Warzone ne koristi full RAM

poruka: 76
|
čitano: 9.424
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Warzone ne koristi full RAM

Nakon zamjene procesora, ploče i RAM-a, igra još trokira. Nakon analize izgleda da igra koristi samo jedan RAM.

Ima li ko kakvu ideju u čemu je problem.

 

 

AMD Ryzen 5 1600 AF
ASRock B450M-HDV R4.0
Patriot Viper4, 3000Mhz, 16GB (2x8GB), CL16
Zalman Z3
Fortron Hyper 500W
GIGABYTE GF GTX 1060 GAMING 6GB
HDD SEAGATE Barracuda 1TB
BENQ GW2765HT

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 10:42 (Grancigula).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Warzone ne koristi full RAM
Grancigula kaže...

Nakon analize izgleda da igra koristi samo jedan RAM.

GIGABYTE GF GTX 1060 GAMING 6GB
BENQ GW2765HT 1440P

Pojasni mi molim te ovo detaljnije ako nije problem.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 10:19 (Valentin17).
10 godina
offline
Warzone ne koristi full RAM

Jednostavno igra ne koristi obe memorije, stavija sam slike.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Warzone ne koristi full RAM

Jesi li ram stavio u dobre slotove?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Warzone ne koristi full RAM

Sve je uštekano di triba. CPU-Z vidi obe memorije, slot #2 je isti slotu #1.

Task manager vidi da ima 16 Gb, ali na memory usage ima 8 Gb  ???

Ima li nekakav program koji može ispitat ispravnost RAM-a ili nešto uključit u win??

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 11:33 (Grancigula).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Warzone ne koristi full RAM

Ovde čitam da bi tribalo reinstalirat win.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/razni-hardverski-problemi/nakon-novih-komponenti-pc-nece-bootat-windowse/277753.aspx

 

Ali kao to napravit da mi ostane Warzone, da ne mora ponovo skidat 100Gb??

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Warzone ne koristi full RAM

Nisi valjda instalirao na istu particiju kao i win? Ako nisi vjerujem da ima neka repair opcija... ipak je to 100GB

15 godina
offline
Warzone ne koristi full RAM

 

 

Memory Hardware Reserved , ti imas 8GB, to je previse. Google to pa vidi da li ti neko od ponuđenih riješenja riješava stvar. Moze bit od pišljive kvačice u "mscofnigu" , clear cmosa pa do neispravne memorije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Warzone ne koristi full RAM

Upali memory remap u UEFIju.

14 godina
offline
Warzone ne koristi full RAM

Jel tebi igra stoji na hdd-u ili ssd-u ako je na hdd zaboravi da ce ici ko podmazano.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Warzone ne koristi full RAM
dreadmoore kaže...

Jel tebi igra stoji na hdd-u ili ssd-u ako je na hdd zaboravi da ce ici ko podmazano.

 Na HDD-u.

13 godina
offline
Re: Warzone ne koristi full RAM
Grancigula kaže...

Jednostavno igra ne koristi obe memorije, stavija sam slike.

Imaš 1440P ekran i GTX 1060 6 GB, ne možeš očekivati da će igra raditi kako treba kad imaš preslabu grafičku karticu za rezoluciju ekrana koji koristiš.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 17:33 (Valentin17).
14 godina
offline
Re: Warzone ne koristi full RAM
Grancigula kaže...
dreadmoore kaže...

Jel tebi igra stoji na hdd-u ili ssd-u ako je na hdd zaboravi da ce ici ko podmazano.

 Na HDD-u.

 Trk u trgovinu i kupi ssd onda ce ti igra ici kao podmaznama to ti je sve do hdd-a.

10 godina
offline
Re: Warzone ne koristi full RAM

Ne igram u 1440P. Znam da je grafička slaba za tu rezoluciju.

10 godina
offline
Re: Warzone ne koristi full RAM
Nuclear_Phoenix kaže...

Upali memory remap u UEFIju.

 Nema efekta.

10 godina
offline
Re: Warzone ne koristi full RAM
dreadmoore kaže...
Grancigula kaže...
dreadmoore kaže...

Jel tebi igra stoji na hdd-u ili ssd-u ako je na hdd zaboravi da ce ici ko podmazano.

 Na HDD-u.

 Trk u trgovinu i kupi ssd onda ce ti igra ici kao podmaznama to ti je sve do hdd-a.

 Može bit, ali zašto mi je zauzeto 8Gb RAM-a?

14 godina
offline
Re: Warzone ne koristi full RAM
I meni je isto zauzeto 7-8 gb tako da je to nebitno.Ali cim je igra na hdd zapinje kao luda prebacim je na ssd radi kao podmazana.
10 godina
offline
Re: Warzone ne koristi full RAM
dreadmoore kaže...
I meni je isto zauzeto 7-8 gb tako da je to nebitno.Ali cim je igra na hdd zapinje kao luda prebacim je na ssd radi kao podmazana.

Može bit jerbo mi na laptopu radi normalno.

Nema druge nego naručit SSD i instalirat nove windoze, pa vidit šta se dešava.

10 godina
offline
Warzone ne koristi full RAM

Moja je na HDDu i nemam nikakve trzajeve nit fps dropanja, tak da to nije razlog...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Warzone ne koristi full RAM

Pa vidis da mu je hdd zakucan na 100%, ja imam isti problem kad je na hdd cim ga prebacim na ssd leti.

15 godina
offline
Warzone ne koristi full RAM

 

 

Nevirujen da je SSD (iako moze bit, kako je kolega rekao, Disk je poprilicno  zakucan na max), jer koliko mene sjecanje sluzi, Warzone je gladan memorije i  razlika  između 8 i 16GB je poprilican broj FPS-a kojih ti i da je sve u redu ne bi imao previse...A tu imas i pokazatelj da ti možda nesto ne stima s memorijom, jer 8 GB hardware-reserved memorije je puno i vjerojatno imas crknuti modul ili mozda nekompatibilnu memoriju.

Kupnja SSD-a ti je svakako dobar buy, ali svejedno bi ja prije posudia necije ramove pa probao.

 

P.S - pretpostaljvam da su svjezi winsi gore (nakon upgrade-a) i da imas sve drivere instalirane

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 20:07 (gargo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Warzone ne koristi full RAM
Grancigula kaže...
dreadmoore kaže...
I meni je isto zauzeto 7-8 gb tako da je to nebitno.Ali cim je igra na hdd zapinje kao luda prebacim je na ssd radi kao podmazana.

Može bit jerbo mi na laptopu radi normalno.

Nema druge nego naručit SSD i instalirat nove windoze, pa vidit šta se dešava.

Nisi XMP ukljucio btw, stoji ti na 2133mhz umjesto da ukljucis XMP u biosu i dobijes osjetno manje lagova i dobit ces osjetan fps boost.

8 godina
offline
Re: Warzone ne koristi full RAM
dreadmoore kaže...

Pa vidis da mu je hdd zakucan na 100%, ja imam isti problem kad je na hdd cim ga prebacim na ssd leti.

Iz nekog razloga mu koristi/vidi tek 8GB rama pa zato kolje disk, napuni mu swap.. za početak probat pojedinačno oba keksa rama čisto da se vidi jesu oba ok i vidit šta task manager javlja tada..

ansha: Pomelo te
14 godina
offline
Re: Warzone ne koristi full RAM
Kaby kaže...
dreadmoore kaže...

Pa vidis da mu je hdd zakucan na 100%, ja imam isti problem kad je na hdd cim ga prebacim na ssd leti.

Iz nekog razloga mu koristi/vidi tek 8GB rama pa zato kolje disk, napuni mu swap.. za početak probat pojedinačno oba keksa rama čisto da se vidi jesu oba ok i vidit šta task manager javlja tada..

 Ma nek uradi reinstal windowsa  neznam zato mu drugo preostaje, prije toga nek napravi particiju neku i prebaci cod da ga ponovno nemora skidati.

8 godina
offline
Re: Warzone ne koristi full RAM
dreadmoore kaže...

 Ma nek uradi reinstal windowsa  neznam zato mu drugo preostaje, prije toga nek napravi particiju neku i prebaci cod da ga ponovno nemora skidati.

Prije svega najbolje da proba pojedinačno oba keksa rama, to u 5 min obavi, čisto da ne radi bzvz reinstall i sve a na kraju ispadne da je jedan keks defektan.. 

Ako će se pak zezat sa reinstallom onda nek kupi i ovaj odličan ssd, stvarno nikakva lova a preporodit će se u odnosu na HDD.

ansha: Pomelo te
10 godina
offline
Warzone ne koristi full RAM

Probao sam jednan i drugu keks napose i rade normalno ali kad sam proba uključit u drugi slot ne diže mi se komp.

Ventilatori vrte ali monitor i tastatura se ne pale. Možda je ploča u kvaru.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Warzone ne koristi full RAM

Sumnjam da je ovo softwer-ski problem , vjerovatno je ploca fault aj daj sliku cpu-z ali ne SPD nego memory.

8 godina
offline
Warzone ne koristi full RAM

Trebao bi palit bez obzira jel keks rama u lijevom ili desnom slotu.. možda da je pokušat stavit najnoviji BIOS, al trebalo bi i bez toga sve radit. Jesu li komponente kupljene nove ili rabljene? 

ansha: Pomelo te
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Warzone ne koristi full RAM

Novo. Došlo ima 4 dana. Livi slot radi normalno sa obe memorije a na desni samo ventilatori vrte.

Probao sam ubacit novi BIOS ali mi ne može prepoznat stick. Sve sam učinija po upustvu sa ASRock stranice.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 22:45 (Grancigula).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice