Xiaomi mi a3

poruka: 72
|
čitano: 27.238
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Xiaomi mi a3

Bok ljudi,

 

netko na A3 ima problem da mu prilikom dolaznog poziva uopće ne iskoči tko ga zove, dakle mob zvoni, ali se ne možeš javiti uopće jer nemaš nikakve

inetrakcije na ekranu, zvuči glupo i je, ali problem je stvaran.

 

Zanima me samo ako se netko susreo sa tako nečim, force close, clear all data i te fore nije pomoglo a ne bih radio ako baš ne moram reset na tvorničke

 

Thnx,

MuWu

 

MuWu
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi mi a3

Ja sam se borio s tim par sati na ženinom A3 prije par mjeseci.

 

Upalilo je da sam izvadio sim karticu, stavio drugu, upalio mobitel, par poziva, vratio staru karticu. Od tada nema problema.

 

Probaj, možda upali.

 

Pozdrav

bunch
3 godine
neaktivan
offline
Xiaomi mi a3

Molim ako tko ima volje i vremena da mi objasni kako da sa početnog zaslona maknem widget od googla - pretraživanje. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi mi a3
...mislim da se moze maknuti jedino ako se stavi drugi launcher (npr. Nova, Poco...)
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
offline
Re: Xiaomi mi a3
Baka Lela kaže...

Molim ako tko ima volje i vremena da mi objasni kako da sa početnog zaslona maknem widget od googla - pretraživanje. 

 Ako uključiš štednju baterije onda widget nestane..ili drugi launcher kako je rečeno..

3 godine
neaktivan
offline
Xiaomi mi a3

Kada štednju baterije uključim ostaje googlov widget pretraživanja samo je polje za upis pretraživanja tamno - lijevo ostane i dalje se vidi googlov znak, desno mikrofon - i widget ostaje u funkciji, samo što nije polje osvijetljeno. Kada isključim štednju baterije polje za pretraživanje postane bijelo. Dakle, uključivanjem štednje baterije polje widgeta samo potamni, ali i dalje je u funkciji.

 

Launcher neznam niti gdje mi je u mobitelu, niti gdje drugi da pronađem, niti kako da ga postavitim... - nemojte se čuditi, baka sam od 72 godine, a nema mi tko pomoći.

Ako nije komplicirano i ne zahtijeva od nekoga puno vremena, molila bih da mi objasnite kako da to napravim. Unaprijed zahvaljujem.

 

Negdje sam pročitala da je taj widget tu "zapečaćen" - neznam što to znači.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.5.2020 10:41 (Baka Lela).
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Xiaomi mi a3

 

 

Dobila sam odgovor pa da ga podijelim ovdje, možda nekome drugome pomogne.

Dakle, taj widget se ne može maknuti dok se ima originalni launcher. Treba se instalirati drugi launcher koji omogućuje slaganje ikonica po vlastitom izboru.

 

Po preporuci pametnih dečkih ja sam instalirala novi launcher "Lawnchair 2". Kada sam ga instalirala nije me automatski pitao da li ću preći na njega, već sam to morala pronaći u postavkama i odabrati ga.


Posložila sam si po svojem izboru ikonice na početni zaslon i odahnula sam rješivši se onog nasilnog googlovog widgeta koji je zauzimao prostor i na koji sam svaki puta zapela kada sam išla otvoriti ostale aplikacije.

 
3 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi mi a3
Tako sam i ja napravio.
A moram priznati, nakon nekog dužeg kotištenja Xiaomi Mi A3 me blago razočarao. Naime ima ga žena, ali čačkam skroz. Ja imam Xiaomi Mi9 lite i mogu reći sada slobodno, nakon par mjeseci, da je dvije klase iznad.
Iritira me što kemijaju oko Androida 10. Iritira me i to sa Louncherom. Iritira me što notifikacije nisu najsretnije, isto treba aplikacija da popegla sve. Iritira me što je slab nekako mikrafon za udaljene osobe na razglasu. Iritira me što se slike i videa automatski ne kompresiraju kod slanja preko mesengera (što predstavlja problem jer se nekad ne može poslati). Mi9 lite nema tih problema, mogu pislati vrlo velik video. Mi A3 na faceu zna puštati neke čudne zvukove, u smislu krčanja, ničim izazvano. Grafika, vidi se razlika, to što nije Full Hd. Itekako se vidi. Sporija je nekako i veza preko Wifi-ja. Prije bi sad uzeo Samsung a40 ili huawei P30 lite, što su mi bile opcije za tu cijenu. A Mi9 Lite je testera.
Procesor: AMD64 X2 5400+Matična Ploča: GIGABYTE M52-LRAM: 3GB (3*1) DDR2 HDD:WD 640 GB Grafička Kartica: ATI Radeon 3650 512 MB DDR3
14 godina
offline
Re: Xiaomi mi a3
Android 10 je out EU verzija.. jutros stigla.
Only God Can Judge Me
Moj PC  
0 1 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi mi a3
jukiii kaže...
Android 10 je out EU verzija.. jutros stigla.

 Instalirao. Ne kužim neku razliku uopće.

Procesor: AMD64 X2 5400+Matična Ploča: GIGABYTE M52-LRAM: 3GB (3*1) DDR2 HDD:WD 640 GB Grafička Kartica: ATI Radeon 3650 512 MB DDR3
14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi mi a3

Kakva su iskustva, dali je baterija šta lošija/bolja i dali je problatičan kao dosadašnje verzije Androida 10

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi mi a3

Evo ovako ekipa. Nakon jednog dana korištenja moram reći da sam vrlo zadovoljan. Neke stvari koje bih istaknuo bi bija ovaj dark mode koji izvrsno radi.. i čini mi se kad mi je uključen da mi baterija čak malo bolje traje nego inače. Mislim da mi SOT bio negdje deset ipo sati uz light gaming, surfanje, gledanje videa, yt...., wi-fi on. Quick reply opcije su super, recimo netko vam pošalje poruku na Wapp, (nisam siguran za Viber), imate odmah u notification baru quick reply s jednostavnim riječima. Fluidnost, brzina surfanja, swype itd... sve mi se čini malo brže nego na android 9. Jedini "bug" koji sam primjetio je što u opcijama gore pri vrhu stoji floating poruka "Customize your Mi A3" koja se ne može maknuti, tj. barem ja nisam uspio pronaći način... Ma nije da smeta nego eto. Kamera je i dalje ok, čini mi se da brže fokusira nego prije.. kvaliteta slike ok. Fingerprint scanner odlično radi, dosta bolje nego prije. I za kraj bi spomenuo Audio output koji navodno nekim korisnicima na miui forumu je slabiji nego inače.. Međutim, meni je zvuk sada ipak ponešto jači/kvalitetniji.

 

Ako ima netko nekakva pitanja, nemojte se ustručavati.

 

Sve u svemu, topla preporuka za instalacijom.

 

 

Lp.

 

Only God Can Judge Me
Moj PC  
3 1 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Xiaomi mi a3

Što znači brojka 4 pored wifi notifikacije? Nije je bilo. Da li se na ovom a3 može postaviti notifikacija ili npr sat na ugašenom zaslonu? Ili je to rezervirano samo za bolje modele?

Procesor: AMD64 X2 5400+Matična Ploča: GIGABYTE M52-LRAM: 3GB (3*1) DDR2 HDD:WD 640 GB Grafička Kartica: ATI Radeon 3650 512 MB DDR3
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2020 16:38 (vjeko333).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi mi a3

Ako se ne varam, to je oznaka za korištenje 2.4 ghz Wi-fi banda. Dok recimo da je brojka 5 u pitanju, to bi značilo 5 ghz...

Only God Can Judge Me
15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi mi a3
jukiii kaže...

Ako se ne varam, to je oznaka za korištenje 2.4 ghz Wi-fi banda. Dok recimo da je brojka 5 u pitanju, to bi značilo 5 ghz...

 Dosad mi je wifi bio nekako spor. Sad ćemo vidjeti...

Procesor: AMD64 X2 5400+Matična Ploča: GIGABYTE M52-LRAM: 3GB (3*1) DDR2 HDD:WD 640 GB Grafička Kartica: ATI Radeon 3650 512 MB DDR3
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2020 16:45 (vjeko333).
14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi mi a3

Evo mali update i od mene nakon instalacije Androida 10.

Radi  nekako fluidnije, sa gestama mi nekako lakše navigiranje nego sa onom dalekom strelicom za nazad, geste ne rade sa drugim launcherima nego samo sa njihovim.

Jedini minus je što ne prepoznaje micro SD kartice, već ih uređaj mora formatirati da bi se mogle koristiti (probao sam par kartica).

Osim toga nisam prepoznao nekih drugih problema.

I da, čitač otiska radi puno brže i preciznije

Bateriju i kameru još moram isprobati.

 

Pozz

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2020 20:47 (hd22sb).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Xiaomi mi a3

Da li netko zna, to automatsko osvjetljenje. Meni je to neupotrebljivo, jer jednostavno previše smanji svjetlinu. Bude pretamno. Uvijek trebam malo pojačati. A kad stavim na ručno, ok je u tom trenutku, ali uvijek treba namrdavati. Da li je i vana tako? Ima li što da to popegla?

Procesor: AMD64 X2 5400+Matična Ploča: GIGABYTE M52-LRAM: 3GB (3*1) DDR2 HDD:WD 640 GB Grafička Kartica: ATI Radeon 3650 512 MB DDR3
 
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi mi a3
hd22sb kaže...

Evo mali update i od mene nakon instalacije Androida 10.

Radi  nekako fluidnije, sa gestama mi nekako lakše navigiranje nego sa onom dalekom strelicom za nazad, geste ne rade sa drugim launcherima nego samo sa njihovim.

Jedini minus je što ne prepoznaje micro SD kartice, već ih uređaj mora formatirati da bi se mogle koristiti (probao sam par kartica).

Osim toga nisam prepoznao nekih drugih problema.

I da, čitač otiska radi puno brže i preciznije

Bateriju i kameru još moram isprobati.

 

Pozz

 Meni je taj njihov lančer toliko iritantan i ne mogu vjerovati da se ne može ni u Android 10 maknuti datum sa početnog zaslona koji je u obliku widgeta i koji zauzima trećinu ekrana.

Procesor: AMD64 X2 5400+Matična Ploča: GIGABYTE M52-LRAM: 3GB (3*1) DDR2 HDD:WD 640 GB Grafička Kartica: ATI Radeon 3650 512 MB DDR3
14 godina
offline
Re: Xiaomi mi a3
To za sd kartice vjerujem da je to zbog android 10... Mislim da na pie nema tih problema.
Only God Can Judge Me
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi mi a3
vjeko333 kaže...

Da li netko zna, to automatsko osvjetljenje. Meni je to neupotrebljivo, jer jednostavno previše smanji svjetlinu. Bude pretamno. Uvijek trebam malo pojačati. A kad stavim na ručno, ok je u tom trenutku, ali uvijek treba namrdavati. Da li je i vana tako? Ima li što da to popegla?

 Ima opcija da pamti svako manualno podešavanje u automatskom modu. Recimo meni je konkretno bilo presvijetlo kada legnem u krevet i manualno sam smanjivao, kroz korištenje je zapamtio i sada mi smanji skroz kada je mrkli mrak.

 

vjeko333 kaže...
hd22sb kaže...

Evo mali update i od mene nakon instalacije Androida 10.

Radi  nekako fluidnije, sa gestama mi nekako lakše navigiranje nego sa onom dalekom strelicom za nazad, geste ne rade sa drugim launcherima nego samo sa njihovim.

Jedini minus je što ne prepoznaje micro SD kartice, već ih uređaj mora formatirati da bi se mogle koristiti (probao sam par kartica).

Osim toga nisam prepoznao nekih drugih problema.

I da, čitač otiska radi puno brže i preciznije

Bateriju i kameru još moram isprobati.

 

Pozz

 Meni je taj njihov lančer toliko iritantan i ne mogu vjerovati da se ne može ni u Android 10 maknuti datum sa početnog zaslona koji je u obliku widgeta i koji zauzima trećinu ekrana.

Meni jedino smeta što ne možeš notifikacije povući klizanjem dolje po ekranu, nego moraš rastegnuti palac skroz gore do statusne trake (zato i jesam koristio nova launcher). Taj datum mi čak i dobro dođe jer mi otvara kalendar, a kada kliknem na vrijeme otvori prognozu.

 

jukiii kaže...
To za sd kartice vjerujem da je to zbog android 10... Mislim da na pie nema tih problema.

 Vjerovatno je caka sa datotečnim sustavom, moram provjeriti još točno. Ali očito nešto je sa Androidom 10 jer na drugim uređajima rade normalno kartice.

14 godina
offline
Xiaomi mi a3

Ostavio sam AOD preko noći.. prije spavanja sam imao 48% baterije, ujutro došlo do 34%.. Mislim nije "big deal", ali zanima me ako netko koristi, kako je kod Vas?..., nisam radio factory reset nakon instalacije A10. Vjerujem da ovdje ima prostora da se to "popegla" kako treba što se tiče AOD-a.

Only God Can Judge Me
Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi mi a3
jukiii kaže...

Ostavio sam AOD preko noći.. prije spavanja sam imao 48% baterije, ujutro došlo do 34%.. Mislim nije "big deal", ali zanima me ako netko koristi, kako je kod Vas?..., nisam radio factory reset nakon instalacije A10. Vjerujem da ovdje ima prostora da se to "popegla" kako treba što se tiče AOD-a.

 Šteka. Zna se dogoditi kod otključavsnja da se zacrni i zamrzne na terenutke, da bude crn ekran

Procesor: AMD64 X2 5400+Matična Ploča: GIGABYTE M52-LRAM: 3GB (3*1) DDR2 HDD:WD 640 GB Grafička Kartica: ATI Radeon 3650 512 MB DDR3
3 godine
neaktivan
offline
Xiaomi mi a3

Poštovani, nespretnošću sam razbio display Xiaomi Mi A3 mobitela. Poslao sam nekoliko upita i zamjena diaplaya košta više nego novi mobitel. Ima li netko preporuku, znači nekog tko ugrađiva zamjenske displaye? Korektan display za korektnu cijenu. 

Hvala na odgovorima.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi mi a3

Ekipa kolko da trazim za 1g star a3  4/64GB verziju??

Ima 2 jedva vidljive male crtice na ekranu..

R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi mi a3
Ekipa, izaša je update na A11 težak 1,40 GB
Only God Can Judge Me
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi mi a3

ovaj ćaomi i android one - spoj za poludit

 

PSA: Do not update your Xiaomi Mi A3 to Android 11 - Gizmochina

 

i isto to na gsmarena, android authority... znači postoji mogućnost da update brika telefon, pa pričekajte još koji tjedan.

ne mogu opisat kako sam bio sretan kad sam se riješio ove krame od telefona prošlo ljeto.

yippee ki-yay
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi mi a3

Ne seri.. Telefon je krama jer idioti neznaju kodirati softwer??

R33mba#2892
9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi mi a3

Ja sam sretnik koji je dobio "update" na Android 11. Mob mi se hard brickao. Kupljen prije 13 mjeseci, garancija 12 mjeseci.

 

U Bijeliću su bili korektni i rekli da imam neko globalno jamstvo 24 mj i da će ga složiti. Još čekam što će napraviti (odnešen na servis prije 3-4 dana). U međuvremenu sam uzeo pixel 4a, nemam riječi koliko je to bolje složen mobitel. Nema štekanja, otiska prstiju koji ne radi, nema bluetootha koji se spaja i odspaja kako želi bolje paše dimenzijski, ma nebo i zemlja. Na Mi A3 nisam imao problema sa wi-fi signalom kao neki, aj barem to. Mi A3 ide na njušku, šteta jer izgleda kao da je iz kutije (ali ne mogu podnijeti xiaomi bugove). Isti đavo su nekima napravili s Android 10.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Xiaomi mi a3
zlovenac kaže...

Ja sam sretnik koji je dobio "update" na Android 11. Mob mi se hard brickao. Kupljen prije 13 mjeseci, garancija 12 mjeseci.

 

U Bijeliću su bili korektni i rekli da imam neko globalno jamstvo 24 mj i da će ga složiti. Još čekam što će napraviti (odnešen na servis prije 3-4 dana). U međuvremenu sam uzeo pixel 4a, nemam riječi koliko je to bolje složen mobitel. Nema štekanja, otiska prstiju koji ne radi, nema bluetootha koji se spaja i odspaja kako želi bolje paše dimenzijski, ma nebo i zemlja. Na Mi A3 nisam imao problema sa wi-fi signalom kao neki, aj barem to. Mi A3 ide na njušku, šteta jer izgleda kao da je iz kutije (ali ne mogu podnijeti xiaomi bugove). Isti đavo su nekima napravili s Android 10.

Gdje si ga uzeo da je jamstvo 12 mjeseci?

12 godina
offline
Re: Xiaomi mi a3
Ako si uzeo u hr ili ostatku eu onda je garancija od strane trgovca minimalno 2 godine zakonski...
yippee ki-yay
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice