Samsung Galaxy Note 10/10+ [Rasprava] izdvojena tema

poruka: 426
|
čitano: 183.057
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 10/10+ [Rasprava]
A mi ga vjerojatno "krivo držimo". :)

Svatko ima svoje navike i način kako koristi mobitel. Zato sam i dao usporedbu istog načina korištenja s nekim uređajima koje sam imao... Znači, isti set aplikacija i otprilike isto korištenje. Note 10+ debelo iza iPhone 11 a u rangu s Note 9 recimo.
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 10/10+ [Rasprava]

od iphone 11 max mozda ali frend ima obicni iphone 11 i od njega je sigurno bolji naravno u bateriji ovo drugo necu ni spominjat jer iphone ne mogu smislit

SAMSUNG NOTE 10+
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 10/10+ [Rasprava]
Dva mjeseca sam koristio običan iPhone 11. Sad sam na Note. Sa iPhone sam dolazio kući s posla sa oko 70% baterije. S Note mogu biti sretan ako je na 50%. Isto korištenje osim što je sad Gmail na push. Inače, ako ga koristim drugačije... Recimo, kod kuće WiFi, čitanje knjiga, da se izvući fina brojka...
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 10/10+ [Rasprava]
Nije nekakav problem inače jer brzo punjenje je zaista super brzo iako ga često punim na bežičnim punjačima kad se ne žurim nigdje. Iako mu iz nekog razloga ne ide na 10W na bežičnim. Pogledat ću kakva je situacija s 15W na aliju.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy Note 10/10+ [Rasprava]

Meni je najkorisnija opcija na Androidu 10, da se moze staviti alternativno lice za otključavanje zaslona.

Tako da imam bez i sa sunčanim naočalima, radi odlično.

Meni skener otiska prsta radi odlično, slično kao p30 pro.

Baterija mi je bila nesto bolja na p30 pro, mozda nekih 15%, ali je zato na note10 plus puno bolji zvuk i veci je i bolji display

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 10/10+ [Rasprava]
mkexx kaže...

Meni je najkorisnija opcija na Androidu 10, da se moze staviti alternativno lice za otključavanje zaslona.

Tako da imam bez i sa sunčanim naočalima, radi odlično.

Meni skener otiska prsta radi odlično, slično kao p30 pro.

Baterija mi je bila nesto bolja na p30 pro, mozda nekih 15%, ali je zato na note10 plus puno bolji zvuk i veci je i bolji display

 da da i meni otisak prsta radi fantasticno

bilo mokar ili suh uvijek uhvati i to od nadogradnje na android 10 super brzo

SAMSUNG NOTE 10+
16 godina
offline
Samsung Galaxy Note 10/10+ [Rasprava]

Ekipa pomoć,

je li to neki bug ali ne pokazuje mi u "Brightness-u" opciju za "Show control on top"

Note 10+ Android 10 je gore

 

::: peace 0n earth :::
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 10/10+ [Rasprava]
Ovdje se nalazi...
 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 10/10+ [Rasprava]

Hm, nema ga u tome i je problem :)

::: peace 0n earth :::
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 10/10+ [Rasprava]
Sil kaže...
Ovdje se nalazi...

 Našao, thx Sil 

::: peace 0n earth :::
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 10/10+ [Rasprava]
Puno brže otključavanje uređaja s prepoznavanjem lica kad se isključi ova opcija. Ne zadržava se na zaslonu zaključavanja već se odmah otključa...
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Samsung Galaxy Note 10/10+ [Rasprava]

Još se uključi 'lift to wake' ili 'podigni za pokretanje' i samo se podigne telefon i već ste na početnom zaslonu. Odlično.

 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Samsung Galaxy Note 10/10+ [Rasprava]

Note 10 za 5149 kn  ili S10 + za 4849 kn  za produljenje pretplate u Tele2.

Razlika je u kvaliteti zaslona i trajanja baterije na strani S10+ koliko mogu primjetiti  , što izabrati.

10 Note 10
3 S10+
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.1.2020 11:23 (MUĆAK).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 10/10+ [Rasprava]
MUĆAK kaže...

Note 10 za 5149 kn  ili S10 + za 4849 kn  za produljenje pretplate u Tele2.

Razlika je u kvaliteti zaslona i trajanja baterije na strani S10+ koliko mogu primjetiti  , što izabrati.

 Note10

Stylus (S Pen)

256GB

7nm Exynos 9825

manji, lakši

brže punjenje (25W vs 15W na S10+)

manje zaobljeni rubovi

 

Galaxy S10+

Viša rezolucija zaslona (552ppi vs 401ppi Note)

microSD

bolja selfie kamera

3.5mm jack

veća baterija (4100 mAh vs 3500 mAh na Note)

zaobljeni rubovi

 

Ako ne planiraš koristiti S Pen, ne treba ti extra 128GB memorije, ne znači ti brže punjenje i ne smeta te malo zaobljeniji dizajn S10+, onda ćeš izabrati S10+. Bonus, headphone jack. :)

16 godina
offline
Samsung Galaxy Note 10/10+ [Rasprava]

Ali mislim da nije dobar trenutak uzimati sad S10+ ili Note. Strpi se mjesec, mjesec i po i vidi kakva će biti ponuda kad dođe S11 ili S20 kako god ga nazvali... Moguće je da će biti dobre promocije (slušalice, sat... što god već). Ja sam s Note10+ dobio 4 mjeseca YouTube premium. Baš velikodušno. :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 10/10+ [Rasprava]
MUĆAK kaže...

Note 10 za 5149 kn  ili S10 + za 4849 kn  za produljenje pretplate u Tele2.

Razlika je u kvaliteti zaslona i trajanja baterije na strani S10+ koliko mogu primjetiti  , što izabrati.

 Ja sam uzeo N10 zbog dimenzija, kolega ima ima S10+ i meni je to preveliko za mobitel, a i ne sviđa mi se nesimetričnost ekrana na S10 seriji.

 

Ali složio bih se s kolegom da pričekaš, S20 izlazi za mjesec dana i onda će S10 serija biti na značajnim popustima, ako se već za njega odlučiš, ili ćeš za malo veću cijenu dobiti S20, koji će po dosadašnjim leakovima imati dosta poboljšanja.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 10/10+ [Rasprava]
MUĆAK kaže...

Note 10 za 5149 kn  ili S10 + za 4849 kn  za produljenje pretplate u Tele2.

Razlika je u kvaliteti zaslona i trajanja baterije na strani S10+ koliko mogu primjetiti  , što izabrati.

 Ma Note 10 u svakom pogledu. Kakav S10+....

9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 10/10+ [Rasprava]
R36 kaže...
MUĆAK kaže...

Note 10 za 5149 kn  ili S10 + za 4849 kn  za produljenje pretplate u Tele2.

Razlika je u kvaliteti zaslona i trajanja baterije na strani S10+ koliko mogu primjetiti  , što izabrati.

 Ma Note 10 u svakom pogledu. Kakav S10+....

 Ja sam oduvijek stavljao Note ispred svih ostalih telefona, imao u svoje vrijeme Note 2 i Note 3.

 

Ali za ovu seriju je S10 daleko ispred, a 3.5mm im ne bi nikad oprostio jer ako ima mjesta za S pen, ima i za 3.5mm.

Mogu oni i svi ostali pricat sta god hoce ali to se ne oprasta.

 

S10>Note 10

5 godina
offline
Samsung Galaxy Note 10/10+ [Rasprava]
Ako vec netko ranije nije spomenuo Note10/+ nemaju DAC u sebi. Da stvar bude gora Samsung ne isporucuje usb-c -3.5mm adapter sa DAC-om nego su sve lijepo ugurali u adapter slusalica (32-bit/384kHz audio Tuned by AKG) koje dolaze u pakiranju. Problem najstaje kada kupite jeftini adapter koji nema DAC a imate skupe slusalice pa dodatno morate investirati u kvalitetni adapter sa DAC-om.
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.2.2020 17:11 (john142).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 10/10+ [Rasprava]
john142 kaže...
Ako vec netko ranije nije spomenuo Note10/+ nemaju DAC u sebi. Da stvar bude gora Samsung ne isporucuje usb-c -3.5mm adapter sa DAC-om nego su sve lijepo ugurali u adapter slusalica (32-bit/384kHz audio Tuned by AKG) koje dolaze u pakiranju. Problem najstaje kada kupite jeftini adapter koji nema DAC a imate skupe slusalice pa dodatno morate investirati u kvalitetni adapter sa DAC-om.

 Ima dac jer ima zvučnike, samo što je usb digitalni izlaz pa treba dodatni dac za pretvaranje zvuka za analogne slušalice.

8 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 10/10+ [Rasprava]
Jel imaš možda preporuku koji adapter kupiti?
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 10/10+ [Rasprava]
Koristim samsungov standardni koji sam kupio za 99 kn (Santa Domenica). Za ozbiljnije slušanje imam poseban vanjski mobilni dac i pojačalo.
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.2.2020 19:36 (igy).
7 godina
offline
Samsung Galaxy Note 10/10+ [Rasprava]

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2020 19:26 (MUĆAK).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 10/10+ [Rasprava]
Po meni, ako Note, jedini koji bi trebao nositi to ime i biti punokrvni je Note +. Ja bih između ova dva išao na S10+.
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2020 14:01 (jurica_m).
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 10/10+ [Rasprava]
Živcira li još ikoga ovaj novi način prikaza potrošnje baterije? Jel' sad moramo računat koliko imamo SOT-a ili ja nešto propuštan?!
lol
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note 10/10+ [Rasprava]
Fox Mulder kaže...
Živcira li još ikoga ovaj novi način prikaza potrošnje baterije? Jel' sad moramo računat koliko imamo SOT-a ili ja nešto propuštan?!

 

Izrazito živcira, a pri ažuriranju su napisali da to ''poboljšava vidljivost i pojednostavni korisničko iskustvo''. Sve osim toga je ispalo, kme...

16 godina
offline
Samsung Galaxy Note 10/10+ [Rasprava]

Glupost, da, sada je SOT po danima a ne po punjenju, znači praktički beskorisno jer moraš sam računati ako te zanima.

 

EDIT: Naručio sam ovaj 3,5mm-USB adapter i ne radi mi, kada ga ukopčam napiše mi "povezani usb uređaj nije podržan". Trebam li kupiti original Samsungov (SD, 100kn, i bijeli je, znači nema šanse da ga kupim) ili postoji neki jeftiniji koji će raditi? Ne daje mi se 100kn za nešto što ću koristiti jednom kvartalno, ako i toliko.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.2.2020 13:57 (Hacker002).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Note 10/10+ [Rasprava]

Ima li nekih naznaka da će neki feature predstavljem za S20 doći i na Note 10 seriju? Kao što je bio slučaj sa prethodnim uređajima S i Note serije...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 10/10+ [Rasprava]
Ne vidim razloga zašto single take iz kamere ne bi došao na Note. Čini mi se kao potencijalno korisna stvar.
5 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 10/10+ [Rasprava]
Hacker002 kaže...

Glupost, da, sada je SOT po danima a ne po punjenju, znači praktički beskorisno jer moraš sam računati ako te zanima.

 

EDIT: Naručio sam ovaj 3,5mm-USB adapter i ne radi mi, kada ga ukopčam napiše mi "povezani usb uređaj nije podržan". Trebam li kupiti original Samsungov (SD, 100kn, i bijeli je, znači nema šanse da ga kupim) ili postoji neki jeftiniji koji će raditi? Ne daje mi se 100kn za nešto što ću koristiti jednom kvartalno, ako i toliko.

 Taj Samsungov ili neki drugi koji u sebi ima DAC. Obicni ne rade kao sto si i sam vidio.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice