Facebook lažni profil

poruka: 25
|
čitano: 40.415
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Facebook lažni profil

Netko je otvorio lažni profil na kojem ima sve indentično kao i na mom profilu. Naravno koristi se tim profilom kako bi objavljivao razni neprimjeren sadržaj i time štetio mojoj privatnosti. Zanima me kako se može ta povreda privatnosti prijaviti? Znam da na facebooku postoji sustav prijava tako nečeg ali pretraživajući internet vidio sam da ukoliko problem bude prijavljen vlastima zadužnim za te stvari, oštećeniku se plaća odšteta.

 

Primjer:

A judge in the United Kingdom awarded about $43,000 in damages to a man who had been victimized by a fake Facebook profile. The profile, which was been created by a former friend and business associate, included personal information about the victim including his birth date, home address, relationship status and daily whereabouts. Additionally, the fake Facebook profile made false claims related to the victim's sexual orientation and political affiliations. The victim's brother found the fake profile after it had been live on Facebook for a little more than two weeks and it was removed.

 

Eto zato pitam ovdje za savjet kome bi se to moglo/trebalo prijaviti?

Posjetite moju web stranicu: www.djchof.com ili http://micromanagements.blogspot.com/
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Facebook lažni profil

Na odštetu zaboravi. Ipak smo mi u Hrvatskoj. Jedino što možeš je da prijaviš profil fb adminima i da ga oni ugase.

Posjetite http://www.MojPortal.com.hr i naš forum http://www.MojPortal.com.hr/forum/
Moj PC  
10 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Facebook lažni profil

Hej cao!Nemam veze s ovim "laznim profilom" ali treba mi svakako pomoc! zaboravila sam sifru facebooka a takodjer i maila koji je dugoo star....nemogu nikako uci na face.pa sma napravila novi isti profil,ali i dalje ovaj nemogu obrisati...kako to da napravim?kako da se obratim administratorima facebooka da im objasnim situaciju i da mi pomognu!Hvala unaprijed!

 
0 1 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
RE: Facebook lažni profil
Creative kaže...

Netko je otvorio lažni profil na kojem ima sve indentično kao i na mom profilu. Naravno koristi se tim profilom kako bi objavljivao razni neprimjeren sadržaj i time štetio mojoj privatnosti. Zanima me kako se može ta povreda privatnosti prijaviti? Znam da na facebooku postoji sustav prijava tako nečeg ali pretraživajući internet vidio sam da ukoliko problem bude prijavljen vlastima zadužnim za te stvari, oštećeniku se plaća odšteta.

 

Primjer:

A judge in the United Kingdom awarded about $43,000 in damages to a man who had been victimized by a fake Facebook profile. The profile, which was been created by a former friend and business associate, included personal information about the victim including his birth date, home address, relationship status and daily whereabouts. Additionally, the fake Facebook profile made false claims related to the victim's sexual orientation and political affiliations. The victim's brother found the fake profile after it had been live on Facebook for a little more than two weeks and it was removed.

 

Eto zato pitam ovdje za savjet kome bi se to moglo/trebalo prijaviti?

 Reci tom krepilu da je zabranjeno otvaranje lažnih profila,to je kažnjivo djelo,pogotovo haksanje,ili prijavi policiji i gotovo... Namigiva

Ekrem Jervić
13 godina
neaktivan
offline
Facebook lažni profil

Hehe ako se dobija odšteta javi da napravim iz internet caffea 3 fake računa. Cool

 
1 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
RE: Facebook lažni profil
Jacky09 kaže...

Hehe ako se dobija odšteta javi da napravim iz internet caffea 3 fake računa. Cool

 Ok,napravi za mene Belji se

Ekrem Jervić
15 godina
neaktivan
offline
RE: Facebook lažni profil
Maly Zeleny kaže...
Reci tom krepilu da je zabranjeno otvaranje lažnih profila,to je kažnjivo djelo,pogotovo haksanje,ili prijavi policiji i gotovo... Namigiva

 

Ne znam bih li se smijao ili plakao na cinjenicu da forumasu s ovakvim stavom u potpisu pise Ekrem Jevric. {#}

There are two groups of people in the world: Those who can be categorized into one of two groups of people, and those who can't
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.11.2010 13:15 (bubbach).
14 godina
offline
RE: Facebook lažni profil

O čemu vi pišete... Pa moji klinci , kčer 12 g i sin 9 godina imaju svaki po barem 5-6 facebook profila a njihovi kolege isto barem tako. Samo što ja njihove nadzirem, redovito im pregledavam Facebook profile i banam im ljude koje vidim da se nedolično ponašaju i sl.

 

Otvoriš na net.hr mail adrese i kolko hočeš profila. Da samo znate ćega sam se ja svega nagledao , jer za svaku poruku koju prime i pošalju ja dobijem mail. Samo prijavim Fb adminima kada vidim nešto što ne spada na Facebook i by by, ban za 2 sata max dobije profil. Znam da to nije trajno riješenje, ali lijepo ti piše da i nakon brisanja tvog profila svojevoljno slika i svega ne znači i da će oni to trajno obrisati, ako se nevaram.

 Pa vi samo bubajte na net milione stvari a niste 2 puta promislili prije toga...

15 godina
neaktivan
offline
RE: Facebook lažni profil

nisi li pomislio da bi bilo efikasnije popricat s klincima nego ih pustit da se ponasaju neodgovorno i onda pisat pisma fb adminima? po meni ti je ovo sto radis zesci kretenizam. uz duzno postovanje.

There are two groups of people in the world: Those who can be categorized into one of two groups of people, and those who can't
15 godina
neaktivan
offline
Facebook lažni profil

Zato nikad i ne bi otvorio profil... budalaštine

webigre.bloger.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Facebook lažni profil

Imaju više accountova da si mogu slati sa jednog na drugi account neznam kaj je to sa onih igrica di uzgajaš nešto ,ribe,neznam nepamtim imena tih igrica a ne da bi imali accountove sa kojih bi spamali i slično. A kaj nije bolje da ih ja nadzirem ovako dok imaju accountove za to ili kao velika večina roditelja koja ni nezna što im djeca rade na kompovima. Znam to iz iskustva. Kada odem na roditeljski i kada se tema započne večina ih razogaći oči. Jer za šta sve oni danas (6 i 3-ći razred) koriste Facebook, nebi vjerovao. Tako da ja svoje imam na uzdi  a to što "varaju" na nekim blesavim igricama da prije dođu do neznam poena, zlatnika šta li im već treba da nešto upgdrade itema, ma daj.

 

A za prijavljivanje adminima. Well "pametnjakoviću" ako ti kčer od 12 godina dobiva od nekog idiota imeno Mr. Fulir odjednom mailove invitatione i šta još ti ga pretražiš na Facebooku vidiš da ih ima samo 12 i da su svi odreda ono 25-35 ++ godina i da pričaju protiv homoseksualaca, kako se šoraju u tramvajima ako čuju da je netko "tovar" pozivaju na tučnjave i slično ti bi se naguzio ili bi ga prijavio Fb adminu i banao sve njegove acountove i maliove prema acountu tvoje dijece?

 

Nemoj pričati o čemu neznaš, nemaš pojma što su klinci sposobni. Kod nas u Novom Zagrebu u školi jedan je napravio Fb grupu  da je njegov kolega homoseksualac (6.ti razred) i pozivao ljude u rupu (mass invite) da mu se smiju. Pa su se još našli na Fb dogovorili masovnu makljažu pred školom i onda se jedan od njih dvojice ispisao iz škole da se to riješi. Na roditeljskom su ljudi bili "izneneđeni". E to je već kretenizam roditelja koji ne nadziru svoju dijecu. Ja jako dodbro znam što mi djeca rade , em sam u penziji pa imam dosta vremena za njihovu kontrolu i dovođenje u red, em ni ja nisam bio "cvečka" niti sam sada da bi me mogli premuljati, barem za sada.

15 godina
protjeran
offline
Facebook lažni profil
Jedno je ako imaš 3 ista profila koja se pridržavaju pravila ponašanja na facebooku.Pretpostavljam da taj lažni profil piše razne uvrede i sl.Uvijek ga možeš prijaviti zbog takvih stvari i taj profil će biti ugašen.Ukoliko to ne pomogne,nema ti pomoći,jer nitko ne zabranjuje nekom x covijeku da se isto zove kao i ti.Niti nigdje piše da su potrebna autorska prava za slike koje se tamo uploadaju.Reagiraj sam.I zaboravi na ikakve odštete.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Facebook lažni profil

djeca se od malih nogu trebaju ucit da je ono sto im treba jedan (ili manje) fb profil. prije il kasnije ce doc u godine neke zrelosti, prestat igrat igre, a profile koristiti za druge svrhe.

tvoja djeca tvoja stvar, ali stvar je neke cyber kulture da nemas dva profila na forumu, twiteru, facebooku.. jer za to nema nikakve potrebe. da se svi tako ponasaju internet bi bio puno ljepse mjesto. istina, klince nemam ali jednom kad cu ih imati sigurno nece otvarati accounte na tjednoj bazi. rekao bih da je takvo ponasanje jednako neodgovorno kao i ponasanje onih od koje djecu stitis. jedina je razlika sto je jedno s ove strane zakona, a drugo s one. sto se tice radjenja grupa s ismijavanjem nekog.. tog je uvijek bilo i uvijek ce bit, samo se promijenio medij. prije su razredni mangupi sarali po biljeznicama i torbama, danas otvaraju grupe po fbu.. treba preventivno djelovat i razgovarat s njihovim roditeljima profesorima ili kime vec. a cisto sumnjam da svi roditelji razrogace oci kad netko spomene facebook. moj 10 godina mladji brat je srednjoskolac i njegovi (moji) mama i tata na roditeljskom sigurno ne razrogace oci na spomen facebooka. vjerujem da nisi ni ti jedini koji je cuo za facebook od roditelja u tom razredu..

 

There are two groups of people in the world: Those who can be categorized into one of two groups of people, and those who can't
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.11.2010 1:07 (bubbach).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Facebook lažni profil

Kao što si i sam rekao nemaš dijecu pa nemaš ni pojma o čemu pišeš. Ja sam rekao da nikada neći biti kao moji starci kaj se tiće strogoće i sl, a gori sam.  Ti si očito mlađi od mene a ja sam mlad dobio dijecu pa shvati da tona roditelja se ne susreće na svakodnevnoj bazi sa računalima ili čak kučnim računalima. Možda misliš da brijem ali vjeruj mi PC je još za dosla ljudi luksuz isto kao i internet priključak.

95% roditelja nezna kaj je parental kontrol i kako kontrolirati što im djeca rade na netu, osobno se uvjerio , zato nemoj pričati o MOJIM iskustvima kao da znaš što se desilo i kako se desilo i kako su ljudi obrazovani i financijskog stanja čija su djeca učestovala u sranjima.

 

VEČINA ljudi imam 2 profila na FB. Jedan za casual dopisivanje igrice, gdje imaju po 500 frendova (lupio sam broj) a poseban account gdje su slike koje imaš za familiju , kumove gdje na accountu imaš 5-10 frendova.

 

Kao što rekoh druga si generacija, NEMAŠ dijecu neznaš nemaš pravo mene ispravljati i moja iskustva na internetu i sa Fb. I Admini su tu da rade svoj posao ne da rašpaju nokte.

14 godina
protjeran
offline
Facebook lažni profil

Bio je nedavno slučaj u Hrvatskoj da je policija podnijela prijavu protiv osobe koja je imala lažni profil i u njegovo ime tako neke gluposti radila/pisala, navodno je bilo nešto upisano kao krađa identiteta isto, uglavnom, provjeri po netu mislim da možeš prijaviti, samo što će se čekati oko 3 mjeseca da se sazna s kojeg je IP to rađeno i slano i tek onda ide prijava.

powered by sashab
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Facebook lažni profil

Ma da , i ja mislim da oni , FB, previše drže do toga da bi olako prešli preko toga. Treba prijaviti i slijediti što ti kažu da napraviš. Možda je dugotrajan proces ali na kraju bih trebao uspijeti.

13 godina
protjeran
offline
RE: Facebook lažni profil
bubbach kaže...
Maly Zeleny kaže...
Reci tom krepilu da je zabranjeno otvaranje lažnih profila,to je kažnjivo djelo,pogotovo haksanje,ili prijavi policiji i gotovo... Namigiva

 

Ne znam bih li se smijao ili plakao na cinjenicu da forumasu s ovakvim stavom u potpisu pise Ekrem Jevric. {#}

dobro ovo je samo šala

Ekrem Jervić
13 godina
protjeran
offline
RE: Facebook lažni profil
dalia kaže...

Hej cao!Nemam veze s ovim "laznim profilom" ali treba mi svakako pomoc! zaboravila sam sifru facebooka a takodjer i maila koji je dugoo star....nemogu nikako uci na face.pa sma napravila novi isti profil,ali i dalje ovaj nemogu obrisati...kako to da napravim?kako da se obratim administratorima facebooka da im objasnim situaciju i da mi pomognu!Hvala unaprijed!

Idi i prošetaj maco,nije ovo za tebe

Ekrem Jervić
11 godina
neaktivan
offline
Facebook lažni profil

imam pitanje u roku 5 dana sam napravila 2 profila za prodaju odijece i svaki mi je profil uklonjen sto da radim???'

 
0 1 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Facebook lažni profil

Pozdrav svima

netko je otvorio lažni profil nekoga iz moje rodbine , prijavio sam to na opciji report,  naveo razlog prijavljivanja, ali još uvijek ga nisu pobrisali.

Ima li neki drugi način da se ukloni lažni profil na facebooku? Hvala.

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Facebook lažni profil

 

Zna li netko ?

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Facebook lažni profil
osvit kaže...

 

Zna li netko ?

Ako je napravio mamin, ti napravi tatin i igrajte se mame i tate na Facebooku.

13 godina
odjavljen
offline
Facebook lažni profil

Jeli zna netko kako mogu ukloniti lažni profil prijavio sam im više puta i još ništa?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Facebook lažni profil

Vec nekoliko meseci se dopisujem sa nekim likom i saznala sam da je u pitanju lazni profil.Medjutim,nije bilo vredjanja,pretnji itd.Ako se prijavi policiji da li bi oni mogli da pomognu ili oni ne reaguju ako situacija nije ozbiljna,tipa da je bilo vredjanja ,pretnji, itd?Jednostavno samo zelim da znam ko stoji iza toga.Da li tu policija moze pomoci ili ne?I pritom je profil deaktiviran sad i ne cujemo se sigurno mesec dana.Unapred zahvalna.

S.Zivanic
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.2.2015 8:46 (sanjica_8).
Moj PC  
0 3 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Facebook lažni profil
sanjica_8 kaže...

Vec nekoliko meseci se dopisujem sa nekim likom i saznala sam da je u pitanju lazni profil.Medjutim,nije bilo vredjanja,pretnji itd.Ako se prijavi policiji da li bi oni mogli da pomognu ili oni ne reaguju ako situacija nije ozbiljna,tipa da je bilo vredjanja ,pretnji, itd?Jednostavno samo zelim da znam ko stoji iza toga.Da li tu policija moze pomoci ili ne?I pritom je profil deaktiviran sad i ne cujemo se sigurno mesec dana.Unapred zahvalna.

 Sta je faker te navukao da mu saljes slike cica pa ti sad krivo? 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice