Problem s DVD-RW/CD

poruka: 10
|
čitano: 6.597
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Trebam pomoć

Pozdrav svima!

Na poslu imam računalo s sonyevim dvd-rw uređajem (optiarc DVD RW AD-7200S) koji mi je prestao raditi prilikom prženja cd-a. Star je bio tek 1 mjesec.

I od tada uopće ne čita ni dvd i cd. Ne znam u čemu je problem? Ima li tko kakvu ideju? Da li je možda NERO uzrok kvara. Da je uređaj otišaou vječna lovišta sumnjam , jer je brand new.

 

Hvala svima!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Trebam pomoć
Vrlo moguće da je riknuo. Budući da je star tek mjesec dana otfuraj ga na reklamaciju, garanciju imaš pretpostavljam.
When i get sad i stop being sad, and be awesome instead... TRUE STORY!
15 godina
offline
RE: Trebam pomoć
marioD kaže...

..Da je uređaj otišaou vječna lovišta sumnjam , jer je brand new.

 

-prvo provjeri, eliminacijom...

npr. dali može  bootati s CD ili DVD install medija? Ako može, podigni neku liveCD(MiniPE / linux..) verziju i testiraj... -možda radi, što bi značilo da je soft. kvar.

 

ako neradi....

- kvar je normalna pojava ili misliš da se dešava samo nakon x godina korištenja?

-iskoristi garanciju, upravo tome i služi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
RE: Trebam pomoć

Hvala vam, trebala mi je potvrda da je stvarno moguće da je u kvaru :) ..  Ništa u trgovinu po drugi.. Garanciju sam izgubio tako da... u svakom slučaju Hvala vam.

15 godina
offline
RE: Trebam pomoć
marioD kaže...

Hvala vam, trebala mi je potvrda da je stvarno moguće da je u kvaru :) ..  Ništa u trgovinu po drugi.. Garanciju sam izgubio tako da... u svakom slučaju Hvala vam.

 -moguće je svašta, pa i to da je ispravan. Što onda? .... (imao bi i dalje isti problem i s drugim uređajem)

Zato moraš nekako eliminirati, jer je moguć uzrok negdje drugdje (opet, riječ -moguć, jer nemamo čarobnu kuglu..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
RE: Trebam pomoć

kako znati to? Da li je moguće da NERO hebe stvar... Pokušao sam Neru deinstalirati ali ne ide, javlja mi nekakv error

15 godina
offline
Problem s DVD-RW/CD

probaj sa ashampoo burning studio pržiti. On ti je freeware a meni radi bez greške

 

http://download.cnet.com/Ashampoo-Burning-Studio/3000-2646_4-10041527.html

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.5.2010 12:57 (simeparanoja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem s DVD-RW/CD

Zna li neko ovo riješiti:

Izvadio sa DVD pržač i ubacio drugi, koji je radio u drugom kompjuteru.

Kad se sistem podigne, smrzne se prilikom prepoznavanja novoubačenog dvd-snimača.

 

Sistem je Windows XP SP2.

Prije vađenja prvog snimača sam možda prvo trebao da ga deinstaliram.
Znam da se problem može riješiti ponovnim dizanjem sistema, ali ima li neko jednostavnije rješenje?
Pokušavao sam kombinacije master-slave kratkospojnik i dio kabela (ATA).

Pokušao sam i ovo:

"HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D3
6E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}. . Delete the keys named
UpperFilters and LowerFilters and reboot."

 

Mislim da se rješenje krije u brisanju tragova prvog snimača (registry), ali ne znam kako.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.5.2010 22:10 (Mad-Max-X).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Problem s DVD-RW/CD

-nije potrebno nikakvo brisanje. Vjerojatno ipak 'običan kvar', kao kabel, kontroler ili DVDRW... ali po opisu, može biti i problem s registrijem,tj. da je na neki način oštećen ili da ga neki sistemski dio štiti od izmjena, kao antivirus i sl.

-ali možeš s njega bootati install cd? ili još bolje ako imaš neki liveCD, kao MiniPE/ubuntu... -ako tad ne radi, mora biti hardware kvar.

 

-kombinacije, master-slave, ako je sam na kabelu onda je nevažno, ako je s drugim uređajem onda morajo oba biti podešena, jedan master, drugi slave.. sve ostalo je nepotrebno pokušavati.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.5.2010 13:39 (ihush).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s DVD-RW/CD

Hvala na pokušaju pomoći.

DVD snimač radi normalno na hard disku sa rezervnim sistemom, kojeg uključujem samo u slučaju problema, a radio je normalno i ranije.

Nadam se da će se neko sjetiti kako se to rješava bez da se ponovo instalira sistem, nije problem to učiniti jednom, ali još bi neko mogao naići na ovaj problem, ili bih ja opet mogao u budućnosti imati problem s tim.

Bilo bi dobro znati neku kratku caku za ovo.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice