Opera Mini 6 i Opera Mobile 11

poruka: 47
|
čitano: 10.942
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Opera Mini 6 i Opera Mobile 11

Ekipa iz Opere je izbacila svoje dvije nove verzije preglednika namjenjenim mobilnim uređajima.

 

Opera Mini 6 namjenjena je "slabijim mobitelima" koji koriste Android, BlackBerry, Symbian/S60 i J2ME. Koristi Operine poslužitelje za prikaz web sadržaja, a kako bi učitavanje stranica na takvim uređajima bilo olakšano.

 

Opera Mobile 11 namjenjena je smartphonima i tabletima, a dostumna je na platformama, Andriod, Symbian, Windows 7 desktop (labs release), MeeGo (labs release) i Maemo (labs release).

 

Promotivni video:

 

 

Prikaz svih platformi koje podržavaju mobilne verzije Opere:

 

 

http://www.opera.com/mobile/

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.3.2011 9:49 (zitzko).
 
3 0 hvala 10
15 godina
offline
Opera Mini 6 i Opera Mobile 11

Isprobao sam obje verzije na svom Android mobitelu. Najveća razlika između stare i nove verzije je u sučelju, a poboljšana je i brzina otvaranja stranica u obje verzije (mini i mobile). Mobile koristim kada sam na wlan-u i otvaram ''punokrvne stranice''. Koliko sam primjetio ona je najbrži browser za Android, jedino me smeta njena veličina (ova nova verzija 12 mb, a stara čak 25, dok ima browsera sa više-manje istim funkcionalnostima ali veličinom od 1,5 mb (x-scope browser). Opera mini je najbolji all-platform browser, nju koristim kada surfam na 3g mreži, jer štedi jako puno svojim komprimiranje. Svaka čast za Operu, samo neka nastave tako

da bog da crk'o rock'n'roll, kad ga svako svira
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Opera Mini 6 i Opera Mobile 11

Probao sam sad Mini na k800i jer nema još verzije za Windows Mobile (nit će bit, bar ne vjerujem :()..

 

Neke razlike osim u nešto izmjenjenom interfaceu baš i ne vidim.

Jhva Elohim Meth.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Opera Mini 6 i Opera Mobile 11
mind_challenge kaže...

Isprobao sam obje verzije na svom Android mobitelu. Najveća razlika između stare i nove verzije je u sučelju, a poboljšana je i brzina otvaranja stranica u obje verzije (mini i mobile). Mobile koristim kada sam na wlan-u i otvaram ''punokrvne stranice''. Koliko sam primjetio ona je najbrži browser za Android, jedino me smeta njena veličina (ova nova verzija 12 mb, a stara čak 25, dok ima browsera sa više-manje istim funkcionalnostima ali veličinom od 1,5 mb (x-scope browser). Opera mini je najbolji all-platform browser, nju koristim kada surfam na 3g mreži, jer štedi jako puno svojim komprimiranje. Svaka čast za Operu, samo neka nastave tako

  Opera mobile 11 za s60 ima 6.8MB skoro duplo manje nego za android. Ali kad pogledaš ipak razliku između nje i nekih drugih browsera što se tiče što je sve implementirano unutra a ne vidi se odmah vjerujem da je veličina opravdana. Probaj about:config recimo.

15 godina
offline
Opera Mini 6 i Opera Mobile 11

sad korisim operu mini 5.0. mogu li prije nego što instaliram novu verziju nekako napravibi backup bookmarksa i spremljanih stranica?

 

ili će kod instalacije v6 automatski sve preuzeti?

Atomska bubamara
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.3.2011 14:12 (jurluk).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Opera Mini 6 i Opera Mobile 11

Meni je sve bookmarke zapamtilo.

 

Ako nisi siguran koristi Opera Link u meniju za sinkronizaciju.

Jhva Elohim Meth.
15 godina
offline
Re: Opera Mini 6 i Opera Mobile 11
nontryer kaže...
Ako nisi siguran koristi Opera Link u meniju za sinkronizaciju.

napravio sam to za svaki slučaj...

 

ali sad imam jedan problem. onaj ekran installing stoji vec najmanje 2 min i progress bar se ne pomiče

 

edit: prekinuo sam instalaciju pa sam obrisao operu mini i kasnije je ponovo instalirao. pa sam preko opere link vratio bookmarke

Atomska bubamara
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.3.2011 14:38 (jurluk).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Opera Mini 6 i Opera Mobile 11
jurluk kaže...
nontryer kaže...
Ako nisi siguran koristi Opera Link u meniju za sinkronizaciju.

napravio sam to za svaki slučaj...

 

ali sad imam jedan problem. onaj ekran installing stoji vec najmanje 2 min i progress bar se ne pomiče

 

edit: prekinuo sam instalaciju pa sam obrisao operu mini i kasnije je ponovo instalirao. pa sam preko opere link vratio bookmarke

  I meni je tak bilo pa sam pričekao i završila je instalacija.

13 godina
offline
Opera Mini 6 i Opera Mobile 11

Opera Mobile 11 iz nekog razloga ne radi na mojem HTC Desireu. Normalno se downloada, instalira i otvori početna stranica, ali dalje ne reagira. Ne mogu upisati stranicu, dodati neku na Speed Dial, kao niti otvoriti postavke. Jednostavno zablokira na početnoj stranici. Reinstalirao sam je tri puta, ali problem ostaje. Opera Mini 6 radi bez problema.

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Opera Mini 6 i Opera Mobile 11
deadman kaže...

Opera Mobile 11 iz nekog razloga ne radi na mojem HTC Desireu. Normalno se downloada, instalira i otvori početna stranica, ali dalje ne reagira. Ne mogu upisati stranicu, dodati neku na Speed Dial, kao niti otvoriti postavke. Jednostavno zablokira na početnoj stranici. Reinstalirao sam je tri puta, ali problem ostaje. Opera Mini 6 radi bez problema.

  neznam, dosta ljudi sam primjetio da radi, možda je do ROM-a koji imaš?

da bog da crk'o rock'n'roll, kad ga svako svira
13 godina
offline
Re: Opera Mini 6 i Opera Mobile 11
mind_challenge kaže...
deadman kaže...

Opera Mobile 11 iz nekog razloga ne radi na mojem HTC Desireu. Normalno se downloada, instalira i otvori početna stranica, ali dalje ne reagira. Ne mogu upisati stranicu, dodati neku na Speed Dial, kao niti otvoriti postavke. Jednostavno zablokira na početnoj stranici. Reinstalirao sam je tri puta, ali problem ostaje. Opera Mini 6 radi bez problema.

  neznam, dosta ljudi sam primjetio da radi, možda je do ROM-a koji imaš?

Imam stock ROM. 

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it
15 godina
offline
Re: Opera Mini 6 i Opera Mobile 11
deadman kaže...
mind_challenge kaže...
deadman kaže...

Opera Mobile 11 iz nekog razloga ne radi na mojem HTC Desireu. Normalno se downloada, instalira i otvori početna stranica, ali dalje ne reagira. Ne mogu upisati stranicu, dodati neku na Speed Dial, kao niti otvoriti postavke. Jednostavno zablokira na početnoj stranici. Reinstalirao sam je tri puta, ali problem ostaje. Opera Mini 6 radi bez problema.

  neznam, dosta ljudi sam primjetio da radi, možda je do ROM-a koji imaš?

Imam stock ROM.

  eh svašta, nebih znao. Jesi imao prije Opera Mobile stariju verziju? Ako imaš i sad pobriši ju, i svakako obriši njen cache

da bog da crk'o rock'n'roll, kad ga svako svira
13 godina
offline
Re: Opera Mini 6 i Opera Mobile 11
mind_challenge kaže...

  eh svašta, nebih znao. Jesi imao prije Opera Mobile stariju verziju? Ako imaš i sad pobriši ju, i svakako obriši njen cache

Nisam imao prije Mobile verziju; sada kad je došla podrška za Flash sam je htio isprobati. Ali evo, čitam u komentarima na Marketu da nisam jedini s tim problemom:

 

"Force close on HTC Desire, will not start."

"Force closes every time! Does not work on HTC Desire. Uninstalled."

"Seems to be crashing on startup on HTC Desire, Stock 2.2."

"Force closes on startup. HTC Desire, stock Froyo."

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it
15 godina
offline
Re: Opera Mini 6 i Opera Mobile 11
deadman kaže...
mind_challenge kaže...

  eh svašta, nebih znao. Jesi imao prije Opera Mobile stariju verziju? Ako imaš i sad pobriši ju, i svakako obriši njen cache

Nisam imao prije Mobile verziju; sada kad je došla podrška za Flash sam je htio isprobati. Ali evo, čitam u komentarima na Marketu da nisam jedini s tim problemom:

 

"Force close on HTC Desire, will not start."

"Force closes every time! Does not work on HTC Desire. Uninstalled."

"Seems to be crashing on startup on HTC Desire, Stock 2.2."

"Force closes on startup. HTC Desire, stock Froyo."

eto onda nisi jedini, vjerujem da ce Opera to brzo skrpat

da bog da crk'o rock'n'roll, kad ga svako svira
15 godina
neaktivan
offline
Opera Mini 6 i Opera Mobile 11
Divan li je ovaj BOL... nikakve vijesti o ovome... a najpopularniji browser za mobitele...


Zitzko, trebas napisat ovo i u Vijest by forumasii, Bugovcima pod nos, pa mozda i oni napisu sto... ;)


Enivej, htio sam podijelit ovo - Opera Mobile11 na Androidu, ali cujem da je tako i na Symbianu... :)
Twitter: @bmarasovic ||| Ne postoji najbolji mobitel. Postoje samo mobiteli koji vam se sviđaju više ili manje... :)
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Opera Mini 6 i Opera Mobile 11

Instalirao Opera Mini 6 na HTC Wildfire.

 

U roku 5 min deinstalirao i vratio verziju 5.1

 

Verzija 6 je sporija, address bar je nepotrebno veći, pa zauzima više mjesta (isto vrijedi i za izbornik uz donji rub), font je nekako mutan, single-touch više ne zumira stranicu, nego otvara baš link koji se nalazi na tom mjestu...

 

Probao deinstalaciju, ponovnu instalaciju, probao instalirati na SD karticu... uvijek isto.

 

Zapravo, jedina novost je ona 'Share' opcija u izborniku, a to mi (zasad) ne treba.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.3.2011 0:18 (macak).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Opera Mini 6 i Opera Mobile 11
Ubacili su pinch-to-zoom pa zato nemas vise onaj single-touch zoom...

Ali, da, ovaj adress bar i onaj dock ispod su nepotrebno veliki, a nema fullscreen opcije da to makne...
Twitter: @bmarasovic ||| Ne postoji najbolji mobitel. Postoje samo mobiteli koji vam se sviđaju više ili manje... :)
15 godina
offline
Re: Opera Mini 6 i Opera Mobile 11
Šef kaže...
Ubacili su pinch-to-zoom pa zato nemas vise onaj single-touch zoom...

Ali, da, ovaj adress bar i onaj dock ispod su nepotrebno veliki, a nema fullscreen opcije da to makne...

  Kako nema? Imas ono adress bar i navigation bar, pa to odznači. Jedino sam primjetio da kod Opere mini ovaj navigation bar se tvrdoglavo vraća nakon svakog ponovnog paljenja Opere

da bog da crk'o rock'n'roll, kad ga svako svira
15 godina
neaktivan
offline
Re: Opera Mini 6 i Opera Mobile 11
My bad...

Stvarno ima
Twitter: @bmarasovic ||| Ne postoji najbolji mobitel. Postoje samo mobiteli koji vam se sviđaju više ili manje... :)
14 godina
neaktivan
offline
Opera Mini 6 i Opera Mobile 11

Napokon su uveli da kad se otvara novi tab u pozadini.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Opera Mini 6 i Opera Mobile 11
kach kaže...

Napokon su uveli da kad se otvara novi tab u pozadini.

  da, to sam primjetio, to mi se sviđa

da bog da crk'o rock'n'roll, kad ga svako svira
16 godina
neaktivan
offline
Opera Mini 6 i Opera Mobile 11

I nešto sa javascriptom je poboljšano, stranica koja mi se prije gotovo da nije prikazivala sada se ispravno prikazuje.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Opera Mini 6 i Opera Mobile 11
Da, I ja sam primjetio, nego jel vama mobile sporija od mini? Ja nisam primjetio,ali se neki zale
da bog da crk'o rock'n'roll, kad ga svako svira
16 godina
neaktivan
offline
Re: Opera Mini 6 i Opera Mobile 11
mind_challenge kaže...
Da, I ja sam primjetio, nego jel vama mobile sporija od mini? Ja nisam primjetio,ali se neki zale

  Mobile koristi hardware samog uređaja za prikazivanje stranice pa moguće da na slabijim uređajima kod prikazivanja kompleksnijih stranica se primjeti neka razlika.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Opera Mini 6 i Opera Mobile 11
Meni je na Desireu Mobile sporija od Mini...
Twitter: @bmarasovic ||| Ne postoji najbolji mobitel. Postoje samo mobiteli koji vam se sviđaju više ili manje... :)
15 godina
offline
Re: Opera Mini 6 i Opera Mobile 11
Evo bas sam malo uspredivao, stvarno je sporija nego mini. Iako meni to nesmeta, a I razlika je neznatna
da bog da crk'o rock'n'roll, kad ga svako svira
14 godina
offline
Re: Opera Mini 6 i Opera Mobile 11
Šef kaže...
Divan li je ovaj BOL... nikakve vijesti o ovome... a najpopularniji browser za mobitele...


Zitzko, trebas napisat ovo i u Vijest by forumasii, Bugovcima pod nos, pa mozda i oni napisu sto... ;)


Enivej, htio sam podijelit ovo - Opera Mobile11 na Androidu, ali cujem da je tako i na Symbianu... :)

Tweet tweet...=)

Je, istina..i na Symbianu dobiva 100/100 {#}.

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Opera Mini 6 i Opera Mobile 11
Twitter: @bmarasovic ||| Ne postoji najbolji mobitel. Postoje samo mobiteli koji vam se sviđaju više ili manje... :)
15 godina
offline
Re: Opera Mini 6 i Opera Mobile 11
čestitam!!!
Atomska bubamara
13 godina
offline
Opera Mini 6 i Opera Mobile 11

Danas je izašao update za Operu Mobile, a problem koji sam gore opisao je još prisutan. :(

 

Čini se da ću morati ispuniti bug report.

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.3.2011 0:23 (deadman).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice