Par glupih pitanja

poruka: 6
|
čitano: 1.206
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Par glupih pitanja

Ispricavam se ako sam fulao podforum.

Ovdje sam pripremio par čudnih pitanja, na koje nigdje ne mogu pronaći odgovor, također, ako netko ima par "silly" pitanja mislim da bi ovo bilo dobro mjesto.

 

1) VPN

 

Kako vpn radi? mislim znam da maskira IP adresu, kao da izgleda da pristupam na neku stranicu iz neke X države.

Ali kako ono točno radi? Da li program "sam"maskira IP adresu, ili se moj PC preko interneta spaja na server koji je u Americi, pa preko tog servera idem na neke stranice?

I zašto treba VPN programu toliko DUGOOOO da se skine, probao sam tunnelbear (ili kako već) i ghost VPN, i piše da nije poznato koliko je vremena preostalo, ni nakon 40min NIŠTA!!

 

 

2) Vlastiti Wi-Fi i internet

 

Znam da je internet mreža drugih mreža, ali npr, ako ja kupim 20km optičkiog kabla i spojim 10 servera, to je moj vlastiti internet, ali kako bih napravio bežično spajanje.

Znam da se radio signali prenose, pa ih PC "dekodira" i tako dobiva informacije, slike, videe itd.. npr da "obični" internet radi na 4mghz (stvarno nemam pojma na koliko "radi", a ni oznaku) i recimo npr, mogu li ja napravit da moj radi na 2mghz i to je to?

 

3) U kojem je programskom jeziku napravljen stuxnet, i što ga čini drukčijim od ostalih virusa.

 

4) Koliko je teško napraviti svoj programski jezik?

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Par glupih pitanja

VPN ovdje i tu. Nije teško, ako znaš i hoćeš. Stuxnet

Za zahvalu klikni na Hvala
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.1.2017 13:04 (ivo454).
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Par glupih pitanja

nisu glupa pitanja nego je glupi naslov

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Par glupih pitanja
četvrtko kaže...
1) VPN

Kako vpn radi? mislim znam da maskira IP adresu, kao da izgleda da pristupam na neku stranicu iz neke X države.

Ali kako ono točno radi? Da li program "sam"maskira IP adresu, ili se moj PC preko interneta spaja na server koji je u Americi, pa preko tog servera idem na neke

2) Vlastiti Wi-Fi i internet

3) U kojem je programskom jeziku napravljen stuxnet, i što ga čini drukčijim od ostalih virusa.

4) Koliko je teško napraviti svoj programski jezik?

 1) S drugim dijelom i si u pravu. Ti se spajaš na neki drugi server, i onda se on spaja na tvoju odredišnu adresu.

Kad odredišno računalo gleda tko se spojio na njega vidi samo ovo drugo računalo. I kad na njega pošalje podatke, oni se samo proslijeđuju do tebe.

Programi za VPN su najobičniji programi. Ako imaš problema sa skidanjem, onda se nalaze na lošem serveru, ili je trenutno jako puno ljudi spojeno na njega pa sve lošije radi ( sve djele vezu), ili nešto trenutno ne štima s tvoji internet providerom ili...

 

2. Da, ti bi bez problema napravio "svoj internet". Takve manje lokalne mreže se zovu i intranet

https://hr.wikipedia.org/wiki/Intranet

Rade na istim principima ko i internet.

Ne znam što si mislio da internet "radi na 4Mhz".

Standardne bežićne kartice i oprema rade najčešće na 2.4 i 5 GHz (gigaherca).

Ako bi ti išao raditi svoju opremu, koja bi radila na svojoj frekvenciji morao bi dobiti odobrenja državnih i valjda europskih agencija (skoro pa ne moguće), razviti svoju opremu (također ne moguće), izmisliti svoje protokole... itd... uglavnom, posao od nekoliko desetaka godina :D

Al naravno da je moguće.

 

3) ne znam

 

4) Za početak, valjda bi imao svoje naredbe. To bi ti bilo kao da ideš izmišljati novi jezik. Ja si to ni nemogu zamisliti :D

Onda bi morao jako dobro znati arhitekturu računala i assembler, kako raditi s memorijom, poznati operativne sustave, da znaš kako svoj jezik pretvoriti u jezik kojeg razumije računalo.

To uglavnom rade najveći geniji :D

 

A i morao bi znati zašto radiš novi i zašto ti ni jedan od postojećih ne paše.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
8 godina
neaktivan
offline
Re: Par glupih pitanja
Eh, sada jos jedno...
Mogu li se na internet spojiti bez ISP-a?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Par glupih pitanja

ne, cak i ako sam postanes ISP moras imat upstream providera iznad sebe preko kojeg ces dalje u svijet.

 

eventualno da se nakacis na CIX i ostvaris peering s ostalim CIX clanicama, no dobis pristup njima, ne i kroz njih do ostatka svijeta.

 

https://www.cix.hr/

https://www.euro-ix.net/

 

Linux, Arch Linux.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice