AMD Radeon R9 300/Fury Series

poruka: 6.870
|
čitano: 565.177
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
Da, a do tada će i Titan pojeftinit, i tako u krug.
Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost, ali za svemir baš nisam potpuno siguran. (Albert Einstein)
13 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series

 Kad je Titan izašao pa nikad nije pojeftinio no blizu srednje klase.

12 godina
protjeran
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Opcenito Gtx kartice uopce ne pojeftinjuju...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Ma otkad je izašla originalna titanca, pala cijena možda 10%...Neće Titan X past tako rano. GTX 980 Ti također, makar ta kartica je jako dobar deal naspram Titan X-a i 980.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Nego jos prave europljane budalama s tim cijenama.  Gtx ofc...

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
Al smo mi europljani? Svaka komponenta 100-500 kn skuplja nego u Njemačkoj.
Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost, ali za svemir baš nisam potpuno siguran. (Albert Einstein)
12 godina
protjeran
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Meni ovaj Fiji Pro(3584sp) izgleda da ce biti nekakav best-buy u high-end kategoriji, neznatno oslabljen naspram Xt-verzije(4096sp)

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.6.2015 22:23 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Zasto ne, sto smo onda? Ako treba, uzmes grafu od tamo gdje zelis.

 

Da si pratio, ta razlika se upravo odnosi na vece zemlje eu i u.s.a. za cijenu hw-a.

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
Stjepanj kaže...

Meni ovaj Fiji Pro(3584sp) izgleda da ce biti nekakav best-buy u high-end kategoriji, neznatno oslabljen naspram Xt-verzije(4096sp)

 Standardna shema kao i 7950 vs 7970 i r9 290 vs r9 290x.. malo kloknes i imas iste performanse a ustedis i do 1000kn

12 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series
Moj PC  
4 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Umjesto da lete slike i benchevi na sve strane oni to skrivaju tako da samo oni koje to zaista zanima ce znati naci i popratiti po raznim sajtovima koje pratimo koji panjevi..

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.6.2015 18:53 (Stjepanj).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
Stjepanj kaže...

Umjesto da lete slike i benchevi na sve strane oni to skrivaju tako da samo oni koje to zaista zanima ce znati naci i popratiti po raznim sajtovima koje pratimo koji panjevi..

 Kad si morao razj... Tončija a ljepo smo imali insajdera za koji podatak.

Pokora ti je -50 na core s onom svjetlećom.

10 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series

Ovo ne kuzim, sta nije 390x na Fiji XT chipu ?

Battlelog: D3lBoy-00
15 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
D3lBoy kaže...

Ovo ne kuzim, sta nije 390x na Fiji XT chipu ?

Ne, 390X je rebrandan 290X samo s 8GB.

Moj Portfolio: http://3docean.net/user/tomislavn -- twitch.tv/Gaapster -- Origin: MrSmith_Cro -- Steam: MRSmith
10 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
mrsmith kaže...
D3lBoy kaže...

Ovo ne kuzim, sta nije 390x na Fiji XT chipu ?

Ne, 390X je rebrandan 290X samo s 8GB.

 Nisam znao, znaci taj Fiji XT bi trebao biti kao 395x2 ili tako nesto ?

Battlelog: D3lBoy-00
11 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
mrsmith kaže...
D3lBoy kaže...

Ovo ne kuzim, sta nije 390x na Fiji XT chipu ?

Ne, 390X je rebrandan 290X samo s 8GB.

 biti će zanimljivo vidjeti koliko oni mogu istisnuti snage iz 290x da bi se opravdalo nazvati je novom serijom 

nvidia je tu ipak dala pošteni upgrade sa 780 na 980 ili sa 770 na 970, a plus je bila i poprilično niža cijena

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.6.2015 12:25 (picajzla0707).
15 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series

Ne razumijem što je tu čudno? AMD je već godinama daleko bolji u OpenCL komputacijama - ništa novo, vidiš da je već R9 280X skoro kao TitanX.

Moj Portfolio: http://3docean.net/user/tomislavn -- twitch.tv/Gaapster -- Origin: MrSmith_Cro -- Steam: MRSmith
14 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
mrsmith kaže...

Ne razumijem što je tu čudno? AMD je već godinama daleko bolji u OpenCL komputacijama - ništa novo, vidiš da je već R9 280X skoro kao TitanX.

Slažem se u potpunosti. Čak HD 7970 je nešto i jača od 280X.

11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
picajzla0707 kaže...
mrsmith kaže...
D3lBoy kaže...

Ovo ne kuzim, sta nije 390x na Fiji XT chipu ?

Ne, 390X je rebrandan 290X samo s 8GB.

 biti će zanimljivo vidjeti koliko oni mogu istisnuti snage iz 290x da bi se opravdalo nazvati je novom serijom 

nvidia je tu ipak dala pošteni upgrade sa 780 na 980 ili sa 770 na 970, a plus je bila i poprilično niža cijena

 

 

290x je već u rangu 970 te ~ 15% slabija od 980 tako da ne mislim da će to bit problem.

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
mrsmith kaže...

Ne razumijem što je tu čudno? AMD je već godinama daleko bolji u OpenCL komputacijama - ništa novo, vidiš da je već R9 280X skoro kao TitanX.

 Ja tu vidim da je u 2 od 4 grafa Fury iza obicne gtx 980?! Svak vidi ono sta mu pase valjda...

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
picajzla0707 kaže...
mrsmith kaže...
D3lBoy kaže...

Ovo ne kuzim, sta nije 390x na Fiji XT chipu ?

Ne, 390X je rebrandan 290X samo s 8GB.

 biti će zanimljivo vidjeti koliko oni mogu istisnuti snage iz 290x da bi se opravdalo nazvati je novom serijom 

nvidia je tu ipak dala pošteni upgrade sa 780 na 980 ili sa 770 na 970, a plus je bila i poprilično niža cijena

 Nemogu oni istisnuti skoro nista, vec samo dici malo core klokove za mozda 50mhz, i staviti brzu memoriju od 1500mhz (sto se i vidi po specifikacijama ako netko nije primjetio razlike naspram stare serije 290/x koja radi na 1250mhz za memoriju), tako na papiru dobiju daleko vece brojeve a u praksi nesto sitno brzu karticu, za one koji neneznaju da je to rebrand izgledat ce kao bolja kartica ne, pa ce uzeti novu seriju? ostali malo kakti pametniji ce mozda razmisliti!

No kaj se nvidijinog "postenog" upgreda tice tu se ne slazem, posto je doticna firma puno prije izbacila novu seriju 9xx nego je to bilo svih proslih godina, tako da ces/cemo se nacekati do sljedece generacije pa ce ispasti opet isto malo jedna firma u prednosti malo druga(naravno sto se tice perfomansi i intervala izdavanja novih serija) a cijenu 780 i 980 nemres nikako usporedivati jer je cijena 980 za cak 50% skuplja naspram cijene 780 kad je izasla! mala novcana razlika je bila jedino kad se usporede gtx770 od 2400+kn i 970 kad je izasla tj dok je dolar jos bio normalan takoder nesto sitno prek 2600kn e to je bio posten upgrade! LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
14 godina
protjeran
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Po svemu sudeci AMD ce nakon ovog launch-a nastaviti gubit ionako mali udio na trzistu...  Sami rebrandovi i Fury koji je trenutno malo sporiji od 980Ti al zato sa 4gb rama i losijim oc mogucnostima. Kazu doduse da bi mogli prestic 980Ti doradom drivera...  Fury ne smije kostat vise od 500€ ako zele ikakve prodajne rezultate...

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
ansha kaže...

Po svemu sudeci AMD ce nakon ovog launch-a nastaviti gubit ionako mali udio na trzistu...  Sami rebrandovi i Fury koji je trenutno malo sporiji od 980Ti al zato sa 4gb rama i losijim oc mogucnostima. Kazu doduse da bi mogli prestic 980Ti doradom drivera...  Fury ne smije kostat vise od 500€ ako zele ikakve prodajne rezultate...

 Volim Nvidiu ali zasto otpisati AMD kad pola ovoga je nepotvrdeni leak i mozda nema veze s nicim uopce,pola leakanih slika kartica izgledaju kao vise renderi nego prave slike samih kartica. Ja se nadam da ce AMD se oporaviti jer njegov opstanak na trzistu nam svima pomaze.

trenutna kanta: Asus Rog g750jx intel i7,16gb ram,256ssd,750gb hdd,gtx 770m 3gb ddr5
12 godina
protjeran
offline
AMD Radeon R9 300 Series

a gledajte Amd je izdao dvije potpuno nove kartice u 2013/2014 godini(R9 290 i X model), i ove ce godine evo zato malo ranije s jos dvije nove( fury i furyX), tako da kad usporedis s nvidijom nije ni strasno jer doticna ipak trpa samo rame u "titan" modele...to su zapravo isto nekakvi rebrandovi high end modela samo u istoj seriji/godini...lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
Rei Ayanami kaže...

 Volim Nvidiu ali zasto otpisati AMD kad pola ovoga je nepotvrdeni leak i mozda nema veze s nicim uopce,pola leakanih slika kartica izgledaju kao vise renderi nego prave slike samih kartica. Ja se nadam da ce AMD se oporaviti jer njegov opstanak na trzistu nam svima pomaze.

Naravno da će se AMD "oporavit", samo izgleda da ovaj prvi Fury neće biti baš najjači, najefikasniji a bome ni najjeftiniji. 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
Stjepanj kaže...

a gledajte Amd je izdao dvije potpuno nove kartice u 2013/2014 godini(R9 290 i X model), i ove ce godine evo zato malo ranije s jos dvije nove( fury i furyX), tako da kad usporedis s nvidijom nije ni strasno jer doticna ipak trpa samo rame u "titan" modele...to su zapravo isto nekakvi rebrandovi high end modela samo u istoj seriji/godini...lp

 Ne mozes ih usporedjivat s nvidiom jer trenutno amd pusi gadno sta se prodaje tice i gomila gubitke. Po svemu sudeci lose im se pise, a tako i kupcima jer zna se sta se dogadja s cijenama kad jedna strana dominira.

Trenutna nagadjanja o cijeni Fury-a su ludo previsoka i ako amd stvarno izbaci karticu jednakih performansi i s manje rama od 980Ti a dosta vise cijene, mogu slobodno zatvorit gpu odijeljenje...

11 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
Stjepanj kaže...

No kaj se nvidijinog "postenog" upgreda tice tu se ne slazem, posto je doticna firma puno prije izbacila novu seriju 9xx nego je to bilo svih proslih godina, tako da ces/cemo se nacekati do sljedece generacije pa ce ispasti opet isto malo jedna firma u prednosti malo druga(naravno sto se tice perfomansi i intervala izdavanja novih serija) a cijenu 780 i 980 nemres nikako usporedivati jer je cijena 980 za cak 50% skuplja naspram cijene 780 kad je izasla! mala novcana razlika je bila jedino kad se usporede gtx770 od 2400+kn i 970 kad je izasla tj dok je dolar jos bio normalan takoder nesto sitno prek 2600kn e to je bio posten upgrade! LP

 ti si stjepko nešto pobrkao, kakve veze ima kad je tko izbacio novu seriju

i koliko je to "puno" ranije - par mjeseci prije nego inače, a uostalom sasvim nebitno jer je u svakom slučaju smjena generacija

bitno je da je 970 hebački upgrade u odnosu na 770, a 980 u odnosu na 780

 

također, sa cijenama si potpuno u krivu

 

nove na izlasku grafe u 9xx seriji su bile poprilično spuštene

evo ti release price jedne i druge serije

770 - 400 usd

970 - 330 usd - 70 dolara manje 

 

780 - 650 usd -

980 - 550 usd - 100 dolara manje

 

780ti - 1000 usd ovdje sam pogriješio - cijena je bila 700 usd

980ti - 650 usd - 50 dolara manje

 

no, računaj da si po izlasku običnu 780-tku platio 650 dolara, a danas toliko plaćaš 980ti, pa ti vidi koliki je to upgrade u snazi za iste pare

 

treba vidjeti kakve će biti cijene nove 3xx serije amd-a, no uz minimalni upgrade u snazi spašava ih jedino veća količina memorije

to je meni osobno sasvim ok za recimo 380-tku sa 4gb ako cijena bude oko 1.700-2.000 kuna, koliko planiram izdvojiti za grafu - jer joj je konkurencija 960-tka koja sa 4gb rama skače na preko 2.200 kuna

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.6.2015 13:49 (picajzla0707).
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
ansha kaže...

Po svemu sudeci AMD ce nakon ovog launch-a nastaviti gubit ionako mali udio na trzistu...  Sami rebrandovi i Fury koji je trenutno malo sporiji od 980Ti al zato sa 4gb rama i losijim oc mogucnostima. Kazu doduse da bi mogli prestic 980Ti doradom drivera...  Fury ne smije kostat vise od 500€ ako zele ikakve prodajne rezultate...

 Ako bude malo bolja od 980ti koja košta oko 750 dolara zašto bi onda ona morala biti ispod 500?

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
axos kaže...
ansha kaže...

Po svemu sudeci AMD ce nakon ovog launch-a nastaviti gubit ionako mali udio na trzistu...  Sami rebrandovi i Fury koji je trenutno malo sporiji od 980Ti al zato sa 4gb rama i losijim oc mogucnostima. Kazu doduse da bi mogli prestic 980Ti doradom drivera...  Fury ne smije kostat vise od 500€ ako zele ikakve prodajne rezultate...

 Ako bude malo bolja od 980ti koja košta oko 750 dolara zašto bi onda ona morala biti ispod 500?

Preporucena prodajna cijena 980Ti je 650$, ima 50% vise rama, glasine trenutno su da je malo brza od Fury i ima ogroman oc potencijal koji Fury vrlo vjerojatno nema sanse dostici.

 

Kad tome dodas i cinjenicu da amd mora karticu istih performansi prodavat za manje novaca zbog imidza firme i odredjenih predrasuda koje kupci gaje (tipa driveri, twimtbp igre itd...), dolazis do te brojke od 500$. Ovih 900$ za flagship s 4gb rama mogu okacit macku o rep, bolje im je ni ne izbacivat je na trziste ako to planiraju jer ce ih nvidija pokopat.

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice