Xiaomi Mi 6

poruka: 429
|
čitano: 118.477
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 6

Predstavljen je Xiaomi Mi 6.

Smartphone Hrvatska recenzija

 

Najbitnije novosti su:

 

* Latest flagship Snapdragon 835 10nm processor
* 6GB RAM
* 64GB and 128 GB internal storage
* 5.15" display, four-sided 3D glass
* Under-glass fingerprint sensor at the front
* It is splash-resistant, with the SIM tray also sealed against splashes
* Seamlessly integrated dual camera at the back. 12MP wide angle + 12MP telephoto camera that allows you to have 2x lossless zoom
* 3350mAh battery coupled with MIUI optimizations means that Mi 6 typically lasts up to a full day
* Dual speakers, which gives you a more immersive experience when you're watching videos
Detaljne specifikacije su ovdje
Preživio! 

 

 

origin: mrxa
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.5.2017 15:18 (mrxa1).
 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 6

Koliko se sjećam najavili su da predstavljaju nešto za međunarodno tržište (poznato je da već dugo mjerkaju SAD al tamo još ne plasiraju službeno mobitele već samo slušalice i dodatke) ali osobno sumnjam da će predstavit mobitel. Ali nadam se da će nešto reći o MIUI 9 jer ova testiranja za MIUI 8 sa Nougatom već traju 2 i više mjeseca a da službeno još ništa nije vani...

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 6

Da, nedavno su sklopili ugovor sa jednim Poljskim distributerom kako bi valjda (napokon) ušli samostalno i službeno na EU tržište.

Ima ga i kod nas za kupiti po par web dućana iako po ciframa koje pobijaju njihovu ideju tj. cijelu logiku poslovanja (što više za što manje).

 

SAD im je sigurno puno zanimljivije tržište zbog veličine, ali i zbog spremnosti Amera na novo i povoljno.

Premda im budući predsjednik nije ljubitelj Kine i neameričkih proizvoda, vjerujem kako bi dosta njih posegnulo za npr. Mi MIX-om.

 

Opet, kod njih će cijene biti iste kao i kod nas uz iznimku našeg standarda...sitan i zanemariv detalj! 

 

Što se predstavljanja tiče, mislim da budu predstavili barem jedan uređaj ako ne i cijelu seriju pametnih kućanskih pomagala i sličnog (što im je i glavni izvor zarade).

Ovo je ipak CES i bilo bi nerealno očekivati da će doći samo pričati o SAD distribuciji i MIUI 9. Treba bagri i nešto fizičko ;)

origin: mrxa
10 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 6

To bi bilo fantastično da zaista pronađu način da uđu, ali bez toga da ''malo'' korigiraju softver i približe ga toj ''zapadnoj'' publici mislim da nemaju šansu. Recimo, ZTE i OnePlus imaju svoj softver ali opet znatno sličniji stock iskustvu, dok Huawei opet isto ima svoj ali i on je u skladu sa očekivanjima. Ne znam točno kako im ide prodaja ali sigurno da generiraju veliku pažnju, jer po američkim portalima koji se bave Androidom u izboru ovogodišnjih top uređaja nije bilo Mi5 dok su ZTE Axon i OP3 bili uvršeni. Smatram ipak da Mi5 pripada tom društvu jer je izvrstan uređaj. Kao i Mi5s i Mi Mix. 

 

Zato se nadam da će predstavit nešto prenosivo, možda i sat (ali ipak tu imaju Amazfit pa nije najrealnije) ili pročišćivać vode , a uz predstavljanje najavit skorašnji dolazak MIUI 9 koji će bit ipak malo interancionaliziran. Ne puno, ali barem da noviji uređaji imaju sve fičre osnovne Google verzije (recimo MIUI 8 nije imao proširene notifikacije za razliku od stock verzije) a sve drugo samo je sjajni dodatak koji pomaže u općem korisničkom iskustvu. Jer MIUI je jedan od najbržih skinova koji se može znatno customizirati što je velika stvar za Android 

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 6

Počeo 

origin: mrxa
 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi Mi 6

Mislim da svi spavaju u publici. 50 min, ništa nisu novog predstavili

Hearthstone: Maks0806#2960 LoL EUNE: Maks0806
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 6

Bijeli Mi Mix i druga generacija rutera. Al jebeno izgleda 

I telka, brutala bogami!

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.1.2017 20:41 (bubimir13).
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6

Dobro je strolao s telkom kad je uspoređivao debljinu prije objave same telke :D

 

Hearthstone: Maks0806#2960 LoL EUNE: Maks0806
7 godina
protjeran
offline
Xiaomi Mi 6

Xiaomi Mi 6 rastura na AnTuTu benchmarku, postigao preko 200.000 bodova?


Radi se o rezultatu od 210.329 bodova što je apsolutni rekord do sada. Najbolji službeni rezultat za sada drži iPhone 7 Plus sa 183.106 bodova, dok je najbolji kada su u pitanju Qualcomm čipseti]OnePlus 3T kojeg pogoni Snapdragon 821 i postiže 163.578 bodova.

 

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Kulin Ban kaže...

Xiaomi Mi 6 rastura na AnTuTu benchmarku, postigao preko 200.000 bodova?

Radi se o rezultatu od 210.329 bodova što je apsolutni rekord do sada. Najbolji službeni rezultat za sada drži iPhone 7 Plus sa 183.106 bodova, dok je najbolji kada su u pitanju Qualcomm čipseti]OnePlus 3T kojeg pogoni Snapdragon 821 i postiže 163.578 bodova.

 

Biti će zanimljivo ako je to istina, a pogotovo ako ga izbace po cijenama kako je sada Mi5s 

origin: mrxa
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.1.2017 12:03 (mrxa1).
7 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Nikad specifikacije hardvera nisu ni zaostajale za navikanim brendovima, kinezi pa i Xiaomi su zaostajali sa kamerom i to opet ne po hardveru jer npr. Mi5s ima sony imx 378 kao i No.1 u kamerama Google Pixel, ali ne ostvaruje takve rezultate
Tako da Mi6 ako uspije i u segmentu kamere da se približi najboljima i u potpunosti postane high end rame uz rame sa razvikanim markama, neka bude i skuplji
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Kulin Ban kaže...
Nikad specifikacije hardvera nisu ni zaostajale za navikanim brendovima, kinezi pa i Xiaomi su zaostajali sa kamerom i to opet ne po hardveru jer npr. Mi5s ima sony imx 378 kao i No.1 u kamerama Google Pixel, ali ne ostvaruje takve rezultate
Tako da Mi6 ako uspije i u segmentu kamere da se približi najboljima i u potpunosti postane high end rame uz rame sa razvikanim markama, neka bude i skuplji

 

Istina, ta ih kamera najviše ždere...imaju sav isti hardver, sve ostalo radi kao na ostalim flagshipovima, ali ta kamera nikako na zelenu granu...i nije stvar do hardvera, stvar je samo do softverskog dijela, nešto tu koči i nije kako treba.

Mislim, kamera je odlična i stvarno ima dobru i detaljnu sliku, ali kako kažeš, ne može se mjeriti sa ostalim mobovima sa istim senzorom.


Iako eto, nije ni Pixel neki vrhunac, OnePlus 3T ga jede za doručak kad je riječ o kameri, barem po testovima i usporedbama koje sam vidio...a za razliku u cijeni Pixel bi morao imati barem APS-C senzor na pozadini 

origin: mrxa
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.1.2017 20:40 (mrxa1).
7 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Slabo ti to znaš jarane
Po najreferentnijem site-u test kamera uopšte DxOMarku, pa i mob kamera, Pixel je jedini osvojio 89 od 100 mogućih bodova, drugi je HTC 10 pa s7 sa 88/100

Top tabela mobitela po DxOMarku pogledati na slici
 
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 6
mrxa1 kaže...
Kulin Ban kaže...
Nikad specifikacije hardvera nisu ni zaostajale za navikanim brendovima, kinezi pa i Xiaomi su zaostajali sa kamerom i to opet ne po hardveru jer npr. Mi5s ima sony imx 378 kao i No.1 u kamerama Google Pixel, ali ne ostvaruje takve rezultate
Tako da Mi6 ako uspije i u segmentu kamere da se približi najboljima i u potpunosti postane high end rame uz rame sa razvikanim markama, neka bude i skuplji

 

Istina, ta ih kamera najviše ždere...imaju sav isti hardver, sve ostalo radi kao na ostalim flagshipovima, ali ta kamera nikako na zelenu granu...i nije stvar do hardvera, stvar je samo do softverskog dijela, nešto tu koči i nije kako treba.

Mislim, kamera je odlična i stvarno ima dobru i detaljnu sliku, ali kako kažeš, ne može se mjeriti sa ostalim mobovima sa istim senzorom.


Iako eto, nije ni Pixel neki vrhunac, OnePlus 3T ga jede za doručak kad je riječ o kameri, barem po testovima i usporedbama koje sam vidio...a za razliku u cijeni Pixel bi morao imati barem APS-C senzor na pozadini 

 

Recimo za Mi5, problem leži u dvije stvari, prva je OIS koji ne radi kako bi trebao i uz to nedostatak bilo kakve opcije EIS-a, a drugi je nesavršen algoritam softvera kamere. Nije loš, ali u low lightu može bolje jer ima sve fizičke uvjete, OIS, apertura, DTI... tako da nema potrebe da pumpa ISO kad može efektivno se snizit brzina okidača kada se OIS uključi. A i trenutna softverska logika je da za 1 stop minimalno potamni sliku. Ono što mi se ipak sviđa je nenametljiv NR tako da su detalji i boje sasvim dobro odrađeni, a i softveer pogodi white balance u većini slučajeva. 

 

S druge strane, obećali su snažno poboljšat kameru u MIUI 9 navodno pa me baš zanima kako će odradit na Mi5, Mi Note 2, Mi MIx i Mi5s

11 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6

Ma da? Meni je mi5 zakon, prodao s7 i za duplo manje novaca uzeo 64gb model. Nipočemu osim po kameri ne vidim downgrade, ako to srede u MIUI 9 pfff!!!

Hearthstone: Maks0806#2960 LoL EUNE: Maks0806
10 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 6

Čuj, nemam ni ja zamjerke na rad Mi5 s obzirom na cijenu odličan je! Al OIS ak rješe u mojim očima je savršen, i to je to.

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi 6

Ma dobar je tu OIS, pogledaj sam na clipu u usporedbi sa ajfunom



Problem je u softveru i vjerovatno i optici (ne znam čija je)
kvalitet slike je morao platiti danak radi ljepšeg izgleda poleđine kod Xiaomija, ono...da ne bude ružne grba-kamere kao na ip6/7 ili s7 ali zato "grba" rezultira bolju kameru

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.1.2017 11:58 (Kulin Ban).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi Mi 6
Ma na papiru je to sve super 4 axis OIS, tu nema greške, samo problem je do softvera, badava svi ti silni clipovi po YT, kad u praksi to ne radi kak spada OIS..
4axis OIS bi trebao bit odličan i tu ne bi trebalo bit razočaranja... Ali.. Ipak nije sve kako piše..

Najbolji pokazatelj lošeg sotvera je Mi5s, veliki senzor, pixel size 1.55, a slike prosječne a neke čak i ispodprosječne..
Nadamo se da bu se Xiaomi probudio sa MI6 i za promjenu poradio na softveru za kameru da to dovede u red, nek opravda riječ flagšip..

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Xiaomi Mi 6

to jest njihov flagship, ali da bi bio hig-end klasa sa ostalim morali bi dotjerati kameru

 

po onome što "nagađa" GSM arena izgleda da će ostat isti sensor sa 1/2,3"

ali sa večim otvoorm blende f/1,8

http://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_6-8507.php

Dual 12 MP, f/1.8, phase detection autofocus, dual-LED (dual tone) flash

Features 1/2.3" sensor size, 1.55µm pixel size, geo-tagging, touch focus, face/smile detection, panorama, auto-HDR

 

uz, nadati se poboljšan softver, moglo bi konačno da to bude kako treba

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Kulin Ban kaže...

Ma dobar je tu OIS, pogledaj sam na clipu u usporedbi sa ajfunom



Problem je u softveru i vjerovatno i optici (ne znam čija je)
kvalitet slike je morao platiti danak radi ljepšeg izgleda poleđine kod Xiaomija, ono...da ne bude ružne grba-kamere kao na ip6/7 ili s7 ali zato "grba" rezultira bolju kameru

 

Lako je kačit se na marketing, vjeruj mi u real lifeu nije tako blistavo, moj prethodni Sony bez OISa je imao bolju kompenzaciju treskanja. Al nije ni smak svijeta, treba malo softver samo doradit i algoritme poboljšat i to je to, kamera koja sigurno može parirat Galaxyju i Ajfonu.

11 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6

U low lightu ne može ni prismrdit galaxiju. Ni prismrdit

Hearthstone: Maks0806#2960 LoL EUNE: Maks0806
7 godina
protjeran
offline
Xiaomi Mi 6

s obzirom da je to samsungovo govno najmanje tro/duplo skuplje (zavisno kako se ko snađe pri nabavci Mi5/5s....minimalno je 200/300 eura)

Xioamiju se može i progledat kroz prste nešto slabije slike u low-light ( a i to nekome nije bitno, čak ni kamera nekome nije bitna)

ili koliko je skuplje samsungovo govno razlika i nije tolika u kvaliteti kamere

šteta šro DxOMark nije testiro i Mi5s da se realno bodovno vidi pozicija

Mi5 je testiran i osvojio isto bodova kao i s5

 

vidjet ćemo Mi6 vs. s8

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.1.2017 14:49 (Kulin Ban).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6

Govno tebi ili ne, S7 je bolji mob. Vodootporan, bolji display, sd utor, bolja kamera itd. 

Za Mi5 bih rekao da daje dosta bolje slike od S5 doduše, jučer sam uspoređivao baš

Hearthstone: Maks0806#2960 LoL EUNE: Maks0806
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
maks0806 kaže...

Govno tebi ili ne, S7 je bolji mob. Vodootporan, bolji display, sd utor, bolja kamera itd. 

Za Mi5 bih rekao da daje dosta bolje slike od S5 doduše, jučer sam uspoređivao baš

 U svakom slučaju S7 je bolji mob u gotovo svakom aspektu.

ALI moraš uzeti u obzir da je Mi 5 jeftiniji za skoro pa i trećinu cijene Samsunga...

 

Btw, S7 je water resistant ne water proof tako da ukoliko se dogodi "nezgoda" garancija ti ne vrijedi.

Ako ti problem nisu pare ideš na Samsunga i koga briga, ja sam tip osobe koja štedi i ne razbacujem se novcima kad u pola cijene mogu dobiti kod Xiaomia nešto što konkurencija nudi za mnogo veću cijenu a često kud i kamo boji battery backup.

 

 

 

Xiaomi MIX 6/256GB 24K Gold Special Edition +Xiaomi Redmi 3S + Mi Wifi Router + Mi Band 2 - MIUI Super Moderator
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 6
maks0806 kaže...

Govno tebi ili ne, S7 je bolji mob. Vodootporan, bolji display, sd utor, bolja kamera itd. 

Za Mi5 bih rekao da daje dosta bolje slike od S5 doduše, jučer sam uspoređivao baš

 

Pola Redmi serije daje bolje slike od tog govneta. Al stvarno. To je fotografski jedan od najlošijih flagship uređaja 2014. godine, OnePlus One, LG G3, Sony Z3/c, Iphone 5s svi redom su davali puno bolje fotke pogotovo u low lightu.

 

Nema dileme da je S7 bolji u nekim segmentima, ali u performansama tu nema govora, SD820, isti Adreno, LPDDR4 memorija, UFS 2.0 spremište po testovima sve je tu negdje. Kamera je lošija zbog manjeg senzora i lošijeg softvera, ni tu nema dileme. 

 

Ali da je S7 za više od duplo skuplji zbog kamere, vodonepropusnosti, displeja i sd utora, ha čuj, svakom svoje veselje, svak troši svoj novac, ja sam kao i ti odlučio potrošit na Mi5 i nisam se pokajao.

 

Ni Mi6 neće biti 100% premium uređaj kao što će S8 pokušat bit, ali će vjerojatno bit lijepo zaokružen kao i Mi4 i Mi5, i to je dobro za tržište i potrošaće, svakom da ima izbor.

 

Ja osobno sam veoma zadovoljan Xiaomijem, sve je opravdalo cijenu i kupovinu, tako da nemam šta srat po ovome ili onome, logično da koliko platiš toliko i muzike dobiješ...

7 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi 6
bubimir13 kaže...

 

Nema dileme da je S7 bolji u nekim segmentima, ali u performansama tu nema govora, SD820, isti Adreno, LPDDR4 memorija, UFS 2.0 spremište po testovima sve je tu negdje. Kamera je lošija zbog manjeg senzora i lošijeg softvera, ni tu nema dileme. 

 

Ali da je S7 za više od duplo skuplji zbog kamere, vodonepropusnosti, displeja i sd utora, ha čuj, svakom svoje veselje, svak troši svoj novac, ja sam kao i ti odlučio potrošit na Mi5 i nisam se pokajao.

 

 

Ja osobno sam veoma zadovoljan Xiaomijem, sve je opravdalo cijenu i kupovinu, tako da nemam šta srat po ovome ili onome, logično da koliko platiš toliko i muzike dobiješ...

 potpisujem svaku riječ

 

čuj displej...gdje ljudsko oko fakat i ne vidi razliku, dovoljna mu je retina displej

7 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Oukitel je bar kolko vidim, sve bolji brend, ima podrsku, daju se zamjenski dijelovi kupiti itd... Daleko bolji nego low budget samsunzi i lgjevi, o sony da i ne govorim...
S obzirom na cijenu xiaomi ima odlicnu kameru i po meni daleko vise se isplati dat za xiaomija nego za samsunga, ima on dobru kameru i sve to al daleko preplacen, dok xiaomi nije. Npr xiaomi mix kolko kosta? Novi je i dalje jeftiniji nego s7 a ima vise novih stvari nego s7 naspram s6.. I dam se kladit da bi se vise ljudi zanimalo i ispitivalo za xiaomija(za mix pogotovo) nego za samsunga. . ispitivali me kad sam imal matt crveni mob(tcl s720), ispitivali i za zlatni, redmi note 3 i pozitivni komentari na izgled... Dok ove s novim samsungom il ajfonom je samo ono "novi mob, koji je to", dok u ovakve vecina ipak malo vise ispituje i bleji, od kud ti, kak si platil, kolko je trebalo da dode itd :)
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Oukitel U2 ima metalni okvir !!! spram samsungovih plastikanera koji koštaju najmanje pa duplo u istoj kategoriji a da se ne govori sto i u višoj kategoriji takođe plastika a cijene daleko veće
Šta onda reći osim da moraš bit samo iskompleksiran pa da izabereš razvikane brandove koji samo to i jesu...razvikani
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi Mi 6

Čuj, kom je bitno, bitno je. S7 nema bolji displej zbog rezolucije nego zbog tehnologije koju koristi. I ja sam svoj prvi S7 ubacio u pivu gdje je bio 15 min (ne pitaj zašto), te u moru na nekih metar ipo sam snimao. Nije mu nikad ništa bilo. Da su mi ti plusevi naspram mi5 bitni, koristio bih S7. Očito nisu, ali nekome će biti :)

Koliko platiš i muzike dobiješ. Kod mi5 sam za cijenu violine dobio gudački kvartet :D

Hearthstone: Maks0806#2960 LoL EUNE: Maks0806
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.1.2017 20:08 (maks0806).
Moj PC  
4 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice