AMD Radeon HD 7970 [REVIEW]

poruka: 145
|
čitano: 28.671
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon HD 7970 [REVIEW]
zoharbizo kaže...

Najnoviji driveri?Koji OS i koji CPU?Na kojem je taktu CPU, koliko radne memorije imas?Osvjezi moj PC.

drivere sam instalirao sa cd-a koji dobiješ s grafičkom... svi su "up to date"...

OS je windows 7 ultimate 32-bit

procesor je QuadCore AMD Phenom II X4 925, 2800 MHz (14 x 200)   i    4GB DDR3 rama

 

što se tiče GTA4.. on normalno uđe u igru i loada save samo što je sve na minimalnim detaljima i min. rezolucija i to nikako nemogu da promijenim pošto kaže da mi kao grafa nema dovoljno memorije a piše 202/3046... {#}

taj GTA koliko vidim sam sebe zeje*ava...{#}{#}

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.4.2012 20:34 (sylar951).
13 godina
offline
Re: AMD Radeon HD 7970 [REVIEW]

Pa GTA 4 je jedna od najlošije optimiziranih igara uopće !!! Grafike je 10 godina zastarjela a nemoš ga pogonit sa normalnim procesorom kako treba. Presmiješno.

13 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon HD 7970 [REVIEW]

GTA4 je gladna procesora, taj AMD je preslab za nju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Radeon HD 7970 [REVIEW]

A zašto je gladna procesora sa tako jadnom i nezahtjevnom grafikom ??? Imaš masu igara starijih koje izgledaju 5 puta bolje, a netreba im quad core na 5 Ghz  ili Sandy CPU!! Igra je smeće optimizirana i amen.

13 godina
offline
Re: AMD Radeon HD 7970 [REVIEW]

.

http://www.youtube.com/watch?v=Jl_3Yq36fSg&feature=related
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.4.2012 12:58 (dv14).
12 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon HD 7970 [REVIEW]

zadnji patch za igru,i provjeri na stranici od amd-a jos jednom za zadnje drivere

Xc
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Radeon HD 7970 [REVIEW]
sylar951 kaže...
zoharbizo kaže...

Najnoviji driveri?Koji OS i koji CPU?Na kojem je taktu CPU, koliko radne memorije imas?Osvjezi moj PC.

drivere sam instalirao sa cd-a koji dobiješ s grafičkom... svi su "up to date"...

OS je windows 7 ultimate 32-bit

procesor je QuadCore AMD Phenom II X4 925, 2800 MHz (14 x 200)   i    4GB DDR3 rama

 

što se tiče GTA4.. on normalno uđe u igru i loada save samo što je sve na minimalnim detaljima i min. rezolucija i to nikako nemogu da promijenim pošto kaže da mi kao grafa nema dovoljno memorije a piše 202/3046... {#}

taj GTA koliko vidim sam sebe zeje*ava...{#}{#}

imao sam isti problem,

rješenje je sljedeće

 

1. Browse to the directory where you installed the game to and create a shortcut to Launchgtaiv.exe on the desktop.
2. Right click the shortcut and add the –norestrictions switch at the end of target field (leave a space after the closing quotes , add –norestrictions and press ok).
3. Start the game using the shortcut. You should now be able to change the graphics settings.

13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon HD 7970 [REVIEW]
itomic009 kaže...

A zašto je gladna procesora sa tako jadnom i nezahtjevnom grafikom ??? Imaš masu igara starijih koje izgledaju 5 puta bolje, a netreba im quad core na 5 Ghz  ili Sandy CPU!! Igra je smeće optimizirana i amen.

Igra je smece optimizirana, slazem se, meni je ko slina isla na i7 920 @ 4.04 Ghz i GTX 570 SLI 772/950.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.4.2012 21:49 (Leopard_st).
16 godina
offline
AMD Radeon HD 7970 [REVIEW]

Jedno pitanjce u vezi Zero Core Power tehnology, kad bi se vent trebal opće gasit?

Ostavil prek noći komp upaljen, jedino sam podesil da mi se monitor ugasi, al ujutro vidim vent se vrti na grafi, 20%..

Kaj se nebi trebal u tim slučajevima vent se prestat vrtit ili...?

Il se možda treba neka opcija podesit za zero core power technology..

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.4.2012 8:38 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon HD 7970 [REVIEW]
zvonac kaže...

Jedno pitanjce u vezi Zero Core Power tehnology, kad bi se vent trebal opće gasit?

Ostavil prek noći komp upaljen, jedino sam podesil da mi se monitor ugasi, al ujutro vidim vent se vrti na grafi, 20%..

Kaj se nebi trebal u tim slučajevima vent se prestat vrtit ili...?

Il se možda treba neka opcija podesit za zero core power technology..

To i mene isto zanima.Pretpostavljam da nije dovoljno samo da se monitor iskljući već da komletni komp ode u sleep mode??.Nemam grafu da isprobam.

16 godina
offline
Re: AMD Radeon HD 7970 [REVIEW]
makaza kaže...

To i mene isto zanima.Pretpostavljam da nije dovoljno samo da se monitor iskljući već da komletni komp ode u sleep mode??.Nemam grafu da isprobam.

Pa svaka grafa gasi vent dok komp ode u sleep, nek me neko ispravi ak griješim.. Mislim da se ovdje radi o nečem drugom..

Nisam previše čital o toj tehnologiji, al čini mi se da je bilo govora, ak je komp "neaktivan", a monitor ugašen, da bi se vent trebal ugasit na grafi...

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.4.2012 9:20 (zvonac).
14 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon HD 7970 [REVIEW]

meni bez problema se prestane vrtit nakon 15-30min... 12.3 driveri,

 

na CFX na trecoj grafici se odmah prestajao vrtit cim bi dosao na desktop...

Google is your friend
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Radeon HD 7970 [REVIEW]
Jurky kaže...

meni bez problema se prestane vrtit nakon 15-30min... 12.3 driveri,

 

na CFX na trecoj grafici se odmah prestajao vrtit cim bi dosao na desktop...

Hmm, čudno imam 12.3 drivere, al ne kužim kod mene konstantno se vent vrti...

EDIT: čini mi se da imam "beta" drivere 12.3, sam ih skinul na početku 3. mjeseca, a službeni 12.3 su izišli pred kraj 3.mjeseca..

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.4.2012 9:30 (zvonac).
13 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon HD 7970 [REVIEW]

Ja u sebe nisam gledao, nekada mi monitor bude po tri sata u sleepu, ali bas cu baciti oko danas.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Radeon HD 7970 [REVIEW]

Stavil drivere 12.3. Nakon 15-tak min. nakon nekorištenja kompa, vent se vrtil i dalje...

Ovo su vrijednosti iz gpu-z..

Ne kužim onda u čem je problem...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon HD 7970 [REVIEW]

Koliko ja znam, fan ode u sleep tek kad i monitor ode u sleep.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Radeon HD 7970 [REVIEW]
Leopard_st kaže...

Koliko ja znam, fan ode u sleep tek kad i monitor ode u sleep.

Pa monitor mi i je prek noći u sleep modu.. Malo prije nisam komp koristil, monitor u sleep, 40-tak min.. al vent se vrtil na grafi..

Sad gledam gpu-z 0% gpu load, nije mi jasno zakaj se vent ne gasi nakon određenog vremena...

16 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon HD 7970 [REVIEW]

Ja ne kužim u čemu je fora, Sapphirku nisam nikad vidio da je ugasila vent a jurkyeva xfx-ica se gasila svako malo, znači isti komp, isti winsi, isti driver, meni je čak i ok da radi stalno ali o čemu to ovisi?

clock2much
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon HD 7970 [REVIEW]
itomic009 kaže...

A zašto je gladna procesora sa tako jadnom i nezahtjevnom grafikom ??? Imaš masu igara starijih koje izgledaju 5 puta bolje, a netreba im quad core na 5 Ghz  ili Sandy CPU!! Igra je smeće optimizirana i amen.

Ako imaš dovoljno jak hardware GTA4 radi skroz dobro. Pitaj ATIGamera kako njemu ide. Kod mene sa i7-2600 i GTX560 radi skoro pa fenomenalno, moglo bi bolje ali ne bunim se uopće jer je očito da grafička nije nešto posebno, ona je ta koja me koči.

Isto tako bi mogao reć da je Crysis neoptimiziran kad tek sad sa jednom HD7970 i GTX680 se može igrati normalno u FullHD-u sa max postavkama. Jedina razlika je ta što GTA4 traži više CPU snage dok Crysis GPU.

Najlakše je reć da je neoptimizirana..

16 godina
offline
Re: AMD Radeon HD 7970 [REVIEW]
Cele303 kaže...

Ja ne kužim u čemu je fora, Sapphirku nisam nikad vidio da je ugasila vent a jurkyeva xfx-ica se gasila svako malo, znači isti komp, isti winsi, isti driver, meni je čak i ok da radi stalno ali o čemu to ovisi?

Znači i kod tebe isto..

Pa bogme ni meni nije jasno, koja je fora s tim..

 

Ostatak ekipe kaj imate 7970 izjasnite se o tom "problemu".

Ma mislim nije da me smeta, i onak ju ne čujem, u idle troši kolko vidim u aidi, gpu vrm 3.38w, to bi u biti to trebalo bit... Jedino ne kužim zakaj se vent onda ne gasi u long idle, di se onda (u biti zero core power) navodi potrošnja 3w..

13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon HD 7970 [REVIEW]
Penryn kaže...
itomic009 kaže...

A zašto je gladna procesora sa tako jadnom i nezahtjevnom grafikom ??? Imaš masu igara starijih koje izgledaju 5 puta bolje, a netreba im quad core na 5 Ghz  ili Sandy CPU!! Igra je smeće optimizirana i amen.

Ako imaš dovoljno jak hardware GTA4 radi skroz dobro. Pitaj ATIGamera kako njemu ide. Kod mene sa i7-2600 i GTX560 radi skoro pa fenomenalno, moglo bi bolje ali ne bunim se uopće jer je očito da grafička nije nešto posebno, ona je ta koja me koči.

Isto tako bi mogao reć da je Crysis neoptimiziran kad tek sad sa jednom HD7970 i GTX680 se može igrati normalno u FullHD-u sa max postavkama. Jedina razlika je ta što GTA4 traži više CPU snage dok Crysis GPU.

Najlakše je reć da je neoptimizirana..

Eto meni je lose radila i sa hexa i7 970.

13 godina
offline
Re: AMD Radeon HD 7970 [REVIEW]
Penryn kaže...

Ako imaš dovoljno jak hardware GTA4 radi skroz dobro. Pitaj ATIGamera kako njemu ide. Kod mene sa i7-2600 i GTX560 radi skoro pa fenomenalno, moglo bi bolje ali ne bunim se uopće jer je očito da grafička nije nešto posebno, ona je ta koja me koči.

Isto tako bi mogao reć da je Crysis neoptimiziran kad tek sad sa jednom HD7970 i GTX680 se može igrati normalno u FullHD-u sa max postavkama. Jedina razlika je ta što GTA4 traži više CPU snage dok Crysis GPU.

Najlakše je reć da je neoptimizirana..

Ma ne Penryn, jako je optimizirana {#} Hebes igru za koju mi treba GPU od 3K i proc od 2K kuna a graficki nije ni upola kao Crysis recimo, mogli su oni to i bolje izvesti samo su ocito losi programeri.

clock2much
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon HD 7970 [REVIEW]
Leopard_st kaže...

Eto meni je lose radila i sa hexa i7 970.

A ne znam, jel orginal i sa zadnjim patchevima? Prateći cpu i gpu usage mene grafa koči, al i proc zna bit dosta iskorišten, pogotovo kad stavim view distance i vehicle density na max. Al dobro, neću više bit off-topic.

13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon HD 7970 [REVIEW]
Penryn kaže...
Leopard_st kaže...

Eto meni je lose radila i sa hexa i7 970.

A ne znam, jel orginal i sa zadnjim patchevima? Prateći cpu i gpu usage mene grafa koči, al i proc zna bit dosta iskorišten, pogotovo kad stavim view distance i vehicle density na max. Al dobro, neću više bit off-topic.

Nije bio origigi, ali je bio 1.4 patch.

I epizode su lose radile.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.4.2012 15:03 (Leopard_st).
14 godina
neaktivan
offline
Sapphire HD 7970 3GB Vapor-X GH Z edition
Upravo sam nabavio Sapphire HD 7970 3GB Vapor-X GHz Edition .Na prvi pogled grafa je odlična.Ako ju netko ima već duže vrijeme molio bih ga za dojmove i iskustva može i koji savjet.Hvala unaprijed.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice