Multiacc banovi - prijedlog zaključana tema

poruka: 94
|
čitano: 17.434
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
RE: Multiacc banovi - prijedlog
Jack Sparrow kaže...
Fake_Alert kaže...
Jack Sparrow kaže...

Isto tako nikome nije palo na pamet da možeš promjeniti IP u dva klika ili jednostavno resetom rutera.

Pa sigurno nece bannat IP ako nije izkriptano da server prati non stop promjene IP-a ili DNS w/e...Razmisli malo.

Pa ja sam to rekao onome(Lud ko puška) gore koji je rekao "Nikome nije palo na pamet da admini/modovi jednstavno mogu vidit istu ip adresu na vise accounta, i reagirat."

Ja znam da neče banat IP.

OMG daj prati malo drugi put.

Pa ak nisi znao kada se ip bana onda se bana totalka znaci i prati mu se ip i nemoze vise pristupit na serveru..Isto ti je s team speakom,dobijes IP ban i nema te na tom serveru uopce vise,osim ak ne promjenis ISP-a.Tebe ocito nisu puno puta banali i nisi o tom citao.

16 godina
offline
RE: Multiacc banovi - prijedlog
Fake_Alert kaže...
Jack Sparrow kaže...
Fake_Alert kaže...
Jack Sparrow kaže...

Isto tako nikome nije palo na pamet da možeš promjeniti IP u dva klika ili jednostavno resetom rutera.

Pa sigurno nece bannat IP ako nije izkriptano da server prati non stop promjene IP-a ili DNS w/e...Razmisli malo.

Pa ja sam to rekao onome(Lud ko puška) gore koji je rekao "Nikome nije palo na pamet da admini/modovi jednstavno mogu vidit istu ip adresu na vise accounta, i reagirat."

Ja znam da neče banat IP.

OMG daj prati malo drugi put.

Pa ak nisi znao kada se ip bana onda se bana totalka znaci i prati mu se ip i nemoze vise pristupit na serveru..Isto ti je s team speakom,dobijes IP ban i nema te na tom serveru uopce vise,osim ak ne promjenis ISP-a.Tebe ocito nisu puno puta banali i nisi o tom citao.

A ti ocito neznas kako stima to sve skupa sa IP-em. Ni sa rangeovima, ni kako se dobivaju IP.evi na npr ADSL mrezi etc.

I'm going woo woo
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.7.2010 9:14 (tnakir).
14 godina
neaktivan
offline
Multiacc banovi - prijedlog

Ha ha ha,stvarno ste mi sjajni!

Sto se mucite sa IP-ovima,Banovima hardwarea itd....To cak mislim da je zakonom zabranjeno!

Pa zar naj rjesenje nije ono naj jednostavnije,tj kao sto sam rekla,svaka nova tema prije objavljivanja,

neka prode "oko sokolovo",hvala Bogu moderatora ima na Bugu dosta i uvjek je netko online!

Za proste postove,cemo se pobrinuti mi mali forumasi prijavljivanjem!

 

Sto vise razmisljam o tome,mislim da je moja ideja genijalnaCool,nije uopce komplicirana,zato

molim sve moderatore da ozbiljno razmisle o tome,puno toga bi se rjesilo!Poljubac

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
RE: Multiacc banovi - prijedlog
MandaTDI kaže...

Ha ha ha,stvarno ste mi sjajni!

Sto se mucite sa IP-ovima,Banovima hardwarea itd....To cak mislim da je zakonom zabranjeno!

Pa zar naj rjesenje nije ono naj jednostavnije,tj kao sto sam rekla,svaka nova tema prije objavljivanja,

neka prode "oko sokolovo",hvala Bogu moderatora ima na Bugu dosta i uvjek je netko online!

Za proste postove,cemo se pobrinuti mi mali forumasi prijavljivanjem!

 

Sto vise razmisljam o tome,mislim da je moja ideja genijalnaCool,nije uopce komplicirana,zato

molim sve moderatore da ozbiljno razmisle o tome,puno toga bi se rjesilo!Poljubac

Mislis da imaju vremena svaku temu checkirat prije otvaranja... ihhhh...

I'm going woo woo
16 godina
offline
RE: Multiacc banovi - prijedlog
MandaTDI kaže...

Za proste postove,cemo se pobrinuti mi mali forumasi prijavljivanjem!

Vidiš, tu leži najveći problem. Većina forumaša ipak odgovara na teme i postove trolova umijesto da prijave i to je to.

 

Da nitko ne odgovori i ne "primijeti" trolovu poruku nebi se ni vraćao.

Igrica Igrica Igrica Igrica Igrica Igrica Igrica Igrica Igrica Igrica Igrica Igrica Igrica Igrica Igrica Igrica Igrica
16 godina
offline
Multiacc banovi - prijedlog

Zašto stvarati dodatni posao i praviti filtere zbog trolova koji se pojave periodično i ne tako često (klinci s viškom vremena preko ljeta)?

 

Dođe trol--prijava--protjerivanje i brisanje

 

Neko od modova je online uvijek. A ako se njemu da smišljati nova imena i tražiti prigodne avatare (vidim da i to radi), to je njegova stvar, par klikova mišem i trud mu je uzalud.

 

 

Kome je suđeno da bude j@ban, njemu gaće same spadaju.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Multiacc banovi - prijedlog
MandaTDI kaže...

Ha ha ha,stvarno ste mi sjajni!

Sto se mucite sa IP-ovima,Banovima hardwarea itd....To cak mislim da je zakonom zabranjeno!

Pa zar naj rjesenje nije ono naj jednostavnije,tj kao sto sam rekla,svaka nova tema prije objavljivanja,

neka prode "oko sokolovo",hvala Bogu moderatora ima na Bugu dosta i uvjek je netko online!

Za proste postove,cemo se pobrinuti mi mali forumasi prijavljivanjem!

 

Sto vise razmisljam o tome,mislim da je moja ideja genijalnaCool,nije uopce komplicirana,zato

molim sve moderatore da ozbiljno razmisle o tome,puno toga bi se rjesilo!Poljubac

  I šta ako napiše normalnu temu, modovi je dopuste i onda editira post?

 

Da postoji rješenje svi bi ga uveli i nebi uopće bilo trolova, ali ne postoji i zato je najbolje prijavit ga kad ga vidiš i gotovo.

Software is like sex... it's better when it's free (Linus Torvalds)
15 godina
offline
Multiacc banovi - prijedlog

Modovi su tu baš radi toga da održavaju red na forumu, jedan gumb prijavi i ode troll.

Previše filozofiramo, izmišljamo toplu vodu, a najjednostavnije je prijaviti ga moderatoru i uz to susdržati se od hranjenja trolla.

Svi ovi savjeti o nekakvim provjerama nisu dobri i takve stvari bi trebali prepustiti stručnjacima za to i onima koji su za to zaduženi.

Bad Company 2 status: http://bfbc2.elxx.net/stats/pc/Kuky90
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Multiacc banovi - prijedlog

Da. Ali UVIJEK ce se naci netko tko ce hraniti trolla. Jedino da se i za njih uvedu zuti kartoni.

 
9 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Multiacc banovi - prijedlog

Ma ok,sve ja to razumijem,ali ako moderatori zele ocistiti sve trolove,onda im ne bi trebao biti problem

citati svaki novoobjavljeni post,pa nema toga bas puno,a i uostalom-moderatori su,neka se malo znojeSmijeh

ako im je to zaista veliki problem!

Zelim reci,svi vi razmisljate na nacin kako doseci vrhunac hakanja i na sto gori nacin sprijeciti trola,

sto je vjerovatno i moguce,ali zamislite koliko bi vremena portosili radeci tako kompliciranu stvar!

Moja ideja je jednostavna i garantiram da bi trolovi zagusili moderatore mozda najvise 2-3 mjeseca,

kasnije bi skuzili da nema svrhe se zezati sa Bugom!

 

Sto se tice prijava nas obicnih!

50% forumasa uopce nema pojma o kompjuterima,ali pouceni vlastitim iskustvima zele pomoci,medu njima sam i ja!

Puno puta sam i ja "nasjela" na trola,zeleci mu pomoci,jednostavno jer nisam ni znala da nas zeza,pa onda kako da

ga prijavim kada ne znam!?

No,uvjek se javi netko iskusan i prijavi ga!

 

Filtriranjem NOVIH TEMA,bi i broj prijava bio puno manji,jer bi se trol u korjenu srezao i prijave bi se svodile,eventualno

na psovke,vrijedanja i piratluk!

 

Zasto ne probati,barem na mjesec dana,nemate sta izgubiti,a rezultati ce sami doci!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
RE: Multiacc banovi - prijedlog
MandaTDI kaže...

Ma ok,sve ja to razumijem,ali ako moderatori zele ocistiti sve trolove,onda im ne bi trebao biti problem

citati svaki novoobjavljeni post,pa nema toga bas puno,a i uostalom-moderatori su,neka se malo znojeSmijeh

ako im je to zaista veliki problem!

Zelim reci,svi vi razmisljate na nacin kako doseci vrhunac hakanja i na sto gori nacin sprijeciti trola,

sto je vjerovatno i moguce,ali zamislite koliko bi vremena portosili radeci tako kompliciranu stvar!

Moja ideja je jednostavna i garantiram da bi trolovi zagusili moderatore mozda najvise 2-3 mjeseca,

kasnije bi skuzili da nema svrhe se zezati sa Bugom!

 

Sto se tice prijava nas obicnih!

50% forumasa uopce nema pojma o kompjuterima,ali pouceni vlastitim iskustvima zele pomoci,medu njima sam i ja!

Puno puta sam i ja "nasjela" na trola,zeleci mu pomoci,jednostavno jer nisam ni znala da nas zeza,pa onda kako da

ga prijavim kada ne znam!?

No,uvjek se javi netko iskusan i prijavi ga!

 

Filtriranjem NOVIH TEMA,bi i broj prijava bio puno manji,jer bi se trol u korjenu srezao i prijave bi se svodile,eventualno

na psovke,vrijedanja i piratluk!

 

Zasto ne probati,barem na mjesec dana,nemate sta izgubiti,a rezultati ce sami doci!

 Modovi imaju i previše posla. Nije baš jednostavno svaku temu gledati što u njoj piše itd. Moderatori stalno pregledavaju poruke u stotinama tema i sada da još moraju dati odobrenje za otavaranje tema bilo bi apsolutno nemoguće. Osim toga nisu moderaotri uvijek online. Nije lagano biti moderator.

Ako slučajno pomognem molimo pritisnite gumb hvala.
15 godina
offline
Multiacc banovi - prijedlog

A kad ne vide neku poruku onda smo mi tu koji prijavimo poruku i olakšamo posao, barem malo.

Bad Company 2 status: http://bfbc2.elxx.net/stats/pc/Kuky90
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Multiacc banovi - prijedlog
tnakir kaže...
Fake_Alert kaže...
Jack Sparrow kaže...
Fake_Alert kaže...
Jack Sparrow kaže...

Isto tako nikome nije palo na pamet da možeš promjeniti IP u dva klika ili jednostavno resetom rutera.

Pa sigurno nece bannat IP ako nije izkriptano da server prati non stop promjene IP-a ili DNS w/e...Razmisli malo.

Pa ja sam to rekao onome(Lud ko puška) gore koji je rekao "Nikome nije palo na pamet da admini/modovi jednstavno mogu vidit istu ip adresu na vise accounta, i reagirat."

Ja znam da neče banat IP.

OMG daj prati malo drugi put.

Pa ak nisi znao kada se ip bana onda se bana totalka znaci i prati mu se ip i nemoze vise pristupit na serveru..Isto ti je s team speakom,dobijes IP ban i nema te na tom serveru uopce vise,osim ak ne promjenis ISP-a.Tebe ocito nisu puno puta banali i nisi o tom citao.

A ti ocito neznas kako stima to sve skupa sa IP-em. Ni sa rangeovima, ni kako se dobivaju IP.evi na npr ADSL mrezi etc.

Neznam kako se dobivaju IP-evi ali znam djelomicno kako ti banovi funkcioniraju,jer sam bio na jednom samp serveru i po forumu vec citam kak se ljudi bannaju.

Aj pojasni malo,da i ja znamNevinašce

15 godina
odjavljen
offline
RE: Multiacc banovi - prijedlog
Fake_Alert kaže...

Neznam kako se dobivaju IP-evi ali znam djelomicno kako ti banovi funkcioniraju,jer sam bio na jednom samp serveru i po forumu vec citam kak se ljudi bannaju.

Aj pojasni malo,da i ja znamNevinašce

Ovisno o provideru, ali u većini slučajeva, svakih 24h dobiješ novu vanjsku IP adresu. Ako resetiraš ruter, opet dobiješ novu IP. Znači, ta IP nije fiksna i na nju možeš dobit ban na samo 24h ili do reseta rutera. Ali ni to ne moraš napraviti - dovoljno je spojiti se na neki proxy i dobiješ novu vanjsku IP koja vodi u SAD ili na Uskršnje otoke.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
14 godina
offline
RE: Multiacc banovi - prijedlog
Sum_of_all_fears kaže...
Fake_Alert kaže...

Neznam kako se dobivaju IP-evi ali znam djelomicno kako ti banovi funkcioniraju,jer sam bio na jednom samp serveru i po forumu vec citam kak se ljudi bannaju.

Aj pojasni malo,da i ja znamNevinašce

Ovisno o provideru, ali u većini slučajeva, svakih 24h dobiješ novu vanjsku IP adresu. Ako resetiraš ruter, opet dobiješ novu IP. Znači, ta IP nije fiksna i na nju možeš dobit ban na samo 24h ili do reseta rutera. Ali ni to ne moraš napraviti - dovoljno je spojiti se na neki proxy i dobiješ novu vanjsku IP koja vodi u SAD ili na Uskršnje otoke.

To za 24 h to znam da se mora mjenjati ako imas dinamicku IP adresu,to jest roter ti se sam restarta.Nego zanima me za bannove,npr.Dobijem ban na nekom serveru,i on meni bana DNS i prati me non stop kada mi se mjenja IP ili bana nesto drugo? Jer da bana samo IP onda bi se kolko puta mogao vratit na server.Evo ti citat sa samp servera na koji su jedni ljudi kao CHC i neki haxali pa je admin skuzio da je drugi admin lvl 4 bio s njima.

 

Keep proxies off my forums, Thanks.

oh btw bye, not like i plan to unban your DNS anytime shortly so i think saying bye is enough now, Bye bye go find a new server, Also i knew more than you though, I knew you where rejoinning told by an admin your under a new name and i looked up some more details and found CHC was involved by IP address and decided its best i just DNS ban all 3 of you including captain jack.

Since you all seem to not learn, So now you can enjoy being perm banned and never having a chance to come back.

Have fun go find a new server and stay far away from here abuser!, Also make sure to tell CHC and Captain Jack the same thing thanks.

15 godina
odjavljen
offline
RE: Multiacc banovi - prijedlog

DNS ban? Prvi put čujem za njega. Neki web server može od korisnika doznat samo ovo - vanjska IP, browser i OS.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
14 godina
offline
RE: Multiacc banovi - prijedlog
Sum_of_all_fears kaže...

DNS ban? Prvi put čujem za njega. Neki web server može od korisnika doznat samo ovo - vanjska IP, browser i OS.

Vanjska IP? Kakva je to?

 

Taj DNS ban to je za game server i nemozes uopce vise pristupit game serveru ikako dok imas tog istog ISP-a.Moras mjenjat ili nista.

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.7.2010 12:01 (Fake_Alert).
15 godina
neaktivan
offline
Multiacc banovi - prijedlog

Neki bi zbog toga "zadiranja" u privatnost sigurno napustili ovaj forum tako da BUG-ovci vjerojatno neće ništa poduzeti u vezi s tim.Treba samo čekati da ti trollovi odrastu i shvate koliko su glupi!

Fućkaj ga!
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Multiacc banovi - prijedlog
Tomislav95 kaže...

Neki bi zbog toga "zadiranja" u privatnost sigurno napustili ovaj forum tako da BUG-ovci vjerojatno neće ništa poduzeti u vezi s tim.Treba samo čekati da ti trollovi odrastu i shvate koliko su glupi!

Privlace pozornost bez veze,niko ih doma ne voli pa valjda zato.

15 godina
odjavljen
offline
RE: Multiacc banovi - prijedlog
Fake_Alert kaže...

Vanjska IP? Kakva je to?

Taj DNS ban to je za game server i nemozes uopce vise pristupit game serveru ikako dok imas tog istog ISP-a.Moras mjenjat ili nista.

Pa nema nikakvih drugih jedinstvenih podataka o korisniku od ISPa osim IP adrese.

 

Vanjska IP ti je ona koju vidiš npr. na Bug forumu tamo desno u onom boxu - Zadnja prijava sa IP: ili pogledati ovdje. Kao što vidiš, jedini jedinstveni podatak je u prvom redu a on se promijeni nakon 24 ili reconnecta. Unutarnja IP je ona koju ti je dao ruter - obično 192.168.1.x

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
15 godina
offline
RE: Multiacc banovi - prijedlog
Fake_Alert kaže...

Vanjska IP? Kakva je to?

 

 

  Adresa koja ti je dodjeljena od ISP-a. Dakle ako si na LAN-u sa 192.168.1.xxx to ti je interna adresa. A ona što dobiješ na raznim "what's my ip" stranicama ti je vanjska

 

*edit: sporotipkač <.<

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.7.2010 12:10 (Dr. Zoidberg).
15 godina
offline
Multiacc banovi - prijedlog

Fake zašto se pravdaš sa ljudima ako se ne kužiš baš u te stvari?

Bad Company 2 status: http://bfbc2.elxx.net/stats/pc/Kuky90
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Multiacc banovi - prijedlog

Hvala,mada je meni obicno 88 ili 86 pocetak,radi B neta a vama je oko 192 u t comu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Multiacc banovi - prijedlog
Jack Sparrow kaže...

Fake zašto se pravdaš sa ljudima ako se ne kužiš baš u te stvari?

U cem bi se ja pravadao? TI si rekao ono za IP,svaki sustav koji te bana ti prati IP u mogucnosti da nezeli da se vratis vise s tim IP-om,da je to tako lako onda bi se svi vratili.

 

A ovo sta je rekao sum of all fears to bas i nije nesto korisno da se zadire u korisnikom hardware radi bana.Sta ti nije jasno?

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.7.2010 12:14 (Fake_Alert).
15 godina
offline
RE: Multiacc banovi - prijedlog
Fake_Alert kaže...

U cem bi se ja pravadao? TI si rekao ono za IP,svaki sustav koji te bana ti prati IP u mogucnosti da nezeli da se vratis vise s tim IP-om,da je to tako lako onda bi se svi vratili.

 

  Nitko ti ne prati IP, samo se zbana cijeli raspon koji je provider zakupio/rezervirao.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Multiacc banovi - prijedlog
Paolo2612 kaže...

Nikako se ne slažem s ovim prijedlogom da nedozvoljeno pisanje korisnicima prvih xyz dana na forumu. Mnogi su dospjeli ovdje na forum tako da su imali neki hard/soft problem ili trebali savjet pa su se registrirali u potrazi za rješenjem (i na kraju ostali). Mislim da ovakva ograničenja bi odbijala dosta novih korisnika.

 

Inače podržavam ovaj prijedlog da moderatori moraju odobriti temu od novih korisnika da bi bila objavljena.

Da,ali bi onda trebalo regrutirati nove modove.Ovako bi imali previše posla.Moji prijedlozi(za modove): Paolo2612, Oly_E3 i Hyperion.

Dr. Zoidberg kaže...
Fake_Alert kaže...

U cem bi se ja pravadao? TI si rekao ono za IP,svaki sustav koji te bana ti prati IP u mogucnosti da nezeli da se vratis vise s tim IP-om,da je to tako lako onda bi se svi vratili.

 

  Nitko ti ne prati IP, samo se zbana cijeli raspon koji je provider zakupio/rezervirao.

Kako je već netko rekao možda više ljudi ide na ovaj forum sa istog računala i onda bi se banalo nevine ljude.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tešku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.-----Što se dogodi Facebook profilu kad čovik krepa?
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.7.2010 13:14 (lzgr).
14 godina
neaktivan
offline
Multiacc banovi - prijedlog

Ja mislim da su to gluposti.

 

No hard feelings ali nitko valjda nece biti dovoljno blesav da uvede to da moderatori odobravaju teme, prate autore, njegove postove, i tako dalje. Niti IP pracenje, hardware ban(!), nekakve statuse autora, niti ista od navedenoga u ovoj temi.

 

Kada je netko vec registriran na forum, ne postoji nacin da ga se sprijeci da trolla i spama, osim bana nakon sto to napravi. Jedino sto mozemo uciniti je ne hraniti trollove. Cak ni TU - ovima ili TD-ovima. Kada vidimo takvu temu ne napraviti nista drugo nego prijaviti. I vise se ne vracati u nju.

 

Jeli to problem? Sve ovo je nastalo samo zato sto se uvijek nadje netko tko ce nahraniti trolla na neki nacin.

 

JEDINO sto bih ja uveo je: ako netko otvori ocito i neupitno temu koja je tu da pravi probleme, i onda dodje netko i posta nesta u tu temu, treba dobiti zuti karton.

 

Pa kad dodje tip i napise u temi "mislite li da je neki tamo korisnik gay" ti budi pametan i napisi mu da je glupi spammer.

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.7.2010 13:33 (Dragon23288).
 
6 0 hvala 2
15 godina
offline
Multiacc banovi - prijedlog

"pohvalite" trollove u bugu. Da vidimo oće dolazit.

 

EDIT - Ali onako, malo žešće :)

Bug Online Xfire Clan - http://www.xfire.com/communities/bugonlineforum/
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.7.2010 13:37 (Mitch).
 
1 2 hvala 0
16 godina
offline
Multiacc banovi - prijedlog

joj frke oko trolova...

sad ste im dali hrane do slijedeceg ljeta..

ovo vam je kao borba protiv spam mailova...don kihot protiv vjetrenjaca...

ma hajde mogu to moderatori sve stici :)

hmmm...
 
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Multiacc banovi - prijedlog

Zbilja, toplo preporučavam većina korisnika koji ovdje piše, da ne pišu neke stvari ako nisu sigurni, toliko su gluposti napisali da je to neviđeno.

 

I da, tema ima dobre namjere, ali nema više smisla.

Bustin at people who said my name in vain, I got no time for them tricks, I'm heavy in the game!!! I wanna be a baller, please, But the bitches and the liquor keep on callin me...
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.7.2010 13:43 (Smooth Operator).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice