PLAYSTATION 5 - dostava

poruka: 4.538
|
čitano: 983.379
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
ViktorPS kaže...

Ako ih u SD nema, a oni su distributer, pa kad će onda nama koji smo preko drugih trgovina uzeli hahaha. Aj možda Tele2 ne uzima preko SD ipak su Tele2 sad TeleMach, pa možda Nizozemci to preko Sonya direkt uzimaju.

 Da, baš se sony zajebava s prodajom konzola za nekog teleoperatera. Za to postoji domaći zastupnik a zna se tko je on. Sony ima na svakom teritoriju generalnog zastupnika koji organizira prodaju na tom tržištu. Sve konzole do sada tele 2 su došle iz SD kao i svim teleoperaterima.

3 godine
neaktivan
offline
PLAYSTATION 5 - dostava

Koliko god bio razocaran sto necu dobiti plejku sada u 12. mjesecu, ovo je prvi put da imam info kada bi moglo stići i zapravo 1. mjesec mi se ne cini tako lose..

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Spartan-2402 kaže...
Dakle....
Ovo je stiglo prije par minuta iz SD!
Prednaručeno je 06.10. i uredno plaćeno.
Ku..c od konzole, tek "možda" u 01.2021.
Smrdljivci....!
I kao znak pažnje za čekanje, dali mi Bon za web shop od 100kn,ali samo ako opet potrošimo preko 500kn i to do 31.12!!
Tako da vi koji ste naručili preko Tele2, te kao poklon odbijate GT, u svakom slučaju ste bolje prošli.....
Fakat sramotno, bezobrazno i omalovažavajuće s njihove strane prema kupcima.

 Ajde znaci prate temu ovdje

13 godina
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
icanic kaže...
I ja sam upravo dobio mail. Ne razumijem kako moze netko tko je narucio konzolu 19.11. dobiti je prije nekoga tko je narucio 6.10.????
Po ovim njihovim mailovima ispada da nema veze sto je naruceno 6.10. jer onaj tko je narucio 19.11. ima prednost???!!!!

Stvarno bi svi trebali otkazat prednarudzbe jer ovo stvarno nije normalno.

 Evo vjeovatno objasnjenje zasto. Kod distributera vjerovatno ima neki postotak koji daju dalje. Obvezani su ne monopolizirat trsite vjerovanto nekom legalnom klauzulom.

 E sad sta se dogodilo. Kad su se pojavile prednaruđbe za PS5 za druge trgovine, oni su ih obavjestili vjerovatno da ce ih biti malo neznaju koliko i trgovine, tele2, i ostali su odlucili uzet neki broj od njih. Recimo Tele 2 uzme 500. Ali svezajeno je doslo 5000. Oni onda vjerovatno po naruđbama uzmu postotak i kazu ok Tele 2 je narucio 10% sveukupnog asotrimana pa ce dobit 10% ove sljedece posiljke

 Znaci oni su prije 6.10 narucili. Oni(Tele2, eKupi, Svijet-Media, etc..) su vjerovatno vec u 8 mjesecu dobili priliku ali sad baljezgam.

 

 I sta se onda dogodi ti koji si 6.10 uzeo kod SDa moras crpit iz njihove kosare konzola recimo sad oni privatno imaju dozvoljeno 20%. Dok recimo neko koji je uzimao u e kupi ili nekoj drugoj trgovini crpi iz njihove kosare koja dolaze prije tvoje jer trgovine kupuju robu pa ju preprodaju.

8 godina
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Cekaj, koliko vidim, glavna paljba je prema tele2 i sd.

Sto je s ostalima, tipa a1, t-com, ili e-kupi npr.....

Oni su svoje narudzbe uredno podmirili, ili ovdje nema neki broj ljudi koji su kod njih narucili?

Jer stalno vidim tele2 i sd......
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Damir22 kaže...
Cekaj, koliko vidim, glavna paljba je prema tele2 i sd.

Sto je s ostalima, tipa a1, t-com, ili e-kupi npr.....

Oni su svoje narudzbe uredno podmirili, ili ovdje nema neki broj ljudi koji su kod njih narucili?

Jer stalno vidim tele2 i sd......

 Ma to vidiš tele2 samo kod mene 😂😂 

8 godina
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Nisam uopce pratio ponudu trgovina niti ostalih operatera. ,.gledao sam samo t-com,.kad su bile prednarudzbe... I nisam prednarucio, kao, ne treba mi. Kasnije sam se nalozio, no vise se nije moglo prednaruciti,.tako da sam tek 19.11 narucio.....

Barem se nadam da jesam ;)
Children Shouldnt Play with Dead Things
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2020 19:11 (Damir22).
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
PLAYSTATION 5 - dostava

Ja sam mislio naručit na izlasku, međutim bile su te prednarudžbe za koje uopće nisam ni znao, nisam nigdje ni vidio na internetu da je netko objavljivao da su otvorene. Al eto onda sam ipak uspio zgrabit 19.11.

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Pa cuj, kad su otvorene prednarudzbe, mislio sam, necu, sto ce mi,.onda klinac navalio.....

Plan je bio usetati u trgovinu i kupiti, no onda su polako pocele informacije da to nece biti moguce......
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
PLAYSTATION 5 - dostava

Et pa ti sad znaj

 

Poštovani,

ne možemo Vam dati informaciju koju nemamo.

Isporuka će vrlo vjerojatno biti u prosincu.

Srdačan pozdrav,

Marcel Bertak
Svijet Medija d.o.o.
WEBSHOP | Ljudevita Posavskog 37
10360 Sesvete, Croatia

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Ako sam dobio ovaj mail od SD, narucio sam 19.11 oko 09:00 standard edition, jel to znaci da cu ju dobit sad prije bozica sigurno ili su ovu poruku svi dobili? Vise mi nista nije jasno
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
LeBron2233 kaže...
Ako sam dobio ovaj mail od SD, narucio sam 19.11 oko 09:00 standard edition, jel to znaci da cu ju dobit sad prije bozica sigurno ili su ovu poruku svi dobili? Vise mi nista nije jasno

 Ovo bi znacilo da im dolaze novi komadi. Al' ocito sve odlazi na servise i prednarudzbe. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
3 godine
protjeran
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
To znači da ćeš dobit konzolu. Nisu svi dobili taj mail, neki su dobili mail da će dobiti u siječnju iz razloga jer je Sony odredio da sada dobije dio ekipe koja je naručila 6.-7.10 i dio ovih koji su naručili 19.11.

Tako da će se desit da ćeš ti dobit konzolu prije nego neki koji su naručili u listopadu.
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2020 21:25 (foofajter).
3 godine
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Hvala, nevjerojatno sta su uspjeli napravit s narudzbama, nekuzim logiku da ja dobivam identicnu konzolu prije ljudi koji su uzeli mjesec dana prije, al ajde necu se zalit
8 godina
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Dali je to neka provjerena informacija da je to "sony tako odredio"?
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Mi koji smo tek skupili novac za konzolu možemo se nadat tek za Božić 2021. xD
Be Water My Friend
6 godina
protjeran
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Damir22 kaže...
Dali je to neka provjerena informacija da je to "sony tako odredio"?

 

Ne vjerujem da bi se Sony tako diskreditirao, i ne vidim na temelju čega bi to zahtijevali. Bit će da su dobro omastili brkove sa štelama, preprodajama i dealovima sa nekim od teleopereatera. Sad treba ljudima nekako zamaglit oči zašto je dio isporuke preordera odgođen. Kako lijepo reć ljudima da su njihove konzole dali drugima. Najbolje slagat.

Neka objave u medijima i na svojoj stranici da je to Sony tako odredio ako imaju muda za to. Ajde ako je istina.

8 godina
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Zato i pitam, jer bi mi takav diktat od strane sonya bio nepojmljiv.

No, sve je moguce...
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Damir22 kaže...
Zato i pitam, jer bi mi takav diktat od strane sonya bio nepojmljiv.

No, sve je moguce...

 Evo da se i ja malo oglasim jer pratim temu duže vrijeme.....moje mišljenje je da je Sony odradio totalni fijasko s nabavom tj. prodajom nove konzole...marketing ih je pratio po cijelom svijetu s novom PS5 konzolom koju mi koji ju želimo kupiti ne možemo kupiti dali on-line dali u dućanu.....već dugo nisam vidio bilo kakav prozvod koji se na taj način promovirao a prodaja mu je kaskala....žao mi je je jer ga nisam u preoderima nabavio i doma napravio razmještaj starih konzola ali sve u svemu meni je ovo vruća roba koja se nalazi kao para u zraku....to od sonija kojemu je PS jedan od glavnih prihoda nisam očekivao....al ok možda sam s tih 40 god na leđima i ja pre star pa ne kužim što je pravi marketing....

6 godina
protjeran
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Blackcastle kaže...
 Evo da se i ja malo oglasim jer pratim temu duže vrijeme.....moje mišljenje je da je Sony odradio totalni fijasko s nabavom tj. prodajom nove konzole...marketing ih je pratio po cijelom svijetu s novom PS5 konzolom koju mi koji ju želimo kupiti ne možemo kupiti dali on-line dali u dućanu.....već dugo nisam vidio bilo kakav prozvod koji se na taj način promovirao a prodaja mu je kaskala....žao mi je je jer ga nisam u preoderima nabavio i doma napravio razmještaj starih konzola ali sve u svemu meni je ovo vruća roba koja se nalazi kao para u zraku....to od sonija kojemu je PS jedan od glavnih prihoda nisam očekivao....al ok možda sam s tih 40 god na leđima i ja pre star pa ne kužim što je pravi marketing....

 

Ne čini mi se da je problem marketing. Barem ne ono što ja smatram marketingom. Znak upravo uspješnog marketinga je to što se trenutno proda sve što se pojavi, i što je unaprijed rasprodano sve što je najavljeno da bi došlo. toliki hype i potražnja, teško da je marketing loš. Niti je Sony kriv što ne može proizvesti više konzola nego što može. I ta oskudica i nedobavljivost navode ljude koji bi možda i čekali još da pokušaju ugrabit.

Problem je distribucija, skalperi, prljave igre sa štelama,  skupa preprodaja i slično. Za većinu ili sve od toga nije Sony odgovoran.

 

Što se tiče prihoda od nove konzole, zasad Sony gubi novac na svakom uređaju jer je cijena proizvodnje veća nego prodajna, dok ne bude u masovnijoj proizvodnji s vremenom, s nižom cijenom dijelova kasnije. Ali nadoknadit će to na prodaji igara, pogotovo s digitalnim verzijama gdje imaju veću proviziju.

Ono što ljudi ne shvaćaju npr.zašto je digitalna verzija proizvedena u tako malom broju, jer na njoj Sony gubi više novca. Da, sama bluray komponenta možda košta 10-15 dolara u proizvodnji, ali glda se s krive strane to. Neka recimo ugrubo, hipotetski proizvodnja bluray verzije košta 550 dolara a Sony je prodaje za 499. Znači u startu bez ikakvih pratećih troškova stavljanja u prodaju i ostalog u startu neka gube 51 dolara. Neka digitalna verzija košta u proizvodnji 10-15 dolara manje, hipotetski oko 535 dolara, a prodajna cijena je 399 dolara, to je već gubitak od 136 dolara po svakom uređaju. I tu je najvjerojatniji razlog zašto je toliko malo digitlanih u odnosu na standardne.

Ali kasnije će ih biti u puno većem broju, pogotovo kad se Sonyju s vremenom smanji cijena proizvodnje pa ne budu toliko gubili na svakoj konzoli. Plus što dugoročno digitalna konzola donosi Sonyju veću zaradu na igrama. Sva prodaja kroz njihov PS Store, fiksna provizija na svaku igru 30% mislim.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2020 23:00 (Maat).
5 godina
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Damir22 kaže...
Zato i pitam, jer bi mi takav diktat od strane sonya bio nepojmljiv.

No, sve je moguce...

"te je manja količina iz navedenog dolaska u 12mj, zasebno alocirana za prikupljene narudžbe tijekom Day1 online prodaje na službeni datum lansiranja 19.11., sukladno datim direktnim smjernicama sa strane proizvođača"

 

Službeno od SD, da li je to istina nećemo nikada saznati...

8 godina
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Jasno....

Samo, koji je kljuc raspodjele?

Uzmi samo narudzbe jednog dilera 19.21. Puta x dilera koji su uzimali narudzbe....

Kojim sistemom ce se odluciti tko dobiva, tko ne dobiva?

Zesci fail.
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
PLAYSTATION 5 - dostava

Ako meni dođe val 3 prije nego nekima koji su imali naruđbu ranije to je u najmanju ruku nekorektno i neprofesionalno i ne bi to ni želio, eto ako prati netko iz SD forum neka znaju!

BE HAPPY 要開心 : )
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2020 23:07 (Joe Cooker).
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Renato89 kaže...
"te je manja količina iz navedenog dolaska u 12mj, zasebno alocirana za prikupljene narudžbe tijekom Day1 online prodaje na službeni datum lansiranja 19.11., sukladno datim direktnim smjernicama sa strane proizvođača"

 

Službeno od SD, da li je to istina nećemo nikada saznati...

 

Pa da. Ali što znači smjernica? Smjernica? A mail kupcima nije službeno nešto. Službeno je kad objave u javnim medijima, i na svojim stranicama. Što bi netko iz Sonyja mogao vidjeti. Ako je to istina neka objave tamo, i neka definiraju ključ raspodjele. Mislim je službeni mail, možda sam se krivo izrazio, ali tamo se može pisati svašta, a smjernica ne znači ništa previše. Nešto općenito što naizgled zvuči kao da su morali tako. Ovo je samo mazanje očiju. Smjernica nije naredba ni diktat. A smjernica može biti i npr. da Sony kaže da višak iz te nove isporuke, koji ostane od ispune preordera podijele u nekim postotcima opet drugim redu trgovina, teleoperatera, i fizičkih kupaca. Hipotetski. 

Ali što ako je npr. netko iz SD dio ranije najavljene i alocirane količine iz prethodno dostavljene količine, od Sonyja alocirane za preordere dodijelio nekome drugome. Npr. nekom od telekoma. Za određene benefite. Kako to pokriti? Pa lijepo, odgodom prema fizičkim osobama i nižerangiranim trgovinama i pričom o smjernicama. Hipotetski naravno.

I ubacimo npr. neku manju količinu uređaja otkazanih narudžbi, recimo zbog aktivnog poticanja od strane nekih djelatnika iz SD pričom o odgodi isporuke na mail zbog nedostatnih količina, kao odgovor na ranije i pojedinačen upite o statusu preordera. Čime se možda ranije alocirana konzola oslobađa za sebe, familiju, štele, preprodaju na Njuškalu itd...

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2020 23:31 (Maat).
3 godine
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Moze mi netko reci kako se konzola ps5 na amazonu.uk prodaje za 100£..stvarno nisam u tom svijetu, samo bi htjela djetetukupiti za Božić pa tražim svuda i naletih na tu ponudu na Amazonu sad.
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Volimljeto kaže...
Moze mi netko reci kako se konzola ps5 na amazonu.uk prodaje za 100£..stvarno nisam u tom svijetu, samo bi htjela djetetukupiti za Božić pa tražim svuda i naletih na tu ponudu na Amazonu sad.

 

Piše used - rabljeno. I to nije Amazonova roba već vanjski prodavač. Ime prodavača već alarm, osobno bih prijavio Amazonu kao sumnjivo, mislim da je riječ o prijevari, ne treba se zaletit. Ako djeluje sumnjivo to je s razlogom, ne treba podleći iskušenju.

3 godine
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Maat hvala, sumnjivo svakako..i na njuskalu prodaju rabljene za 7000-8000kn ;)
6 godina
protjeran
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava

Da, jako sumnjivo, sigurno prijevara.

Tek otvoren taj store na Amazonu: piše 'Just launched - no feedback yet'. Što će reći novootvoreno, bez ikakvih povratnih informacija kupaca. Nema ni drugih artikala za prodaju. To je vjerojatno pokušaj prijevare i dizanja novca prije nego Amazon primijeti i makne ga, treba prijaviti ako je moguće. Svakako ne kupovati.

 

Upravo prijavio Amazonovim agentima preko chata, da provjere. Čekam rasplet. Javili da zasad ništa neće poduzeti, prva provjera nije našla ništa sumnjivo kaže. lol. Dobra stvar je što po mom iskustvu amazon ima sjajnu podršku inače. I sad su rekli ako bude problema s kupovinom baš toga, da će pritisnuti prodavača a ako treba i da će oni riješiti spor i izdati refund ako treba, prema kupcu. Ali sve to je gnjavaža. Prvo se čeka da ne stigne roba, dok istekne rok. Ili da stigne kriva roba, jelda. Pa prijava prodavaču, pa natezanje s njime, dok ne isteknu rokovi, pa prijava Amazonu. Dobije se novac nazad, na kraju ali utrošeno vrijeme i živce ne.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.12.2020 0:46 (Maat).
9 godina
neaktivan
offline
PLAYSTATION 5 - dostava

14h subota,trg Bana Josipa Jelacica TRAZIMO INFORMACIJE!!!

 

PS maska obavezna

 
1 1 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
PLAYSTATION 5 - dostava

Kontaktirao HT jučer u vezi dostave, rekli mi da se dostava očekuje do kraja godine. Datum narudžbe je malo kompliciran zbog njihove ne sposobnosti, naručio sam 26.9. ali su oni tek podnesli zahtjev 20.11. nakon što sam zvao da provjerim status dostave. 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice