Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.432.038
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
BlackMoon kaže...

Imaš problem s nekim komadom hardvera, tj s njihovim driverima. Počupaj sve, ostavi miša i tipkovnicu i kako kolega kaže skini .iso i pokušaj instalaciju!

 ne mora uopće biti do hardvera... Meni je od 1803 do danas za svaki upgrade koji nije prošao bio kriv neki user profil koji je imao nešto smrdano... Uglavnom, na računalima "u kontakt centru" koja su pravila probleme a koja imaju "potrošne profile" pošto korisnici sve dokumente drže "na share-u" da im nije problem promjeniti računalo sam samo da delprof programom pobrisao sve profile osim mog i protjerao upgrade i vidi vraga radi... na drugim, sačuvam profil "sa strane" sa ForenSit TransWizom, pobrišem ga, napravim upgrade i vratim profil :)

 

Jedini gdje mi nije prošao upgrade je bio komp gdje je disk imao bad sector usred filesystem tablica koji se nije pokazao dok nisu windowsi počeli upgrade pa pregledavali neke opskurne fajlove koje niko nije trebao cijelo vrijeme... :)

15 godina
offline
Windows 10 - općenito

Ajmo anketa (ali glasjate samo ako ste ozbiljni). Dakle riječ je da otvorim novu temu pod nazivom Windows Insider Program, jer ja sam u istom od beta verzije Winowsa 7, skočio na Developer Preview verziju Windowsa i do dana današnjeg sa de facto na beta verziji Windowsa.

I da kažem, iz 7-ce je iščupan SSD (AMD/ATI) konfiguracija ubačena u jednu grafičku radnu stanicum do ove pod Moj PC. Windowsi pokupe sami drivere.

U ranoj verziji Developer Previewa (tada se nije znalo da će se zvati Windows 8 nego se više nagađalo da će sledeći WIndowsi biti (?!?!) 128-bitni imao sam nekih problema. Slatkih problema koje informatičari serviseri vole da rješavaju.

Ali ovi sada Insider Windowsi [Build 21301] i prošlih godina mi nikakve probleme ne prave. Kompletni alati za računalne mreže, Adobeopvi Alati, Office 365, oreko 5 igraćih launčera, ono što možeta da zamislite radi ne kao švicarski sat - nego kao ruska doksa.

Trenutno što sam primjetio da mi se sviđa jesu Neaktivni tabovi u Edgeu (potamne) i trenutno sa 38 otvorenih tabova Edge mi vuče 381 MB memorije.. Dakle gledam i ne vjerujem.

Pa dakle ako ima stvarno zainteresovanih i da pišem novine koje su dobre a koje nisu (recimo XBox GAme bar mi je pravio problem i morao sam ga ubiti) a sutradan je odmah izašla nova verzija Windowsa.
Nema više Windows.OLD foldera.. U mnogo čemu (moje mišljnje) da ovi Insider Windowsi pružaju mnogo više nego svježe instalirani zadnji Windowsi.
Primjetio sam da u jednoj od prije par verzija windowsi su se zvali Windows Version: Next ali je ime uklonjeno odmah u sledećem Buildu.

Pa ako želite da otvorim novu temu u kojem ćemo biti aktuelni tu i u kome ću ja dosta toga da obavještavam glasajte:

8 Otvaraj, da vidimo i to čudo
1 No Way, previše su i ovi Winsi
12 Zanima me kao pasivn promatrač
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
djigibao kaže...

...najvjerojatnije na jesen (2021), nova animacija otvaranja prozora (Linux copy)...

 

Na Buildu 21301 mislim da to primjećujem.. ali im ja šaljem non-stop (nisam bio dosadan kao kada su sa LPT portovima zabrljali i onda su napravili i čak mi email poslali) da vrate Shemu Iz Windowsa 2000.

Da U Insider progaramu svaki put kada instaliram novi WIndoz.. Office 365 mi se pomakne za još toliko... jer sam se odjavio sa pretplate Office 365 (nisu pare stavljanje na račun) i ajde da vidim do liko će to upozorenje o deaktivaciji i smrzavanju trajati..
Od Decembra upozoravaju da će u Februaru biti pola opcija isključeno, sada upozoravaju da će to biti u Maju... Kako koji Insider Program izlazi.

Ako ste zainerosavni ili ako niste glasajte u prijašnjoj mojoj anketi. Mislim da Insider Windowzi su u dosta toga otvoreni dok konačni WIndozi su zatvoreno i zapakirano rješenje.

Troleri su totalno uništili CPU dio foruma... vidim ovdje ima dosta stare raje.

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Envy kaže..
da vrate Shemu Iz Windowsa 2000.

https://www.howtogeek.com/133405/how-to-get-classic-style-themes-back-on-windows-8/

 

Nije baš 100 posto isto, ali je blizu. 

 

 

ps. tako nešto me vraća u prošlost i budi sjećanja, lijepa sjećanja. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2021 15:31 (Valentin17).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Envy kaže...

Ajmo anketa (ali glasjate samo ako ste ozbiljni). Dakle riječ je da otvorim novu temu pod nazivom Windows Insider Program, jer ja sam u istom od beta verzije Winowsa 7, skočio na Developer Preview verziju Windowsa i do dana današnjeg sa de facto na beta verziji Windowsa.

I da kažem, iz 7-ce je iščupan SSD (AMD/ATI) konfiguracija ubačena u jednu grafičku radnu stanicum do ove pod Moj PC. Windowsi pokupe sami drivere.

U ranoj verziji Developer Previewa (tada se nije znalo da će se zvati Windows 8 nego se više nagađalo da će sledeći WIndowsi biti (?!?!) 128-bitni imao sam nekih problema. Slatkih problema koje informatičari serviseri vole da rješavaju.

Ali ovi sada Insider Windowsi [Build 21301] i prošlih godina mi nikakve probleme ne prave. Kompletni alati za računalne mreže, Adobeopvi Alati, Office 365, oreko 5 igraćih launčera, ono što možeta da zamislite radi ne kao švicarski sat - nego kao ruska doksa.

Trenutno što sam primjetio da mi se sviđa jesu Neaktivni tabovi u Edgeu (potamne) i trenutno sa 38 otvorenih tabova Edge mi vuče 381 MB memorije.. Dakle gledam i ne vjerujem.

Pa dakle ako ima stvarno zainteresovanih i da pišem novine koje su dobre a koje nisu (recimo XBox GAme bar mi je pravio problem i morao sam ga ubiti) a sutradan je odmah izašla nova verzija Windowsa.
Nema više Windows.OLD foldera.. U mnogo čemu (moje mišljnje) da ovi Insider Windowsi pružaju mnogo više nego svježe instalirani zadnji Windowsi.
Primjetio sam da u jednoj od prije par verzija windowsi su se zvali Windows Version: Next ali je ime uklonjeno odmah u sledećem Buildu.

Pa ako želite da otvorim novu temu u kojem ćemo biti aktuelni tu i u kome ću ja dosta toga da obavještavam glasajte:

 Slobodno otvori, mogu se uključiti kao netko tko koristi 95% vremena neku od Insider Preview inačica (od Dev verzija Win 10 pa do sad zadnjeg builda koristim ili Slow build ili Fast/Dev).

 

P.S.: Tek sam sad primjetio na ovom 21301 buildu da nema više Windows.old foldera, a znam da nisam odradio Disk Cleanup od instalacije zadnjeg builda

https://idzan.eu
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
midzan21 kaže...
Envy kaže...

Ajmo anketa (ali glasjate samo ako ste ozbiljni). Dakle riječ je da otvorim novu temu pod nazivom Windows Insider Program, jer ja sam u istom od beta verzije Winowsa 7, skočio na Developer Preview verziju Windowsa i do dana današnjeg sa de facto na beta verziji Windowsa.

I da kažem, iz 7-ce je iščupan SSD (AMD/ATI) konfiguracija ubačena u jednu grafičku radnu stanicum do ove pod Moj PC. Windowsi pokupe sami drivere.

U ranoj verziji Developer Previewa (tada se nije znalo da će se zvati Windows 8 nego se više nagađalo da će sledeći WIndowsi biti (?!?!) 128-bitni imao sam nekih problema. Slatkih problema koje informatičari serviseri vole da rješavaju.

Ali ovi sada Insider Windowsi [Build 21301] i prošlih godina mi nikakve probleme ne prave. Kompletni alati za računalne mreže, Adobeopvi Alati, Office 365, oreko 5 igraćih launčera, ono što možeta da zamislite radi ne kao švicarski sat - nego kao ruska doksa.

Trenutno što sam primjetio da mi se sviđa jesu Neaktivni tabovi u Edgeu (potamne) i trenutno sa 38 otvorenih tabova Edge mi vuče 381 MB memorije.. Dakle gledam i ne vjerujem.

Pa dakle ako ima stvarno zainteresovanih i da pišem novine koje su dobre a koje nisu (recimo XBox GAme bar mi je pravio problem i morao sam ga ubiti) a sutradan je odmah izašla nova verzija Windowsa.
Nema više Windows.OLD foldera.. U mnogo čemu (moje mišljnje) da ovi Insider Windowsi pružaju mnogo više nego svježe instalirani zadnji Windowsi.
Primjetio sam da u jednoj od prije par verzija windowsi su se zvali Windows Version: Next ali je ime uklonjeno odmah u sledećem Buildu.

Pa ako želite da otvorim novu temu u kojem ćemo biti aktuelni tu i u kome ću ja dosta toga da obavještavam glasajte:

 Slobodno otvori, mogu se uključiti kao netko tko koristi 95% vremena neku od Insider Preview inačica (od Dev verzija Win 10 pa do sad zadnjeg builda koristim ili Slow build ili Fast/Dev).

 

P.S.: Tek sam sad primjetio na ovom 21301 buildu da nema više Windows.old foldera, a znam da nisam odradio Disk Cleanup od instalacije zadnjeg builda

Nema više.. ja sam imao Windows.OLD(1) i takvih u (x) jedno 100 komada. Nisam htio da posežem za trećerazrednim rješenjima da to brišem.

Sad staru instalaciju Windowsa i kroz Notifications centar (donji desni ugao) možeš obrisati, tako da ne moraš pokretati Disk CleanUp kao Admin... Otvorit ću krajem sedmice i neće biti samo C/P tamao što stoji na MS stranici (dobro, nešto će i biti) nego više ovako što nama bude interesantno i šta bi mogli promjeniti.

3 godine
protjeran
offline
Windows 10 - općenito

Htio bih prebaciti SSD iz računala u laptop. 

1. U računalu imam dual boot sa dvije odvojene verzije Windowsa 10, svaka na svom SSD-u

2. U laptopu imam jedne Windowse 10

 

Ako prebacim SSD iz računala u laptop hoće li laptop automatski prepoznati nove Windowse i ponuditi mi opciju izbora jedne od dvije verzije Windowsa pri paljenju laptopa?

Napominjem da format i clean install nisu opcije!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Prvo da razjasni nešto?
A) iz laptopa ćeš ukloniti HDD i na njegovo mjesto staviti SSD?
B) U laptopu imaš mjesto za SSD pored postojećeg HDD-a?
(Pretpostavljam da je slučaj pod A)

Znači, iako imaš dual boot u PC-u gdje je svaki OS na svojoj particije, samo jedan od tih SSD-ova ima na sebi Boot manager, koji ti nudi izbor OS-a koji podizeš.

Ukoliko u laptop prebaciš taj SSD, pri paljenju će te laptop pitati koji OS da se podigne, no pošto nemaš oba SSD-a u laptopu, moći ćeš podići samo sistem koji je na tom SSD-u. Pri tom PC uopće nećeš moći bootati jer nedostaje boot manager.

Ukoliko u laptop prebaciš onaj drug SSD, imaces obrnutu situaciju, tj. Laptop se neće moći bootati jer n dostaje boot manager, a PC će moći podići samo jedan OS.

Naravno, sve ovo samo u slučaju čisto fizičkog prebacivanja SSD-a, bez ikakvih intervencija na njima.

Znači, fizičko prebacivanje medija sa operativnim sistemom iz jedne mašine u drugu (naročito sa dual boot situacijom gdje je drugi OS na drugom mediju, nije baš plug'n'play.
morrisoN
3 godine
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito

Radi se o scenariju B, u laptopu ima mjesta za 2 SSDa. Ukratko savjetujes da ne radim to?

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Neće raditi kako si zamislio.
U najboljem scenariju će biti ovako kako sam napisao, u gorem scenariju će postojeća instalacija Windowsa na SSD-u kad se "susretne s novim hardware-om u laptopu biti problematična.
morrisoN
16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
user2206 kaže...

Htio bih prebaciti SSD iz računala u laptop. 

1. U računalu imam dual boot sa dvije odvojene verzije Windowsa 10, svaka na svom SSD-u

2. U laptopu imam jedne Windowse 10

 

Ako prebacim SSD iz računala u laptop hoće li laptop automatski prepoznati nove Windowse i ponuditi mi opciju izbora jedne od dvije verzije Windowsa pri paljenju laptopa?

Napominjem da format i clean install nisu opcije!

 

Ako imas vremena, volje i znanja isprobaj sam pa vidi...najkorisnija opcija

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
3 godine
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito

Nemam znanja i zato nešću ništa dirati, hvala obojici na savjetima 

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
user2206 kaže...

Htio bih prebaciti SSD iz računala u laptop. 

1. U računalu imam dual boot sa dvije odvojene verzije Windowsa 10, svaka na svom SSD-u

2. U laptopu imam jedne Windowse 10

 

Ako prebacim SSD iz računala u laptop hoće li laptop automatski prepoznati nove Windowse i ponuditi mi opciju izbora jedne od dvije verzije Windowsa pri paljenju laptopa?

Napominjem da format i clean install nisu opcije!

Možeš onako prebaciti SSD.. radit će.. ali češ morati sačekati da Winsi pokupe sve drivere. Ništa te ne košta probati. Ako su 2 SSD-a unutar Laptopa moraš u BIosu da naštimaš koji će ti se prvo da pali kao Boot SSD. A dalje ćeš ti on ponuditi jednu od te dvije verzije Windowsa.

U Insider verziji to radi. Ja Samo uzmem SSD i ubacim ga u bilo koji računar.

13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Vidim da se cesto spominju win10 keyevi sa ebaya za 3-6 dolara pa sam isao malo pogledati i vidim da su svi za pro verziju. Je li zna netko zasto home verzija nije toliko zastupljena (puno skuplji keyevi) naspram pro verzije? Ne ulazim u dugotrajnost tih keyeva niti ista nego cisto znatizelja zasto su svi za pro verziju jer jos nisam nasao home key za tako nisku lovu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

klasična ponuda-potražnja = cijena.. uz obim prometa, tj nikog ne zanima home kad je razlika limes nule u odnosu na pro a ostalo je stvar statisike i velikih brojeva.

-logičan razlog je i piraterija, tj isto djelo, ista kazna tad je po čoban kriteriju bolje ukrasti skuplje nego jeftinije, tj nitko ne krade fićeka osim baš u nuždi ako do njega stoji ferarri s istom zaštitom-bravom ili kaznom.

-sam os je isti, tj klasično se može upgrade s nižeg na višu (verziju-licencu) no ne može s više na nižu (što ni nema smilsa, s konja na magarca kao downgrade.. tj to se kao praksa odnosi kad korisnik licence predinstaliranog osa npr win10 ide na prethodnu winver kao w7-8.. ali unutar iste klase home-pro..). Tj i to je razlog za prodaju pro, jer ako imaš home možda želiš upgrade na pro, no obrunuto ne postoji niti itko želi itd..

 

ok? :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Windows 10 - općenito

Pozdrav svima. Ne znam kud da stavim ovaj post pa ako je na krivom mjestu nek ga moderatori prebace (ako ih ima nekak je pusto). Od jutros imam problem koji me izluđuje,nije realno tak strašno ali ljuti me kaj je nastalo od ničeg samo od sebe. Ne radi mi Hardversko ubrzanje u browserima, to je ukratko, a sad ću na široko.
Ujutro slušam Chill your mind radio na youtubu onak u pozadini, na browseru Operi. Iz čista mira zašteka reko ok idem na Edge, tamo isto zašteka, dakle cijeli browser se smrzne i nakon minutu dvije čak i tri  proradi i browser i video. Ista stvar i na Chromu. Firefox, Vivaldi i Opera GX rade bez problema sa uključenim Hardverskim ubrzanjem. Da bi stvar bila luđa video koji nije live nego obični radi normalno na svim browserima, a čim prebacim na chill your mind radio crk. Ok isključim hardversko ubrzanje na ovima koji ne rade i sve je ok tak rade. I to bi bilo ok da mene ne živcira kad nekaj ne radi kak bi trebalo. Pregledao sam updateove ništa nije novo od 10.02. ništa se nije instaliralo, jučer je radilo sve. Sistem restore ne želi vratiti kaže da ima neku grešku u app store-u. Reinstaliram operu sve obrišem i user fileove i sve njene foldere i dalje ista stvar. Reinstaliram Edge ista stvar. Dakle samo kad stavim Chill your mind radio ili neki live stream browser zašteka, čak ne svaki live stream. Ako itko ima ideju. Znači promjena u sistemu nije bilo, radilo je pol sata i samo stalo. I sad radi ako isključim HW acceleration. Išel bi ja prčkat po driverima i popravljat winse ali odbijam to jer nemre se samo od sebe pokvarit ak je jučer navečer radilo. 

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Windows 10 - općenito

Se u Windows 10 može podesiti da izlaz za zvuk bude istodobno za 2 uređaja ? 

 

Ja sad mogu birati hoće li to biti monitor ili nešto prikopčano na 3.5mm priključak.  Kako mogu odabrati oboje istodobno  ? 

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
T700 kaže...

Se u Windows 10 može podesiti da izlaz za zvuk bude istodobno za 2 uređaja ? 

 

Ja sad mogu birati hoće li to biti monitor ili nešto prikopčano na 3.5mm priključak.  Kako mogu odabrati oboje istodobno  ? 

 

 

   Jako teško...jednom u životu sam uspio uraditi to preko kombinacije od nekoliko različitih custom software-a (ne sjećam se kojih), ali proces je takav da se nakon svakog reseta windowsa (ili nakon svake promjene iz single u dual izlaz, ne sjećam se) mora štimati latencija za jedan od izlaza, da ne bi zvuk iz jednog izlaza kasnio za drugim, i još brdo nekog ručnog podešavanja.

 

Uglavnom, odvratno i ne shvatljivo zasto microsoft nije dodao tu opciju u windowse. Jer mnogi od nas imaju zvucnike i oko monitora i oko tv-a, tako da je glupost što ih ne možemo oboje odjednom koristiti na pc-u u 2021 godini. Hajde da je konzola u pitanju pa bih razumio..

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.2.2021 13:45 (AFARON).
14 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

planiram preći na W10. Neda mi se biti pirat itd.

Gdje se može najpovoljni W10 home. Ne očekujem za 5-10 $, a bogami ni za 1000+ kn. 

Vidio sam par ponuda, ali mi je promaklo za tipa 200-300 kn na ponudi. 

 

Drugo, imam w7 trenutno. Koliko sam skužio, odem na stranicu microsofta skinem i instaliram i nije nekakva mudrost? Mislim nije da imam neznam što za izgubiti, ali opet mi se neda stavljati sve ponovno itditd

thx :D

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Pokušaj nadograditi taj win7. Ako je legalna licenca win7, postoji šansa da win10 uredno prođe aktivaciju pri prvom pokretanju i spajanju na internet.
Šansa da se win 10 uspješno aktivira postoji čak i ako je win7 piratski. (Čudno, ali MS je dosta fleksibilan sa aktivacijom win10).
Ako ovom metodom dođeš do aktivacije, to je to. Tvoj PC/laptop ubuduće će biti aktiviran čak i nakon čiste instalacije i bez unošenja ključa.

Ako aktivacije ne bude uspješna, uvijek možeš instalirati čiste windowse 10, bet unosa ključa, koristiti ih normalno za skoro nikakvu destrukciju dok ne kupiš ključ i naknadno ga uneseš (ako budeš želio).
Jedino je važno pritom ne koristiš nikakve aktivatore/krekove i slične gluparije.
morrisoN
 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
cocamarkoo kaže...

planiram preći na W10. Neda mi se biti pirat itd.

Gdje se može najpovoljni W10 home. Ne očekujem za 5-10 $, a bogami ni za 1000+ kn. 

Vidio sam par ponuda, ali mi je promaklo za tipa 200-300 kn na ponudi. 

 

Drugo, imam w7 trenutno. Koliko sam skužio, odem na stranicu microsofta skinem i instaliram i nije nekakva mudrost? Mislim nije da imam neznam što za izgubiti, ali opet mi se neda stavljati sve ponovno itditd

thx :D

 https://pcchip.hr/sponzorirani-clanak/proljetna-ponuda-windows-10-pro-za-samo-74-e/

 

Pomalo, šegavo i vajka!
15 godina
offline
Windows 10 - općenito

- MS dozvoljava svašta, npr win10 download bez verifikacije keya (ostale-starije win traži key..) + radi normalno osim customizacije i upozorenja.

- ako je važeći key w7-8 treba probati upgrade, kao najjednostavniji način (za key-licencu) ostalo je već u gornjem postu napisano..

- jedino je važna podjela home-pro, nevažno 32-64bit, jezik itd.. i uvijek je preporučljivo koirstiti najnoviji dostupan build (2020-10-h2) .. jedino može biti problem driver-support + specifične app, + upgrade je ista verzija tj tad mora biti 32-ili-64bit i isti jezik (može se nešto zaobići-skratiti ali nije za obične juzere). Jednom aktiviran win je trajno i nakon tog može clean install po potrebi 32-64-jezik.. + naravno sad je to za većinu 64bit+hr osim ako posotji neki razlog za drugačije. Key ne unosite u installaciji, preskočite 'nemam'.. tj uvijek postoji mogućnost neke greške-tipkanja ili čitanja pogrešnog keya (ako koristite alate za čitanje keya..) ili ste pročitali neki install-key, ne aktivacijiski nego key koji služi samo za install..

 

- moguća dva načina regirstacije-aktivacije, lokalni acc klasično user+pass u instalu i online-ms-acc .. ms preferira-gura online, ima svojih prednosti, automatika-sinkronizacija .. ali ovisi što tko želi-treba, lakše je lokalni i ako se želi prebaciti na online.. obrnuto je teže.

 

- pritat-crack ili aktivatori su nepotrebni-besmisleni (za sys soft, os, antivirus i sl...) i ms je darežljiv, mada je free-godina upgradea formalno prošla i dalje je jednako + može bez keya jer to ms dozvoljava za w10.

 

kao btw, ako netko čita key raznim alatima.. ne mora biti točno dešifriran.. na ms stranici se može provjeriti, kao što za download w7-8 traži key ali tamo prihvaća samo retail, ne sve oem-e itd.

 

-preporuka svim juzerima, koristiti 64bit-hr verziju, osim kad posotji konkretan razlog za drugačije. Jedanko lako je dodati po želji jezike dok su ovako sve regionalne postavke već tu a eng je uvijek ispod haube-dostupan. Brže-sigurnije nego s eng dodavati ostale jezike. Važno za sve na osu, npr pravopis-gramatika (jer to nije sad više samo npr u ms-officeu... nego na nivou osa).

 

-ako se prelazi sa starijeg win, može bilo koja verzija (ovisna o postojećoj..) i nakon toga clean, tj sam install sa stikića na prosječnom-upotrebljivom računalu je stvar od cca 15min.. ne isplati se drugo kemijanje osim kad se mora. Za većinu juzera je tad najjednostavnije i najsigurnije koristiti upgrade-mctool mogućnost .. + moja preporuka, svakako napravite stikić-install .. + boot-bios postavke kao uefi-gpt ili legacy-mbr + sec.boot itd. su izvan okvira teme i posotje odgovarajuće no to se upravo u ovom trenutku treba napraviti tj prvi-upgrade ostaje staro, idući clean po potrebi-želji + znati koji boot-f-key je za CMS itd itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
morrisoN kaže...
Pokušaj nadograditi taj win7. Ako je legalna licenca win7, postoji šansa da win10 uredno prođe aktivaciju pri prvom pokretanju i spajanju na internet.
Šansa da se win 10 uspješno aktivira postoji čak i ako je win7 piratski. (Čudno, ali MS je dosta fleksibilan sa aktivacijom win10).
Ako ovom metodom dođeš do aktivacije, to je to. Tvoj PC/laptop ubuduće će biti aktiviran čak i nakon čiste instalacije i bez unošenja ključa.

Ako aktivacije ne bude uspješna, uvijek možeš instalirati čiste windowse 10, bet unosa ključa, koristiti ih normalno za skoro nikakvu destrukciju dok ne kupiš ključ i naknadno ga uneseš (ako budeš želio).
Jedino je važno pritom ne koristiš nikakve aktivatore/krekove i slične gluparije.

 Upravo zato jer mi se ne zeza sa time, želim pošteno platiti i biti miran. W7 nisam stavljao već je netko drugi stavljao kod sastavljanja kompa, platio sam bio nešto i njih, a koliko - nemam pojma, prošlo je 5+ g sigurno...

 

Truljo kaže...
cocamarkoo kaže...

planiram preći na W10. Neda mi se biti pirat itd.

Gdje se može najpovoljni W10 home. Ne očekujem za 5-10 $, a bogami ni za 1000+ kn. 

Vidio sam par ponuda, ali mi je promaklo za tipa 200-300 kn na ponudi. 

 

Drugo, imam w7 trenutno. Koliko sam skužio, odem na stranicu microsofta skinem i instaliram i nije nekakva mudrost? Mislim nije da imam neznam što za izgubiti, ali opet mi se neda stavljati sve ponovno itditd

thx :D

 https://pcchip.hr/sponzorirani-clanak/proljetna-ponuda-windows-10-pro-za-samo-74-e/

 

 Koliko je legit ovo? Naime googlo sam isto tako prije nešto vremena, i na bug hr je bio plaćeni članak za isto tako w10. Cijene tu cca... i uglavnom googlam stranicu, ocijene ono 2. Ne radi, prevara itd. 

 

 

Ukratko, vidio sam da na stranici Microsofta skinem W10 za instalaciju, i samo poklikam kaj vež treba i tjt? 

 

jbg, nisam se sa tim bavio jer ono. Meni je komp za youtube, pornjavu i word

10 godina
offline
Windows 10 - općenito

Za kućnu upotrebu je dovoljno, home korisnike ionako nitko ništa ne pita oko legalnosti.

 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Windows 10 - općenito

Pitanje vezano za MS Office 2013, mogu li prebaciti licencu na novo racunalo bez da ponovno kupujem?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
user2206 kaže...

Pitanje vezano za MS Office 2013, mogu li prebaciti licencu na novo racunalo bez da ponovno kupujem?

 Ja koristim Office 2016 Pro OEM i bilo je dovoljno da samo promjenim sistemski SSD na koji sam klonirao sistem sa starog SSD-a i više mi nije priznavao OEM licencu. Morao sam kupiti drugi Office. Srećom, na eBayu ih se nađe povoljno.

Ako je Office retail, ne bi trebao imati problema.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
user2206 kaže...

Pitanje vezano za MS Office 2013, mogu li prebaciti licencu na novo racunalo bez da ponovno kupujem?

 Možeš. Ali ako kojim čudom ne uspiješ zovi MS Hrvatsku. Izlaze u susret nevjerojatno.

11 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Pozdrav, 

 

pitanje jedno, pokušavam ažurirati računalo HP EliteDesk 800 G3 Tower s 1909 na posljednju 20H2 verziju. No, instalacija mi dođe na 86%, nakon čega mi se blue screen pokaže (slika u prilogu) i vrati mi računalo nakon 5-10 min na stanje prije updejtanja. U čemu bi mogao biti problem?

 

 

MT22
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

skini BlueScreenView ili WhoCrashed me, pokreni i nek analizira crash dump file, pa ćeš biti bar malo upućeniji

Ju je je? Je ju je!
12 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

ja sam dobio zvuk na usb slušalice i tv

puštam muziku sa pc

probaj

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice