Xiaomi Redmi 3

poruka: 2.089
|
čitano: 356.053
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi 3

Evo stigao je novi xiaomi mobitel, nasljednik redmija 2.Ima metalno kuciste,bateriju od 4100 mAh, Octa--core Cortex-A53 1.5GHz, 2 GB RAM-a te 16 gb-a interne memorije s utorom za sd karticu.Na preorderu je za samo 150$ :D

 

 

 

Usporedba obicnog i pro modela

ram : 2/3

rom : 16/32

nema fingerpring / ima fingerprint

to je u sustini najbitnije, a tu dolje je link sa cijelom usporedbom

 

 

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7862&idPhone2=8007

 

cijena 139,00 €/ 165,00 €(xiaomiforsale 14.6.2016.)

 

 

Redmi 3 s

Snapdragon 430, - Quad-core 1.4 GHz Cortex-A53 & quad-core 1.1 GHz Cortex-A53

Adreno 505,

16GB  ili 32GB

2GB ili 3GB Rama

 

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7862&idPhone2=8007&idPhone3=8150

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.6.2016 20:32 (Deutsch).
 
5 1 hvala 3
13 godina
offline
Xiaomi Redmi 3

jel valja sta taj snapdragon 615 koji je u njemu? gledam sad jel pametnije ovo narucit radi baterije i metalnog kucista ili redmi note 2 koji ima jaci helio x10 soc ali zato sve ostalo je losije? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
online
Xiaomi Redmi 3

Ajd onda da se bar neke specifikacije stave kad se otvori tema...

 

- Full metal body, 5-Inch 720P HD display (1280x720 pixels)

- 139.3 mm X 69.6 mm X 8.5mm

- 144g
- 4100 mAh battery, quick charging supported
- Qualcomm Snapdragon 616 Octa Core ( 4x1.5GHz + 4x1.2GHz )
- 13 MP, 0.1s ultra-fast PDAF (Phase Detection Auto Focus) , 5 MP front camera
- 16 GB ROM , 2GB LP-DDR3 1866MHz
- Expandable storage up to 128 GB
- Hybrid Dual SIM; Slot 1 : For Micro SIM Card Only; Slot 2 : For Nano SIM Card or Micro SD Card
Podržane ove frekvencije (slika u prilogu):
4G FDD-LTE B1B3/B7(1800/2100/2600MHz) , TDD-LTE (B38/B39/B40/B41: 2555-2655MHz)
3G: WCDMA 850/900/1900/ 2100MHz
2G: GSM 850/900/1900MHz
Podaci sa službenog foruma Podaci sa službenog foruma
With the first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2016 9:46 (XXX-Man).
Moj PC  
3 0 hvala 3
11 godina
offline
Xiaomi Redmi 3

Pozdrav,

 

Da li podržava 3G mrežu na 900MHz jer gledam na gsmareni i nema je na popisu podržanih frekvencija?

 

Thnax.

 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
online
Re: Xiaomi Redmi 3

gsmarena nema točne podatke, pogledaj moj prethodni post.

With the first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
12 godina
offline
Xiaomi Redmi 3

Jedno pitanjce...Di se moze narucit ovaj mob.,i dali je vec u ponudi,mislim za slanje? Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi 3

Link ali ga jos nema u EU skladistu tako da bi valjalo pricekati.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi 3
robee1 kaže...

Link ali ga jos nema u EU skladistu tako da bi valjalo pricekati.

 Odlicno,puno hvala!

Vidim da je pre-order i da salju 14.,ma cak bi ga odmah narucio,jer izade 1000kn.,i prebacio bih se s iphone5 na ovo cudo prvenstveno radi puno vece baterije,jer me baterije na iphonu ubija!! 

 

13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi 3
zvijer kaže...
robee1 kaže...

Link ali ga jos nema u EU skladistu tako da bi valjalo pricekati.

 Odlicno,puno hvala!

Vidim da je pre-order i da salju 14.,ma cak bi ga odmah narucio,jer izade 1000kn.,i prebacio bih se s iphone5 na ovo cudo prvenstveno radi puno vece baterije,jer me baterije na iphonu ubija!! 

 

 +250kn PDV...

14 godina
protjeran
offline
Xiaomi Redmi 3

Da bar ima 3GB rama..

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi 3
www.giztop.com/xiaomi-redmi-3.html evo imate tu
 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi Redmi 3

Vidim da je na giztop-u još uvijek status preorder pa me zanima jel netko zna kad bi oni mogli početi ga isporučivati s obzirom da je kod njih najmanja cijena i nema carine i pdv-a?

 

Thnx.

 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Redmi 3
Ove točkice iza mi se ne svidaju ☺
 
0 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi 3

Test

Koristi li tko ovaj fon? Kakva su iskustva? Na papiru djeluje i vise nego odlicno :)

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Redmi 3
Nevjerujem da je još dobil iko
15 godina
offline
Xiaomi Redmi 3
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Xiaomi Redmi 3

Naruceno sa HonorBuya, 194$ ili ti 1368kn, sama dostava je od toga iznosa 39$, kažu da bi unutar 5 dana trebao doc.

 

Napisao sam u komentar ako je moguce da ga pošalju sa predinstaliranim google aplikacijama.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi 3

U nas vec ima kupiti Xiaomi Redmi 3 model u shopovima diljem BiH koji prodaju kineske mobitele.

S tim da je na mobitel vec placen i PDV i carina i sve ostalo sto treba i mobitel kosta 400 KM ili ti ga 1600 kuna trenutno i dobijete 2 god garancije.

Bilo ih je i po 1400 kuna ali su se rasprodali rekordno brzo hehe, odakle im tako brzo ti modeli neznam ali vec ih imaju na stanju.

 
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi 3

O ovom se ovdje radi iako znam da je Xiaomi Redmi 3 bolji mobitel sto je logicno jer je noviji. pitam se jeli se isplati toliko ta razlika da ja dam 100 KM vise za njega u odnosu na Meizu M2 jer u svemu su prakticki pa isti.

Meizu M2

Android 5.1 preko njega Flyme OS 4.5
5 inch ekran, 720x1280
131 g tezak
PPI - 294
Zastita ekrana - Scratch-resistant glass (Dragontrail)
13 MP kamera, LED flash, F 2.2, prednja kamera 5 MP
CPU - MediaTek MT6735 Quad-core, 1300 MHz, ARM Cortex-A53
GPU - ARM Mali-T720 MP
RAM - 2 GB
ROM - 16 GB prosirivo memorijskom karticom
Baterija - 2500 mAh

mobitel izasao 29. Jul 2015

Xiaomi Redmi 3

Android 5.1 i preko njega MIUI
5 inch ekran, 720x1280
144 g tezak
PPI - 294
Zastita ekrana - nema je, bar po onom sto sam citao i pitao i to mu je po meni mana iako je nov telefon
13 MP kamera, F 2.0, prednja kamera 5 MP
CPU - Snapdragon 615 Octa-core 1500 MHz, ARM Cortex-A53 64 Bit
GPU - Adreano 405
RAM - 2 GB
ROM - 16 GB prosirivo memorijskom karticom
Baterija - 4100 mAh

mobitel izasao 10 Jan 2016

Ostale bitne informacije
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7862&idPhone2=7455
http://www.phonearena.com/phones/compare/Xiaomi-Redmi-3,Meizu-m2/phones/9856,9555
http://gadgets.ndtv.com/xiaomi-redmi-3-3225-vs-meizu-m2-2824[

Sve ostale bitne informacije koje vas zanimaju nalaze se na linkovima iznad, kao sto vidite nista bitno nema da je razlika izmedju njih.
Osim sto je Xiaomi octa-core a Meizu quad-core ali to meni kao prosjecnom korisniku bas i nije toliko presudno.
Jer mobitel cu ionako koristiti samo za pozivi i poruke, viber i whats app, facebook i surfanje i malo youtube.
Mozda tu i tamo odigram koju igricu ali to je uglavnom to.

Pa dali mislite da onda Xiaomi opravdava 100 KM ili ti ga 400 kuna vecu cjenu u odnosu na Meizu s obzirom na to sta oba telefona nude.

Meizu ima prednost sto ima zastitu ekrana i sto je 100 KM jeftiniji a to u danasnje vrijeme nisu male pare.
Dok Xiaomi ima prednost sto ima octa-core i bolju bateriju ali je zato 100 KM skuplji pa samo se pitam onda
dali se isplati dati toliko vise za ovu razliku sto vidite.

3 Meizu M2 - 1200 kuna
10 Xiaomi Redmi 3 - 1600 kuna
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2016 10:37 (delta-hawk).
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi 3
Ja bih isao na redmi 3, jaci proc, grafa, ogromna baterija, 4g mreza( po meni manje bitno). Ic senzor. Za zastitu ekrana uzmes tempered glass, ima vec od par dolara. Imao sam kratko vrijeme meizu m2 inok je mob, ali treba dosta navike na flyme os, po meni je miui puno bolji.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
10 godina
offline
Xiaomi Redmi 3

Narucio u utorak navecer sa honorbuya stigao danas ujutro.

 

Prvi dojmovi/komentari

 

- dobije se screen protector

- uređaj odlicno lezi u ruci, bolje nego huawei p8 lite koji je tanji 2mm

- izrada je super, bazeli su prihvatljivi

- ekran se na 50% odlicno vidi cak i na direktnom dnevnom svjetlu

- tipke imaju fini klik

- uređaj došao sa google play

- kamera se jako brzo pali

- sve radi fluidno

 

Bacim recu kroz koji dan intezivnog druzenja

Moj PC  
6 0 hvala 6
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi 3

thx man, ajde pliz nabaci nešto ovako iz prve ruke ... 

 

daj samo info pliz, ima li 2 sim slota + sd card slot ili je jedan sim slot hibrid za jedno ili drugo?

MuWu
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi 3
MujagaWudakhi kaže...

thx man, ajde pliz nabaci nešto ovako iz prve ruke ... 

 

daj samo info pliz, ima li 2 sim slota + sd card slot ili je jedan sim slot hibrid za jedno ili drugo?

 

Hibridni je slot, znaci ili microsd + micro sim ili nano sim + micro sim

 

Btw kad sma ga upalio batka je bila na 48%, sada je na 25% a screen time je 2h 45min :D

 

Jedva cekam sutra cijeli ciklus napravit :D

16 godina
offline
Xiaomi Redmi 3 Recenzija

Tko nije pogledao neka pogleda ovu recenziju:

 

 

http://www.smartphonehrvatska.com/2016/02/07/redmi-3-recenzija/

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.2.2016 14:17 (djigibao).
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi Redmi 3

Evo prve statistike baterije, dakle 12h korištenja, start 48% kraj 2% - 4h screen timea, 27min razgovora, puno slika itd. bez ikakvog power saving moda, automatska svjetlost.

Mislim da ce battery life ovog moba bit teško nadmašit.

 

 

igrao sam se dosta sa kamerom pa evo par impresija bez ikakvog posebnog reda:

 

- kamera se jako brzo palii, iznenađujuže brzo

- slike se mogu okidati volumen tipkama

- klizanjem prsta lijevo dostupni su modovi i postavle, klizanjem prsta desno dostupni su filteri.

- iznenadilo me koliko brzo kamera fokusira, tada sam malo istražio i vidio da se radi o phase detection auto fokusu

- HDR radi baš dobro i brzo, čak ni ljudi u pokretu ne ispadnu mutni

- manual mode nema kontrolu shutter speeda

- kad pritisnete na ekran za fokus pojavi se krug tu gdje ste pritsnuli, klizanjem po krugu možeta ekspoziciju mijenjati, a pritiskom unutar kruga se okida slika

- bohek efekt na makro fotografijama je super, f2.0 

- iako nisam neki selfi manijak, danas na poslu smo se islikavali milijun puta prednjom kamerom i slike su u rangu koleginog s6

- video snimanje je fluidno, ali zahtjeva nešto mirniju ruku jer nema ois

 

Još par dojmova i komentara oko moba

 

- nije mi vrag dao mira pa sam išao testirati jeli stako zbilja nema neku zaštitu, pa sam u kutu probao malo ključem zagrebati, nisam uspio. Onda sam probao malo jace ali preko

cijelog ekrana i opet nisam uspio. Tako da staklo ima neku zaštitu, samo nije deklarirana. 

- kad se vadi sim utor, nije potrebno resetriati mob da bi mobitel ponovno pronašao karticu (samsung gledam tebe)

- Tele2 4g radi odliučno

- ok,ovo je malo smiješna metoda testa, al ajde: Uglavno kako mi je wifi skroz na drugom kantunu kuce, u wc-u mi ga malo koji mobitel može spojiti. Recimo od zadnjih

što sam koristio lg g4, p8 lite, lg zero, s5 neo, huawei g8, nijedan se nije mogao dok sam na wc-u spojiti na wifi, redmi 3 to radi bez problema, možete tamisliti moju srecu...

- zvuk u slušalici je jak i meni kažu da me dobro čuju

- instalirao sam dosta aplikacija, svaka radi kako treba

- mob je baš fluidan, nisam neki ljubitelj testova i njihovih brojki, vec realnih performansi. Dakle fejsam, prebacim se na whatsapp, iz njega otvorim poveznicu na jubito, iz njega skocim u chrome, dodje mi mail otvorim ga, vratim se u chrome, odem na 9 gag, opet skocim u whatsapp, dodje notifikacija na fejs, vratim se na fejs.

I sve to mališa odrađuje bez laga i problema i nisam osjecao potrebu da idem na clean all apps funkciju u recent aps prozoru.

Moj PC  
8 0 hvala 8
11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi 3

Čitam da nema DT2W?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi 3
ciovo1 kaže...

Čitam da nema DT2W?

 Tako je, 

 

evo u ovaj flick album cu dodavat fotke sa redmi 3

 

https://flic.kr/s/aHskuesLvL

 

Imate par primjera hdr on/off, vani, unutra isl. Dodavat cu tu svaki dan pomalo.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi 3
Mozes neke sa prednjom dodat ako nije problem? Cisto iz znatizelje me zanima. Ove sa straznjom izgledaju brutalno
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi 3
Deutsch kaže...
Mozes neke sa prednjom dodat ako nije problem? Cisto iz znatizelje me zanima. Ove sa straznjom izgledaju brutalno

 Jesam.

 

Evo nakon intezivnog vikenda korištenja mobitela i uspoređujuči ga direktno sa Meizu M2 mogu dat još koji komentar, ali i usporedbu sa m2.

 

- LED notifikacijska lampica je smještena na dnu i može se prilagođavati, dakle mijenjati koja boja će svijetliti za koju obavijest (na m2 nisam našao tu opciju, uvijek bijelo svjetli)

- Zvučnik je razumno glasan

- Google camera radi bez problema, pa i HDR opcija

- recent apps menu se može pinch to zoom, tako da izgleda kao na iosu

- mob  nema dt2w ili s2w (to recimo m2 ima)

- jutros sam prazan mob spoio na punjac u 8 i 15, do 9 i 15 se napunio 40%

 

 

Sad malo usporedbe direktno sa m2 jer je i on ljudima dosta zanimljiv. 

 

- mada imaju istu rezoluciju ekrana, ekran na r3 je viša klasa nego na m2. Manja reflekcija, bolji kontrast, boje, svijetliji. Ako nekoga zanima ima i bolji display nego lg zero i huawei p8 lite.

- performanse su isto na strani r3, mislim da je miui optimiziraniji od flymea

- irc na r3

- ajmo ovako, nema tog mobitela sada koji ima bolji battery life od r3, tako da ni m2 nema, ali i m2 bez greške dan izdura.

- kamere su li-la, r3 ima brži fokus i lecu, ali fotke su tu negdje. Eventualna prednost r3 radi brzine.

 

Malo o bateriji. 

 

Ne mogu se načuditi koliko je dobra. Dakle u petak navecer sam mob spoio na punjac, u subotu ujutro ga skinuo i koristio dok se ne istroši. 

Baterija se isključila sinoc u toku noci. 

Da se razumimo: ja nisam gamer, ne igram igrice na mobu, možda tu i tamo neku za odmor mozga. Ali, gledam puno videa, stalno sam na whatsappu, facebooku, 9gagu, chromeu. Imam syncano 4 maila, i imam 30ak poziva dnevno, fotografiram non-stop nešto. Dakle smatram se naprednim korisnikom koji baš tlači mob.

 

Niti jedan mob mi nije izdržao dulje od 1 dan. Je, s nekima bi završio dan da mi ostane 20-30% baterije, ali bi od straha da ostanem sutradan bez baterije uvijek stavljao na punjač.

 

E pa redmi 3 je šampion battery lifea. Bacite oko na screenshotove.

8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi 3

Pozdrav ekipa,

kao prvo hvala thebatman na detaljima oko fotki i baterije, jer to mi je u principu presudno kod izbora novog mobitela. U kombinaciji sa cijenom - ne gledam dalje od Redmi-a 3.
E sad, uzeo bi Dark Grey verziju iz nekog shopa sa EU warehouse-om. Jedino gdje sam ga našao je xiaomiforsale.com, ali kad odem na checkout nudi mi shipping za cca 9€ - u usporedbi Honorbuy traži 29$ za shipping iz Europe. Da li to ima veze, tj. da li mogu biti siguran da ga Xiaomiforsale šalje iz EU?
Ako ste ga možda negdje drugdje ugledali u toj boji sa shippingom iz EU (našao sam samo silver/white i gold modele), bio bih zahvalan na linku.

Hvala i lp

 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice