Gmail duplikat?

poruka: 9
|
čitano: 5.450
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Gmail duplikat?

Pozdrav,

 

Posljednjih mjesec i pol dobivam razne mailove na svoj racun (ponuda osiguranja, provjera iz knjiznice, poziv na neki dogadjaj, verifikacija za neki servis...)

Mail je maslovljen na moje ime i prezime na nacin imeprezime@gmail.com iako ja vec od pocetaka gmaila koristim ime.prezime@gmail.com

Provjerio sam na Gmail postavkama privatnosti i u biti sve varijacije mog maila su pod istim pristupom (ime.prezime@gmail.com, imeprezime@gmail.com, im.epr.ez.i.me@gmail.com (

) takodjer prijave na moj mail su radjene samo s mojih uredjaja...

Mjenjao sam lozinku, slao sam si testne mailove na varijaciju svog maila ii nema mi smisla to sto se dogadja...

 

Cak sam odgovorio na par mailova, da su poslani pogresnoj osobi, i dobio povratnu informaciju da je taj mail ostavljen od mog Imenjaka i prezimenjaka...

 

Ta osoba je iz Zagorja a ja sam iz Slavonije...

 

Ono sto me zanima, moze li ta osoba sad na neki nacin pristupiti mojim mailovima?

Ja vidim samo ono sto sam ja poslao i primio + ti "bonus" mailovi koji su poslani meni ali nisu trebali biti

 

Dali je imao tko slicna iskustva?

Hvala!

and the heavens shall tremble
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Gmail duplikat?
RonoN kaže...

Ono sto me zanima, moze li ta osoba sad na neki nacin pristupiti mojim mailovima?

Ne. Osim ako mu ne daš lozinku.

10 godina
offline
Gmail duplikat?

Negdjee su pokupili tvoju adresu pa spamaju. Inače za gmail je isto dal šalješ na ime.prezime@gmail.com ili imeprezime@gmail.com

 

https://haveibeenpwned.com

 

Upiši adresu pa vidi. BTW... nikad ne koristi istu šifru na gmailu i ostalim stranicama.

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Gmail duplikat?

Ne mogu postojati dva ista gmail_a, mogu biti dva ista imena i prezimena, ali jedan od njih mora staviti nešto dodatno, najčešće broj, jer peroperic, pero.peric, PeroPeric, je isto i ne može biti dva ista. To što se čovjek zove isto kao ti, ima u milijun slučajeva. Tvoj mail je "prodan", čim se registriraš na nekoj stranici, bar je tako kod mene. Na mail s kojim se nigdje ne logiram, ne dolazi spam, niti reklame, ni ostale "ponude".

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Gmail duplikat?

Da, ali meni dolaze "osobne" poruke!

Dobio sam ponudu za osiguranje za auto - odgovorio da su pogrijesili, dobio odgovor od osiguranja da je tip ostavio taj email.

Dobio poruku iz knjiznice - odgovorio da su pogrijesili, dobio odgovor da je tip ostavio taj mail.

Dobio nekoliko poruka od neke katolicke udruge... opet ista prica

+ dobih kojekakve obavjesti o registraciji na crno jaje, AppleID i jos neke servise

 

Sve u svemu cudno

and the heavens shall tremble
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Gmail duplikat?
Kao što kolege kažu ne bi smijela biti dva ista gmaila.
Odi u svoj gmail i vidi pod kontakte da li su ti se možda sinkronozirali i neki drugi kontakti koje ne poznaješ.

Ako imaš samo svoje kontakte onda nema druge nego da je lik glup i svima daje tvoj email.

Možeš poslati poruku sam sebi da prestane koristiti tvoj email 😀
SSD koliko si mi života uštedio...
15 godina
offline
Re: Gmail duplikat?
RonoN kaže...

..odgovor da je tip ostavio taj mail.

..

-jednako može biti i s tel.brojem.. no ti jednostavno zatražiš da te brišu iz adresara.

-nema dva istal maila, ni bilo koje druge adrese..

-muljanje s adresarima je biz.. ulg ako se netko dočepa nečije mailing liste, šalje svima .. dok se kupljeni adresari možda poćnu kažnjavati.. (u odgovoru da je netko dao taj mail.. jedino vlasnik ima to pravo, kad je adresar 'pribavljen' to može biti isprika.. a često je samo to, jer u suprotnom je kazneni zakon iz kategorije piraterija.. spam-neželjena pošta.). Problem je dokazivanje tko/od kud im mali.. no to oni moraju imati (jednog dana kad se zakoni počnu provoditi-kažnjavati..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
moderator
offline
Re: Gmail duplikat?
RonoN kaže...

Da, ali meni dolaze "osobne" poruke!

Dobio sam ponudu za osiguranje za auto - odgovorio da su pogrijesili, dobio odgovor od osiguranja da je tip ostavio taj email.

Dobio poruku iz knjiznice - odgovorio da su pogrijesili, dobio odgovor da je tip ostavio taj mail.

Dobio nekoliko poruka od neke katolicke udruge... opet ista prica

+ dobih kojekakve obavjesti o registraciji na crno jaje, AppleID i jos neke servise

Ne znam jesi li primijetio to, no u Gmailu imaš jedan fantastičan gumb - onaj s uskličnikom u uktogonu (Report spam). Lijepo staviš kvačicu na poruke koje su ti završile u sandučiću a da nisu namijenjene tebi, klikneš na gumb Report spam i više ti neće takve poruke dolaziti. 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.4.2018 19:52 (mbaksa).
9 godina
offline
Re: Gmail duplikat?
Meni su dolazile poruke za nekoga sa istim imenom. Ispostavilo se da je on imao mail ime.prezime@mail.com a ja ime.prezime@gmail.com. Valjda su griješili oni kojima je on usmeno davao adresu i upisivali gmail jer je poznat.
 
1 0 hvala 2
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice