Tv+monitor problemcic

poruka: 5
|
čitano: 1.798
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Tv+monitor problemcic

naime kad upalim komp slika se prvo pali na TV-u a tek onda prilikom starta windowsa prelazi na monitor, tv je spojen hdmi-om a monitor na dvi port, tako da mi post screen se prikazuje na tvu i tek onda prebacuje na monitor i to me uzasno nervira, grafa je safirka hd 6870.

nekaj sam cito da treba namjestit da monitor bude primarni al neznam kak

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.9.2012 22:55 (sinkee).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Tv+monitor problemcic

Poštovani

 

Ukoliko koristite Windows 7 operativni sustav.

Odabir monitora kao primarne radne površine:

 

1. Desni klik na desktop-  screen resolution --  identifikacija monitora da znate koji je trenutno primarni

2. Desni klik na desktop-- n vidia control panel -- odaberete desnim klikom monitor koji je označen u popisu  "2"-- klik na " set as primary..."  --> OK !

 

 

Za WINXP je slična procedura

 

LP

13 godina
offline
Re: Tv+monitor problemcic
tomi1807 kaže...

Poštovani

 

Ukoliko koristite Windows 7 operativni sustav.

Odabir monitora kao primarne radne površine:

 

1. Desni klik na desktop-  screen resolution --  identifikacija monitora da znate koji je trenutno primarni

2. Desni klik na desktop-- n vidia control panel -- odaberete desnim klikom monitor koji je označen u popisu  "2"-- klik na " set as primary..."  - OK !

 

 

Za WINXP je slična procedura

 

LP

 

Ovako kad kliknem identify blinkne mi broj 2, ali ispod pise this is currently your main display

13 godina
offline
Tv+monitor problemcic

netko nesto bilosto :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Tv+monitor problemcic

Pozdrav,

 

Novi komp spojen na novi TV/monitor nakon par puta sto sam probao rezoluciju namjestit odjednom mi je izbacio taj "mode not supported" i vise nemogu vratit sliku da mi se pokaze desktop,probao sam promjeniti rezoluciju neke postavke po amd settings ali nista zasad,cak i na monitoru promjenit nesto ali zapravo nema puno toga sto se moze na tom monitoru odabrat zato pitam jel mozda netko imao slican slucaj. Prvenstveno sam mjenjao rezoluciju jer mi je slika blurry,a i bila mi je izvan granica ali sam to rijesio preko scalinga.

 

Moram napomenuti da sam imao slican slucaj jer imam jos jedan tv/monitor od samsunga na koji sam trenutno spojen. Na njemu je bila opcija da na source moram promjeniti ime sa HDMI,na HDMI/PC i automatski se slika izostri i sve je u redu to je ono sto sam nasao na googlu i radi ali na ovom novom isto promjenim ime na HDMI/PC s time da je ukljucen HDMI kabl na port HDMI/DVI zato pise na slici HDMI/DVI PC. Ako mi je slika dobra na starom TVu onda mora biti neka opcija na novom TV-u? ili? Stari monitor je 24 incha a novi 28 ako to sad nesto znaci.

 

Hvala unaprijed i tu sam stavio slike mozda neko primjeti nesto,mogu jos dati informacije koje bi pomogle!

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice