Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.372
|
čitano: 13.563.136
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Ne kupuje se gtr za po gradu, a i mislim da je vlasnike takvih jurilica više "strah" kakve krađe i vlastite sigurnosti, nego kazni koje mogu pokupit...

 ali se u gradu zivi, i osim ako nemas direktan izlaz s dvorista na autoput, od grada pobic nemos... a kad dodjes na autoput, nase ogranicenje je smijurija za tu zvjerku, dakle pravac put D i no-limits autocesta... 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
wifi kaže...
1BIT kaže...

Ne kupuje se gtr za po gradu, a i mislim da je vlasnike takvih jurilica više "strah" kakve krađe i vlastite sigurnosti, nego kazni koje mogu pokupit...

 ali se u gradu zivi, i osim ako nemas direktan izlaz s dvorista na autoput, od grada pobic nemos... a kad dodjes na autoput, nase ogranicenje je smijurija za tu zvjerku, dakle pravac put D i no-limits autocesta... 

 Onaj k'o ima takav auto ima i jedan auto za po gradu i kratka putovanja, pa gledaj koliko ljudi u HR ima po dva auta. A za lude brzine moze i Italija, iovako svi voze ludacki tamo. A da ne govorim koliko track-day manifestacija ima u nasoj okolici.

I servisirat taj auto bi zahtjevalo da se ide u inozemstvo, tako da iovako nema problema sa trazenjem staza.

Di2 & EPS FTW!
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Netko666 kaže...

Kažu ford nikad nije bio auto. Mondeo 1.8 td karavan 96g. skoro 400tkm  i dalje ide. Iduci tjedan kupujem novi i naravno oped forda.  <3

 To vecinom govore "fanboy" od VW koji jos uvijek voze golf 3 bez serva i sa remenom koji probudi pola sela kad upali. Tu recenicu sam vec cuo i za reno,opela,fiata,citroena,itd.. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...

 Onaj k'o ima takav auto ima i jedan auto za po gradu i kratka putovanja, pa gledaj koliko ljudi u HR ima po dva auta. A za lude brzine moze i Italija, iovako svi voze ludacki tamo. A da ne govorim koliko track-day manifestacija ima u nasoj okolici.

I servisirat taj auto bi zahtjevalo da se ide u inozemstvo, tako da iovako nema problema sa trazenjem staza.

 ako ti se sad u italiji vozi ludo, onda ocito nisi tamo bia prije 20 godina dok i njih nisu nakrcali s kamerama na svakom koraku... tada je to vec bia gust vozit... 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

 To vecinom govore "fanboy" od VW koji jos uvijek voze golf 3 bez serva i sa remenom koji probudi pola sela kad upali. Tu recenicu sam vec cuo i za reno,opela,fiata,citroena,itd.. 

 

jedan lik kod kojeg sam davno radio je imao staru sieru.. njegova je bila "ford je auto za čitav život, kupiš ga i više ga nitko neće od tebe uzeti" 

doduše siera je krampus sa zadnjim pogonom, u jednu ruku ga i razumijem iako se generalno ne slažem 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
wifi kaže...

 ako ti se sad u italiji vozi ludo, onda ocito nisi tamo bia prije 20 godina dok i njih nisu nakrcali s kamerama na svakom koraku... tada je to vec bia gust vozit... 

 Potpis...autoputi su im krcati kamerama za nadzor brzine, a kazne su takve da možeš komforno pasti u nesvijest....

 

 

14 godina
online
Auti - ultimativna tema

Mali update: na c(r)omu stavljeni novi diskovi ( 305mm naprijed i 292 straga ) i pločice kompletno od textara te dot 5.1 od motula. Kočnice grizu, ne škripe, ne cvile. Inače textar je sad oem bmw čisto da znate. Cijena diskova 325 kn prednji i 225 kn zadnji ( pro verzija ).  BTW tek sad vidim koliko su mi amortizeri istrošeni 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...
wifi kaže...

 ako ti se sad u italiji vozi ludo, onda ocito nisi tamo bia prije 20 godina dok i njih nisu nakrcali s kamerama na svakom koraku... tada je to vec bia gust vozit... 

 Potpis...autoputi su im krcati kamerama za nadzor brzine, a kazne su takve da možeš komforno pasti u nesvijest....

 

 

 Imaju TUTOR sistem koji mjeri prosjecnu brzinu na neku udaljenost, ali to je rijetko i lako se zezne. A ovo ostalo ja do sad u zadnjih mjesec i pol (nekih 4-5 putovanja) ni jednog koji je prosao ispod 160 pored mene, a da je u dobrom autu.

Pogotovo odvojak za Udine,tamo sam na test voznji ja vozio 150...(limit je 110).

Di2 &amp; EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.5.2016 18:29 (ivanoile).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...

 Imaju TUTOR sistem koji mjeri prosjecnu brzinu na neku udaljenost, ali to je rijetko i lako se zezne. A ovo ostalo ja do sad u zadnjih mjesec i pol (nekih 4-5 putovanja) ni jednog koji je prosao ispod 160 pored mene, a da je u dobrom autu.

Pogotovo odvojak za Udine,tamo sam na test voznji ja vozio 150...(limit je 110).

 a slusaj, kad si stalno tamo, onda ocito znas i di mozes i kako mozes... postoje trikovi, bas ka i kod nas pored kamera gdje imas opet neku toleranciju... ali aj ti to testiraj... 

cinjenica je da se prije 20 godina vozilo jos brze, jos zivlje, i bilo je predivno vozit po italiji... 

13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Zna tko di ima za uzeti zute folije za maglenke? 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Za ljubitelje bijesnih vozilica par fotki od danas :)

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Haker_x kaže...

Za ljubitelje bijesnih vozilica par fotki od danas :)

 Nemrem shvatit ovo naslanjaje na auto... ko da je na brodu, pa sa palube gleda šta ima dole ... da mu se na ženu tako naslanja, sigurno bi se bunio...

 

Šta je ovo, home-made cai, tu valjda ima 2 metra cijevi, da mi je samo znati što je vlasnika zaustavilo na 2 metra, što nije išao na 4 metra, pa napravio još jedan krug oko motora..., okitio ga sa tim cijevima ko božićno drvce... ovaj vidim nije čuo za weight reduction, a ako je atmosferac ili ti N/A, ovime ga je samo zagušio...

 

EDIT:

Nedjeljna misa, a poslje mise car meet, da mi je samo znati kakvu to bijesnu pilu velečasni vozi

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.5.2016 23:46 (1BIT).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Stavio turbinu bez intercoolera,turbina je neka mikro ima srece ako je dobio 15hp na njoj.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Šta će mu intercooler, pogle kolko cijevi ima (cigo bi se na starom željezu obogatio da to vidi) samo skine haubu dok se vozi da se hlade cijevi, to sigurno ni u fauveu nisu vidli

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

 Nemrem shvatit ovo naslanjaje na auto... ko da je na brodu, pa sa palube gleda šta ima dole ... da mu se na ženu tako naslanja, sigurno bi se bunio...

Šta je ovo, home-made cai, tu valjda ima 2 metra cijevi, da mi je samo znati što je vlasnika zaustavilo na 2 metra, što nije išao na 4 metra, pa napravio još jedan krug oko motora..., okitio ga sa tim cijevima ko božićno drvce... ovaj vidim nije čuo za weight reduction, a ako je atmosferac ili ti N/A, ovime ga je samo zagušio...

EDIT:

Nedjeljna misa, a poslje mise car meet, da mi je samo znati kakvu to bijesnu pilu velečasni vozi

 Ne znam što se nageo, vlasnik automobila je bio nagodan pa mu to nije smetalo, neki su se i naslanjali leđima na auto, da je moje nebi ja to dozvolio, trebaju da naprave parnicu na novom automobilu...

Vjerovatno bi stavio i 5 metara, ali nije bilo mjesta :P
Poligon AMK je slučajno preko puta crkve, šta ćeš...

 

oldimer oldimer
Oldtimer iz 1970e Oldtimer iz 1970e
Oldtimer iz 1970e Oldtimer iz 1970e
Oldtimer iz 1970e Oldtimer iz 1970e
Peglica style Peglica style
http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Šta je ovo, home-made cai, tu valjda ima 2 metra cijevi, da mi je samo znati što je vlasnika zaustavilo na 2 metra, što nije išao na 4 metra, pa napravio još jedan krug oko motora..., okitio ga sa tim cijevima ko božićno drvce... ovaj vidim nije čuo za weight reduction, a ako je atmosferac ili ti N/A, ovime ga je samo zagušio...

ivanzu kaže...

Stavio turbinu bez intercoolera,turbina je neka mikro ima srece ako je dobio 15hp na njoj.

Ne znam zašto govorite napamet kad očito niste sigurni u nešto..

Prije svega koliko vidim ovo je neka četvorka 1.9 tdi PD, znači sigurno ima tvornički turbinu i intercooler. Za 1bita - cijev s gljive ide na usisni dio turbine koja je iza motora, nakon toga s nje ide na intercooler(tu cijev ne vidiš), i onda s izlaza intercoolera ide na usisnu granu koja je s druge strane motora, to je ova velika L oblika. Inače pretpostavljam da ima oko 150-200ks. E sad, sve bi to bilo dobro da seljo nije stavio blow off ventil na tdija.. da ga se čuje. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.5.2016 11:43 (Penryn).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

 http://www.index.hr/vijesti/clanak/prometni-strucnjak-analizirao-tesku-nesrecu-kod-kutine-mogu-li-se-ovakve-tragedije-sprijeciti/896273.aspx

 

vec sam to komentira na drugom forumu, a i ovdje cu ponovit. 

eto ti sto je prometni strucnjak... covik analizira prometnu nesrecu kod kutine di je majmun vozia suprotnim smjerom po autoputu i dolazi do zakljucka kako triba smanjit brzinu i povecat kazne
ipak je razlika kad te netko spuca sa 130 u odnosu na 110 najbolje da stavimo ogranicenje 50, za svaki slucaj...

to je DAS PROMETNI STRUCNJAK tm

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Najefektivnije je onome kome uopce padne na pamet vozit u suprotnom smjeru autoputom ili izvodit neke slicne gluposti ko zaustavljanje na nekoj od traka(ne ukljucujuci zaustavnu) trajno oduzeti vozacku.

 

EDIT:

Isto i s onima koji prilikom nesrece voze po zaustavnoj jer misle da su najpametniji, a onda kada hitna ide nema kud.

:D
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.5.2016 12:18 (CroNk3r).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

oldtimer iz 1970te... SRAMI SE!

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

oldtimer iz 1970te... SRAMI SE!

Uze mi riječ iz usta...

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Penryn kaže...
1BIT kaže...

Šta je ovo, home-made cai, tu valjda ima 2 metra cijevi, da mi je samo znati što je vlasnika zaustavilo na 2 metra, što nije išao na 4 metra, pa napravio još jedan krug oko motora..., okitio ga sa tim cijevima ko božićno drvce... ovaj vidim nije čuo za weight reduction, a ako je atmosferac ili ti N/A, ovime ga je samo zagušio...

ivanzu kaže...

Stavio turbinu bez intercoolera,turbina je neka mikro ima srece ako je dobio 15hp na njoj.

Ne znam zašto govorite napamet kad očito niste sigurni u nešto..

Prije svega koliko vidim ovo je neka četvorka 1.9 tdi PD, znači sigurno ima tvornički turbinu i intercooler. Za 1bita - cijev s gljive ide na usisni dio turbine koja je iza motora, nakon toga s nje ide na intercooler(tu cijev ne vidiš), i onda s izlaza intercoolera ide na usisnu granu koja je s druge strane motora, to je ova velika L oblika. Inače pretpostavljam da ima oko 150-200ks. E sad, sve bi to bilo dobro da seljo nije stavio blow off ventil na tdija.. da ga se čuje. 

 U pravu si ide mu cijev iz intercoolera sa ljeve strane dolje kod alternatora.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Penryn kaže...
 Za 1bita - cijev s gljive ide na usisni dio turbine koja je iza motora, nakon toga s nje ide na intercooler(tu cijev ne vidiš), i onda s izlaza intercoolera ide na usisnu granu koja je s druge strane motora, to je ova velika L oblika. Inače pretpostavljam da ima oko 150-200ks. E sad, sve bi to bilo dobro da seljo nije stavio blow off ventil na tdija.. da ga se čuje. 

 Znači veliš, ima tu više od 2m cijevi (ko parni stroj)

Bilo kako bilo, ja sam se šalio gore, slažem se sa boldanim, samo nisam htio biti tako izravan, po meni je bedasto radit neke modifikacije na motoru a da se pritom vozilo ne testira na valjcima, naravno to mislim pod modifikacije koje si pojedinci delaju sami doma u garaži, auto-kuće su druga stvar...

RuskeGTT kaže...

oldtimer iz 1970te... SRAMI SE!

 NSU Princ ak se ne varam, trebao ga je pitat jel ima koju vreču cementa ispod prednje haube

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

 NSU Princ ak se ne varam, trebao ga je pitat jel ima koju vreču cementa ispod prednje haube

 imali smo ga kad sam bio klinac i bogme se tako i rješavao problem laganog prednjeg kraja

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Dao sam priliku novom top gearu (ili starom, kako se uzme) i preporucam vam da ne trosite vrijeme.

:D
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže...

Dao sam priliku novom top gearu (ili starom, kako se uzme) i preporucam vam da ne trosite vrijeme.

 di je to moguce pogledat?

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
12 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...
CroNk3r kaže...

Dao sam priliku novom top gearu (ili starom, kako se uzme) i preporucam vam da ne trosite vrijeme.

 di je to moguce pogledat?

 Možeš skinuti korištenjem torrenta.

 

Bit će ti ok ako nisi pao na Klarksonov kult ličnosti i nisi jedan od onih bolesnih fanatika.

Koristimo domaće automobile (Rimac inc.)
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

 NSU Princ ak se ne varam, trebao ga je pitat jel ima koju vreču cementa ispod prednje haube

 Piše NSU 1000 C

40ks

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Haker_x kaže...
1BIT kaže...

 NSU Princ ak se ne varam, trebao ga je pitat jel ima koju vreču cementa ispod prednje haube

 Piše NSU 1000 C

40ks

 

jeli to još wankel ili poslije ere wankela?

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jel zna netko ducan u Zagrebu, koji drže ukrasne nastavke za lonac.

Treba mi ljepi kvalitetni inox ovalni nastavak, cjena nije problem samo da liči na nešto.

Nasao sam jedino Juris trgovinu, tamo sam bio, imaju samo dva i pol nastavka i 3 lonca, ducan je katastrofa, i na netu neki Auto pro centar al kolko vidim naruđba je samo preko interneta, a robu ocu vidjet uživo prije nego ju kupim.

Hvala

Martin
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.5.2016 19:30 (Marti).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice