Disk na 99%

poruka: 11
|
čitano: 3.220
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Disk na 99%

Prije par dana poceo me disk za*ebavat. Sta god da napravim na kompjuteru, bilo koji program da otvorim, disk mi skoci na 99-100% i tako se zadrzi par minuta, pa padne na neku normalnu vrijednost dok god ne pomaknem nesto na kompu. Trazio sam po netu rijesenja, ali niti jedno mi nije pomoglo (gasenje servisa, search indexera i sl.) Al "najjace" je to sta je disk na 99% vec pri brzini od 1-2 MB/s. A kad pridje preko 20, komp je totalno neupotrebljiv. Checkirao sam disk u Windowsima (10), nije naslo gresku. Pokrenuo sam benchmark na HD Tune Pro, i graf je*eno varira, Helth mi pokazuje zeleno OK.

Sta jos napravit?

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Disk na 99%

Jesi odradio Error Check u HDTune-u? Odradi puni test, ako nisi.

Slikaj i stavi SMART podatke koje disk javlja. Moguće da to što piše "OK" nije točno. 

 

Mislim da je to isključivo do disk-a i nema veze sa OS-om. Napravi backup!

Never let a computer know you are in a hurry.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Disk na 99%

Imam i ja takav disk i problem je sličan.

Česta zamrzavanja, ponekad zbog nekog sitnog procesa se disk zakuca na 100% i moram restartati PC jer ne reagira...

 

Vjerojatno ne valja cijela serija tih diskova, puno ljudi se žali na performanse.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Disk na 99%

Evo, sve se zeleni

15 godina
neaktivan
offline
Disk na 99%

Evo, ovako to poludi pa se popale Windows gluposti

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Disk na 99%
DrFriks kaže...

Evo, ovako to poludi pa se popale Windows gluposti

Search Indexer skenira disk.

Možeš isključiti indexing servis.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
15 godina
neaktivan
offline
Re: Disk na 99%

Ma iskljucio sam i to, ali nije bilo razlike, pa sam ponovno ukljucio, jer mi nije radio search Start menija 

13 godina
offline
Re: Disk na 99%
DrFriks kaže...

Ma iskljucio sam i to, ali nije bilo razlike, pa sam ponovno ukljucio, jer mi nije radio search Start menija 

Start->Run->services.msc pronađi servis koji se zove "Connected User Experiences and Telemetry", stavi ga na Disable.
Start->Upiši Task Scheduler pa pod Microsoft -> Windows poronađi Application Expirience ununtra imaš 3 taska označi sve pa disable
Na istom mjestu malo niže imaš i Customer Experience Improvement Program, ista stvar označi i stisni disable na sva 3 taska.

 

Ovo rješava većinu ovih disk 100% bez ikakvog razloga bar što se windowsa tiče, opet moguće da nešto drugo ti ubija disk al to trebaš sam debugirati ili pustiti nekog ko se kuži da to odradi...

 

Ako te Search/Index zeza možeš probat ući u postavke indeksiranja i izbrisati bazu da je rebuilda, ili provjeri da ti nije dodano još na popis još što osim start menija, možeš maknuti sve drugo da ne pretražuje.

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.4.2017 8:39 (ivicask).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Disk na 99%

Pokusao sve to, nije pomoglo. Morat cu nabavit neki novi disk, samo sad ne znam da li da uzmem neki ssd ili ostanem na hdd

15 godina
neaktivan
offline
Re: Disk na 99%

Probaj nekim programom tipa Anvir task manager provjeriti koji proces ronda po hdd-u. 

16 godina
neaktivan
offline
Disk na 99%

Problem je do win10 i indeksiranja generalno, i il možeš ignorirat taj "problem" il si možeš ssd stavit.

 

Nekog 100% pozudanog rješenja za mehanički disk nema.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice