AMD Radeon HD 7000

poruka: 4.323
|
čitano: 570.862
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon HD 7000
Whatever kaže...

Po anandTech-u 5870 vrti Metro na 1920x1200 Very High dx 11 33FPSšto je notorna glupost kao što piše da HD 6970 drži 39 FPSšto je isto idiotarija na kub.

 

Jedino ako su našli neku srednju vrijednost klad grafička odmara na učitavanju novog levela.

 

5870 nisam imao al sam imao 5850 na 950 MHZ i nije mogla držati very High a da ne zapadne na 16 FPS-a.

 

5870 nisam imao no imao sam HD 6970 no ni ona  ne može većinu scena gurati preko 33 FPS-a na Very high s tim da često padne (frame drop) na 18-19 FPS.

MSAA je off, a pitanje jeli i DOF uključen.

 

btw imam neki filing da bi ova tema mogla nadmašiti dadinu brojem postova (količinom spama){#}

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.7.2011 23:35 (ATiGamer).
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon HD 7000

meni nikad nece bit jasno kako se performanse kartica mjere po nekom metro 2033 koji se predje za jedan dan..

mislim, razumijem da je tehnicki najzahtjevnija igra, ali ima velika razlika izmedju dx 11 igara kao sto je metro, i svih ostalih 'obicnih' igara..

ako pricamo o ekonomicnosti, s jedne serije skocit na drugu ( i to s najjace single GPU iz serije na drugu) je po meni glupost

ja sam u zadnje 2 godine imao 2 kartice (4670 i 5770)

prvu sam uzeo tek onako (nisam se bas ni razumio, a i starci su placali komp pa nisam htio nista glumit oko graficke) a drugu sam uzeo ja, polovnu, jer u nekim igrama je 4670 prosto bila nedovoljna..

dobio sam u nekim igrama skoro duplo vise FPS-a, i jos nisam igro igru u kojoj bi mi graficka bila preslaba (bar za moj ukus)

da igram na full hd (trenutno 1680*1050) i da sam zahtjrvniji, mislim da bi mi 5850 il 6850, ili ako gledamo nvidiu, gtx 460 ili gtx 560 bila i vise nego dovoljna..

sve to citanje recenzija, usporedjivanje itd je ok, ali da li iko od vas primjeti razliku izmedju 45 i 55 FPS-a ?

druga je stvar ako jedna daje 25, a druga 40, ali najcesce je tako da ako sa jednom mozes igrat, mozes i sa drugom, tih par FPS-a razlike ne vrijede toliko novca, nit tih par igara (prvenstveno crysis i metro)

 

al ko voli, nek izvoli, ako ima para za trosit..

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon HD 7000
MARKOZD15 kaže...

ja sam neki dan kupio polovnu hd 5870 i uopće nevidim razloga za mjenjanje.

izvrstan izbor , tako i meni najbolje , kad kepler izade i padnu cijene ubost neku polovnu gtx570 po jeftinim parama samo da imam dx11 jer zelim vidit bf3 u punom sjaju , inace i sadasnja gtx285 mi ima pun qurac snage.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon HD 7000
ismar89 kaže...

meni nikad nece bit jasno kako se performanse kartica mjere po nekom metro 2033 koji se predje za jedan dan..

Ovo mora ic u razvaljotu godine. To ti je kao da Ferari ideš testirat na zagorskim cestama punim rupama i zavojima i na kraju skužiš da nisi iskoristio ni 10% njegovog potencijala.

 

I'll be back
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon HD 7000
microman kaže...
ismar89 kaže...

meni nikad nece bit jasno kako se performanse kartica mjere po nekom metro 2033 koji se predje za jedan dan..

Ovo mora ic u razvaljotu godine. To ti je kao da Ferari ideš testirat na zagorskim cestama punim rupama i zavojima i na kraju skužiš da nisi iskoristio ni 10% njegovog potencijala.

 

pogresno si shvatio..razumijem zasto proizvodjaci mjere po toj igri (mislim, stvarno...nisam toliko glup), ali ne krajnji kupac..

jasno mi je zasto ce nvidia i hrpa stranica napisat GTX 580 je toliko i toliko bolja od svih ostalih u METRO 2033!!!

al mi nije jasno zasto se krajnji kupac time toliko zaslijepi, a tu igru ce prec u roku od jednog dana, i onda ce 95% ostalih igara igrat isto ko st bi je igro sa puno slabijom i jeftinijom karticom

13 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon HD 7000

Procurile su neke nove informacije u vezi novih chipova. Evo citat sa Guru3d stranice:

 

AMD Southern Islands and Nvidia Kepler next-generation graphics cards will reportedly be build using different TSMC manufacturing processes,

which will enable the Sunnyvale-based company to release its GPUs ahead of their competitors solutions as softpedia reports today:

Initially, both of these chips were supposed to be built using the 28nm HKMG high-performance processes,

but it seems like TSMC is having some issues with it and that it won't be available until the first quarter of 2012.
As a result, AMD apparently switched to 28nm HPL for Southern Islands, which is also based on the HKMG technology but is tuned for low power.

According to Chipworks, this process is what Xilinx used for its 28nm Kintex-7 FPGA device,

AMD will also follow a similar route with the Radeon HD 7000 product family.
On the other side of the fence, Nvidia is apparently forced to stick with the high-performance version of TSMC's 28nm HKMG fabrication process for Kepler

as their chip designs rely on high shader clock speeds, that can't be achieved by using 28nm HPL.

AMD's next generation of Radeon graphics cards will comprise three different GPUs, released under the code names of Lombok, Thames and Tahiti.
The first one of these will be based on AMD's current VLIW4 architecture, which was introduced with the Cayman core,

and will power the Radeon HD 7670 and HD 7650 graphics cards.

Information about the two remaining GPUs is scarce at this time, but we do know that Thames will be used to drive the company's next generation of

mainstream graphics cards, which includes the Radeon 7870, Radeon HD 7850 and Radeon HD 7790 models,

while Tahiti will power the high-end Radeon HD 7970 and HD 7950.

In addition, AMD will also release a dual-GPU graphics card, based on the Tahiti core, which is known as New Zealand.

All Radeon HD 7000 solutions are expected to feature PCI Express 3.0 support.

Moj PC  
5 0 hvala 3
15 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon HD 7000
ismar89 kaže...

pogresno si shvatio..razumijem zasto proizvodjaci mjere po toj igri (mislim, stvarno...nisam toliko glup), ali ne krajnji kupac..

jasno mi je zasto ce nvidia i hrpa stranica napisat GTX 580 je toliko i toliko bolja od svih ostalih u METRO 2033!!!

al mi nije jasno zasto se krajnji kupac time toliko zaslijepi, a tu igru ce prec u roku od jednog dana, i onda ce 95% ostalih igara igrat isto ko st bi je igro sa puno slabijom i jeftinijom karticom

Ajde malo razmisli. Nije li logično da će kartica koja bez beda može gurati Metro2033 duže držati u konfi, nego jedna koja već sada nemože gurati Metro2033?

U startu platiš malo više, al zato si dulje vremena bez brige.

I'll be back
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.7.2011 15:23 (microman).
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon HD 7000

ostat ce ti duze, ali pogledaj na cijene..kartica koja je 10% jaca a kosta recimo 40% vise, tu nema bas isplativosti, sto naravno nikad nema kad se uzimaju high end kartice ali eto..

metro je ipak poseban slucaj kad se ukljuce dx 11 efekti, ali koliko ima takvih danas, i koliko ce ih jos bit, mozda 1-2..

sve je to pitanje isplativosti i koliko je ko spreman platit, a u svakoj seriji postoji neki segment koji je optimum, ne toliko skupe graficke, a nude odlicne performanse, i to su najcesce neke iz starije serije...

primjera radi, neko ko je prije uzeo HD4870 (1GB), i dan danas se moze dobro naigrati sa njom (buduci da je malo jaca od 5770 koju imam, ja sam dokaz da je moguce),a neko je opet platio puno vise i uzeo gtx 285..da li ce gtx 285 trajati toliko duze od HD4870?

ako jedna daje 20 a druga 25 FPS-a, to znaci da obje nisu sposobne pogonit igru kako treba..a razlika izmedju 50-60 FPS se bas nece ni vidjet..

 

to je ono u cemu ja vidim problem i zasto ne shvatam taj hype, isto kao sto danas lete na 6 jezgrene procove, jer ce nekad za 4 godine trebat 6 jezgri, kad ce i taj i 4-jezgreni proc bit prestari i preslabi..

drugo je ako su cijene slicne, ili srazmjerne (10% jace i 10% skuplje) al to vecinom nije slucaj..

16 godina
odjavljen
offline
AMD Radeon HD 7000

Slažem se .Odigrao Metro dva puta na 5770 i više od toga ne namjeravam .Isključio DX11 kerifeke kao i AA na 1680x1050 rezi i ja zadovoljan. U stvari toliko sam zadovoljan sa peroformansama da ne vidim potrebu mijenjati sadašnju platformu još sigurno dvije godine .Dokle god je aktualna sadašnja generacija konzola neki veliki skok u grafičkoj zahtjevnosti niti ne očekujem .

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon HD 7000

Imam jedno pitanje. Posto se prica dosta kada se uporedjuju performanse karti niza potrosnja, vise trosi itd. Posto je to za mene apsolutno nebitno kao i za svakog ko ima na Seasonicu zlatnom i li Corsair zlatnom ili Enermaxu od 750w jednu graficku, ali zanima me koliko je ta manja potrosnja manje kesa mesecno u racunu za struju. Posto ja imam 250W viska i to stvarno Sesonic 250W jedino me zanima da li ce mi racun za struju biti 50% veci ako stavim jednu kartu umesto druge ili 20% veci. 

Voleo bi ako bi se to jednom izracunalo koliko je ta potrosnja veca kada se kaze Jeste ali ona trosi toliko i toliko, Jaoj koliko to sturje trosi. Ljudi uzimate zadnju tehnologiju i mislim da o tome ne treba razmisljati kao o tome sto kupujete stvari koje proizvodjaci nece da vam hermeticki zatvore i pruze to zadovoljstvo da ste sigurni da je posle radnika u fabrici sledeca ruka koja dira to vasa koji polatite. Koliko kosta pakovanje za 500gr kafe. Toliko kosta njih da zatvore graficku hermeticki i da je zastite. Do sada niko na to mi nikada nije odgovorio. Ljudi cute a branioci ASUS-a i ostalih napadaju sa pitanjima koja nemaju veze u stilu da sam lud sto to pitam. Otvorena elektronika na putu sleperom preko mora. UZAS. 

EVGA ATTENTION LABEL, i onda pufffff otvorena, nema vise zatvaranja, mislite o tome. Posto placate vise nego Amer EVGA. 

 

Treba da manje razmisljate o 20%, 255 boljim performansama jer vam nece dati da se lepo i mirno igrate kako zelite.

Koliko god da platite, uvek ce vas necim zaustaviti, lose optimizovanim igrama, greskama, driverima, vecom rezolucijom, novim filterima. Nikada nece biti to sto ste platili skupo i tesko zaradjenim parama.

 

I uvek kada odete na forum AMD-NVIDIA da trazite resenje za problem prvo ce vas ispitati koje druge komponente imate pa ako ne mogu njih da okrive nce vam datti odgovor. 

Samo godinu dana kada niko ne bi kupio nista sve bi se promenilo. Godinu dana. 

Na kraju cu pokrenuti temu na Facebooku zasto taj i taj prodaje otvoreno. 

 

Dakle pitanje je koliko je racun za struju veci sa kartom koja trosi 100W vise???

Samo sa ASUS-om MOZE - 2 grafike fabricki neispravne za 3 meseca.(EAH6970+ENGTX580DC II)
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.7.2011 18:28 (Vlada011).
Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Radeon HD 7000

http://www.hep.hr/ods/kupci/tarifni.aspx

 

Ako se snađeš među ovim tarifama budi slobodan napisati rezultat {#}

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
AMD Radeon HD 7000

Ja igram na 19 inchnom ekranu kad igram i sve leti na max.Ako nista full hd me ne muci.Nije moj novcanik dovoljno debel da bi sve izmaxira.

Errare humanum est.Errando discimus.
 
1 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon HD 7000
zoharbizo kaže...

Ja igram na 19 inchnom ekranu kad igram i sve leti na max.Ako nista full hd me ne muci.Nije moj novcanik dovoljno debel da bi sve izmaxira.

osobna preporuka , iduce pare stedi za ekran , i ja sam mislio da mi je "17" samsung super dok nisam uzeo u2311h i preporodio se , najbolji ulog u komp koji sam napravio.

 

btw 6850-ka je skroz ok za 1080p gaming , nece ti fps puno past s obzirom da ima dosta videomemorije

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.7.2011 18:55 (athlon64).
13 godina
offline
AMD Radeon HD 7000

Pa ce mi to povuc jos i novu grafu za tu rezu,nisan lud covik.{#}

Errare humanum est.Errando discimus.
 
1 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon HD 7000
zoharbizo kaže...

Pa ce mi to povuc jos i novu grafu za tu rezu,nisan lud covik.{#}

edita sam post gore  , stace ti nova grafa ? 6850 je skroz dovoljna za bilo sta u 1080p , meni gtx285 rijetko kad posustaje , samo u najzahtjevnijim naslovima , mijenjat cu je samo  zato sto zelim dx11

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.7.2011 18:57 (athlon64).
13 godina
offline
AMD Radeon HD 7000

Ok je ona,crysis 1 dx10 na 1920*1080 detalji max i antialiasing na 4x jer na 8x nije igrivo.

Errare humanum est.Errando discimus.
 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Radeon HD 7000

HD 6850 je skroz ok za 1920x1080, većinu igara goni na max. AA nije potreban na toliko rezolucij, pogotvo ne veći od 2x.

{One death is tragedy, but a million deaths is statistics} Operation Flashpoint fan
13 godina
offline
Re: AMD Radeon HD 7000
Ranko Kukumar kaže...

HD 6850 je skroz ok za 1920x1080, većinu igara goni na max. AA nije potreban na toliko rezolucij, pogotvo ne veći od 2x.

Bila mi je besplatna tako da mi je i predobra.A na ovoj mojoj maloj rezi 1280*1024 goni ama bas sve sa svim filtrima.{#}

Errare humanum est.Errando discimus.
15 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon HD 7000
Ranko Kukumar kaže...

HD 6850 je skroz ok za 1920x1080, većinu igara goni na max. AA nije potreban na toliko rezolucij, pogotvo ne veći od 2x.

Kak kome, moje oko sokolovo vidi nazubljene žice, rubove po puški,itd.... Hebiga imam sposobnost zapažanja detalja(posebice kod cura ROLF).

 

I'll be back
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon HD 7000
zoharbizo kaže...
Ranko Kukumar kaže...

HD 6850 je skroz ok za 1920x1080, većinu igara goni na max. AA nije potreban na toliko rezolucij, pogotvo ne veći od 2x.

Bila mi je besplatna tako da mi je i predobra.A na ovoj mojoj maloj rezi 1280*1024 goni ama bas sve sa svim filtrima.{#}

I Metro?

13 godina
offline
AMD Radeon HD 7000

Da Penryn,i Metro.Ako ne vjerujes dodi u mene,blizu sam.Dx 11 maxed out.

Errare humanum est.Errando discimus.
 
0 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon HD 7000
zoharbizo kaže...

Ok je ona,crysis 1 dx10 na 1920*1080 detalji max i antialiasing na 4x jer na 8x nije igrivo.

A lol , šta bi ti , ako igraš na nativnoj rezoluciji antianalising je potpuno bespotreban , nemas gtx580 lol , ocu ti rec da ti u 1080p preformanse nce puno past i da ne trebas mijenjat karticu ako ces uzet novi ekran , necemo sad gledat metro i crysis omg.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
AMD Radeon HD 7000

Athlon ja bi gtx 590 sli,moze i samo jedna.Samo novcanik nije spreman.

Errare humanum est.Errando discimus.
 
1 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon HD 7000
zoharbizo kaže...

Da Penryn,i Metro.Ako ne vjerujes dodi u mene,blizu sam.Dx 11 maxed out.

A ne znan. Ima san na tjedan dana Sapphire HD6850, isto 1280x1024.

Crysis Very High 8xAA sve lipo, Metro 2033 je već štuca na sve max, oko 30fps al palo bi i niže..

Meni Metro 2033 nije iša glatko na max pa zato mi čudno.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.7.2011 19:10 (Penryn).
12 godina
offline
Re: AMD Radeon HD 7000
microman kaže...

Kak kome, moje oko sokolovo vidi nazubljene žice, rubove po puški,itd.... Hebiga imam sposobnost zapažanja detalja(posebice kod cura ROLF).

 

  Da, vidi se u starijim igrama, ili igrama koje ne podržavaju AA (Sve UT3 Engine igre, od Mass Effect-a, pa nadalje). BF BC2, Metro 2033, čak ni S.T.A.L.K.E.R zadnji nisam primjetio golemu razliku između 2xAA i 8xAA. Izuzev Metro-a, on podržava samo MSAA 4X pa nemogu ni reći razliku u odnosu na 2x ili više.

{One death is tragedy, but a million deaths is statistics} Operation Flashpoint fan
13 godina
offline
Re: AMD Radeon HD 7000
Penryn kaže...
zoharbizo kaže...

Da Penryn,i Metro.Ako ne vjerujes dodi u mene,blizu sam.Dx 11 maxed out.

A nezz. Ima san na tjedan dana Sapphire HD6850, isto 1280x1024.

Crysis Very High 8xAA sve lipo, Metro 2033 je već štuca na sve max, oko 30fps al palo bi i niže..

Meni Metro 2033 nije iša glatko na max pa zato mi čudno.

Kad ces do mene da vidis to?

Errare humanum est.Errando discimus.
13 godina
online
Re: AMD Radeon HD 7000
microman kaže...
Ranko Kukumar kaže...

HD 6850 je skroz ok za 1920x1080, većinu igara goni na max. AA nije potreban na toliko rezolucij, pogotvo ne veći od 2x.

Kak kome, moje oko sokolovo vidi nazubljene žice, rubove po puški,itd.... Hebiga imam sposobnost zapažanja detalja(posebice kod cura ROLF).

 

Kako ti to onda igraš igru ako stojiš i tražiš di je cigla prava a a di grbava i di kubure strše a di nestrše ????? To su gluposti oko tih detalja i sranja za nadobudne i slične.

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon HD 7000
zoharbizo kaže...

Athlon ja bi gtx 590 sli,moze i samo jedna.Samo novcanik nije spreman.

a cujes ja se necu razbacivat parama , kad izade kepler ubost cu polovnu gtx570 za nekih 1500kn i ja happy , onda za godinu dana opet tako hahah , ne daje mi se 4000kn za nesto cemu ce se cijena prepolovit u roku od 7-8 mjeseci

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Re: AMD Radeon HD 7000
athlon64 kaže...
zoharbizo kaže...

Athlon ja bi gtx 590 sli,moze i samo jedna.Samo novcanik nije spreman.

a cujes ja se necu razbacivat parama , kad izade kepler ubost cu polovnu gtx570 za nekih 1500kn i ja happy , onda za godinu dana opet tako hahah , ne daje mi se 4000kn za nesto cemu ce se cijena prepolovit u roku od 7-8 mjeseci

Za godinu dana me nece ni na forumu bit nit cu bit gamer.

Errare humanum est.Errando discimus.
15 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon HD 7000
athlon64 kaže...
zoharbizo kaže...

Ok je ona,crysis 1 dx10 na 1920*1080 detalji max i antialiasing na 4x jer na 8x nije igrivo.

A lol , šta bi ti , ako igraš na nativnoj rezoluciji antianalising je potpuno bespotreban , nemas gtx580 lol , ocu ti rec da ti u 1080p preformanse nce puno past i da ne trebas mijenjat karticu ako ces uzet novi ekran , necemo sad gledat metro i crysis omg.

Što se AA tiče tu je jako šarena situacija. Ovisi od igre do igre, pa od Engine-a do Enginea. Imaš igra u kojim doista netrebaš AA primjerice Metro2033, štoviše u toj igri AA radi samo sranja tipa zamuti texture,smanji performanse,itd.... No imaš igra tipa Crysis di ja vidim na FullHD rezi nazubljenu pušku i scope bez AA. Imaš pak igra gdi ni 32x AA ne pomaže, tipa Euro Truck Simulator.

I'll be back
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.7.2011 19:13 (microman).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice