Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.372
|
čitano: 13.564.070
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stolnik kaže...

Bok, koje ulje stavljate u BMW N47 motor? Trenutno ima 150tkm

 Nemoš pogriješiti sa Shell Helix ultra HX8 ili Lique Moly ceratec. Važnije je da to bude redovna izmjena svakih 10-12tkm

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...
Stolnik kaže...

Bok, koje ulje stavljate u BMW N47 motor? Trenutno ima 150tkm

 Nemoš pogriješiti sa Shell Helix ultra HX8 ili Lique Moly ceratec. Važnije je da to bude redovna izmjena svakih 10-12tkm

 +1 za Liqui Moly

Dodatni efekti postižu se ako na zadnji prozor naljepiš njihovu naljepnicu 

WHITE STONES VARAŽDIN
5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stolnik kaže...

Bok, koje ulje stavljate u BMW N47 motor? Trenutno ima 150tkm

 Ulje ili auto ;)

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Tony1999 kaže...

Frend radi u renti, dolaze im ljudi u intervalu zamjene ulja (dugorocni najam) po 2-3 puta na dolijevanje ulja. Isto frend ima sluzbeni Tiguan 2.0 TDI, kolega Arteona, isto piju ulje dosta.

 Nisu svi 2.0 tdi motori zedni ulja, informacije su ti krive, a i frend ti nema pojma o cemu prica. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...
Stolnik kaže...

Bok, koje ulje stavljate u BMW N47 motor? Trenutno ima 150tkm

 Nemoš pogriješiti sa Shell Helix ultra HX8 ili Lique Moly ceratec. Važnije je da to bude redovna izmjena svakih 10-12tkm

 Tnx, svakih 10k mjenjam. 5w30 ili 40?

Tincha kaže...
sstrmi kaže...
Stolnik kaže...

Bok, koje ulje stavljate u BMW N47 motor? Trenutno ima 150tkm

 Nemoš pogriješiti sa Shell Helix ultra HX8 ili Lique Moly ceratec. Važnije je da to bude redovna izmjena svakih 10-12tkm

 +1 za Liqui Moly

Dodatni efekti postižu se ako na zadnji prozor naljepiš njihovu naljepnicu 

Castrol TD? Isto zadovoljava LL-04 specifikaciju, kakvi su oni?

Posmatrač kaže...
Stolnik kaže...

Bok, koje ulje stavljate u BMW N47 motor? Trenutno ima 150tkm

 Ulje ili auto ;)

 Auto haha, da je ulje, nebi to više bilo ulje, nego mast

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
duracell kaže...
Tony1999 kaže...

Frend radi u renti, dolaze im ljudi u intervalu zamjene ulja (dugorocni najam) po 2-3 puta na dolijevanje ulja. Isto frend ima sluzbeni Tiguan 2.0 TDI, kolega Arteona, isto piju ulje dosta.

 Nisu svi 2.0 tdi motori zedni ulja, informacije su ti krive, a i frend ti nema pojma o cemu prica. 

 Većina kojih imaju su 85kw, 110kw i 150kw. I ti kaj su stari godinu/dvije cugaju ulje.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
duracell kaže...
Tony1999 kaže...

Frend radi u renti, dolaze im ljudi u intervalu zamjene ulja (dugorocni najam) po 2-3 puta na dolijevanje ulja. Isto frend ima sluzbeni Tiguan 2.0 TDI, kolega Arteona, isto piju ulje dosta.

 Nisu svi 2.0 tdi motori zedni ulja, informacije su ti krive, a i frend ti nema pojma o cemu prica. 

 Svi 2.0 bi znacilo od 2004 pa do danas.

Nitko nije spomenuo sve. Samo ovi posljednj jesu zedni ulja nazalost. Golf 7 i golf 8 nemaju isti 2.0 tdi motor, iako oba mogu bit 110kw.

5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Tony1999 kaže...
duracell kaže...
Tony1999 kaže...

Frend radi u renti, dolaze im ljudi u intervalu zamjene ulja (dugorocni najam) po 2-3 puta na dolijevanje ulja. Isto frend ima sluzbeni Tiguan 2.0 TDI, kolega Arteona, isto piju ulje dosta.

 Nisu svi 2.0 tdi motori zedni ulja, informacije su ti krive, a i frend ti nema pojma o cemu prica. 

 Većina kojih imaju su 85kw, 110kw i 150kw. I ti kaj su stari godinu/dvije cugaju ulje.

 Imam audo a4 b7 20 tdi od 110 kW i A4 b9 sa 140 kW i niti jedan ne trosi ulje. Barem ne u mjeri da ga dosipam izmedju servisa.....

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Di nece cugat ulje kad ljudi postuju interval servisa od 30 000km, nema veze dal to napravili u godinu dana ili dvije.. 30 000 i tocka 

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.5.2024 20:22 (hahhaajaads).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Posmatrač kaže...
Tony1999 kaže...
duracell kaže...
Tony1999 kaže...

Frend radi u renti, dolaze im ljudi u intervalu zamjene ulja (dugorocni najam) po 2-3 puta na dolijevanje ulja. Isto frend ima sluzbeni Tiguan 2.0 TDI, kolega Arteona, isto piju ulje dosta.

 Nisu svi 2.0 tdi motori zedni ulja, informacije su ti krive, a i frend ti nema pojma o cemu prica. 

 Većina kojih imaju su 85kw, 110kw i 150kw. I ti kaj su stari godinu/dvije cugaju ulje.

 Imam audo a4 b7 20 tdi od 110 kW i A4 b9 sa 140 kW i niti jedan ne trosi ulje. Barem ne u mjeri da ga dosipam izmedju servisa.....

 Takoder imam 2.0 tdi od 110kw, mijenjam ulje svako 8-10 tisuca km, i nikad nisam nadolijevao... jedino oni motori iz GTD-a oni od 135kw trose ulje vozio ga na 2.000 okretaja ili ga ubijao, oni su problematicni

5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
duracell kaže...
....

 Takoder imam 2.0 tdi od 110kw, mijenjam ulje svako 8-10 tisuca km, i nikad nisam nadolijevao... jedino oni motori iz GTD-a oni od 135kw trose ulje vozio ga na 2.000 okretaja ili ga ubijao, oni su problematicni

 Isto tako i to uje kupujem ovlastenom servisu Mercedesa gdje sam prije radio i kojima vjerujem. Ovdje u BiH sto se toga tice nikome ne vjerujem sto se tice trgovina. 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pa normalno da troše ulja kad je u renti. To se vjerojatno gazi na hladno, vade mu dušu i tako dalje... Puno radim VAG grupaciju i nema prekomjerne potrošnje ulja kod tih novijih ea288 motora, jedino onaj 135kw u gtd i octavia vrs što se ugrađuje, oni čak do 2 litre na 5000km. Nemam pojma zašto su toliko zeznuli u dizajnu 

12 godina
online
Auti - ultimativna tema

2.0 TDI sa 110kw je najbolji motor što se tiče novijih generacija motora u Vagenu. Kodovi motora CRLB,CRBC, DEJA, CRUA, DCYA, DBGA,CRMB nisu problematični i ne troše ulje u ekstremnoj količini. Ja osobno mijenjam ulje svakih 10-15000 po intervalu i nikad nisam primjetio da fali ulje. Recimo kod motora CUNA (motor iz GTD, VRS škode ) pije katastrofalno puno ulja, pogotovo 2013-15 godina. Još ima ekipe koja ga mapira i time mu skrati vijek trajanja pa dođe do pucanja glave itd. Recimo isti motor, ali drugog koda tzv. DGCA dolazi od kraja 2017 u tim autima i on nema problem s potrošnjom ulja ko čuvena mlohava ćuna. Također ak se pazi na auto (ne ganja ga se hladnog i nabija u okretaje, ne gasiti ga odmah iste sekunde nakon agresivne vožnje već pustiti da motor odradi u leru 30s-1 minute da se ulje ohladi) motor će bit dugotrajan, redoviti servisi, daš mu što treba i nema razloga da stane.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.5.2024 8:31 (mazy651).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Idi sa 5W30

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav ekipa.

Bmw e92 n52 motor,prije 2 mjeseca je glava brusena (izgorio ventil na 6 cilindru)Zamjenjeni su dihtunzi,vodena pumpa,lanac i sve sto je bilo potrebno.

Uglavnom nakon toga svakih 2 tjedna moram dolit oko litru antifriza.Da li je dihtung popustio pa mjesa ulje i vodu ili je nesto drugo (posuda,crijeva,cep)U posudi za antifriz nista nije masno i auto normalno ide.Ujutro zna malo zadimit ali nista strasno.

Narucio sam cep posude pa cu od toga krenut.I da ulje isto nadosipavam jer taj motor voli papat ulje koliko sam citao.Svakih 2000 km oko litru ulja,pa me to ipak tjesi da nije dihtung jer bi onda kad pomjesa ulje i vodu pokazivao da ima ulja?

 

5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ne mora znaciti. Dihun glave motora razdvaja 3 dijela motora. Cilindre, kanale za hladjenje kroz koje antifriz i kanale za podmazivanje kroz koji ide ulje. Dihtung moze stradati na vise nacina. Da antifriz ili ulje idu van motora, da ih mijesa ili da jedno od ta dva ili oba idu u cilindre pa sagorijevaju i izlaze kroz izduvnu granu....Ako dosipas ulje mogu biti dvije stvari. Da ulje zbog dihtunga glave ide u cilindre ili pored karika. Ili curi vani a to bi vidio...
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Posmatrač kaže...
Ne mora znaciti. Dihun glave motora razdvaja 3 dijela motora. Cilindre, kanale za hladjenje kroz koje antifriz i kanale za podmazivanje kroz koji ide ulje. Dihtung moze stradati na vise nacina. Da antifriz ili ulje idu van motora, da ih mijesa ili da jedno od ta dva ili oba idu u cilindre pa sagorijevaju i izlaze kroz izduvnu granu....Ako dosipas ulje mogu biti dvije stvari. Da ulje zbog dihtunga glave ide u cilindre ili pored karika. Ili curi vani a to bi vidio...

 Znalo mi je u garazi bit mokro ujutro kad idem na posao tocno ispod posude za antifriz ali ne uvijek,pa se nadam da je cep,posuda ili crijeva.Narucio sam drugi cep pa cu vidjet sta se desava.A nadam se da nije ovo najgore jer mi se ne ostaje opet bez auta a i tesko je ulovit majstora koji ce mi to odradit.Posudu i crijeva mogu i sam provjerit i zamjenit ali za dihtung ipak trebam majstora.Auspuh je isto suh tj jedan izlaz je suh skroz a na drugom ima kondenza malo(1 cijeva koja ide u 2 izlaza)

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Filter kabine - dali uzeti najjeftiniji ili se isplati dati 3-5x više za Bosch/man?
Koja je razlika?
Također, ima li tko iskustva s onim mirisnim bombama od megvajera? Koliko dugo drži miris i kakav je to miris? Pretpostavljam da onda ne moram koristiti neko vrijeme mirisne borice, limenke itd?
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
x360gamer kaže...

Također, ima li tko iskustva s onim mirisnim bombama od megvajera? Koliko dugo drži miris i kakav je to miris? Pretpostavljam da onda ne moram koristiti neko vrijeme mirisne borice, limenke itd?

 Ja sam probao ovaj Meguiar's osvježivač zraka Air Re-Freshner Fiji Sunset, 59 ml | MALL.HR

 

Ovisi što želiš postići. Tri dana previše mirisa, nakon pet dana se ne osjeti ako redovito otvaraš prozore. Ženi prejako, luftao sam joj auto 2 dana. Za uklanjanje smrada radije ukloni izvor smrada. Mokri tepisi - operi ih sanitolom ili octom, dobro posuši, soda bikarbona usisivač.. za smrad od klime, radije dezinficiraj klimu, češće mijenjaj filtere, i ako radiš kratke relacije (jesen, zima) - moraš tu i tamo pustit klimu (i auto) da radi da se kondenzat stigne osušit. Nađi negdje detailing gdje dezinficiraju ozonom, mislim da ti je najbrže i najlakše.

 

Probaj jednom pa vidi, uključi klimu hlađenje na max, zatvori prozore, uključi ono "cirkuliranje unutra", pomakni prednji sic do volana, i iza stavi bombu na pod, malo se odmakni jer odmah krene jako dimit i intenzivno mirisat. Stisni malo jače palcem dok ne klikne i zatvori vrata. Pusti pol sata da auto radi.

 

Ako samo želiš mirišljavu unutrašnjost, bolji mi se pokazao parfem:

 

FRESSO osvježivač zraka za automobile, parfem, Snow Pearl, 50 ml | MALL.HR

 

Imam i njihov drveni privjesak FRESSO osvježivač zraka za automobile, drveni, Snow Pearl | MALL.HR ali možeš pošpricat di te volja i kad te volja. Sad koristim i obične "parfeme" koje sam dobio na poklon, a nisu mi baš "za personalnu oprabu". Pošpricam dva puta po ovom privjesku ili ispod siceva i traje tjedan dana. Ovaj snow pearl parfem sam uzeo u 11 mjesecu i evo 6 mjeseci nisam ni 10% potrosio. Svakako jeftinije od borića, loptica, tenisica i ostalih jednokratnih mirisa.

 

 

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hvala na odgovoru!
Gledao sam i taj parfem snow pearl.
To se ostavlja nekako (polu)otvoreno da se širi miris ili funkcionira ko normalan parfem gdje moram stalno špricati auto?
Jesi možda probao nešto za osvježiti malo kožni dio u autu? Neka impregnacija ili sjaj?
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Acex kaže...

Pozdrav ekipa.

Bmw e92 n52 motor,prije 2 mjeseca je glava brusena (izgorio ventil na 6 cilindru)Zamjenjeni su dihtunzi,vodena pumpa,lanac i sve sto je bilo potrebno.

Uglavnom nakon toga svakih 2 tjedna moram dolit oko litru antifriza.Da li je dihtung popustio pa mjesa ulje i vodu ili je nesto drugo (posuda,crijeva,cep)U posudi za antifriz nista nije masno i auto normalno ide.Ujutro zna malo zadimit ali nista strasno.

Narucio sam cep posude pa cu od toga krenut.I da ulje isto nadosipavam jer taj motor voli papat ulje koliko sam citao.Svakih 2000 km oko litru ulja,pa me to ipak tjesi da nije dihtung jer bi onda kad pomjesa ulje i vodu pokazivao da ima ulja?

 

 Ja sam mjenjao posudu vode na N52 motoru, vole otići i curi. Također cijev vode glavna sa račvom i ako ima prirubnicu ( ne sjećam se za N52), ali daj mi broj šasije pa provjerim na REALOEM na šta mislim.
Inače N52 zna trošiti antifriz, takav je dizajn, ali to obično bude puno manja količina, tipa 1 deci na 1000km. Tako je meni bilo na 630i, dok na 530i nije ništa.
Da, inače bmw benzinci ti stariji M54, N52, N53 vole popiti ulja, o 4zyl ne treba ni pričati. Dok ti ne dođe do 1L/1000km to je sve ok, pogotovo ako voliš stisnuti. Najviše znači kako je održavan od početka, jesu servisni interevali bili rađeni svakih 25-30tkm / 2 godine kako bmw preporuča ili kako treba biti svakih 10-12tkm. Recimo moj 630i je imao svega 240tkm i to fakat legit, i pio je 1L/2500km castroa titanium fst 5w30. Kada sam na idućem servisu stavio Shell Helix ultra hx8 ECT3 5w40 bila je 1L/3500km. Potom sam imao još jedan N52 i to prošle godine, 530i i taj je imao 340tkm ( legit isto), isto unutra shell takav, samo 5w30 i za 4000km kod mene nakon servisa, popio je tek oko 0.5L, znači taj je bio jebački zdrav.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
x360gamer kaže...
Hvala na odgovoru!
Gledao sam i taj parfem snow pearl.
To se ostavlja nekako (polu)otvoreno da se širi miris ili funkcionira ko normalan parfem gdje moram stalno špricati auto?
Jesi možda probao nešto za osvježiti malo kožni dio u autu? Neka impregnacija ili sjaj?

 Ko normalan parfem. Spricas svakih par dana. 

 

Jesam, liqui molli za kožu. Koristim o za kauc. Meni top.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Shell 5W30

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Posto nemrem vise smislit drndanje dizela i regeneracije, dosao je na red i 1.8 i-VTEC, naravno iz uvoza jer se kod nas prodaju kao vruce kifle za nenormalno visoku cijenu (ustvari sta ja pricam, ne prodaju se jer naidje mozda 1 u godinu dana) 

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.5.2024 18:33 (hahhaajaads).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Divno izgleda! Otkud si uvezo, koliko para, km?

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

iako i kao hondaš u duši, nikad ne bi rekao da mi je taj auto naročito lijep, definitivno je jedan od top izbora u klasi. taj motor će nadživjeti veliku većinu drugih motora tog godišta, a auto za hatchback ima nenormalno puno prostora i opcija za prevoženje stvari. gepek ima više litara od mog volvo karavana 

sestra ima pre-facelift verziju već 9 godina, isto 1.8 vtec, samo redovni servisi i potrošni materijal, pali-vozi.. usudio bih se reći, zadnji pravi civic zbog old school atmo motora.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2024 20:23 (nine).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
maks0806 kaže...

Divno izgleda! Otkud si uvezo, koliko para, km?

 Njemacka, 92tkm, doslovno sa svime ispod 15t €

nine kaže...

iako i kao hondaš u duši, nikad ne bi rekao da mi je taj auto naročito lijep, definitivno je jedan od top izbora u klasi. taj motor će nadživjeti veliku većinu drugih motora tog godišta, a auto za hatchback ima nenormalno puno prostora i opcija za prevoženje stvari. gepek ima više litara od mog volvo karavana 

sestra ima pre-facelift verziju već 9 godina, isto 1.8 vtec, samo redovni servisi i potrošni materijal, pali-vozi.. usudio bih se reći, zadnji pravi civic zbog old school atmo motora.

 Iskreno, ljepsi mi je uzivo neg ovak kad gledam na slici, a nisam htio prefacelifta zbog toga sto mi je ruzniji...Eventualno prefacelift sa xenonima + facelift zadnjim krajem (koji je navodno na saraf). Iako ovog cu vjerovatno vozit godinu/dvije i probat cu uzet 8gen HB 1.8 ak nadjem sa manjom km i mislim da tog necu nit prodavat, ovaj se ipak prodaje po 15.5-17k € kod nas

 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

je, facelift bolje zgleda.. a 8th gen si zemeš odmah fn2 i gg, to se def. ne prodaje 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
maks0806 kaže...

Divno izgleda! Otkud si uvezo, koliko para, km?

 Njemacka, 92tkm, doslovno sa svime ispod 15t €

nine kaže...

iako i kao hondaš u duši, nikad ne bi rekao da mi je taj auto naročito lijep, definitivno je jedan od top izbora u klasi. taj motor će nadživjeti veliku većinu drugih motora tog godišta, a auto za hatchback ima nenormalno puno prostora i opcija za prevoženje stvari. gepek ima više litara od mog volvo karavana 

sestra ima pre-facelift verziju već 9 godina, isto 1.8 vtec, samo redovni servisi i potrošni materijal, pali-vozi.. usudio bih se reći, zadnji pravi civic zbog old school atmo motora.

 Iskreno, ljepsi mi je uzivo neg ovak kad gledam na slici, a nisam htio prefacelifta zbog toga sto mi je ruzniji...Eventualno prefacelift sa xenonima + facelift zadnjim krajem (koji je navodno na saraf). Iako ovog cu vjerovatno vozit godinu/dvije i probat cu uzet 8gen HB 1.8 ak nadjem sa manjom km i mislim da tog necu nit prodavat, ovaj se ipak prodaje po 15.5-17k € kod nas

 

 sretno :)

isto imam 9. gen, iako mi na prvu nije bio lijep, auto je fenomenalan, od motora, prostranosti, užitka u vožnji...

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
maks0806 kaže...

Divno izgleda! Otkud si uvezo, koliko para, km?

 Njemacka, 92tkm, doslovno sa svime ispod 15t €

nine kaže...

iako i kao hondaš u duši, nikad ne bi rekao da mi je taj auto naročito lijep, definitivno je jedan od top izbora u klasi. taj motor će nadživjeti veliku većinu drugih motora tog godišta, a auto za hatchback ima nenormalno puno prostora i opcija za prevoženje stvari. gepek ima više litara od mog volvo karavana 

sestra ima pre-facelift verziju već 9 godina, isto 1.8 vtec, samo redovni servisi i potrošni materijal, pali-vozi.. usudio bih se reći, zadnji pravi civic zbog old school atmo motora.

 Iskreno, ljepsi mi je uzivo neg ovak kad gledam na slici, a nisam htio prefacelifta zbog toga sto mi je ruzniji...Eventualno prefacelift sa xenonima + facelift zadnjim krajem (koji je navodno na saraf). Iako ovog cu vjerovatno vozit godinu/dvije i probat cu uzet 8gen HB 1.8 ak nadjem sa manjom km i mislim da tog necu nit prodavat, ovaj se ipak prodaje po 15.5-17k € kod nas

 

 3 godine sam imao 8gen doduše 2.2 bez dpfa tvornički. Redovni servis i ništa drugo, a ta generacija mi je dizajnom baš top. 1.8-ica nma uopće, a kamoli sa malo km nažalost...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice