Problem sa bios MSI

poruka: 26
|
čitano: 2.480
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Problem sa bios MSI
Racunar sam tek uzeo. Kad upalim pc nonstop se vraca na bios od msi. Sta god da uradim. Ne mogu windows repair ili instal. Neko ima ideju?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem sa bios MSI

Kak nemozes, jel imas bootabilni stick. Jel si stiso da se boota sa njega?

4 godine
offline
Re: Problem sa bios MSI
Jesam. No pise da nije moguce. Kad idem na instal kaze da ima greska.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem sa bios MSI

Pa bilo bi dobro da slikas sta pise i stavis tu...da se ne igramo pogadanja

11 godina
offline
Problem sa bios MSI

Ulazi u bios jer nema bootabilnog drivea. Napravi windows install stick i pokreni ga i kreni u instalaciju. Provjeri u biosu jel ti vidi disk.

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Problem sa bios MSI
Mislim da vidi HD a ovo je poruka kad pokusam na repair ici
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Problem sa bios MSI
Imas usb da bootam ... No nece
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem sa bios MSI

Jesi napravio GPT disk? Mozes i sa MBR al treba ovaj CSM onda iskljucit. Sa cim si radil USB? Preprocuam rufus i napravi GPT pa onda probaj, jel imas vec windowse gore?

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.12.2020 17:16 (R4zOR229).
4 godine
offline
Re: Problem sa bios MSI
Iskreno ne znam dal su tu. Tek sam dobio racunar. Nisam stavio da mi instaliraju jer sam ja to kontao uraditi. Sto se tice ovog sto si predlozio, morat ces mi na laksi nacin opisat to :) jer ne razumijem sta bi trebao uraditi
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Problem sa bios MSI
Ovo izbaci kad pokusam instalaciju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem sa bios MSI
Imaš ssd disk? Ako imaš proguglaj kako se instalira win10 na ssd. Ideš u dos podignes program za hdd od win. Proguglaj ne sjecam se točno. Već će netko na forumu ti detaljnije objasniti.
''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
4 godine
offline
Re: Problem sa bios MSI
Imam jedan externi koji sam uzeo za pohranu fotografija. Mogu mozda probat sa time?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem sa bios MSI
Arctic Skies kaže...
Iskreno ne znam dal su tu. Tek sam dobio racunar. Nisam stavio da mi instaliraju jer sam ja to kontao uraditi. Sto se tice ovog sto si predlozio, morat ces mi na laksi nacin opisat to :) jer ne razumijem sta bi trebao uraditi

 I sta baca kad probas instalirati? Sta se tice sheme particioniranja pogledaj link dolje, tamo di na slici pise MBR stavi GPT. Ak imas SSD pogotovo NVME moguce da ti nece povuc drivere ako je MBR.

 

https://rufus.ie/pics/rufus_en.png

4 godine
offline
Re: Problem sa bios MSI
Stavio sam par postova iznad sliku sta izbaci. Dole sitnim slovima kaze da pogledam log in files
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem sa bios MSI
Ono sa repairom? Cudno mi je da ti repair izbaci kad tam next stisnes. Jesi probo ovo kaj sam stavio?

Edit: sad sam skuzil, ajd stavi taj log da vidimo. Al probaj svakako ono kaj sam napiso.

Evo da ne pisem, napravi ko u ovom videu

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.12.2020 18:22 (R4zOR229).
Moj PC  
1 0 hvala 1
4 godine
offline
Re: Problem sa bios MSI
Hmmm sad samo ide u loop na bios. Ubacio ili ne bootabilni usb. Nisam uspio do kraja odraditi sve ono. Kako sad da natjeram da vidi ponovo usb. Ludilo
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Problem sa bios MSI
Izbrisao je sve na sticku. Na drugom racunaru ga uopste ne prepoznaje. Kako je mogao ujebat stick?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Problem sa bios MSI

Formatirao si USB vjerovatno umjesto HDD.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Problem sa bios MSI

sta je ovo u zadnje vrijeme, tko god kupi novi PC, neki problem...

 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Problem sa bios MSI
Hmmm fakat. Formatirao sam oboje. No sad stick ne radi uopste. :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem sa bios MSI
Kak ne radi? Probaj ga formatirat preko cmda ak ga windows nevidi.
4 godine
offline
Re: Problem sa bios MSI
Pise please insert a disk into usb drive. Sad gledam po netu sta moze biti. Neka greska ili je otisao kvragu. E fakat cekas racunar 3 sedmice i sad bi ga najradije nabio nogom :)
Odo potrazit jos jedan usb. Trebao bi ga imat.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem sa bios MSI

Moze ti se to desiti, mozda je i usb otiso al mozda i nije. Ubaci ga i izlistaj preko cmda diskove, ako ga tamo vidis radi i samo ga treba formatirati.

15 godina
offline
Re: Problem sa bios MSI
Arctic Skies kaže...
Mislim da vidi HD a ovo je poruka kad pokusam na repair ici

 .. boot-stikič (mod) i postavka biosa trebaju biti kompatibilni-sukladni, tj isti mod. uefi ili klasični bios (legacy, cms..). Kad su različiti ne možeš do diska (i zato si formatirao-obrisao pogrešan, install.).

-ponovi, tj ovisno kako želiš, može uefi mod + jednako napravljen sitikić (rufusom imaš izbor, ili-ili.. msctool ili dvd2usb ne nude izbor nego rade 'superploppy' tj fat32 koji nema boot mod i može se bootati kako želiš..)

-ako kreiraš superfoloppy moraš koristiti f-boot-tipku tj moraš iz menija izabrati pravi mod, vidiš stikić na dva načina.. uefi i stari, ovisno o želji-postavci biosa izabereš i bootaš.

-sad ponovo napravi stikić, resetiraj bios, podesi po želji.. i dalje je kliknext.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
offline
Re: Problem sa bios MSI
R4zOR229 kaže...
Ono sa repairom? Cudno mi je da ti repair izbaci kad tam next stisnes. Jesi probo ovo kaj sam stavio?

Edit: sad sam skuzil, ajd stavi taj log da vidimo. Al probaj svakako ono kaj sam napiso.

Evo da ne pisem, napravi ko u ovom videu

 Ne mogu se dovoljno zahvaliti na ovom linku. Napravio sam ponovo na novom sticku bootabilni preko windowsa. I sad je proslo bez problema. Nisam morao ulaziti uopste shift+f10. Meni nista nije jasno koji mu je djavo bio. Ako ko razumije u cemu je bio k... sa ovim loop u bios? 

Ekipa hvala puno ! Cevapa pive ili veggy hamburgera imate od mene :)

12 godina
offline
Problem sa bios MSI

Mislim da si odradio ono što je u postu iznad tvog zadnjeg a da nisi ni skužio o čemu kolega govori.

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice