ZXDSL 931VII router problem

poruka: 155
|
čitano: 152.557
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
ZXDSL 931VII router problem

pošto sam noob u ovom području a muku mučim misecima s ovim ruterom pa ako bi netko voljan pomoći pri otvaranju portova bio bi jako zahvalan :)

što neradim dobro jer očito portovi nisu otvoreni ( WAN Host Start IP Address i WAN Host End IP Address sam ostavio praznu, vjerovatno je problem u tom) jer imam velikih problema s PS4, vječito connection lost to server, puca veza u partyu i sl...

Unaprijed zahvaljujm :)

 edit:  stavio sam DMZ host staticki ip te na PS4 takoder taj ip, kako provjerit da li su portovi prema toj ip adresi sad otvoreni jer ako mi nisu na PC radili sumljam da sad i ovo radi :(

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.2.2016 12:46 (Commandos88).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: ZXDSL 931VII router problem

Nakon nekoliko pokušaja komunikacije sa T-Kom korisničkom podrškom, što se port forwarding tiče, zaključak je sljedeći: "sorry buraz." Čovjek mi je na kraju rekao da mogu flash-ati ZTE ali onda zaboravi korisničku podršku jer je router flash-an. S obzirom da MaxTV ide preko specifičnog porta na routeru - pitanje je uopće kako bi se to odrazilo na isti (MaxTV).

16 godina
neaktivan
offline
ZXDSL 931VII router problem

Imam navedeni router i kupio sam access point edimax ew-7228apn, moze li mi netko reci kako bi trebao podesit router i ap da rade kako spada?

sada mi se nakon instalacije pc spoji preko wirelessa, ali iphone nece.

 

Jako rijetko se srusi na pcu, ali na iphonu se ne mogu niti spojit jer dobije dns i pise fe80:1 s time da ip adresu dobije.

u cmdu pise da je default gateway fe80::1%17 a ispod 192.168.1.1 

Preko pca sam uredno spojen i radi...

 

ima tko kakvu ideju?

 

* pokusavam ga setupirat kao wifiextender

potpis :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
ZXDSL 931VII router problem

Zanimljiv problem, jučer dobijem 2 nova mobitela za testiranje i vidim da je WiFi nevjerojatno spor, valjda na 10% pune brzine. Na mobitelima, laptopu i TV-u koji se inače svakodnevno spajaju na ovaj router WiFi radi najnormalnije. I onda probam upaliti i ugasiti router... i odjednom i na novim mobitelima sve radi savršeno. Danas probam još jedan novi mobitel i opet spor WiFi na njemu. Probam opet upaliti i ugasiti router i ne pomaže. Svi dobro rade osim ovoga kojega sam danas prvi put spojio.

 

Je li router za otpis ili se može nekako popraviti?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
ZXDSL 931VII router problem

Bok,

 

Odmah da kazem da nemam pojma o mrezama, routerima i slicno, totalni sam noob :)

 

Da li netko ima problem sa brzinom WiFi na ovome routeru?

 

Naime, imam 200mbit down i 100mbit up, kod HT naravno.

 

Racunalo koje je spojeno na LAN, brzina je tu negdje 190down i 98up.

 

medutim, racunala koja spajam preko WiFi ne idu preko 45 down i 57 up, iako imam TP Linkov TL-WN822N 300Mbps.

 

radimo od doma i uzeli smo ovakav paket sa velikim download i upload brzinama, a da opet nije skupo, zbog velikih dokumenata koje konstatno uploadamo i downloadamo klijentima (graficki dizajn i video obrada).

 

sluzba za korisnike mi nije pomogla nista, oni samo resetiraju router i petljaju nesto, da bi mi na kraju rekli da je ne mogu ocekivati bas tu brzinu preko WiFi, sto se u nacelu slazem, da ne treba biti 100% brzina, ali bas da je samo 45 down i 57 up nisam bas siguran, mislim da to moze i treba brze, ako vec placam to sto su oni nudili.

 

ako netko ima rjesenje, unaprijed hvala

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: ZXDSL 931VII router problem
Timo kaže...

Bok,

 

Odmah da kazem da nemam pojma o mrezama, routerima i slicno, totalni sam noob :)

 

Da li netko ima problem sa brzinom WiFi na ovome routeru?

 

Naime, imam 200mbit down i 100mbit up, kod HT naravno.

 

Racunalo koje je spojeno na LAN, brzina je tu negdje 190down i 98up.

 

medutim, racunala koja spajam preko WiFi ne idu preko 45 down i 57 up, iako imam TP Linkov TL-WN822N 300Mbps.

 

radimo od doma i uzeli smo ovakav paket sa velikim download i upload brzinama, a da opet nije skupo, zbog velikih dokumenata koje konstatno uploadamo i downloadamo klijentima (graficki dizajn i video obrada).

 

sluzba za korisnike mi nije pomogla nista, oni samo resetiraju router i petljaju nesto, da bi mi na kraju rekli da je ne mogu ocekivati bas tu brzinu preko WiFi, sto se u nacelu slazem, da ne treba biti 100% brzina, ali bas da je samo 45 down i 57 up nisam bas siguran, mislim da to moze i treba brze, ako vec placam to sto su oni nudili.

 

ako netko ima rjesenje, unaprijed hvala

 

 

Probaj promijenit u IEE 802.11n Only (slika), ako ne pomogne probaj se poigrat s ostalim opcijama N/G.

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
11 godina
offline
Re: ZXDSL 931VII router problem
djigibao kaže...

 

 

Probaj promijenit u IEE 802.11n Only (slika), ako ne pomogne probaj se poigrat s ostalim opcijama N/G.

 

 Sve je namjesteno na N only.

 

Jedino sto nisam mjenjao je Band Width, koji je na 20Mhz i SGi Enable koji je iskljucen

16 godina
offline
Re: ZXDSL 931VII router problem
Timo kaže...
djigibao kaže...

 

 

Probaj promijenit u IEE 802.11n Only (slika), ako ne pomogne probaj se poigrat s ostalim opcijama N/G.

 

 Sve je namjesteno na N only.

 

Jedino sto nisam mjenjao je Band Width, koji je na 20Mhz i SGi Enable koji je iskljucen

 

Stavi Band Width na 40Mhz.

 

Mislim da "samo 45 down i 57 up" nije tako malo i vjerojatno na Wi-Fi neces dobit vise.

Velika vecina nema vece brzine od 40/10 pa se na zali.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.4.2016 14:13 (djigibao).
11 godina
offline
Re: ZXDSL 931VII router problem
djigibao kaže...
Timo kaže...
djigibao kaže...

 

 

Probaj promijenit u IEE 802.11n Only (slika), ako ne pomogne probaj se poigrat s ostalim opcijama N/G.

 

 Sve je namjesteno na N only.

 

Jedino sto nisam mjenjao je Band Width, koji je na 20Mhz i SGi Enable koji je iskljucen

 

Stavi Band Width na 40Mhz.

 

Mislim da "samo 45 down i 57 up" nije tako malo i vjerojatno na Wi-Fi neces dobit vise.

Velika vecina nema vece brzine od 40/10 pa se na zali.

 Kao sto sam rekao ne kuzim se u te stvari, pa me zanima zasto ne bih mogao imati vece brzine preko WiFi, ako imam router koji ide 100Mbps+ ili sta ja znam koliko vec i WiFi karticu koja podrzava 300Mbps?

 

Cemu onda ti uredaji ako ne mogu te brzine postici?

 

hvala

16 godina
offline
Re: ZXDSL 931VII router problem
Nisam strucan za odgovorit na to pitanje...vjerojatno je to samo za zicu, a ako zelis imat bezicno te brzine onda je bolja opcija kupit si neki bolji ruter.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
10 godina
offline
Re: ZXDSL 931VII router problem

To je zato što za razliku od LAN-kabla na WiFi imaš smetnje drugih korisnika u blizini na istom kanalu koji i ti koristiš.

Smetaju međusobno i tvoji WiFi uređaji ako ih istovremeno koristiš jer ruter djeli podatke redoslijedom tj. nemože svima u isto vrime.

To što piše 300Mb je teoretska brzina modulacije koju ruter koristi ali u praksi to bude prepolovljeno i to kad radi bez smetnji iz okolice.

Da bi poboljšao stanje probaj na smartfon instalirati "wifi analyser" pa vidi u blizini rutera na kojim kanalima imaš jake susjede i ponovi u sobi iz koje koristiš wifi kakvo je tamo stanje. Većinom su pretrpani kanali 1 i 11 a ti bi trebao ući u postavke rutera i podesiti na kanal (npr. CH 5) koji ima najslabije korisnike iz susjedstva.

Domet WiFi a samim tim i kvaliteta ovisi o  poziciji rutera pa ga postavi na povišeno mjesto i da nije zagrađen drugim predmetima, pogotovo metalnim.

Domet sa 40MHz širinom kanala je manji nego sa 20MHz...

11 godina
offline
ZXDSL 931VII router problem

Hvala vam na pomoci.

 

lp

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: ZXDSL 931VII router problem

Tih 300mbps možeš dobiti na livadi, na otvorenom, bez ijednog drugog WiFi uređaja u blizini i bez prepreka između.

 

Isto kako nisi mogao dobiti 54mbit na b/g - osim ako nisi stavio laptop/mobitel na router.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
8 godina
neaktivan
offline
ZXDSL 931VII router problem

Pozdrav.

 

Imam problem s ovim routerom (ne ja, prijatelj al...) pa ako mi netko može pomoći:

 

Router je od Tcomov. Upaljen je wifi, mixed mode (bng), wpa2-psk (tkip). Svi uređaji vide wifi i mogu se pojiti (tv, moj mobitel itd.). Na laptopu (adapter broadcom 802.11g - netsh wlan show driver pokazuje da podrzava b i g standarde i da podrzava wpa2-personal tkip) se sve mreže pojavljuju, ali ove od zte routera nema! Ne znam šta da uradim. Ako netko ima kakav prijedlog, hvala mu unaprijed na pomoći.

 

Pozdrav forumašima

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
ZXDSL 931VII router problem

Ima li smisla spajati router na zaštitu telefonske linije?

 

Konkretno na ovo https://www.links.hr/hr/prenaponska-zastita-apc-pm5t-gr-5-uticnica-telefonska-linija-150900068

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: ZXDSL 931VII router problem

Ukoliko dolaz linije ide po stupovima do kuće ( nije ukopano) pa je podložno induciranim prenaponima kod grmljavine tada nebi bilo loše da ide preko te zaštite na produžnom kablu  iako istu takvu zaštitu ima svaki ruter na ulazu dsl-linije.

10 godina
offline
ZXDSL 931VII router problem

Kabel ide podzemno do kuće, do sada nije bilo nikakvih problema oko toga. Ovaj produžni sam dobio pa kad već ima te priključke da vidim ima li smisla to spajati.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: ZXDSL 931VII router problem
Syke kaže...

Ima li smisla spajati router na zaštitu telefonske linije?

 

Konkretno na ovo https://www.links.hr/hr/prenaponska-zastita-apc-pm5t-gr-5-uticnica-telefonska-linija-150900068

 Svaki dodatni i nepotrebni kontakt uzrokuje neki otpor signalu. Da se radi o nekom skupom ruteru kojeg si kupio zbog specifičnih potreba onda je svaka zaštita dobrodošla. Ovako, ako ti prenapon skuri ruter HT (ili neki drugi provider) će ti ga zamijeniti.

Šta roda donese, to vrana odnese.
16 godina
offline
Re: ZXDSL 931VII router problem
Nije samo za zastitu rutera nego i za zastitu PC-a...ako znamo da udar groma preko telefonske linije moze skurit mreznu karticu/MBO.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
10 godina
offline
ZXDSL 931VII router problem

Sva računala su bežično povezana.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
ZXDSL 931VII router problem

Zna li itko kako na ovom mutavom ruteru namjestiti QoS tako da Steam ima prioritet iznad svega (da mi ne pada ping kad netko upali YT ili nesto vec trece), ostalo je nebitno.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
ZXDSL 931VII router problem

Jel može itko pomoći? Dobio sam optiku, kad mjerim speedtest prema t.com serveru u zg dobivam "punu" brzinu od 100mbit . Bilo koji drugi server daje pola ili trećinu. Ista stvar je sa steamom i originom. Testirao sam i carnetovim bandwith meterom, ista stvar. T-com tvrdi da je problem u serverima na kojima testiram i ne žele čuti za ništa drugo. Kažu da je sve poštelano kako treba bit. Jel itko od vas ima sličan problem i kako ste ga riješili. 3. dan da su me spojili i već sam lud s njima.

Who dares, wins!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: ZXDSL 931VII router problem
reezon kaže...

Jel može itko pomoći? Dobio sam optiku, kad mjerim speedtest prema t.com serveru u zg dobivam "punu" brzinu od 100mbit . Bilo koji drugi server daje pola ili trećinu. Ista stvar je sa steamom i originom. Testirao sam i carnetovim bandwith meterom, ista stvar. T-com tvrdi da je problem u serverima na kojima testiram i ne žele čuti za ništa drugo. Kažu da je sve poštelano kako treba bit. Jel itko od vas ima sličan problem i kako ste ga riješili. 3. dan da su me spojili i već sam lud s njima.

Da, naravno. Tisuce razlicitih posluzitelja u svijetu ima problem, samo njihov nema i on radi savrseno. Ovo cak nije ni laz, ovo je tesko nanesena uvreda inteligenciji korisnika.

 

Iskreno, ne znam sto da ti kazem, osim mozda da se obratis HAKOM-u pa da vidis sto ce ti oni reci i gdje ce te uputiti.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
15 godina
odjavljen
offline
Re: ZXDSL 931VII router problem
1domagoj1 kaže...

Zna li itko kako na ovom mutavom ruteru namjestiti QoS tako da Steam ima prioritet iznad svega (da mi ne pada ping kad netko upali YT ili nesto vec trece), ostalo je nebitno.

Vjerojatno si do sada zaključio da se ne može... Ali da drugi znaju - ne, jedino rješenje je nabaviti nešto pošteno (mikrotik, linksys, netgear ili nešto sa dd-wrt/openwrt) i staviti ga u bridge sa tim prknom.

 

reezon - zaboravi. Oni ti garantiraju brzinu unutar svoje infrastrukture ali ne prema van (što je ustvari sasvim logično jer zašto bi oni garantirali za rad nečeg što nije njihovo?). Druga stvar što su linkovi prema van malo zagušeni pa brzina povremeno pada. Ja sam isto na optici i rijetko kad dobijem svih 100mbit prema van, obično se vrti oko 70-85.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.9.2016 12:47 (Sum_of_all_fears).
16 godina
neaktivan
offline
Re: ZXDSL 931VII router problem
Sum_of_all_fears kaže...

Vjerojatno si do sada zaključio da se ne može... Ali da drugi znaju - ne, jedino rješenje je nabaviti nešto pošteno (mikrotik, linksys, netgear ili nešto sa dd-wrt/openwrt) i staviti ga u bridge sa tim prknom.

 

reezon - zaboravi. Oni ti garantiraju brzinu unutar svoje infrastrukture ali ne prema van (što je ustvari sasvim logično jer zašto bi oni garantirali za rad nečeg što nije njihovo?). Druga stvar što su linkovi prema van malo zagušeni pa brzina povremeno pada. Ja sam isto na optici i rijetko kad dobijem svih 100mbit prema van, obično se vrti oko 70-85.

Da, jesam. Smece uglavnom. Odlucio sam to rijesiti tako da spojim stari D-Link preko mosta, upravo kao sto i kazes.

 

Znaci u tom grmu lezi zec. Ok, ima logike, ali sto se tocno definira kao njihova infrastruktura? Podrucje koje oni pokrivaju optikom? Podrucje cijele Hrvatske?

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
15 godina
odjavljen
offline
Re: ZXDSL 931VII router problem

Oni mogu garantirati brzinu samo do exchangea - a to bi bio CIX u Zagrebu. Sve nakon toga nije u njihovoj "domeni".

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
offline
Re: ZXDSL 931VII router problem
1domagoj1 kaže...
..

Znaci u tom grmu lezi zec. Ok, ima logike, ali sto se tocno definira kao njihova infrastruktura? Podrucje koje oni pokrivaju optikom? Podrucje cijele Hrvatske?

 kao i kupnja automobila.. auto nema veze s cestom, tj .. nije stvar auta kakva je cesta/brzina/zastoj. Naravno da pri tome auto neće ići preko moguće brzine (samo do nje ili niže).

- jednako je za sve, u slučaju ISPa postoji hakometar kao relevantan, moraju isporučivati min.50% u večernjim satima (kad je uobičajeno najveće opterećenje) ali se ne mjeri prema van, nego prema domaćim serverima.. (ne znam kakav bi rez. dao hakometar.. možda jednako kao tcomov server..). Naravno, nikad neće kriterij biti npr YT (pa ni speednet/test).

Za utjehu, ako postoji stvarna brzina-propustnost, tad juzer može otvoriti nekoliko linkova.. iči će možda ukopno deklariranom ISPovom nazivnom brzinom. Tad se ISPu stvarno nama što prigovarati, osim državi za vanjske linije ili YTu za servere.. :)

 

ovdje čak nije stvar njihove infrastrukture.. (neprecizno) jer imaju nacionalnu koncesiju.. dakle, pokrivena je HR, no to ne znači jednaka brzina na svakoj žici (ni ceste nisu jednake), odnosno oni drže pola EU.. pa opet se to ne gleda tako, nego od servera do servera (a to ni HAKOM ne može preciznije precizirati..) :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
ZXDSL 931VII router problem

Pitanje?!

 

Jel bi se mogao dobiti taj firmware, a ako da gdje, ili je to ono nešto super duper turbo tajno?!

 

Inače, moj trenutno vozi na verziji softvera V2.0.00.CROATT02, boot loader je V1.0.03, a verzija hardvera je V1.0.0.

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: ZXDSL 931VII router problem
Sum_of_all_fears kaže...
1domagoj1 kaže...

Zna li itko kako na ovom mutavom ruteru namjestiti QoS tako da Steam ima prioritet iznad svega (da mi ne pada ping kad netko upali YT ili nesto vec trece), ostalo je nebitno.

Vjerojatno si do sada zaključio da se ne može... Ali da drugi znaju - ne, jedino rješenje je nabaviti nešto pošteno (mikrotik, linksys, netgear ili nešto sa dd-wrt/openwrt) i staviti ga u bridge sa tim prknom.

 

reezon - zaboravi. Oni ti garantiraju brzinu unutar svoje infrastrukture ali ne prema van (što je ustvari sasvim logično jer zašto bi oni garantirali za rad nečeg što nije njihovo?). Druga stvar što su linkovi prema van malo zagušeni pa brzina povremeno pada. Ja sam isto na optici i rijetko kad dobijem svih 100mbit prema van, obično se vrti oko 70-85.

 Novosti. Preko wifi-a radi normalno , preko lan-a ne (probao na 3 računala). Itko ima ideju?

Who dares, wins!
15 godina
odjavljen
offline
Re: ZXDSL 931VII router problem
reezon kaže...

 Novosti. Preko wifi-a radi normalno , preko lan-a ne (probao na 3 računala). Itko ima ideju?

 Ti imas slican problem (ako se ne varam) kao onaj na razni mrezni problemi, pa pogledaj tamo (najbrzi nacin rjesenja problema je sluzba za korisnike, jer preko foruma je tesko kvar otkriti). Njemu je router 'pukao'.

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.9.2016 21:35 (Mrgud Veliki).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice