FTW, to ti dobro dobro dođe za ispraksirat.

I'll be back
12 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 4S
microman kaže...
mujo626 kaže...
mujo626 kaže...

dali ta aplikacija siri funkcionira na svim jezicima ili samo na eng

 

ljudi dali će se aplikaciji moć govorit na hrvatskom, talijanskom jeziku ili samo na eng.. jel zna neko molim vas

 

Engleski i Njemački su sigurni, ima još nekoliko podržanih jezika(neznam točno koji) no znam da Hrvatski sigurno nije. Uglavnom Engleski je FTW, to ti dobro dobro dođe za ispraksirat.

 

hmmm...sve mi to super samo šteta šta se nomogu poruke govorit na hrv,,, da se to može odmah bi uzeo iphone

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 4S
miki-os kaže...

online narudzba ti se odnosi vecinom za SAD, a sto se tice slovenije, ako ga kupis tamo u t-mobileu onda ga mozes koristiti i kod nas, ali nisi valda lud zinut 6-7 milja kuna za samo uredjaj. ako kod nas izlazi u prosincu, bolje cekaj još pola godine i dočekaj kod nas 5 pa ga kupi.

Ma nikako da kupim vec taj iPhone, rađe kupim ovog u prosincu, pa onda kad izađe 5, prodam četvorku i uzmem peticu.

 

Nego, saznao sam da u prosincu prijatelj ide u NY, tako da me zanima za ovaj unlocked i contract-free iPhone 4S.

Verzija od 32 GB, kako piše ovdje:

 

 

stoji 749 $, ~ 4200 kuna. Kod nas ce bit preko 7k sigurno. Znači gdje prijatelj treba otići, u Apple Store ili se mora naručiti online? Odnosno, gdje se prodaju unlockani i bez ugovora?

I znači samo plati tih 700-800 $ (vjerovatno još i porez) i mogu ga korisiti kod nas u T-Mobile mreži i na hrvatskom jeziku? Ostalo je sve isto kao i ovdje?

Intel Core i7,Zotac GeForce GTX 295 ,6 GB of RAM,WD Caviar Black 1TB
13 godina
offline
Re: iPhone 4S
DmL kaže...
miki-os kaže...

online narudzba ti se odnosi vecinom za SAD, a sto se tice slovenije, ako ga kupis tamo u t-mobileu onda ga mozes koristiti i kod nas, ali nisi valda lud zinut 6-7 milja kuna za samo uredjaj. ako kod nas izlazi u prosincu, bolje cekaj još pola godine i dočekaj kod nas 5 pa ga kupi.

Ma nikako da kupim vec taj iPhone, rađe kupim ovog u prosincu, pa onda kad izađe 5, prodam četvorku i uzmem peticu.

 

Nego, saznao sam da u prosincu prijatelj ide u NY, tako da me zanima za ovaj unlocked i contract-free iPhone 4S.

Verzija od 32 GB, kako piše ovdje:

 

 

stoji 749 $, ~ 4200 kuna. Kod nas ce bit preko 7k sigurno. Znači gdje prijatelj treba otići, u Apple Store ili se mora naručiti online? Odnosno, gdje se prodaju unlockani i bez ugovora?

I znači samo plati tih 700-800 $ (vjerovatno još i porez) i mogu ga korisiti kod nas u T-Mobile mreži i na hrvatskom jeziku? Ostalo je sve isto kao i ovdje?

ali bez garancije tu...

16 godina
neaktivan
offline
iPhone 4S

AT&T vec zapremio preko 200.000 narudzbi. Ponovno uspijeh.

"Oh, yeah, it was sooo easy, I can't believe it... No, it wasn't" (Mika)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
iPhone 4S

4s ima 512mb ram-a??

Vrane nebom šestare
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: iPhone 4S
Pudge kaže...

AT&T vec zapremio preko 200.000 narudzbi. Ponovno uspijeh.

bravo ti

12 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 4S
Ner0 kaže...

4s ima 512mb ram-a??

Da, makar još nije službeno ništa rečeno u vezi toga

14 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 4S
parizer kaže...
Pudge kaže...

AT&T vec zapremio preko 200.000 narudzbi. Ponovno uspijeh.

bravo ti

 

Zašto provociraš ?

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
15 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 4S
Beagle kaže...
Ner0 kaže...

4s ima 512mb ram-a??

Da, makar još nije službeno ništa rečeno u vezi toga

jer nigdje nevidim da pise bas tocno , cak niti okvirno samo sam cito nagadjanja da ce imat vjerojatno 512 ram-a

Vrane nebom šestare
14 godina
neaktivan
offline
iPhone 4S

i koliko bi trebao koštat iphone 4s 16 gb kada dode u HRV , u t-comu u cashu?

ili negdje drugdje gdje se može kupiti novi

[url=http://bfbc2.statsverse.com/stats/ps3/crofck007/][img]http://bfbc2.statsverse.com/sig/clean5/ps3/crofck007.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: iPhone 4S
ToMisLaW kaže...

i koliko bi trebao koštat iphone 4s 16 gb kada dode u HRV , u t-comu u cashu?

ili negdje drugdje gdje se može kupiti novi

6500/7000kn 

12 godina
neaktivan
offline
iPhone 4S

ne vjerujem, mislim da će bit 4500-4600kn jer su tako spustili cijenu iP4

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 4S
Beagle kaže...

ne vjerujem, mislim da će bit 4500-4600kn jer su tako spustili cijenu iP4

ako je ispod 4500 kupujem ako je preko nevjerujem...

[url=http://bfbc2.statsverse.com/stats/ps3/crofck007/][img]http://bfbc2.statsverse.com/sig/clean5/ps3/crofck007.png[/img][/url]
13 godina
offline
Re: iPhone 4S
mujo626 kaže...

dali ta aplikacija siri funkcionira na svim jezicima ili samo na eng

Funkcionira na Engleskom, Njemackom i na Francuskom(cini mi se).

 

Na Engleskom radi savrseno, dok na Njemackom i Francuskom treba jos malo doradit.

http://www.youtube.com/beleudovice
12 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 4S
DmL kaže...
miki-os kaže...

online narudzba ti se odnosi vecinom za SAD, a sto se tice slovenije, ako ga kupis tamo u t-mobileu onda ga mozes koristiti i kod nas, ali nisi valda lud zinut 6-7 milja kuna za samo uredjaj. ako kod nas izlazi u prosincu, bolje cekaj još pola godine i dočekaj kod nas 5 pa ga kupi.

Ma nikako da kupim vec taj iPhone, rađe kupim ovog u prosincu, pa onda kad izađe 5, prodam četvorku i uzmem peticu.

 

Nego, saznao sam da u prosincu prijatelj ide u NY, tako da me zanima za ovaj unlocked i contract-free iPhone 4S.

Verzija od 32 GB, kako piše ovdje:

 

 

stoji 749 $, ~ 4200 kuna. Kod nas ce bit preko 7k sigurno. Znači gdje prijatelj treba otići, u Apple Store ili se mora naručiti online? Odnosno, gdje se prodaju unlockani i bez ugovora?

I znači samo plati tih 700-800 $ (vjerovatno još i porez) i mogu ga korisiti kod nas u T-Mobile mreži i na hrvatskom jeziku? Ostalo je sve isto kao i ovdje?

ode tamo ili store ili kod operatera, uzme samo uredjaj i to je to, btw moras si uzet kod nas ili preko ebaya charger za europsko trziste, kosta te oko 5 kn na ebayu, jer njihovo je za 110 v ako se ne varam. uglavnom kupi ga i to je to, mozes sve koristit.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice