Pinovi na procesoru

poruka: 9
|
čitano: 1.624
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Pinovi na procesoru

 Pozdrav, kupio sam novu konfiguraciju i dogodi mi se da ispadne procesor iz ruke, par pinova se iskrivi i pri ispravljanju jedan pukne.. Znam što to vjerojatno znači, ali da eliminiram sve ostale stvari, zanima me jedna stvar. 

Dok su u matičnu prikljeni 24pinski konektor za napajanje, 4 pinski konektor za napajanje procesora, power switch i chasis ventilator, da li bi se prilikom paljenja trebao pokrenuti ventilator, ili matična uopće ne daje znak napajanju da se upali? Riječ je o Ryzen 5 1600. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pinovi na procesoru
Ventilator od cega?

Ali da, bez obzira na procesor, sistem ce se "upaliti" - diskovi, lampice, ventilatori i sl.....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pinovi na procesoru

Ventilator na kućištu. 

13 godina
offline
Re: Pinovi na procesoru
fico ipo kaže...

Ventilator na kućištu. 

Ako je sve spojeno ispravno, moraju se vrtjeti ventilatori na kućištu i procesoru, iako gledaj jel imaš sliku.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
8 godina
offline
Re: Pinovi na procesoru
Sa polomljenim pinovima na procesoru tesko ce imati sliku.....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Pinovi na procesoru
fico ipo kaže...

 Pozdrav, kupio sam novu konfiguraciju i dogodi mi se da ispadne procesor iz ruke, par pinova se iskrivi i pri ispravljanju jedan pukne.. Znam što to vjerojatno znači, ali da eliminiram sve ostale stvari, zanima me jedna stvar. 

Dok su u matičnu prikljeni 24pinski konektor za napajanje, 4 pinski konektor za napajanje procesora, power switch i chasis ventilator, da li bi se prilikom paljenja trebao pokrenuti ventilator, ili matična uopće ne daje znak napajanju da se upali? Riječ je o Ryzen 5 1600. 

 Odnesi to u obliznji servis, mislim da ti oni to zaleme za 30-50-tak kuna, kaj uopce imas ici na silu provjeravati dali radi bez jednog pina?

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.7.2019 20:27 (IvanBrekalo).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pinovi na procesoru

To bi bilo idealno, nisam znao da servisi uopće to rade. 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Pinovi na procesoru

Nađi pinout soketa i provjeri dali je pin GND ili NC. Onda ga niti ne trebaš vračati. Ako je vcc/vin onda će vjerovatno raditi bez problema. Ako imaš pin možeš ga položiti na soket i staviti proc preko da ostvari kontakt. Ako ne pomaže sretno s pronalaskom servisa koji ima opremu i želi odraditi to lemljenje.

https://www.youtube.com/channel/UCgos5WloYoxCvCeUIi47ZxQ
8 godina
offline
Pinovi na procesoru

Servisi zaleme kuglicu gore,pa izgleda ko pin ...

 

Ne skidaju cjeli socket ...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.7.2019 14:25 (nbdy32).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice