Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.061.871
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

pa da si prelistao par stranica unazad ili konkretnu temu od routerima koji podržavaju i 4G onda bi znao. 

4 godine
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Može netko dati uputu kako online raskinuti ugovor, vidim da pisu ljudi ako je ruter na ugovoru da se mora vratiti, postoji li opcija da se otplati taj ruter prilikom raskida? Ostalo mi je 2 mjeseca za platiti pa zato... Hvala! 

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Kao prvo opća kultura TI nije na nivou•
Ophodiš se prema ljudima kao da su ovce pasli s tobom.
Drugo, sta da čitam unazad,? prepirku i baljezganje po internetu.
Hvala drugima, Han, Ranko 091, koji su se potrudili.
Nisu svi mlađarija koja se kuži u najnoviju tehniku, antene, rutere pa ni funkcioniranje portala.

12 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Zna li netko koliko traje jamstvo za ovaj tele2 pokućni Huawei B525s-23a router?

Sve sam pregledao i nigdje ne piše je li to 12 / 24 ili više mjeseci, a imam sve papire uključujući i jamstveni list, ali nigdje ne piše taj podatak. 

I super su mi ovi "termo" računi, evo nakon par mjeseci već se pola računa ne vidi, a kao treba ga čuvati i priložiti uz router u slučaju reklamacije.

Ide sad na kopirku, dok nije skroz "nestao". 

 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
mzopg kaže...

Zna li netko koliko traje jamstvo za ovaj tele2 pokućni Huawei B525s-23a router?

Sve sam pregledao i nigdje ne piše je li to 12 / 24 ili više mjeseci, a imam sve papire uključujući i jamstveni list, ali nigdje ne piše taj podatak. 

I super su mi ovi "termo" računi, evo nakon par mjeseci već se pola računa ne vidi, a kao treba ga čuvati i priložiti uz router u slučaju reklamacije.

Ide sad na kopirku, dok nije skroz "nestao". 

 24 mj

battletag:MasnaKrvavic#2275
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
melcisedec kaže...
Kao prvo opća kultura TI nije na nivou•
Ophodiš se prema ljudima kao da su ovce pasli s tobom.
Drugo, sta da čitam unazad,? prepirku i baljezganje po internetu.
Hvala drugima, Han, Ranko 091, koji su se potrudili.
Nisu svi mlađarija koja se kuži u najnoviju tehniku, antene, rutere pa ni funkcioniranje portala.

 Evo ovu temu malo prolistaj i što te zanima pitaj. https://forum.bug.hr/forum/topic/opce-teme-ostali-operateri/4g-5g-routerimhotspotanteneoperaterifw/272732.aspx

4 godine
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ljudi tema se zove neogranicen internet u tele2...

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

-često je jamstvo jednako ugovornoj.. (proizvođač daje jamstvo ili uvoznik itd dok nije zakonom propisano da mora uopće postojati ..).

-jamstvo ako postoji vrijedi i bez računa, tj problem je samo dokazati npr mjesto kupnje .. no ako je to mougće tad ni račun ni jamstveni list kao papiri nisu nužni po zakonu ali su poželjni. Može se od trgovine tražiti kopija računa i trgovona koja je robu prodala mora imati taj račun (10 god, knjigovodstvo) dok ako ga nema tad ga nisu prodali i nemaju nikakve veze tj tad je problem ako nema računa dokazati kupnju i moguć problem u slučaju nestanka podataka trgovine iz bilo kog razloga (kvar-greška ili porezna muljaža..) i zato je poželjno imati račun. .. tj dovoljno je imati podatke s računa kao datum-broj i tad taj račun mora postojati u sustavu, tj ili je u suprotnom muljaža ili nije kupljeno u toj trgovini. Teoretski je sve moguće trenutno znati banalnim skeniranjem barkoda jer je tako povezan s računom upravo zbog jamstva, jedinstven broj npr imei itd pogotovo uređaji koji imaju neku aktivaciju jer je tad sama prodaja povezana soft u sustavu s aktivaciom po jedinstvenom IDu kao imei itd.

-problem može biti ako firma-trgovina nema tako povezan podatak (što je za PC-komponente već rutina, upravo zbog jamstva) pa je sve na istom broju kao tip robe, ne pojedini artikal odnosno ako nemaju mogućnost pronalaženja računa na taj način što za pc imaju jer jamstvo je uobičajena stvar i nužno je znati (trgovcu) jel to njegova roba ili nije kao i sve ostalo uz tu robu koja može biti od raznih dobavljača.. dok telekom ne nabavlja to od dobavljača na taj način nego postaje 'proizbođač' tj logo + brandiranje mada ne rade ni jedan šaraf nego ga proizvodi neko u kini tj proizvođač (pravi).. tako da baš ništa od pravila koja inače vrijede nemaš nego ovisi.. tj ponekad tek kad do problema dođe telekom riješi problem no tu je dotani problem promjena vlasnika, promjena svega.. i tko je tad za što odgovoran? .. tad ti ostaje mat.nedostatak 2god za kvar ako se desi, no realno manja šansa da će ti trebati tj da ćeš reklamirati nego da bi problem ako postoji riješio pozitivno u ovoj situaciji.. a jednako moguće da je idilična situacija i da skeniranjem barkoda (ili utipkavanjem) trgovac u zaprimanju reklamacije kaže ok.. to je to, i sve se riješi jednako kao da račun imaš kao što ćeš napraviti kopiju tj imaš.. tj tako idilično je u urednom poslovanju koje predviđa i kvar, dok telekomi nisu iskusni kao trgovci pc komponentama i jamstvom, tj tele2 i tko se čime bavi, kad je počeo biz, itd.. dok uz ugovornu često uređaj ide kao dio usluge, ostaje npr vlasništvo operatera i tad je jamsvto-postojanje/duljina nevažno tj kad se pokvari dobiješ drugi + tehnološka zastara pa svakih x-godina dobiješ novo zbog promjene npr adsl-brzina, wlan itd. ili g3-4-5.. iptv itd. tj tad je vlasnik opreme operater i to je stari klasičan način, koji eliminira potrebu za jamstvom no to se mijenja + tele2 nije takav (stari) opeater + mobilna + najjači fičer, bez ugovorne (tj nije uvjet kao kod klasične linije prije..) .. i sve se mijenja.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Nabavio sam karticu A1 i htio bih ju testirati u routeru tele2, router je Huawei b315s-22.

Koje promjene moram u njemu napraviti nakon sto ubacim karticu?

Hvala!

TrustNo1
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

operater (apn..) za svakog ti google da odgovor, kao i ostali podatci ako su ti potrebni, odnosno szk (oba, jedan za uređaj ako ne znaš gdje je koja opcija, drugi za upute što je potrebno za njihovu mrežu, jer to kao podatke ne rješavaju za druge mreže.. tj pošto su uređaji isti drugi-a1 može reći sve, ali ne mora biti identično, nije identičan firmware, nat-bridge ako otvaraš portove itd. mada kutija može izgledati isto (i isti je proizvođač, no operater ga 'rebrenda' svojim opcijama-soft-firmware).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2020 11:36 (ihush).
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Miki77 kaže...

Nabavio sam karticu A1 i htio bih ju testirati u routeru tele2, router je Huawei b315s-22.

Koje promjene moram u njemu napraviti nakon sto ubacim karticu?

Hvala!

 ništa, odmah proradi ako je sve ok.... makar je meni tako bilo sa huawi b525

3 godine
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Momci, bilo je dobro dok je trajalo.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2020 14:47 (ShellfishMademoiselle).
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Ja sam morao APN postaviti na data.vip.hr, ostalo ostaviš automatski.

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Gdje to naredim? Ne vidim nigdje opciju apn...

Moze screenshot?

TrustNo1
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Settings>Dial-up>Profile management, pa dodaš novi profil. Username i password ostaviš prazno, samo dodaš pod APN: data.vip.hr

16 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ako ti je na ruteru sve stock i na auto ...ne trebaš ništa ruter će sve sam prebaciti.Čak će ti i telefon raditi bez ikakvog podešavanja.
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Došla je i meni poruka od Tele2 koju nisam htio primiti, ali jesam, tako da otkazujem uslugu ovaj tjedan ( srećom imam pokućni bez ugovorne obveze ). S pokućnim sam uzeo ruter ZTE 286, kojeg sam otplatio, ali mislim da su ruteri zaključani na Tele2, nakon prekida usluge oni bi mi trebali otključati ruter, jel? Planiram otići u A1, pa bi uzeo samo karticu, te ju koristio s postojećim ZTE 286 ruterom. Jel ima tko kakvu informaciju ili iskustvo kako ide i koliko traje taj postupak otključavanja rutera na sve mreže? Hvala

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Stolnik kaže...

Došla je i meni poruka od Tele2 koju nisam htio primiti, ali jesam, tako da otkazujem uslugu ovaj tjedan ( srećom imam pokućni bez ugovorne obveze ). S pokućnim sam uzeo ruter ZTE 286, kojeg sam otplatio, ali mislim da su ruteri zaključani na Tele2, nakon prekida usluge oni bi mi trebali otključati ruter, jel? Planiram otići u A1, pa bi uzeo samo karticu, te ju koristio s postojećim ZTE 286 ruterom. Jel ima tko kakvu informaciju ili iskustvo kako ide i koliko traje taj postupak otključavanja rutera na sve mreže? Hvala

 Ruter od tele2 ti je otključan, bar je moj bio (testirano sa simpa karticom). A ako misliš kod A1 uzeti ovaj flatbox onda nemaš opciju uzeti samo karticu nego obavezno moraš i ovaj njihov ruter kupiti.

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
darkborg kaže...
Stolnik kaže...

Došla je i meni poruka od Tele2 koju nisam htio primiti, ali jesam, tako da otkazujem uslugu ovaj tjedan ( srećom imam pokućni bez ugovorne obveze ). S pokućnim sam uzeo ruter ZTE 286, kojeg sam otplatio, ali mislim da su ruteri zaključani na Tele2, nakon prekida usluge oni bi mi trebali otključati ruter, jel? Planiram otići u A1, pa bi uzeo samo karticu, te ju koristio s postojećim ZTE 286 ruterom. Jel ima tko kakvu informaciju ili iskustvo kako ide i koliko traje taj postupak otključavanja rutera na sve mreže? Hvala

 Ruter od tele2 ti je otključan, bar je moj bio (testirano sa simpa karticom). A ako misliš kod A1 uzeti ovaj flatbox onda nemaš opciju uzeti samo karticu nego obavezno moraš i ovaj njihov ruter kupiti.

 Hvala, probao sam s drugom karticom i otključan je. Šteta da nema opcije bez uređaja, budem pogledao i ostale providere što nude, al jedno je sigurno, od tele2 odlazim!

16 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Izgleda da je dosta ljudi otišlo sa Tele 2, počeo sam na mobitelu u Zagrebu dobijati ovakve brzine:

138/39 https://www.speedtest.net/result/i/4299773330

114/50 https://www.speedtest.net/result/i/4307497406

 

Imam i ja Tele2 pokućni, koji mi je više služio kao backup, a i ljeti na vikendici, ali ugasiti ću ga i koristiti Simpa Internet Dan/Tjedan ili nešto slično kad zatreba

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Mislim da će se ovo kalkuliranje Tele2 obiti o glavu, no očito su prebacili fokus na mobilnu telefoniju i ovime samo žele rasteretiti mrežu. Nedavno sam ih se riješio na mobilnom telefonu (jer je pokrivenost i kvaliteta bila katastrofa), a sad odlazi i pokućni pa bye bye Tele2 ili kako se već zovete, a ovim tempom mislim da će i vaša shitty tvrtka otići tamo gdje zaslužuje. I nimalo se ne bih bunio da nisam u "pripi**ni" gdje HT još daje 2-3 Mbita, optike nema niti će je ikad biti i ostaje mi samo opcija mobilni internet. Trenutno sam u pokušaju prelaska na A1, ali već se 2 tjedna navlačimo, najprije sa čekanjem mobilnog routera, sad već tjedan dana ne mogu aktivirati uslugu tako da sam skeptičan i oko njih. Plus, router ZTE koji su mi poslali imam dojam da je neko teže smeće, boota se duže nego Windowsi na Celeronu sa 1 GB RAM-a. Nisam od onih koji pokušavaju skinuti cijeli internet, koristim bandwidth uglavnom za posao (radim od kuće) te Netflix i HBO i 200 GB je nedovoljno za bilošto ozbiljno. Ako želiš napraviti update Visual Studia to je par GB, Windows update koji stalno nešto skida, a u kućanstvu imamo 3 računala (2 koji radimo od kuće) i 4 mobitela. Na osnovu čega su genijalci iz Tele2 izračunali da je 200 GB dovoljno? I u redu još da su to tako postavili i dali ti opciju da doplatiš do bar 500 ili 1 TB ili da se dalje naplaćuje prema potrošenome, no ovako je to stvarno kurvinski. Zahvaljujući tome svemu definitivno im otkazujem ugovor pa makar prešao na HT sa 300 GB i višu cijenu, ali iz principa ne želim ostati na takvoj mreži.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Principielnost je uvijek koštala, bitno da je čovjek zadovoljan duhom, pa bilo to u A1, Tele2 ili HT-u!...sve je to isto!
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
southy kaže...
Mislim da će se ovo kalkuliranje Tele2 obiti o glavu, no očito su prebacili fokus na mobilnu telefoniju i ovime samo žele rasteretiti mrežu. Nedavno sam ih se riješio na mobilnom telefonu (jer je pokrivenost i kvaliteta bila katastrofa), a sad odlazi i pokućni pa bye bye Tele2 ili kako se već zovete, a ovim tempom mislim da će i vaša shitty tvrtka otići tamo gdje zaslužuje. I nimalo se ne bih bunio da nisam u "pripi**ni" gdje HT još daje 2-3 Mbita, optike nema niti će je ikad biti i ostaje mi samo opcija mobilni internet. Trenutno sam u pokušaju prelaska na A1, ali već se 2 tjedna navlačimo, najprije sa čekanjem mobilnog routera, sad već tjedan dana ne mogu aktivirati uslugu tako da sam skeptičan i oko njih. Plus, router ZTE koji su mi poslali imam dojam da je neko teže smeće, boota se duže nego Windowsi na Celeronu sa 1 GB RAM-a. Nisam od onih koji pokušavaju skinuti cijeli internet, koristim bandwidth uglavnom za posao (radim od kuće) te Netflix i HBO i 200 GB je nedovoljno za bilošto ozbiljno. Ako želiš napraviti update Visual Studia to je par GB, Windows update koji stalno nešto skida, a u kućanstvu imamo 3 računala (2 koji radimo od kuće) i 4 mobitela. Na osnovu čega su genijalci iz Tele2 izračunali da je 200 GB dovoljno? I u redu još da su to tako postavili i dali ti opciju da doplatiš do bar 500 ili 1 TB ili da se dalje naplaćuje prema potrošenome, no ovako je to stvarno kurvinski. Zahvaljujući tome svemu definitivno im otkazujem ugovor pa makar prešao na HT sa 300 GB i višu cijenu, ali iz principa ne želim ostati na takvoj mreži.

 

Ja  sam još jako kratko na mobilnoj Tele2 i to u Crikvenici  bazna je od mene zračne linije 500 m a ja ispod nje max. brzine su  20 mbps i pisao im bezbroj puta jebe im se prave ljude kretenima ,  od nedavno je A1 na istoj poziciji stavio jaču baznu  ,kupio sam njihovu SIM i isprobao  brzine su  120/30 mbps a min.30 mbps .

E pa jebite se Tele2  gamadi idem gdje je bolje jest 20 čuna skuplje ali bar jr bolje , pa ja nisam mogao potrošit ni 200 GB mj. 

13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Jel se vama koji ste ostali na TELE2 Pokućnom, brzina šta poboljšala od kako je velika većina "nenormalnih" korisnika otišla....

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Gale92 kaže...

Jel se vama koji ste ostali na TELE2 Pokućnom, brzina šta poboljšala od kako je velika većina "nenormalnih" korisnika otišla....

 Ja sam primjetio da na mobitelu (u ZG) dobijam cesto brzine preko 100 mbita download i 50 mbita upload, što se prije nije događalo

9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Imam ja od komse wifi stariji covjek nije ni osjetio smanjenje prometa ali neke promjene nema 20 do 30 mbs ali je onaj glupi zte mf 286 ruter

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
southy kaže...
Mislim da će se ovo kalkuliranje Tele2 obiti o glavu, no očito su prebacili fokus na mobilnu telefoniju i ovime samo žele rasteretiti mrežu. Nedavno sam ih se riješio na mobilnom telefonu (jer je pokrivenost i kvaliteta bila katastrofa), a sad odlazi i pokućni pa bye bye Tele2 ili kako se već zovete, a ovim tempom mislim da će i vaša shitty tvrtka otići tamo gdje zaslužuje. I nimalo se ne bih bunio da nisam u "pripi**ni" gdje HT još daje 2-3 Mbita, optike nema niti će je ikad biti i ostaje mi samo opcija mobilni internet. Trenutno sam u pokušaju prelaska na A1, ali već se 2 tjedna navlačimo, najprije sa čekanjem mobilnog routera, sad već tjedan dana ne mogu aktivirati uslugu tako da sam skeptičan i oko njih. Plus, router ZTE koji su mi poslali imam dojam da je neko teže smeće, boota se duže nego Windowsi na Celeronu sa 1 GB RAM-a. Nisam od onih koji pokušavaju skinuti cijeli internet, koristim bandwidth uglavnom za posao (radim od kuće) te Netflix i HBO i 200 GB je nedovoljno za bilošto ozbiljno. Ako želiš napraviti update Visual Studia to je par GB, Windows update koji stalno nešto skida, a u kućanstvu imamo 3 računala (2 koji radimo od kuće) i 4 mobitela. Na osnovu čega su genijalci iz Tele2 izračunali da je 200 GB dovoljno? I u redu još da su to tako postavili i dali ti opciju da doplatiš do bar 500 ili 1 TB ili da se dalje naplaćuje prema potrošenome, no ovako je to stvarno kurvinski. Zahvaljujući tome svemu definitivno im otkazujem ugovor pa makar prešao na HT sa 300 GB i višu cijenu, ali iz principa ne želim ostati na takvoj mreži.

 Zašto bi se odbilo o glavu? Poanta ove odluke i jest da se rješe leechera koji guše mrežu... Večini ljudi ovo neće ni primjetit, jer vidi vraga, večina ne iskoristi ni polovicu tog prometa... Za razliku od nas forumaša, Tele 2 ima statističke podatke i na temelju toga su došli do ove odluke... 

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
NoDe31 kaže...
southy kaže...
Mislim da će se ovo kalkuliranje Tele2 obiti o glavu, no očito su prebacili fokus na mobilnu telefoniju i ovime samo žele rasteretiti mrežu. Nedavno sam ih se riješio na mobilnom telefonu (jer je pokrivenost i kvaliteta bila katastrofa), a sad odlazi i pokućni pa bye bye Tele2 ili kako se već zovete, a ovim tempom mislim da će i vaša shitty tvrtka otići tamo gdje zaslužuje. I nimalo se ne bih bunio da nisam u "pripi**ni" gdje HT još daje 2-3 Mbita, optike nema niti će je ikad biti i ostaje mi samo opcija mobilni internet. Trenutno sam u pokušaju prelaska na A1, ali već se 2 tjedna navlačimo, najprije sa čekanjem mobilnog routera, sad već tjedan dana ne mogu aktivirati uslugu tako da sam skeptičan i oko njih. Plus, router ZTE koji su mi poslali imam dojam da je neko teže smeće, boota se duže nego Windowsi na Celeronu sa 1 GB RAM-a. Nisam od onih koji pokušavaju skinuti cijeli internet, koristim bandwidth uglavnom za posao (radim od kuće) te Netflix i HBO i 200 GB je nedovoljno za bilošto ozbiljno. Ako želiš napraviti update Visual Studia to je par GB, Windows update koji stalno nešto skida, a u kućanstvu imamo 3 računala (2 koji radimo od kuće) i 4 mobitela. Na osnovu čega su genijalci iz Tele2 izračunali da je 200 GB dovoljno? I u redu još da su to tako postavili i dali ti opciju da doplatiš do bar 500 ili 1 TB ili da se dalje naplaćuje prema potrošenome, no ovako je to stvarno kurvinski. Zahvaljujući tome svemu definitivno im otkazujem ugovor pa makar prešao na HT sa 300 GB i višu cijenu, ali iz principa ne želim ostati na takvoj mreži.

 Zašto bi se odbilo o glavu? Poanta ove odluke i jest da se rješe leechera koji guše mrežu... Večini ljudi ovo neće ni primjetit, jer vidi vraga, večina ne iskoristi ni polovicu tog prometa... Za razliku od nas forumaša, Tele 2 ima statističke podatke i na temelju toga su došli do ove odluke... 

 Statisticke podatke koji nisu tocni....98% ljudi kao ne potrosi 200 gb, sto nije tocno i oni znaju i to se vidi po redovima za raskid u shopovima....takoder nisu racunali da cak i ti koji ne potrose 200gb su se odlucili raskinut ugovor....

battletag:MasnaKrvavic#2275
16 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
NoDe31 kaže...
southy kaže...
Mislim da će se ovo kalkuliranje Tele2 obiti o glavu, no očito su prebacili fokus na mobilnu telefoniju i ovime samo žele rasteretiti mrežu. Nedavno sam ih se riješio na mobilnom telefonu (jer je pokrivenost i kvaliteta bila katastrofa), a sad odlazi i pokućni pa bye bye Tele2 ili kako se već zovete, a ovim tempom mislim da će i vaša shitty tvrtka otići tamo gdje zaslužuje. I nimalo se ne bih bunio da nisam u "pripi**ni" gdje HT još daje 2-3 Mbita, optike nema niti će je ikad biti i ostaje mi samo opcija mobilni internet. Trenutno sam u pokušaju prelaska na A1, ali već se 2 tjedna navlačimo, najprije sa čekanjem mobilnog routera, sad već tjedan dana ne mogu aktivirati uslugu tako da sam skeptičan i oko njih. Plus, router ZTE koji su mi poslali imam dojam da je neko teže smeće, boota se duže nego Windowsi na Celeronu sa 1 GB RAM-a. Nisam od onih koji pokušavaju skinuti cijeli internet, koristim bandwidth uglavnom za posao (radim od kuće) te Netflix i HBO i 200 GB je nedovoljno za bilošto ozbiljno. Ako želiš napraviti update Visual Studia to je par GB, Windows update koji stalno nešto skida, a u kućanstvu imamo 3 računala (2 koji radimo od kuće) i 4 mobitela. Na osnovu čega su genijalci iz Tele2 izračunali da je 200 GB dovoljno? I u redu još da su to tako postavili i dali ti opciju da doplatiš do bar 500 ili 1 TB ili da se dalje naplaćuje prema potrošenome, no ovako je to stvarno kurvinski. Zahvaljujući tome svemu definitivno im otkazujem ugovor pa makar prešao na HT sa 300 GB i višu cijenu, ali iz principa ne želim ostati na takvoj mreži.

 Zašto bi se odbilo o glavu? Poanta ove odluke i jest da se rješe leechera koji guše mrežu... Večini ljudi ovo neće ni primjetit, jer vidi vraga, večina ne iskoristi ni polovicu tog prometa... Za razliku od nas forumaša, Tele 2 ima statističke podatke i na temelju toga su došli do ove odluke... 

 Problem je sto leecherima smatraju svakoga tko gleda YT ili Netflix, a to danas spada pod normalno korištenje interneta. Ajde da su stavili 500GB ili usporenje na 10mbita, ali 200GB i 2mbita je pretjerano.

Evo i ja, koji ne napravim 200GB preko Tele2 pokucnom, jer mi služi više kao backup veza, ukinuti ću ga. 

8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Po njihovim izracunima dvoje od sto ljudi potrosi vise od 200GB mjesecno sto zvuci totalno neistinito, ali eto, oni znaju sto rade. :D
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice