Novi komp ne zeli postati

poruka: 34
|
čitano: 2.032
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Novi komp ne zeli postati

Pozdrav,

nabavio sam novi proc,mbo i ram i slozio sve i svijetli rgb na proc,mbo i ramu i ventilator se vrti. Nakon 10-15 sekundi od paljenja se restarta sam od sebe i nakon toga se nastavi svakih 3-4 sekunde restartat. Pa sam ponovno proc stavio,izmijesao ramove,stavio jedan ram posebno, pa drugi posebno i svaki put se događalo isto. Sad sam skinuo grafu i stavio oba sticka rama i normalno sve radi ali naravno zbog grafe nema slike na monitoru pa ne znam ni sta pise na ekranu. Ne znam je li problem u biosu jer je navodno out of box mbo kompatibilna sa 2. i 3. gen ryzena ili je problem u grafi ili ramu.

konfa je :

Mbo : asrock steel legend b450

Proc: ryzen 2700x

Ram: Kingston HyperX Fury 3200 mhz

Gpu : sapphire rx560 pulse

 

Hvala na pomoci.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Novi komp ne zeli postati
netflix kaže...

Pozdrav,

nabavio sam novi proc,mbo i ram i slozio sve i svijetli rgb na proc,mbo i ramu i ventilator se vrti. Nakon 10-15 sekundi od paljenja se restarta sam od sebe i nakon toga se nastavi svakih 3-4 sekunde restartat. Pa sam ponovno proc stavio,izmijesao ramove,stavio jedan ram posebno, pa drugi posebno i svaki put se događalo isto. Sad sam skinuo grafu i stavio oba sticka rama i normalno sve radi ali naravno zbog grafe nema slike na monitoru pa ne znam ni sta pise na ekranu. Ne znam je li problem u biosu jer je navodno out of box mbo kompatibilna sa 2. i 3. gen ryzena ili je problem u grafi ili ramu.

konfa je :

Mbo : asrock steel legend b450

Proc: ryzen 2700x

Ram: Kingston HyperX Fury 3200 mhz

Gpu : sapphire rx560 pulse

 

Hvala na pomoci.

 Evo par glupih pitanja za početak.

 

Da li je dobro ukopčano napajanje za CPU? Onaj 8-pinski konektor na ploći... Meni se tako resetiravao PC pri paljenju jednom kad sam zaboravio taj konektor.

 

Da li je dobro uštekana grafika sa svim napajačkim kabelima?

 

Da li imaš primjereno napajanje? Vjerojatno, ali moram pitat...

 

Jesi li probao još jednom vratiti grafiku? Možda prvi put nije dobro sjela...

 

Pretpostavljam da si dobro stavio CPU i normalno pritegnuo cooler... Ah, čak kažeš da si ga ponovno stavljao, onda OK.

 

 

CPU je uredno podržan. Imaš li mogućnost isprobat grafiku u nekom drugom kompu? To bi pomoglo...

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.2.2020 13:31 (Filox).
4 godine
offline
Re: Novi komp ne zeli postati

Evo sad sam ukljucio grafu i pustio da se izresetira 50 puta,nije bilo slike,ugasio sam ga pa upalio i sada radi i pokazuje bios.

Svejedno hvala na pomoci. Samo me zanima zasto bi je ram na 2400 mhz u biosu a ne na 3200 mhz?

14 godina
odjavljen
offline
Re: Novi komp ne zeli postati
netflix kaže...

Evo sad sam ukljucio grafu i pustio da se izresetira 50 puta,nije bilo slike,ugasio sam ga pa upalio i sada radi i pokazuje bios.

Svejedno hvala na pomoci. Samo me zanima zasto bi je ram na 2400 mhz u biosu a ne na 3200 mhz?

 Jer se XMP profil uvijek mora ručno upaliti.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
5 godina
offline
Re: Novi komp ne zeli postati
netflix kaže...

Evo sad sam ukljucio grafu i pustio da se izresetira 50 puta,nije bilo slike,ugasio sam ga pa upalio i sada radi i pokazuje bios.

Svejedno hvala na pomoci. Samo me zanima zasto bi je ram na 2400 mhz u biosu a ne na 3200 mhz?

 To je default.

 

OK, izgleda da ti je ploča, BIOS, nešto, shvatilo šta je spojeno i da se samo podesilo.

 

Pripazi kod podizanja brzine RAMa, najvjerojatnije će ti sve normalno radit, ali zna bit i nekih čudnih nekompatibilnosti kad ti RAM ne želi radit na deklariranoj brzini.

 

Nadam se da su ti problemi rješeni zauvijek.

 

Pozz.

 

Live long and prosper.
4 godine
offline
Novi komp ne zeli postati

Mislio sam da su mi svi problemi rijeseni i stavim ssd za win10,i krene se bootat i vidim na pola sekunde wallpaper kod logiranja i odma se restarta. Pa sam na usb stavio linux i probao to ali ista stvar. Krene se bootat,dode do dijela gdje se odabere zelim li isprobati ili instalirati i neovisno o tome sto odaberem krene naprijed,dobiejm one tockice  za loadanje od ubuntua,malo se loada i opet se restarta

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Novi komp ne zeli postati
netflix kaže...

Mislio sam da su mi svi problemi rijeseni i stavim ssd za win10,i krene se bootat i vidim na pola sekunde wallpaper kod logiranja i odma se restarta. Pa sam na usb stavio linux i probao to ali ista stvar. Krene se bootat,dode do dijela gdje se odabere zelim li isprobati ili instalirati i neovisno o tome sto odaberem krene naprijed,dobiejm one tockice  za loadanje od ubuntua,malo se loada i opet se restarta

 God damn man!

 

Šta mu je sad... A u pene bonacica...

 

Možeš 2 stvari napravit, prije nego nešto odneseš nazad u dućan na garanciju.

 

Memtest i provjeri jednu po jednu pločicu RAMa. 

 

Onda nabavi negdi neku grafiku, samo za isprobat. Posudi od prijatelja ili njegmu odnesi svoju pa neka se igra sat dva.

 

Ako su RAM i grafa OK, RAM prođe test, s novom grafom se PC isto ponaša, onda je najvjerojatnije matična, ali ni napajanje nije isključeno. Nema šta drugo bit, jel. 

 

Nisi nam rekao koje je napajane, da li je novo ili staro?

Live long and prosper.
4 godine
offline
Re: Novi komp ne zeli postati

Napajanje je staro jedno 4 godine,thermaltake tr2 bronze 450 W. Budem probao odnijet negdje isprobat. Moze li biti problem to sto mi memorija radi na puno manjoj frekv jer nisam dirao xmp niti ista mijenjao? I na sto mislis kad kazes memtest?

5 godina
offline
Re: Novi komp ne zeli postati
netflix kaže...

Napajanje je staro jedno 4 godine,thermaltake tr2 bronze 450 W. Budem probao odnijet negdje isprobat. Moze li biti problem to sto mi memorija radi na puno manjoj frekv jer nisam dirao xmp niti ista mijenjao? I na sto mislis kad kazes memtest?

 Mislim na program koji se snimi na usb ili cd, boota se i odvrti test memorije. To se radi jednom pločicom RAMa, kad završi bar jedan pass ugasiš, zamijeniš pločicu RAMa i kreneš ponovo.

 

https://www.memtest86.com

 

Vidim da nove verzije imaju i GUI sučelje... Super, još lakše.

 

Gledam za napajanje i grafiku, piše 400W napajanje da je dovoljno za tu grafiku, ako nije defektno, pogotovo zato što ne pališ igre.

 

 

Memorija bi ovako trebala bit još stabilnija, na manjoj, default frekvenciji. Njena puna deklarirana brzina je u biti OC.

 

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.2.2020 16:41 (Filox).
4 godine
offline
Re: Novi komp ne zeli postati

Hvala kolega,probat cu to s memtestom pa javim kako je proslo

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.2.2020 10:48 (netflix).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Novi komp ne zeli postati

RAM je bolje testirati s obe pločice unutra, a tek kad se utvrdi greška, onda tražiti koje kombinacije pločice/utora rade grešku, a koje ne.

 

Mene je nedavno izludio - sve kombinacije isprobao - obe pločice prolaze uredno.

Stavim obe, baca errore. Zamijenim pločice, error se premjesti na drugu lokaciju - znači sigurno je problem u jednoj pločici. Na kraju sam napucao napon u nebo i testirao jednu po jednu i tek onda se pokazala neispravna - skužio sam da je greška vjerojatnija što je temperatura veća, a zajedno su se više grijale.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
5 godina
offline
Re: Novi komp ne zeli postati
MrBlc kaže...

RAM je bolje testirati s obe pločice unutra, a tek kad se utvrdi greška, onda tražiti koje kombinacije pločice/utora rade grešku, a koje ne.

 

Mene je nedavno izludio - sve kombinacije isprobao - obe pločice prolaze uredno.

Stavim obe, baca errore. Zamijenim pločice, error se premjesti na drugu lokaciju - znači sigurno je problem u jednoj pločici. Na kraju sam napucao napon u nebo i testirao jednu po jednu i tek onda se pokazala neispravna - skužio sam da je greška vjerojatnija što je temperatura veća, a zajedno su se više grijale.

 Zanimljivo... Uvijek ima nekih čudnih situacija.

Live long and prosper.
4 godine
offline
Novi komp ne zeli postati

Nista od memtesta,opet je komp zapeo u bootloopu,normalno radi jedino kad izvadim graficku van. Graficku sam isprobao na drugom kompu i radi normalno sve. Ko ce sad znat koji mu je vrag

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Novi komp ne zeli postati
netflix kaže...

Nista od memtesta,opet je komp zapeo u bootloopu,normalno radi jedino kad izvadim graficku van. Graficku sam isprobao na drugom kompu i radi normalno sve. Ko ce sad znat koji mu je vrag

 A probaj i memoriju na drugom kompu, pa napajanje.

 

Ne znam što drugo da ti kažem.

 

Ako je to sve OK, onda je matična.

Live long and prosper.
15 godina
offline
Re: Novi komp ne zeli postati

Tko ti je spojio pc? Provjeri ponovo sve reset i power na mbo kako si spojio, ram izvadi stavi u utore 2 i 4, gpu kako je spojen jel cpu dobro spojen i njegov hladnjak ma sve ponovo uradi polako polako.

kradem mine iz minskog polja
15 godina
offline
Novi komp ne zeli postati

Ako možeš ući u BIOS - loadiraj defaultne postavke biosa, save and restart. 

 

Ovdje bi se vjerovatno moglo raditi i o neispravnom memorijskom slotu na matičnoj ploči ili neispravnom RAM-u.

 

Probati upaliti PC samo sa jednim RAM stickom u svakom memorijskom slotu posebno. Isto ponoviti sa drugim RAM stickom. 

 

U slučaju da se ne upali, probati RAM u nekom drugom PC-u (kod prijatelja, rodbine i sl.).

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Novi komp ne zeli postati

Zadnji put mi se to dogodilo prije par godina. Računalo je radilo uredno večer prije, drugi dan ga palim i stalno se resetira i resetira... I služim da se tipka od paljenja nekako uvukla u kućište i stalno se resetirao radi toga. Banalna stvar ali provjeri 

4 godine
offline
Novi komp ne zeli postati

Budem probao to sve jos pa ako ne ide nosim na servis,hvala na pomoci svima

Nije tipka sigurno jer uspije doc do loading screena od linuxa i taman kad treba zavrsiti loadanje se restarta.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.2.2020 14:26 (netflix).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Novi komp ne zeli postati

Pa to restartanje se i meni dogodilo prije par godina kada sam imao par mjeseci staru intel platformu. PC je radio uredno čitav dan, nakon što sam ga ugasio i otišao na par sati, te se vratio i upalio ga odjednom je iz čista mira ušao u bootloop - nekih 20 restarta odmah kada treba da učita OS. Rezultat je bio dva neispravna memorijska slota na ploči u kojoj su bili RAM stickovi. Mene ova problematika asocira na ovo. 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
4 godine
offline
Novi komp ne zeli postati

Isprobavao sam sad svaki posebno po slotovima i svaki put probao bootati linux. Prvi stick je uspio cak bootati linux na 4.slotu i uspio sam ic i na firefox i sve. Na ostalim svima bootloop. Drugi stick nije uspio ni na jednom slotu bootat linux. Onda sam jos isao isprobati ponovo prvi stick koji je radio na 4. slotu i sad ne radi. Valjda je onda maticna i slotovi,malo radi malo ne

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Novi komp ne zeli postati
netflix kaže...

Isprobavao sam sad svaki posebno po slotovima i svaki put probao bootati linux. Prvi stick je uspio cak bootati linux na 4.slotu i uspio sam ic i na firefox i sve. Na ostalim svima bootloop. Drugi stick nije uspio ni na jednom slotu bootat linux. Onda sam jos isao isprobati ponovo prvi stick koji je radio na 4. slotu i sad ne radi. Valjda je onda maticna i slotovi,malo radi malo ne

 Matična 90%, ali i napajanje 10% ostavljam. Nismo njega isprobali, zar ne?

Live long and prosper.
4 godine
offline
Novi komp ne zeli postati

Testirali su u servisu ram i maticnu i sve radi,kaze da sumnja da je napajanje problem odnosno da je mozda procesor

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.2.2020 13:40 (netflix).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Novi komp ne zeli postati
netflix kaže...

Testirali su u servisu ram i maticnu i sve radi,kaze da sumnja da je napajanje problem odnosno da je mozda procesor

 E baš su ga bubli. Još u svom životu nisam vidio CPU da je tako defektan. U biti, nikad još nisam vidio defektni CPU, osim onog jednog kojeg sam sam zdrobio, stari model, otvorena jezgra, bez ovih modernih pokriva.

 

Znači da je vjerojatno nešto s tim napajanjem.

 

99% napajanje sad. 1% svašta, pa tako i CPU...

 

 

Isprobaj u svakom slučaju ako imaš priliku. Posudi napajanje, isprobaj, pa onda u shopping tek.

Live long and prosper.
14 godina
odjavljen
offline
Re: Novi komp ne zeli postati
Bio je jedan slucaj na forumu gdje je ryzen 1600 dosao neispravan pa se isto cudno ponasao, prosao rma i dobio novi i sve bilo ok.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Novi komp ne zeli postati

Odnijet cu kod frenda i probat s njegovim napajanjem pa cemo vidjet. I ja sam liku rekao da nema sanse da je cpu al je on bas zapeo za to,ali nikad se ne zna

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.2.2020 14:13 (netflix).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Novi komp ne zeli postati
netflix kaže...

Odnijet cu kod frenda i probat s njegovim napajanjem pa cemo vidjet. I ja sam liku rekao da nema sanse da je cpu al je on bas zapeo za to,ali nikad se ne zna

 Pa čekaj, bili su djelovi na servisu? Je li i CPU bio na tom servisu? Pa jesu li oni tamo na tom servisu retardirani? Kako su to isprobali matičnu i RAM, a nisu CPU? I još zapeo da je CPU...

 

A Isuse bože tko sve radi po servisima...

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.2.2020 14:18 (Filox).
11 godina
protjeran
offline
Novi komp ne zeli postati

Evo, imao sam takav problem, koji se manifestira na još nekoliko drugih načina.

 

Problem je u Asrocku, ima problem sa UEFI/GPU driverima.

 

Nakon godinu i pol mrcvarenja i kemijanja sam došao do jednog errora koji je objasnio da je grafa "prestara" za UEFI, iako nije (valjda Asrock gimmick xD).

Na kraju to je problem Asrocka, par ticketa kod supporta, i dan danas nema odgovora.

 

Probaj testirati sve komponente na drugoj ploči, po mogućnosti da NIJE Asrock.

 

Prvo sam imao probleme ko i ti, onda sam drljao po biosu sve živo i neživo (legacy boot on/off), pa sam došao do winsa. Ali onda mi nije dalo instalirati drivere za grafu. Pa sam kemijao sve moguće i nemoguće i nekako utrpao neke starije.

 

Ugl. rješenje je druga marka matične. Problem pogađa jako malo, al eto, očito još jedan poput mene na forumu.

 

EDIT: Evo našao sliku "The VBIOS of your discrete VGA card doens not support UEFI GOP".

 

Nijedna grafa koju sam probao nije "discrete", već HD 7750, RX 460, nVidia 1060, 1080 ... sa svakom ista pjesma (jedino nVidia je dala instalirati drivere lakše kad sam dospio do windowsa).

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.2.2020 14:22 (Jarvan).
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Novi komp ne zeli postati

Aham,znaci u pravilu bi trebao nabaviti novu graficku,po mogucnosti nvidijinu. Ne znam sta da radim s ovom maticnom onda,treba biti jos neko rjesenje osim druge marke

Ako je u servisu njima radilo na nekoj žnj grafi i koristio je normalno win10 onda mora nekako i meni radit valjda

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.2.2020 15:01 (netflix).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Novi komp ne zeli postati
netflix kaže...

Aham,znaci u pravilu bi trebao nabaviti novu graficku,po mogucnosti nvidijinu. Ne znam sta da radim s ovom maticnom onda,treba biti jos neko rjesenje osim druge marke

 Prvo ti provjeri svoje napajanje, onda pitaj u dućanu/servisu kako su ti to uspili testirat matičnu i RAM, a nisu CPU, onda ih pitaj da testiraju i taj CPU, ako je pod njihovom garancijom i objasni im da ne možeš vjerovat da to nisu odmah napravili dok je sve bilo kod njih. Pitaj ih jesu li dobro napušeni ili samo lijeni?

 

Tek onda bi gledao drugu grafu.

Live long and prosper.
4 godine
offline
Re: Novi komp ne zeli postati

Haha mogao bi podivljat sad kad mi jos naplate "laznu reklamaciju". Nije pod njihovom garancijom nazalost,vjv zato nisu ni htjeli dirat

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.2.2020 15:03 (netflix).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice