Mozilla Firefox pitanja

poruka: 577
|
čitano: 177.589
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Mozilla Firefox pitanja
Milka30 kaže...

Jel i kod vas ovo se desava kada kliknete na novu karticu?

Mislim,ok je ta novost,ali zar ne bi to trebalo biti malo ljepse,sa slikama ili?

 

U mene negdje slika, negdje nema...

Stolnik kaže...

Imam problem s Mozill-om, otvorim ju i sufram 1-2 min samo se ugasi i izbaci problem ( pogledai sliku ) nazad ju pokrenem, surfam 1-2 min opet isti problem i tako cijelo vrijeme, jel zna netko rjesit problem?

Probaj je reinstalirati, samo kada je budes brisao ima opcija da ostavis bookmarke, history i sl...

http://www.speedtest.net/result/2082576031.png
12 godina
offline
Re: Mozilla Firefox pitanja
Haker_x kaže...
Milka30 kaže...

Jel i kod vas ovo se desava kada kliknete na novu karticu?

Mislim,ok je ta novost,ali zar ne bi to trebalo biti malo ljepse,sa slikama ili?

 

U mene negdje slika, negdje nema...

Stolnik kaže...

Imam problem s Mozill-om, otvorim ju i sufram 1-2 min samo se ugasi i izbaci problem ( pogledai sliku ) nazad ju pokrenem, surfam 1-2 min opet isti problem i tako cijelo vrijeme, jel zna netko rjesit problem?

Probaj je reinstalirati, samo kada je budes brisao ima opcija da ostavis bookmarke, history i sl...

 

Reinstallirao sam i sacuvao bookmarke i history al i dalje mi se do desava:(
Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.8.2012 23:08 (Stolnik).
14 godina
offline
Re: Mozilla Firefox pitanja

Jesi li u skorije vrijeme instalirao kakav addon za firefox, moze ti jos biti do add-ona???

http://www.speedtest.net/result/2082576031.png
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mozilla Firefox pitanja
Stolnik kaže...
Reinstallirao sam i sacuvao bookmarke i history al i dalje mi se do desava:(

Pomoglo bi malo kada bi na onoj slici kliknuo na detalje, jer ovako slika baš ništa ne govori.

 

Probaj resetirati profil.

Probaj isključiti hardversku akceleraciju.

 

Kopiraj ovamo sve sa about:support i about:plugins

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
12 godina
offline
Re: Mozilla Firefox pitanja
Haker_x kaže...

Jesi li u skorije vrijeme instalirao kakav addon za firefox, moze ti jos biti do add-ona???

Nisam nikakve Addone instaliravao.

rustweaver kaže...
Stolnik kaže...
Reinstallirao sam i sacuvao bookmarke i history al i dalje mi se do desava:(

Pomoglo bi malo kada bi na onoj slici kliknuo na detalje, jer ovako slika baš ništa ne govori.

 

Probaj resetirati profil.

Probaj isključiti hardversku akceleraciju.

 

Kopiraj ovamo sve sa about:support i about:plugins

Evo sad kad se srusi budem Editirao post....budem probao

Hvala

 

Kad stisnem Detalje, nista se ne dogodi, gumb se pretisne ali bas se nista ne dogodi....

Resitirao sam profil, al i dalje sve po starome.....

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.8.2012 15:17 (Stolnik).
14 godina
offline
Mozilla Firefox pitanja

Zadnje sto ti je preostalo je da ti je virus napao mozillu, nemam ideje sta bi jos moglo biti...

http://www.speedtest.net/result/2082576031.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mozilla Firefox pitanja
Stolnik kaže...
Resitirao sam profil, al i dalje sve po starome.....

A što je sa informacijama sa about:support i about:plugins stranica?

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
12 godina
offline
Re: Mozilla Firefox pitanja
rustweaver kaže...
Stolnik kaže...
Resitirao sam profil, al i dalje sve po starome.....

A što je sa informacijama sa about:support i about:plugins stranica?

Kako doc do toga?

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mozilla Firefox pitanja

u address bar ukucaj "about:support" (bez navodnika) i lupi enter, ista stvar i za about:plugins...

 

Ako te zanima koje su sve about stranice dostupne imaš i about:about :D

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
12 godina
offline
Re: Mozilla Firefox pitanja
rustweaver kaže...

u address bar ukucaj "about:support" (bez navodnika) i lupi enter, ista stvar i za about:plugins...

 

Ako te zanima koje su sve about stranice dostupne imaš i about:about :D

About Plugins

 

Enabled plugins

Find more information about browser plugins at mozilla.org.
Find updates for installed plugins at mozilla.com/plugincheck.
Help for installing plugins is available from plugindoc.mozdev.org.

Shockwave Flash File: NPSWF32_11_4_402_265.dllVersion: 11.4.402.265 Shockwave Flash 11.4 r402 MIME Type Description Suffixes application/x-shockwave-flash Adobe Flash movie swf application/futuresplash FutureSplash movie spl Google Update File: npGoogleUpdate3.dllVersion: 1.3.21.115 Google Update MIME Type Description Suffixes application/x-vnd.google.update3webcontrol.3 application/x-vnd.google.oneclickctrl.9 Google Earth Plugin File: npgeplugin.dllVersion: 6.2.0.5788 GEPlugin MIME Type Description Suffixes application/geplugin GEPlugin iTunes Application Detector File: npitunes.dllVersion: 1.0.1.1 iTunes Detector Plug-in MIME Type Description Suffixes application/itunes-plugin This plug-in detects the presence of iTunes when opening iTunes Store URLs in a web page with Firefox. Java Deployment Toolkit 6.0.290.11 File: npdeployJava1.dllVersion: 6.0.290.11 NPRuntime Script Plug-in Library for Java(TM) Deploy MIME Type Description Suffixes application/java-deployment-toolkit Silverlight Plug-In File: npctrl.dllVersion: 5.0.61118.0 5.0.61118.0 MIME Type Description Suffixes application/x-silverlight npctrl scr application/x-silverlight-2 Adobe Acrobat File: nppdf32.dllVersion: 10.1.1.33 Adobe PDF Plug-In For Firefox and Netscape 10.1.1 MIME Type Description Suffixes application/pdf Acrobat Portable Document Format pdf application/vnd.adobe.pdfxml Adobe PDF in XML Format pdfxml application/vnd.adobe.x-mars Adobe PDF in XML Format mars application/vnd.fdf Acrobat Forms Data Format fdf application/vnd.adobe.xfdf XML Version of Acrobat Forms Data Format xfdf application/vnd.adobe.xdp+xml Acrobat XML Data Package xdp application/vnd.adobe.xfd+xml Adobe FormFlow99 Data File xfd Microsoft Office 2010 File: NPSPWRAP.DLLVersion: 14.0.4730.1010 The plug-in allows you to open and edit files using Microsoft Office applications MIME Type Description Suffixes application/x-sharepoint SharePoint Plug-in for Firefox Microsoft Office 2010 File: NPAUTHZ.DLLVersion: 14.0.4730.1010 Office Authorization plug-in for NPAPI browsers MIME Type Description Suffixes application/x-msoffice14 14.0.4730.1010 *

 

About Support

 

Troubleshooting Information
   

   
       
  This page contains technical information that might be useful when you're
  trying to solve a problem. If you are looking for answers to common questions
  about Firefox, check out our support website.

   

   
     
   

   

     

     
        Application Basics
     

     
       
         
           
              Name
           

            Firefox
         

         
           
              Version
           

            15.0
         

         
           
              User Agent
           

            Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:15.0) Gecko/20100101 Firefox/15.0
         

         
           
              Profile Folder
           

           
             
           
         

         
           
              Enabled Plugins
           

           
              about:plugins
           
         

         
           
              Build Configuration
           

           
              about:buildconfig
           
         

         
           
              Crash Reports
           

           
              about:crashes
           
         

         
           
              Memory Use
           

           
              about:memory
           
         

       
     

     

     
        Extensions
     

     
       
         
           
              Name
           
           
              Version
           
           
              Enabled
           
           
              ID
           
         
       
       
        avast! WebRep7.0.1456falsewrc@avast.com
     

     

     
        Important Modified Preferences
     

     
       
         
            Name
         

         
            Value
         
       

       
        browser.cache.disk.capacity1048576browser.cache.disk.smart_size.first_runfalsebrowser.places.smartBookmarksVersion4browser.startup.homepage_override.buildID20120824154833browser.startup.homepage_override.mstone15.0extensions.lastAppVersion15.0gfx.direct3d.prefer_10_1truenetwork.cookie.prefsMigratedtrueplaces.history.expiration.transient_current_max_pages104858privacy.sanitize.migrateFx3Prefstrue
     

     
     
        Graphics
     

     
       
        Adapter DescriptionAMD Radeon HD 6800 SeriesVendor ID0x1002Device ID0x6738Adapter RAM1024Adapter Driversaticfx64 aticfx64 aticfx64 aticfx32 aticfx32 aticfx32 atiumd64 atidxx64 atidxx64 atiumdag atidxx32 atidxx32 atiumdva atiumd6a atitmm64Driver Version8.982.0.0Driver Date7-27-2012Direct2D EnabledtrueDirectWrite Enabledtrue (6.1.7601.17514)ClearType ParametersClearType parameters not foundWebGL RendererGoogle Inc. -- ANGLE (AMD Radeon HD 6800 Series) -- OpenGL ES 2.0 (ANGLE 1.0.0.1041)GPU Accelerated Windows1/1 Direct3D 10

       
        AzureBackenddirect2d

       
       
     

     
     
        JavaScript
     

     
       
         
           
              Incremental GC
           

            0
         
   
     

     
     
        Library Versions
     

     
       
        Expected minimum versionVersion in useNSPR4.9.14.9.1NSS3.13.6.0 Basic ECC3.13.6.0 Basic ECCNSS Util3.13.6.03.13.6.0NSS SSL3.13.6.0 Basic ECC3.13.6.0 Basic ECCNSS S/MIME3.13.6.0 Basic ECC3.13.6.0 Basic ECC

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.9.2012 19:56 (Stolnik).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mozilla Firefox pitanja
Stolnik kaže...

Ako te zanima koje su sve about stranice dostupne imaš i about:about :D

About Plugins

 

Enabled plugins

Find more information about browser plugins at mozilla.org.
Find updates for installed plugins at mozilla.com/plugincheck.
Help for installing plugins is available from plugindoc.mozdev.org.

Shockwave Flash File: NPSWF32_11_4_402_265.dllVersion: 11.4.402.265 Shockwave Flash 11.4 r402 MIME Type Description Suffixes application/x-shockwave-flash Adobe Flash movie swf application/futuresplash FutureSplash movie spl Google Update File: npGoogleUpdate3.dllVersion: 1.3.21.115 Google Update MIME Type Description Suffixes application/x-vnd.google.update3webcontrol.3 application/x-vnd.google.oneclickctrl.9 Google Earth Plugin File: npgeplugin.dllVersion: 6.2.0.5788 GEPlugin MIME Type Description Suffixes application/geplugin GEPlugin iTunes Application Detector File: npitunes.dllVersion: 1.0.1.1 iTunes Detector Plug-in MIME Type Description Suffixes application/itunes-plugin This plug-in detects the presence of iTunes when opening iTunes Store URLs in a web page with Firefox. Java Deployment Toolkit 6.0.290.11 File: npdeployJava1.dllVersion: 6.0.290.11 NPRuntime Script Plug-in Library for Java(TM) Deploy MIME Type Description Suffixes application/java-deployment-toolkit Silverlight Plug-In File: npctrl.dllVersion: 5.0.61118.0 5.0.61118.0 MIME Type Description Suffixes application/x-silverlight npctrl scr application/x-silverlight-2 Adobe Acrobat File: nppdf32.dllVersion: 10.1.1.33 Adobe PDF Plug-In For Firefox and Netscape 10.1.1 MIME Type Description Suffixes application/pdf Acrobat Portable Document Format pdf application/vnd.adobe.pdfxml Adobe PDF in XML Format pdfxml application/vnd.adobe.x-mars Adobe PDF in XML Format mars application/vnd.fdf Acrobat Forms Data Format fdf application/vnd.adobe.xfdf XML Version of Acrobat Forms Data Format xfdf application/vnd.adobe.xdp+xml Acrobat XML Data Package xdp application/vnd.adobe.xfd+xml Adobe FormFlow99 Data File xfd Microsoft Office 2010 File: NPSPWRAP.DLLVersion: 14.0.4730.1010 The plug-in allows you to open and edit files using Microsoft Office applications MIME Type Description Suffixes application/x-sharepoint SharePoint Plug-in for Firefox Microsoft Office 2010 File: NPAUTHZ.DLLVersion: 14.0.4730.1010 Office Authorization plug-in for NPAPI browsers MIME Type Description Suffixes application/x-msoffice14 14.0.4730.1010 *

Vidim da imaš brdo razno raznih plugina. Disablaj sve plugine osim Flasha pa vidi hoće li se i dalje rušiti.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Mozilla Firefox pitanja
Stolnik kaže...
...

Kako ti je tako neuredno ispalo? Mislim, znam da ne može biti idealno kada se kopira formatirani HTML, ali nešto formatiranja bi ipak trebalo ostati.

 

Bilo kako bilo Tom69 je u pravu, imaš cijelo brdo plugina. Silverlight (tko to uopće koristi), Google update (?), Google Earth, Itunes application detector (wtf je ovo?), Adobe Acrobat, pa čak i nekakav MS Office plugin (jel ti to doista treba). Neki od ovih gadova ti ruši browser dam se kladiti...

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.9.2012 20:37 (rustweaver).
12 godina
offline
Mozilla Firefox pitanja
Danas sam si otvorio dosta prozora i gledao nesto i par put se srušio, poludio sam i izbrisao cijeli Firefox, otisao na disk C u Program Files i još tamo sve pobrisao, onda sam ponovo instalirao i do sad se nije jos srusio....ako se bude odmah cu javit. Hvala Vam puno na odgovorima, uživajte! :)
Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Mozilla Firefox pitanja

Nije pomoglo kompletni reinstall ( opet se srušio ) pa sam sad sve disable-ao osim Flasha....javim dal ce bit problema....

Hvala, lp!

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mozilla Firefox pitanja
Stolnik kaže...

Nije pomoglo kompletni reinstall

Zašto si očekivao da će reinstall pomoći? Da je oštećena neka od izvršnih datoteka Firefoxa ne bi ti se ni pokrenuo. Ako želiš svježu instalaciju onda samo trebaš izbrisati profil i dobit ćeš čisti Firefox kao prvi puta kad si ga instalirao.

 

http://support.mozilla.org/en-US/kb/profiles-where-firefox-stores-user-data

 

Probaj ovo s pluginima što si izveo, pa onda ovo s profilom ako ti se da (pazi da si napraviš backup profila).

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
12 godina
offline
Mozilla Firefox pitanja

Nista...i dalje se rusi smece...

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.9.2012 15:30 (Stolnik).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mozilla Firefox pitanja
Stolnik kaže...

Nista...i dalje se rusi smece...

Isključi hardversku akceleraciju:

I ukloni potpuno onu avastovu ekstenziju, restartiraj Firefox. Nakon toga privremeno isključi Avastovu realtime zaštitu i browsaj par sati (pazi što otvaraš dok ti je AV zaštita isključena). Pa vidi da li se i dalje ruši...

 

Ako se i dalje ruši preostaje ti još samo brisanje profila ili promjena browsera.

 

Ne znam što bih ti više rekao, postoji li nekakav uzorak gdje i kada se to događa ili je naizgled nasumično? Probaj malo promatrati na kojim se stranicama ruši.

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.9.2012 16:19 (rustweaver).
12 godina
offline
Re: Mozilla Firefox pitanja
rustweaver kaže...
Stolnik kaže...

Nista...i dalje se rusi smece...

Isključi hardversku akceleraciju:

I ukloni potpuno onu avastovu ekstenziju, restartiraj Firefox. Nakon toga privremeno isključi Avastovu realtime zaštitu i browsaj par sati (pazi što otvaraš dok ti je AV zaštita isključena). Pa vidi da li se i dalje ruši...

 

Ako se i dalje ruši preostaje ti još samo brisanje profila ili promjena browsera.

 

Ne znam što bih ti više rekao, postoji li nekakav uzorak gdje i kada se to događa ili je naizgled nasumično? Probaj malo promatrati na kojim se stranicama ruši.

Kako potpuno uklonit avast exstenziju? Nigdje nemam Remove button....

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite
15 godina
neaktivan
offline
Mozilla Firefox pitanja

znaš šta bi ja napravio:tu ti je revo unistaller , prvo bi pogasio sve u avastu samom,sve njegove stavke posebno,zatim bi skinuo revo i u naprednoj deinstalaciji bi maknuo avast, stim da brišeš sve što revo ponudi i ne restartaš do kraja pc
isto bi napravio sa firefoxom u revu u istoj naprednoj deinstalaciji,apasolutno bi sve pobrisao,profil,tvoje postavke,sve..
ako to ne pomogne.., to je sve skupa 15 min posla
skineš ponovno firefox i podesiš ga kako želiš
ako imaš ccleaner,u njemu možeš ciljano izbrisati stavke iz registra koje eventualno preostanu

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mozilla Firefox pitanja
Stolnik kaže...

Kako potpuno uklonit avast exstenziju? Nigdje nemam Remove button....

Ovako

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
13 godina
neaktivan
offline
Mozilla Firefox pitanja
Mozda nije pravo pitanje za ovu temu no hitno mi treba odogovor.Znaci koristim google chrome i sada me zanima kako bookmarkove sa google chromea prebaciti na drugi comp.Hvala
LoL-scarface797(EU-West)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Mozilla Firefox pitanja
scarface797 kaže...
Mozda nije pravo pitanje za ovu temu no hitno mi treba odogovor.Znaci koristim google chrome i sada me zanima kako bookmarkove sa google chromea prebaciti na drugi comp.Hvala

Evo ti rješenje za export bookmarkova, te kako napraviti import u FireFox ili Operu.

 

A ako želiš iz Chrome u Chrome na drugi PC, rješenje je Sync u samom Chromeu.

 

{#} for {#}

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.9.2012 19:30 (WackyZG).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mozilla Firefox pitanja
scarface797 kaže...
Mozda nije pravo pitanje za ovu temu no hitno mi treba odogovor.Znaci koristim google chrome i sada me zanima kako bookmarkove sa google chromea prebaciti na drugi comp.Hvala

Definitivno nije pitanje za ovu temu!

 

Dakle lociraj folder svog Chrome profila:

http://www.chromium.org/user-experience/user-data-directory

 

Tamo ćeš pronaći datoteku "Bookmarks", nju samo kopiraš u folder profila na drugom računalu (pazi, ova će datoteka zamijeniti postojeću, tako da ćeš izgubiti spremljene bookmakse na drugom računalu ako ih imaš). U slučaju da na drugom računalu imaš bookmarkse koje želiš sačuvati morat ćeš naći opciju za eksportiranje bookmarksa iz jednog Chromea i onda importiranje u drugi.

 

Dok ja piskaram drugi me preduhitre... :P

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.9.2012 19:31 (rustweaver).
12 godina
offline
Mozilla Firefox pitanja

Valjda sam sada pogodio gdije trebam postaviti pitanje.

Rijec je o ovome problemu!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mozilla Firefox pitanja
Milka30 kaže...

Valjda sam sada pogodio gdije trebam postaviti pitanje.

Rijec je o ovome problemu!

A jesi li probao istalirati javu sa ove stranice?

http://www.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/jdk7u7-downloads-1836413.html

 

I zatvori browser dok se instalira.

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
13 godina
neaktivan
offline
Mozilla Firefox pitanja

Ljudi imam problem: Instaliro sam spotflux, trebo mi je nesto i internet mi se nekako zeznuo.

 

Provam se spojit na internet prek browsera i izbaci mi error tipa : ERR name not resolved ili nesto tako.

 

 

Inace se provam spojit prek spotfluxa i mogu... 

 

POMOĆ HITNO

Šta će ti Chuck Norris kad spužva bob roštilja pod vodom...
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mozilla Firefox pitanja
frkaroš kaže...
Inace se provam spojit prek spotfluxa i mogu... 

Ovo je pogrešna tema.

 

Uninstaliraj spotflux, pa onda probaj.

 

Ako to ne upali probaj ovo:

http://support.spotflux.com/customer/portal/articles/436676-removing-a-spotflux-network-adapter-if-the-uninstall-failed-to-remove-it

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
13 godina
neaktivan
offline
Mozilla Firefox pitanja

Mozel savjet? Cim otvorim mozillu izbaci mi pocetnu stranicu error.com, promjenim na google, izadjem pa ponovno otvorim browser kad ono ponovno na error mi dodje.. sto da radim? Izbrisao sam mozillu pa ponovno instalirao i opet..

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mozilla Firefox pitanja
Jeti kaže...

Mozel savjet? Cim otvorim mozillu izbaci mi pocetnu stranicu error.com, promjenim na google, izadjem pa ponovno otvorim browser kad ono ponovno na error mi dodje.. sto da radim?

Instalirao si neki program/toolbar/addon koji ti mijenja homepage firefoxa, dok to ne riješiš uzalud ti je mijenjati homepage.

 

Jeti kaže...

Izbrisao sam mozillu pa ponovno instalirao i opet..

A profil? Uninstalacija firefoxa ne briše profil ako ne staviš kvačicu na "Remove my Firefox personal data".

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
13 godina
neaktivan
offline
Mozilla Firefox pitanja

štiklirao sam i da mi obrise profi.. sad nema nikakvih problema

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice