Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.845
|
čitano: 5.749.209
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
forumaš kaže...
Damir22 kaže...
Ne znam dali je amd tu sto poboljsao, ali dok sam imao amd karticu, znam da fsr nije bio ni blizu ovim rezultatima, uz vidljivo pogorsanje kvalitete slike.... tako da....

 AMD ima frejm generator na nivou drivera za sve dx11 i dx 12 igre, AFMF. Pališ/gasiš po volji.

Također u FSR 3 podržanim igrama ima i frjem genarator podržan od starne developera, npr. igram ghost of tsushima 4K, FSR qualty, high detalji, frejm gen i igra stalno an 120+ fpsa i praktički stalno udara plafon od 144 hza/fpsa na TV-u i radi savršeno

 

 

 Ne znam, zadnja direktna usporedba je bila rx6600, i kartica je radila losije nego 3060, a one su, kakti, po rijecima strucnjaka jednake.

 

Nisam radio neke daljnje usporedbe, prvenstveno jer ne mogu naci 2 kartice istog ranga da bih se igrao s time ;)

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ja znam da mi je nvidija zblokaka frejm gen na rtx 3060 Ti, pa sam ju prodao i kupio AMD koji takve stvari ne radi svojim prethodnim korisnicama.

Nvidiju mogu kupiti samo polovnu, moje pare ne budu više vidjeli 

A to kak radi ova RX 6800 uz upscale i frejm gen tehnike je mila majka, 

4 K igranje za šaku riže 

8 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Damir22 kaže...

 Ne znam, zadnja direktna usporedba je bila rx6600, i kartica je radila losije nego 3060, a one su, kakti, po rijecima strucnjaka jednake.

 

Nisam radio neke daljnje usporedbe, prvenstveno jer ne mogu naci 2 kartice istog ranga da bih se igrao s time ;)

To ona na kojoj ti Ratchet&Clank nije radio kak spada?

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
8 godina
online
Vodič za odabir grafičke kartice

ne sjecam se za r&c, zadnje sto sam usporedjivao je alan wake2, i tu je spomenuta kartica cak i uz ukljuceno sve sto amd nudi imala katastrofa performanse.... mozda je samo do te igre....

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

3060 ti je bila 12 GB verzija?

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.6.2024 20:48 (fer-de-lance).
8 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
fer-de-lance kaže...

3060 ti je bila 12 GB verzija?

 

 ne, 8 jedna, 8 druga

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
2 godine
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Koristi li netko Topaz Ai za upscaling 1080p na 4k i 4k na 8k? gledam malo grafulje, ali me nađem nigdje ništa konkretno usporedba rtx 4080 i 7900xtx

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.6.2024 20:06 (e9droid).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Nisam neki expert u programima za obradu video materijala i sl. no mislim kako svi preporučuju Nvidia kartice za rad i obradu videa i računanje, algoritme i sl. Nvidia ima najjače Ai chipove tako da svakako Nvidia, nemaš šta ni gledati

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Samo Nvidia za Topaz

8 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Kolko vidim jedino službeno ovo:

https://www.pugetsystems.com/labs/articles/topaz-ai-suite-nvidia-geforce-rtx-40-series-performance/

 

I imaš user benchmarke, pa možeš po njima gledat.

Zanimljivo kak ARC A770 u jedinom tasku koji može razvaljuje sve živo.

 

https://community.topazlabs.com/t/video-ai-5-0-x-user-benchmarking-results/67354/53

 

Ne znam koja je verzija aktualna, ovo je za verziju 5.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.6.2024 21:22 (fer-de-lance).
3 godine
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
e9droid kaže...

Koristi li netko Topaz Ai za upscaling 1080p na 4k i 4k na 8k? gledam malo grafulje, ali me nađem nigdje ništa konkretno usporedba rtx 4080 i 7900xtx

 Nema ništa, Amd je po tom pitanju katastrofa, Samo Intel+Nvidija kombinacija nist drugo nemoj gledati, neke stvari i rade ok no to ti je kao dobitak na lutriji

15 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
fer-de-lance kaže...

Kolko vidim jedino službeno ovo:

https://www.pugetsystems.com/labs/articles/topaz-ai-suite-nvidia-geforce-rtx-40-series-performance/

 

I imaš user benchmarke, pa možeš po njima gledat.

Zanimljivo kak ARC A770 u jedinom tasku koji može razvaljuje sve živo.

 

https://community.topazlabs.com/t/video-ai-5-0-x-user-benchmarking-results/67354/53

 

Ne znam koja je verzija aktualna, ovo je za verziju 5.

 

 -intel K modeli, pogotovo 13-14gen, koriste igpu, hrpa tranzistora, koji rade korsitan task.. + radi bolje-brže od nvidia enc-a.. i kad je potrebno to je 'najjača' kombinacija koju jedino popišta threadriper ako je pardesetaka puta skuplji cpu primjerna uspreodba.

(a to me podjesća na jednu 'svađu' oko intel-a.. prije nešto godina, u kojoj su domaći znalci, primarno bugtim imali svoje viđenje stvari, ćoravi za fićere ispod haube, narvno tad još nije bilo Xe i ARC grafike.. no bilo je jasno da intel neće ostaviti beskorisne tranzistore.. a to sad radi na način da koristi obje-sve, sinergijski + brže + 10bitni hdr, gop.. važno za produkcijsku klasu-kvalitetu i editore kao davinci.. ne za ostale juzere-gejmere ili drugi soft).

-dakle, ako se koristi bilo koja gpu.. recimo nvidia, i dalje je važno imati igpu u intelu, naravno više klase-cijene.. kao top i9 koji je sad u klasi 'za šaku kuna'.. i tad će takav video-enkoder soft koristiti oba fičera-devicea.. svaki za svoj task, npr cpu-igpu ili arc ili arc+igpu.. uz naravno nvidia cuda, za max performanse i to radi brže od nvenc-a, .. za sad, jer trenutno (nekoliko godina) nvidia kao da nije zaninteresirana u tom dijelu nešto pojačavati.. važniji im je dio gamera i sl. i zadovoljiti kočine čipova na tržištu.. kad to riješe, tad možda i jači enc.. do tad je intel-jači ili 'soft' cpu je jači od hw, mada je i to hw, jer je dio kao simd-hw.. čip.

+važno.. pošto je to 'soft' i igpu, ovisi o driveru, u odgovarajućim testovima novi driver daje +20-30% bolje performanse u odnosu na stari... onak, brutalna razlika, ne 2-3%..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Gledaj Mindstar na Mindfactory-u, jučer je bila RX 7800 XT 16gb za 479 eura. Ja sam uzeo prije mjesec dana XFX RX 7700 XT qiuck za 389 eura. Isto sam imao dilemu između RX 6800 ili RX 7700 XT. Na RX 7700 XT je bila jeftinija i besplatna dostava pa sam nju uzeo, također sam pogledao ove recenzije gdje ispada jača od rx 6800 za sitnicu.

 

https://www.techpowerup.com/review/xfx-radeon-rx-7700-xt-qick-319/6.html

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ihush kaže...

-dakle, ako se koristi bilo koja gpu.. recimo nvidia, i dalje je važno imati igpu u intelu, naravno više klase-cijene.. kao top i9 koji je sad u klasi 'za šaku kuna'.. i tad će takav video-enkoder soft koristiti oba fičera-devicea.. svaki za svoj task, npr cpu-igpu ili arc ili arc+igpu.. uz naravno nvidia cuda, za max performanse i to radi brže od nvenc-a, .. za sad, jer trenutno (nekoliko godina) nvidia kao da nije zaninteresirana u tom dijelu nešto pojačavati.. važniji im je dio gamera i sl. i zadovoljiti kočine čipova na tržištu.. kad to riješe, tad možda i jači enc.. do tad je intel-jači ili 'soft' cpu je jači od hw, mada je i to hw, jer je dio kao simd-hw.. čip.

Da, za sad...

Jer sad kad je npr. ZLUDA open source i ljudi počnu eksperimentirati (a Nvidia onda pravno ne može ništa, osim svakog usera zasebno gonit), morali budu i oni mijenjati taktiku...

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
15 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
fer-de-lance kaže...
ihush kaže...

..

Da, za sad...

Jer sad kad je npr. ZLUDA open source i ljudi počnu eksperimentirati (a Nvidia onda pravno ne može ništa, osim svakog usera zasebno gonit), morali budu i oni mijenjati taktiku...

 

 -da i ne... tj može to za kućne-hobiste, no oni koji rade u branši kao profijob ne mogu bez licenci dok vlasnici uvjek nađu način (pa na kraju sve završi na pc-mac-u zbog apple-sonyja i hires i sl...). nije toliko pravni problem i posotji free ali.. nitko ga ne koristi jer bi to tražilo dodatno transkodiranje samo zbog kodeka.. a dodatno ima problema koji možda nisu 'slučajni'.. pa na kraju svi završe na macu (koji sad više nije u ovoj shemi, jer nije x86..).

-upravo slažem jednu radnu kutiju za takvu namjenu.. još u fazi kombiniranja-odluke itd. no tad na kraju prevagne čista licenca-odnos, jer zamp biz ovisi o tome, nema smisla ignorirati i piliti granu na kojoj sjede..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice