Program za audio editiranje

poruka: 16
|
čitano: 6.319
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Program za audio editiranje

Pozdrav,

 

imam jednu audio snimku na kojoj bi trebao pojacati volumen pozadinskih zvukova pa me zanima kako bi to mogao napraviti?

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.4.2012 13:03 (Vesperian).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Program za audio editiranje
Vesperian kaže...

Pozdrav,

 

imam jednu audio snimku na kojoj bi trebao pojacati volumen pozadinskih zvukova pa me zanima kako bi to mogao napraviti?

Nikako, osim da pojačaš glasnoću cijele snimke. Ne možeš izdvojiti pozadinsku buku i samo nju pojačati.

I was only mostly dead, try finding that option on government paperwork!
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.4.2012 13:11 (Father_Dougal).
13 godina
neaktivan
offline
Program za audio editiranje

imas kak skidaj si reaper i ak imas jedno 8 kanalnu mixetu i hrpu vsti podproceora onda da ali opako tesko

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Program za audio editiranje
psiho_dj kaže...

imas kak skidaj si reaper i ak imas jedno 8 kanalnu mixetu i hrpu vsti podproceora onda da ali opako tesko

Ovako neodređen ogovor može dati samo trol.
KOJI VST mu mogu u tome pomoći? Kladim se da ne znaš uopće kako bi počeo to raditi :)

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Program za audio editiranje

jako jednostavno ako koristi warp moze al to je vise oldschool nije toliko poznat a ti ako neznas nis osim napadat odi se obrazovat i mozda steknes postovanje sirih masa jer recenica "KOJI VST mu mogu u tome pomoći? Kladim se da ne znaš uopće kako bi počeo to raditi :)" ne drzi vodu ni neznas opus koji koristim i sta sve radim

tako da pokazi malo postovanja.

forum nije mjesto za napadanje neg da si medusobno pomognemo tako da smiri hormone i odi se ispucat na drvo ili sto god da ti je ispusni ventil a ovo ostavi za suvisle razgovore,

16 godina
offline
Re: Program za audio editiranje
psiho_dj kaže...

jako jednostavno ako koristi warp moze al to je vise oldschool nije toliko poznat a ti ako neznas nis osim napadat odi se obrazovat i mozda steknes postovanje sirih masa jer recenica "KOJI VST mu mogu u tome pomoći? Kladim se da ne znaš uopće kako bi počeo to raditi :)" ne drzi vodu ni neznas opus koji koristim i sta sve radim

tako da pokazi malo postovanja.

forum nije mjesto za napadanje neg da si medusobno pomognemo tako da smiri hormone i odi se ispucat na drvo ili sto god da ti je ispusni ventil a ovo ostavi za suvisle razgovore,

Prije nešto vremena bilo je nekakvo sastančenje političkih glavešina koji su odlučili da će, između ostalog, unaprijediti informatičku pismenost u 'rvata. Na pitanje "a kako ćete to točno postići, što ćete napraviti da se to desi?" nije bilo odgovora. Pojeo vuk magare. Tvoj "opus" može fascinirati nekoga tko ne zna ništa o glazbi. Oldskool je korištenje Protrackera i Octameda u audio produkciji. Jedini Warp VST na koji nailazim jest emulacija gitarskog pojačala, pa ću pretpostaviti da nisi na to mislio.

 

Obzirom da se ne radi o pozadinskom šumu nego zvukovima, ne možeš niti uzeti sample šuma, ukloniti samo njega iz sounda, invertirati dobiveni rezultat te inverziju miksati na original da se dobije samo šum... jer čak niti tada neće postojati samo šum, nego i ostali zvuci.

 

Objasni mi, molim te, kako će mu pomoći osamkanalni mikser u pojačavanju pozadinskih zvukova? Pa čovjek nema višekanalni master. Da ima, ne bi pitao ovakvu stvar.

 

Bojim se da si mašio ceo fudbal u svom postu, jer nemam 16 godina.

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
13 godina
neaktivan
offline
Program za audio editiranje

pa gle ovisi di i sta zeli jer ako oces micat neke stvari ili dodavat postojecima u mixu moras imat vise kanalni je moras sam zvucni zapis i podjelit na osnovne djelove iz jkojeg je sastavljen al ok ja sam radio na dodavanju pozadinskih sumova na emitiranju i znam preko cega ide .

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Program za audio editiranje
psihozgb kaže...

pa gle ovisi di i sta zeli jer ako oces micat neke stvari ili dodavat postojecima u mixu moras imat vise kanalni je moras sam zvucni zapis i podjelit na osnovne djelove iz jkojeg je sastavljen al ok ja sam radio na dodavanju pozadinskih sumova na emitiranju i znam preko cega ide .

 

To je druga stvar, kad imaš off i it ton, pa dodaješ još glazbu u pozadinu i što-sve-već-ne, da, treba ti višekanalni mikser, ili dobar program za višekanalnu montažu - no ako imaš samo finalku (stereo final mix), onda se možeš slikati.

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
13 godina
protjeran
offline
Program za audio editiranje

Gluposti.

 

Možeš pojačati pozadinu sa kompresorom. To će ići naravno na ušturb opće kvalitete (sa malo znanja čak i ne), ali to se radi kompresorima.

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';function(l
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Program za audio editiranje
Bypass kaže...

Gluposti.

 

Možeš pojačati pozadinu sa kompresorom. To će ići naravno na ušturb opće kvalitete (sa malo znanja čak i ne), ali to se radi kompresorima.

?
Pojačat ćeš cijeli signal kompresorom.
A i kako će to zvučati, božesačuvaj.

 

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
11 godina
neaktivan
offline
Program za audio editiranje

E ovako vidim da ima majstora ovdje za audio imam jedan audio zapis  koji je snimam s mob u AMR formatu pa ako ima neko voljan da ukloni sumove i jeku jer je skidan u zatvorenom prostoru

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Program za audio editiranje
KRIMI kaže...

E ovako vidim da ima majstora ovdje za audio imam jedan audio zapis  koji je snimam s mob u AMR formatu pa ako ima neko voljan da ukloni sumove i jeku jer je skidan u zatvorenom prostoru

Šim još nekako, ali jeku nikako. No snimka bi, za kvalitetno micanje šumova, morala biti puno kvalitetnija.

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
13 godina
offline
Program za audio editiranje

bog ljudi zanima me jedno ,ovako imam diktafon snimke razgovora na mobitelu,i kad ih skinem na racunalo,bilo s

kojim medijom da pokrenem nista ne mogu zanima me imali kakav program da mogu to poslusat na racunalu..{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Program za audio editiranje

Svojevremeno sam za obradu zvuka koristio 'Cool Edit'.
S njim se moze svasta uraditi.
Moguce ima plugin-ove za AMR format zapisa,
ili ih jednostavno s 'Format Factory' prebacite u drugi format,
pa onda mozete obradjivati.
Pozdrav

Have a nice day - Compa
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Program za audio editiranje

eh,sve savjeti od kojih te glava zaboli.

 

- stvar je vrlo jednostavna 1.sa ekvilajzerom sniziti odnosno povečati određene frekvencije

                                           2.sa kompresorom još malo pročistiti snimku

 

- postupak ponoviti nekoliko puta dok se ne dobije željeni rezultat

16 godina
offline
Re: Program za audio editiranje
SM0 kaže...

eh,sve savjeti od kojih te glava zaboli.

 

- stvar je vrlo jednostavna 1.sa ekvilajzerom sniziti odnosno povečati određene frekvencije

                                           2.sa kompresorom još malo pročistiti snimku

 

- postupak ponoviti nekoliko puta dok se ne dobije željeni rezultat

 

Da, i ja sam bio uvjeren da je to nemoguće, no kada učiš semplirati eQ-ing postaje primarni skill, i tu se može dosta postići. Treba naglasiti da je kvaliteta pri ovim postupcima uvijek pod upitnikom, pogotovo ako površinski i pozadinski zvukovi sjede na istom frekvencijskom opsegu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.8.2012 13:37 (rashomon).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice