Windows 11 - problemi izdvojena tema

poruka: 766
|
čitano: 318.375
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 Insider preview, beta, developer, Windows 11 - općenito
15 godina
offline
Windows 11 - problemi

Ma da, pa kak sad to odjedared a do sad je bilo sve ok i PC Health tool to potvrđuje?

On the Internet you can be anything you want. It is strange that so many people choose to be stupid.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
fromcelltohell kaže...

Ma da, pa kak sad to odjedared a do sad je bilo sve ok i PC Health tool to potvrđuje?

Čim si instalirao "Insider" verziju, pristao si na takve probleme i bugove. Ako smeta, instaliraj standardni build i to je to.

Zato insider nije za svakoga.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.3.2022 18:47 (Valentin17).
15 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi

Smeta utoliko što je iritantan taj watermark,

do sada je bilo sve ok i odjedared se pojavio iako mi PC definitivno zadovoljava requirementse za Windows 11.

Znam ja šta je Insider Preview, nije mi ovo prvi OS da sudjelujem u WIP.

Komp uredno radi i dalje, no eto...pojavio se watermark i iritantan je i to je to.

On the Internet you can be anything you want. It is strange that so many people choose to be stupid.
15 godina
offline
Windows 11 - problemi

Taj watermark je običan registarski unos. Googlaj i pronađi kako ga ukloniti, jer vjerojatno nisi jedini insider kojem se pojavio...

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.3.2022 22:39 (BlackMoon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Windows 11 - problemi

Da li bi se uz pomoc ovih informacija sa slike moglo vidjet u cemu je problem?

 

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
djigibao kaže...

Da li bi se uz pomoc ovih informacija sa slike moglo vidjet u cemu je problem?

 

 

Možda neispravna RAM memorija, ali teško je reći ovako.

Ono što ja radim u takvim situacijama je da uzimam neki SSD sastrane te sve snimam ispočetka, da eliminiran softwer iz priče. Ako svježa instalacija ima problem, onda se ide prema RAM memoriji, matičnoj ploči ili čak procesoru.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
16 godina
online
Re: Windows 11 - problemi
PC je bio u standby modu, pa sam ga pokrenuo i desilo mi se da mi komp radi ali mi je nestalo slike sa monitora (kao da je monitor otisao u standy).

Maloprije se ponovilo slicno, gledam nesto na YT i odjenom se ekran ugasi (ode u standby), cuje se ton sa YT ali slike nema i ventiltor od graficke se poceo vrtit ful brzinom.
Ugasio pa upalio PC i radi...zasad.

Graficka na izdisaju?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
djigibao kaže...
Graficka na izdisaju?

Možda driver. Otiđi u safe mod i preko DDU obriši komplet drivere GPUa, vrati se natrag na svoj račun normalno, skini i instaliraj zadnji driver.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
15 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
djigibao kaže...
PC je bio u standby modu, pa sam ga pokrenuo i desilo mi se da mi komp radi ali mi je nestalo slike sa monitora (kao da je monitor otisao u standy).

Maloprije se ponovilo slicno, gledam nesto na YT i odjenom se ekran ugasi (ode u standby), cuje se ton sa YT ali slike nema i ventiltor od graficke se poceo vrtit ful brzinom.
Ugasio pa upalio PC i radi...zasad.

Graficka na izdisaju?

 -stndby .. čest uzrok problema, tj teoretski sve radi kad je sve 100% ispravno uključujući i drivere.. no u životu često nije 100%.. recimo da je to za računalo ipak 'stres' tj mora biti adekvatno napajanje koje može isporučiti adekvatnu stabilnu struju, driver, sve.. + gasi računalo, manje problema dok se paljenje svodi na desetak sekundi pa ne vidim razlog za stdby-sleep-hiber i sl. kerefeke.

- kad se koristi, tad se kompletan sadržaj rama preslikava i koristi za iduće paljenje-nastavak.. povremeno je preporučljivo-poželjno 'počistiti' smeće u ramu, recimo restartom, što tad opet kaže da je besmisleno forsitrati sleep i sl. modove tj može kad radi 100% bez problema, no starenje je već problem + starije komponente nemaju nove specifikacije koje dozvoljavaju takav rad.. teoretski novo računalo mora raditi bez problema, da ga upališ i ostaviš danima.. no teorija i praksa nisu isto.

 

-u pravilu, svaki bsod je kvar hw-a, ali naravno i ram-a tj stanje u ramu (ono što vidiš kao ispis-brojeve za diagnostiku..) tj os-debuger samo nagađa što može biti uzrok problema i nikad se ne uzme recimo pad napona kao moguć mada naravno da je moguć.. da imaš ups, da imaš ecc ram, da imaš sve moguće što može eliminirati 'greške' opet greška može biti bilo što, hw+sw .. tj kao što malware-virus može izmijeniti sadržaj neke memorijske lokacije (tako se iskorištava exploti recimo overflow) isto to radi i obična greška, s razlikom virus će napraviti takvu grešku ciljano-namjerno konkretnu vrijednost, dok će obična greška dati bilo koji sadržaj tj pravu grešku npr zapis u memoriji nekog bytea može biti nula, 1, 2, 3.. 0-255 recimo za 8bitno, .. što god bio, samo jedan je točan podatak, ostali su pogrešni-krivi-greška.. što god da je izazvalo grešku a to može biti i recimo loš kontakt rama i slučajnost .. možda pregrijavanje, možda kombinacija više faktora zajedno.. kraće, bsod i čitanje stanja memorije ima smisla kod debugiranja neke app dok se ona razvija-izrađuje-ispravlja.. ne za os u radu i klasične greške-kvarove.. tad je beskorisno jer će ti različiti uzroci dati jednake posljedice, npr nestanak struje ili izbacivanje osigurača napajanja ili mbo.. možda pad napona mreže a možda pregrijavanje pa mbo isključi cpu-ostalo..

 

-sve što pc radi ide kroz ram, pogotovo kad se koristi i za gpu tad najbrže primjetiš problem kad se intenzivno koristi ram.. pa tako i gledanjem yt, dok bi u win možda radilo danima bez smrzavanja no to ne znači da nema kvara ili da ne postoji neki problem, nego samo kako ćeš ga češće-brže izazvati-primijetiti ovisno što radiš, npr gejmanje ili surfanje vs tipkanje u wordu.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
online
Windows 11 - problemi

U Event Viewer-u se vidi da je problem do AMD.

 Tocno?

 

Na netu pise i ovako nesto:

"It seems Microsoft AIK server does not know where to look for AMD's authority for issuing a certificate. It might be a problem with Microsoft's AIK server configuration, or perhaps something AMD has to fix themselves on their server side"

 

Vezano za ovo:

{"Message":"The authority \"amd-keyid-578c545f796951421221a4a578acdb5f682f89c8.microsoftaik.azure.net\" does not exist."}

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.3.2022 18:19 (djigibao).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 11 - problemi

Da li si nešto dirao oko drivera? Update? Reinstall? Ili se počelo događati ničim izazvano? Izgleda kao da OS ima problem s certifikatom drivera pa izvodi gluposti. Ali i sve to može biti navlakuša i trljalnje glupih windowsa koji te znaju potpuno navesti na krivi trag. Uglavnom probaj kako Valentin kaže uraditi. To ti je prvi korak...

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Windows 11 - problemi
Nisam nista dirao, ali nisam ni instalirao nativne drivere sve je obavio Windows.

Znaci iz cista mra se to desilo.
Sad sam skinuo drivere sa AMD stranice i instalirao (ali samo drivere bez onih ostalih sranja jer mi treba)
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
djigibao kaže...
Nisam nista dirao, ali nisam ni instalirao nativne drivere sve je obavio Windows.

Znaci iz cista mra se to desilo.
Sad sam skinuo drivere sa AMD stranice i instalirao (ali samo drivere bez onih ostalih sranja jer mi treba)

 predlažem ti da isključiš automatsku nadogradnju drivera kroz WU, ako ti je to aktivno!

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
16 godina
online
Re: Windows 11 - problemi

To bi bilo ovo sa slike?

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Windows 11 - problemi

Mislim da je. A imaš applet za to i u postavkama WU. Bar na win 11, ne znam za 10, polako mi pada u zaborav...

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 11 - problemi

Nemam tih problema jednostavno sam na 10-ki koja radi savrseno.

Eto friški primjer: - Prije mjesec dana mi je izdahnuo moj MSI GX700X, jednostavno ocito je na maticnoj ploci otisao konektor punjenja i tak da ne duljim izvadio sa tavana HP ProBook 4510s umetnuo SSD i externi disk u njega u palio i sve odmah proradilo, malo se igao sa driverima od chipseta i tak to evo lap dela kod mene na poslu sam tak. Vjerujem da je bilo na 11 bilo bi veselo zasigurno no taj lap nema TPM ni ista slicnog pa bu ostal na 10-ki do stoljeca 7-og.

 

Naravno nemam vise rariteta na tavanu da bi jos koji mogel zvadit i isprobat kak bu 10-ka delala na njemu. 

veni vidi didici
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.3.2022 11:23 (dagoberhr).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows 11 - problemi

Pozdrav svim forumašima, potrebna mi je vaša pomoć. Dakle imam problem da nakon svakog restart-a, windows stvori dodatki korisnicki račun prikazan na slici ispod onog precrtanog(jer je taj moj). Pa ako netko zna što je uzrok i kako to riješiti unaprijed mu se zahvaljujem. Windows 11 Home x64,   Antivirus: Eset Smart Security Premium (Originalan, znači nije piratski nego je legalno preuzet s interneta i licenca je plaćena). Skenirao sam sustav više puta i nije ništa pronađeno, tako da ako netko zna riješenje neka mi napiše. Hvala

Softwer
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.4.2022 23:52 (Softwer).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi

-pribavi 'pravi' win-install (ne iz 'nepoznatog izvora'), provjeri ispravnost diska+rama i pregrijavanje (greške u radu).. dok kreiranje rnd juzera obično znači malware i vjerojatno je u 'alternativnom' installu koji koristiš.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 11 - problemi

.

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.4.2022 14:08 (Flying Dutchman).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 11 - problemi
Softwer kaže...

Pozdrav svim forumašima, potrebna mi je vaša pomoć. Dakle imam problem da nakon svakog restart-a, windows stvori dodatki korisnicki račun prikazan na slici ispod onog precrtanog(jer je taj moj). Pa ako netko zna što je uzrok i kako to riješiti unaprijed mu se zahvaljujem. Windows 11 Home x64,   Antivirus: Eset Smart Security Premium (Originalan, znači nije piratski nego je legalno preuzet s interneta i licenca je plaćena). Skenirao sam sustav više puta i nije ništa pronađeno, tako da ako netko zna riješenje neka mi napiše. Hvala

 Imao sam isti problem sa ESETom na Windows 8.1, da je generirao divlji account, ako ti je uključen anti-theft to je razlog

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 11 - problemi
ihush kaže...

-pribavi 'pravi' win-install (ne iz 'nepoznatog izvora'), provjeri ispravnost diska+rama i pregrijavanje (greške u radu).. dok kreiranje rnd juzera obično znači malware i vjerojatno je u 'alternativnom' installu koji koristiš.

 Windows je originalan, znači da je licenca plaćena i nije divlji neki. 

Softwer
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 11 - problemi
Flying Dutchman kaže...
Softwer kaže...

Pozdrav svim forumašima, potrebna mi je vaša pomoć. Dakle imam problem da nakon svakog restart-a, windows stvori dodatki korisnicki račun prikazan na slici ispod onog precrtanog(jer je taj moj). Pa ako netko zna što je uzrok i kako to riješiti unaprijed mu se zahvaljujem. Windows 11 Home x64,   Antivirus: Eset Smart Security Premium (Originalan, znači nije piratski nego je legalno preuzet s interneta i licenca je plaćena). Skenirao sam sustav više puta i nije ništa pronađeno, tako da ako netko zna riješenje neka mi napiše. Hvala

 Imao sam isti problem sa ESETom na Windows 8.1, da je generirao divlji account, ako ti je uključen anti-theft to je razlog

 Isključit ću pa ću vidjeti jel se ponavlja opet.

Softwer
3 godine
offline
Re: Windows 11 - problemi
Jel ima netko problem s netom?
U igrama i pod "opterecenjem" pukne lan veza. Vrati se nakon 10ak sekundi.
Drugi uređaji vezani wifi vezom, streaming na 3 smart TVa isto sve uredno.
PC postavljen na performance mode, iskopcani svi safe modovi na mreznoj kartici, itd.
Ovi problemi javljaju se u zadnjih 2m.
Tcom kaze da ne vide pucanje veze osim redovitog u 2 ujutro kad stvarno nitko od ukucana ne koristi net.
Any guess?

Također, svi driveri i windowsi 11 na zadnjim driverima/azurirani
Tn
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.4.2022 15:06 (starblack).
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
online
Re: Windows 11 - problemi
starblack kaže...
Jel ima netko problem s netom?
U igrama i pod "opterecenjem" pukne lan veza. Vrati se nakon 10ak sekundi.
Drugi uređaji vezani wifi vezom, streaming na 3 smart TVa isto sve uredno.
PC postavljen na performance mode, iskopcani svi safe modovi na mreznoj kartici, itd.
Ovi problemi javljaju se u zadnjih 2m.
Tcom kaze da ne vide pucanje veze osim redovitog u 2 ujutro kad stvarno nitko od ukucana ne koristi net.
Any guess?

Također, svi driveri i windowsi 11 na zadnjim driverima/azurirani

 "oni ne vide"...to su i meni laprdali kad mi je pucao IPTV, a modem/ruter se nije rušio...

od kad imam Speedport smart 3 iz Mesh opcije nema više nikakvog problema.. jedino što trebam/trebaju oni apdejtati firmver za wifi leteći tanjur.

 

problem je u njihovim smećarskim speed port plus usmjerivačima

 

ili uzmi taj mesh (+15 kn mjesečno bez ugovorne obaveze---isplati se samo zbog odličnog usmjerivača--) jer taj smart 3 ima tri puta više memorije i tri puta jači cPU, ili si kupi nekakav pošteni u trgovini.

 

*usmjerivač -- uređaj koji objedinjuje modem i router. 

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
15 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
Zaporožac kaže...
..

 

*usmjerivač -- uređaj koji objedinjuje modem i router. 

 -ne, router je router (usmjerivač), modem je komunikacijski uređaj, linija-žica, neovisno o tipu, tel.parica, optika, coax, satelit itd. ... a problem miješanja-brkanja naziva je zato što 'kutijica' može imati razne soft mogućnosti tj u jednoj kutiji je više spojenih funkcija kao npr wlan server (koji nekad nije postojao, koji tad nije bio dio standardnog routera a danas je kao i ostalo što može biti npr mediaserver ili printserver.. dok router klase firewall i dalje nema wlan zbog sigurnosti).

-uređaj koji operater daje 'za uslugu, za liniju' je modem, koji osim linije ima i router, wlan itd. zato se naziva modem, tj to je primarna uloga.

-router se od modema razlikuje upravo po tome, nema priključak za liniju nego ima mrežni wan port tj netko drugi (modem) mu mora dati liniju-internet (ne miješati s mrežnim šefom npr koji uređaj će dijeliti ip adrese dhcpom i sl.).

-kako se širi ponuda, digitalija, npr iptv, optika.. tako se u kompletu može umjesto jedne kutije koja radi sve naći više uređaja, modem, router, iptv prijemnik, .. pa i wlan server ili ap .. tj tako se stvori mesh, no to je samo stvar fizičke izvedbe u jednoj kutiji ili u odvojenim kućištima koja se tad povezuju recimo mrežnim kablom.

 

svaki uređaj, router, nas, mediaplayer, ap .. naziv dobije po primarnoj ulozi-funkciji, ono za što je specijaliziran, npr ap je teoretski identičan routeru a razlika što u pravilu ima samo jedan lan port dok router obično ima 4 tj i to je dio koji je zapravo odvojen-spojen, tj to je klasičan switch koji se spaja u kutijicu i većinom su 4-portni, kao što ovisno o 'klasi' (mogućnosti softwarea) portovi mogu biti programabilni, služiti kao lan, wan, dmz, iptv itd itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
2 godine
online
Re: Windows 11 - problemi
ihush kaže...

 -ne, router je router (usmjerivač), modem je komunikacijski uređaj, linija-žica, neovisno o tipu, tel.parica, optika, coax, satelit itd. ... a problem miješanja-brkanja naziva je zato što 'kutijica' može imati razne soft mogućnosti tj u jednoj kutiji je više spojenih funkcija kao npr wlan server (koji nekad nije postojao, koji tad nije bio dio standardnog routera a danas je kao i ostalo što može biti npr mediaserver ili printserver.. dok router klase firewall i dalje nema wlan zbog sigurnosti).

-uređaj koji operater daje 'za uslugu, za liniju' je modem, koji osim linije ima i router, wlan itd. zato se naziva modem, tj to je primarna uloga.

-router se od modema razlikuje upravo po tome, nema priključak za liniju nego ima mrežni wan port tj netko drugi (modem) mu mora dati liniju-internet (ne miješati s mrežnim šefom npr koji uređaj će dijeliti ip adrese dhcpom i sl.).

-kako se širi ponuda, digitalija, npr iptv, optika.. tako se u kompletu može umjesto jedne kutije koja radi sve naći više uređaja, modem, router, iptv prijemnik, .. pa i wlan server ili ap .. tj tako se stvori mesh, no to je samo stvar fizičke izvedbe u jednoj kutiji ili u odvojenim kućištima koja se tad povezuju recimo mrežnim kablom.

 

svaki uređaj, router, nas, mediaplayer, ap .. naziv dobije po primarnoj ulozi-funkciji, ono za što je specijaliziran, npr ap je teoretski identičan routeru a razlika što u pravilu ima samo jedan lan port dok router obično ima 4 tj i to je dio koji je zapravo odvojen-spojen, tj to je klasičan switch koji se spaja u kutijicu i većinom su 4-portni, kao što ovisno o 'klasi' (mogućnosti softwarea) portovi mogu biti programabilni, služiti kao lan, wan, dmz, iptv itd itd..

 ma čovjeeeeče , sve se to odavno zna, ali mi svi dobijemo nekakav kombo uređaj. 

 

Modem & Router Combination

A combination modem router or cable modem router combines the function of both a modem and a router into one piece of hardware (sometimes called a gateway).  This combined unit (modem router or cable modem router)  performs the functions of both a modem and a router to connect you to the Internet ​and distribute that internet connection to your multiple devices.

 

https://us.hitrontech.com/learn/the-difference-between-a-modem-and-a-router/

 

moj tehničar i T-com-a kad god dođe nikaada ne kaže vaš router, nego modem 

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
14 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi

Taj divlji account koji ti se javlja dolje je od ESET-ovog Antitheft te on mora kreirati taj acc jer preko njega ESET upravlja kamerom i slicnim da bi se lakse uhvatilo kradljivca.

Tu opciju imam ukljucenu na svim svojim laptopima kojima upravlja ESET te sam se prestao obazirati na navedeno.

veni vidi didici
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.4.2022 11:29 (dagoberhr).
2 godine
online
Windows 11 - problemi

ne/ponekad da, / slušajte gospodina ihush.

on ima puno znanja, a ja imam puno znanja o ljudskim karakterima, osobnostima...

 

ima jedna stvar koju cienim, a ta je da puno taj ćovik toga zna, a ne zna prezentirati to pismeno.

osim što je polupismen, nije uvreda, čovjek je lumen za "neke" stvari.

to je puno soft. har. problema no čovik ihush ne zna to prezentirati na kvalitetean način pa mu se svi rugaju..

ihush, prije no što želiš objaviti od tekstova, pošalji meni, sretit ću ti tekst kao pokonji gnu gomoh.

 

pitanje je,..

 

što on zna i tko je on ?*

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.4.2022 12:14 (Zaporožac).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi

-ovčar (njemački!) .. a tema je win11 :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
2 godine
online
Re: Windows 11 - problemi
ihush kaže...

-ovčar (njemački!) .. a tema je win11 :)

 nemoj meni to šljakati..

 

ima bezbroj tema gdje si oftopičario, a ja ne prijavljujem takve gluposti poput tebe,...znaš da znam što radiš..

 

čemu to ?

okle si ti ?

 

možemo se naći, nisam ja nasilnik, da se malo ispričamo...

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 Insider preview, beta, developer, Windows 11 - općenito
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice