Koji CPU cooler kupiti? izdvojena tema

poruka: 7.956
|
čitano: 1.425.884
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Avalanche kaže...

Neka frka sa Arctic Liquid Freezerom

 

 

Gdje li su sad branitelji ovog super-duper-mega-najboljeg ikad hladnjaka?

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
14 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Prvo video pogledati zatim komentirati !

13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
rocko9 kaže...

Prvo video pogledati zatim komentirati !

A srećo po čemu si zaključio da nisam pogledao?

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
20 mjeseci
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
sudy_freak kaže...

Gdje li su sad branitelji ovog super-duper-mega-najboljeg ikad hladnjaka?

 To je i dalje fenomenalan hladnjak, a Arctic je pokazao kakva je firma tako sta je sam uocio putem interne provjere ovaj problem sa brtvom na bloku koja nije dovoljno kvalitetna i izasao sa time u javnost, uglavnom stariji primjerci do 2022ge godine su pogođeni time, novije serije vec dolaze sa oznakom QC na pakiranju i na radijatoru kod ulaza crijeva koja znači da je stavljena kvalitetnija brtva, a također Arctic je vec i popravio sve starije modele koje drži na policama.

 

Arctic nudi opciju da posalje zamjenske dijelove i upute kako da sami popravite ili opcija da posaljete njima, garancija se ne gubi sa otvaranjem bloka za te namjene.

 

Kaj mislis da drugi proizvođaci nemaju problema, samo je stvar kaj nisu testirani ili proizvođaci podmuklo šute...

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.8.2022 14:33 (Avalanche).
13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
sudy_freak kaže...

Gdje li su sad branitelji ovog super-duper-mega-najboljeg ikad hladnjaka?

I dalje bolje hlađenje čak i od onih koji koštaju duplo više. NZXT npr. je isto imao svojih problema što je malo teže oprostiti kod hlađenja koje košta po 1400 kn ili više.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
14 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
sudy_freak kaže...
rocko9 kaže...

Prvo video pogledati zatim komentirati !

A srećo po čemu si zaključio da nisam pogledao?

 Eto kolege Avalanche i Valentin su ti sve lijepo objasnili. Greske se svakome desavaju. Oni su ovdje izasli u susret, bili fer i korektni i sami prijavili problem i njegovo rjesenje ,a to se danas bome rijetko desava.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.8.2022 22:43 (rocko9).
13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
rocko9 kaže...
Oni su ovdje izasli u susret, bili fer i korektni i sami prijavili problem i njegovo rijesenje ,a to se danas bome rijetko desava.

Kad proizvođač ovako postupi, ma platio bih ga i 1500 kn za razliku od NZXTa recimo kojega ne bi uzeo pa da mi ga poklone ili kad npr. pogledam ASUS ili Gigabyte, 

sramota jedni i drugi, ASUSu su trebali mjeseci da uopće prizna zaje... koji su imali na Z690 Hero pločama, podršci pošalješ mail sa pitanjem, nema odgovora, ništa. Je... onoga

koji ti zgrabi novce i onda za njega kao da te nema, zato je moj odabir i preporuka EVGA, njima ne treba ništa, reklamiraš, par slika i dobiješ novu karticu od njih direkt.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Valentin17 kaže...
rocko9 kaže...
Oni su ovdje izasli u susret, bili fer i korektni i sami prijavili problem i njegovo rijesenje ,a to se danas bome rijetko desava.

Kad proizvođač ovako postupi, ma platio bih ga i 1500 kn za razliku od NZXTa recimo kojega ne bi uzeo pa da mi ga poklone ili kad npr. pogledam ASUS ili Gigabyte, 

sramota jedni i drugi, ASUSu su trebali mjeseci da uopće prizna zaje... koji su imali na Z690 Hero pločama, podršci pošalješ mail sa pitanjem, nema odgovora, ništa. Je... onoga

koji ti zgrabi novce i onda za njega kao da te nema, zato je moj odabir i preporuka EVGA, njima ne treba ništa, reklamiraš, par slika i dobiješ novu karticu od njih direkt.

I tu bih pridodao EKWB i Logitech, a i s be Quiteom nisam imao problema oko RMA.

Slažem se u potpunosti.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
13 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Obzirom da moj 3570k i dalje vjerno služi vec godinama(8 godina mislim, oldie but goldie za mene ), nikad OC-an, nije da se nešto igram na kompu više, tu i tamo znamo nabaciti nešto, r9 280x služi svrsi za moje potrebe. Doduše primjetio sam lately kad igram nešto tipa vermintide 2 temperatura procesora skace na cca 90 stupnjeva, cak i par stupnjeva gore. 3570k znaju inace raditi pod vecim temperaturama, ali mislim da je vrijeme da promjenim termalnu pastu(nikad mjenjana) i usput stavim bolji cooler, a mogao bi konacno i malo OC-at procesor, jerbo maticna MSI Z77a-GD65 je baš za OC, a napajanje je corsair rmx 750 pa nema straha oko toga.
Pa eto, ako može neka preporuka za cooler da nije preskup, a da bi bio solid da bacim usput i neki OC na procesor. konačno

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Koji CPU cooler kupiti?

LC POWER Cosmo Cool LC-CC-120.

11 godina
online
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Ja bi još dodao Arctic Freezer 34 kao opciju, također jako dobar cooler za cca 200kn

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.9.2022 11:40 (ibme74).
13 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Tnx, doduše koliko vidim s arctic freezerom 34 cak dođe i termalna pasta u pakiranju pa ju nije potrebno kupovati sastrana? btw da li je za ta oba coolera potrebno skidati cijelu matičnu da bi se montirao backplate za nosače, ili je jedan od njih kompatibilan s ovim postojecim stock 3570k cooler nosačem?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Fallen87 kaže...

Obzirom da moj 3570k i dalje vjerno služi vec godinama(8 godina mislim, oldie but goldie za mene ), nikad OC-an, nije da se nešto igram na kompu više, tu i tamo znamo nabaciti nešto, r9 280x služi svrsi za moje potrebe. Doduše primjetio sam lately kad igram nešto tipa vermintide 2 temperatura procesora skace na cca 90 stupnjeva, cak i par stupnjeva gore. 3570k znaju inace raditi pod vecim temperaturama, ali mislim da je vrijeme da promjenim termalnu pastu(nikad mjenjana) i usput stavim bolji cooler, a mogao bi konacno i malo OC-at procesor, jerbo maticna MSI Z77a-GD65 je baš za OC, a napajanje je corsair rmx 750 pa nema straha oko toga.
Pa eto, ako može neka preporuka za cooler da nije preskup, a da bi bio solid da bacim usput i neki OC na procesor. konačno

 

Hvala

 Mene tu brine u što se pretvorila pašteta ispod IHS-a i da li će biti uopće koristi od novog hladnjaka s obzirom da je to 8 god. star procesor. 

11 godina
online
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Kako god može probati a ako na kraju dođe do toga da mora mjenjati cpu ili platformu opet mu ostaje novi aftermatket cooler.

13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Misliš da novi hladnjak nece pomoc naspram ovog starog stock koji je došao s procesorom? Mislim, procesor i dalje radi, kažem, dok ne umre, ne vidim u ovom trenu potrebu za zamjenom istog, obzirom da zadovoljava moje potrebe. Ili se mogu ocekivati problemi ako maknem ovaj stari hladnjak, pa u tom procesu da ce se nešto oštetiti?

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.9.2022 14:19 (Fallen87).
13 godina
online
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Ne sekiraj se, neće se ništa desiti niti pogoršati ako staiš novi hladnjak, može biti samo bolje. Naravno, samo ga instaliraj ispravno 

10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Fallen87 kaže...

Misliš da novi hladnjak nece pomoc naspram ovog starog stock koji je došao s procesorom? Mislim, procesor i dalje radi, kažem, dok ne umre, ne vidim u ovom trenu potrebu za zamjenom istog, obzirom da zadovoljava moje potrebe. Ili se mogu ocekivati problemi ako maknem ovaj stari hladnjak, pa u tom procesu da ce se nešto oštetiti?

 Novi hladnjak će u svakom slučaju pomoći ali na tom procesoru IHS nije lemljen na čip već je nekakva termalna pasta stavljena i sad je pitanje kako ona nakon toliko godina provodi toplinu sa čipa na IHS pa samim tim i na hladnjak.

U slučaju potrebe uvik ga možeš delidat 

12 godina
online
Koji CPU cooler kupiti?

Pozdrav.

 

Pitao sam u nepopularnoj temi, ova je življa (moja isprika).

 

Može li aftermarket cooler koji je hladio Xeona na 775 socketu ići na 1151 socket?

Ne znam sad koji je to cooler, frend ga ima, pitat ću ga preko dana. MBO je Asrock 1151 H110...

Neće biti clockanja, naravno, samo, mogu povoljno kupiti Asrock H110 s procesorom a lik nema cooler...

Znam da je dovoljan tvornički, Intelov ali gdje ga naći...?

 

Hvala.

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Koji CPU cooler kupiti?

Pardon, nisam dobro njuškao na Njuškalu...

 

Ima jedan stock cooler, kaže prodavač da je za mnoge Intele, 1200, 1151, 1155, 1156... Može li netko potvrditi da ide za sve, iako mene zanima 1151?

https://www.njuskalo.hr/hladnjaci-racunala/intel-stok-hladnjak-aluminij-1200.1151.1150.1155.1156-oglas-36359759

 

Hvala...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
18 mjeseci
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Spiridon kaže...

Pardon, nisam dobro njuškao na Njuškalu...

 

Ima jedan stock cooler, kaže prodavač da je za mnoge Intele, 1200, 1151, 1155, 1156... Može li netko potvrditi da ide za sve, iako mene zanima 1151?

https://www.njuskalo.hr/hladnjaci-racunala/intel-stok-hladnjak-aluminij-1200.1151.1150.1155.1156-oglas-36359759

 

Hvala...

 to ti je sve isto, kompaktibilan je 100% 

18 mjeseci
protjeran
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Ako nekome treba ovo sa slike, mounting kit za bequiet zracne hladnjake, poklanjam jer meni ne treba

 

Poklonjeno

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.12.2022 6:28 (ferdo_milin).
 
8 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Tražim cooler( hladnjak)  za  Ryzen 7  7700x  AM5, ne planiram OC radit 

cijena nije presudna ali ne želim plaćati nesto sto mi ne treba, znaci važno mi je samo da hladi procesor da ne crkne 

PC je main za gaming

Hvala

 https://www.arctic.de/en/Freezer-A35-A-RGB/ACFRE00115A#specs

 

ne bjezim ni od vodenog ako mi neko objasni zasto mi treba!!!

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.4.2023 21:58 (ljanboo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
ljanboo kaže...

Tražim cooler( hladnjak)  za  Ryzen 7  7700x  AM5, ne planiram OC radit 

cijena nije presudna ali ne želim plaćati nesto sto mi ne treba, znaci važno mi je samo da hladi procesor da ne crkne 

PC je main za gaming

Hvala

 https://www.arctic.de/en/Freezer-A35-A-RGB/ACFRE00115A#specs

 

ne bjezim ni od vodenog ako mi neko objasni zasto mi treba!!!

 

 

 Daj bar neki raspon cijene koji ti odgovara, ovako je najlakse preporuciti neki od top high end hladnjaka noctue, bequeta... Ima li ista da ti osobno vise znaci tipa vise volis tisinu nego maksimalne performanse? Sad neki traze i da im  sve ima RGB, imam divlju pretpostavku da niste jedni od doticnih, al eto, vrijedi pitat.
Ja osobno da gledam hladnjak bi opet ubo-o Noctua NH-D15 cisto jer mi se pokazala malo bolja sa niskim protokom zraka, da buka nije takav faktor (tu govorimo o ikakvom zvuku, ne o necemu primjetnom) vjerojatno bi ustedio koji eur.

Po meni je jedan CoolerMaster Hyper 212X i vise nego dostatan za koristenje na tvornickim postavkama bez nekog bljestavila.

Gamers Don't Die, They Respawn.
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.4.2023 22:57 (GimmieCorsair).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Nista mi nije bitno samo da a hladi CPU dovoljno dobro to je jedino bitno, cijena isto nije presudna 

 

ali konkretno mi covjek koji radi sa hardware kaze da Noctua NH-D15 nije bolji od FSP Windale 6 cpu  a tri puta skuplji

 

mogu povoljno uzeti npr ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360  oko 90E

 

a ovaj FSP Windale 6  me izadje 40E

dok bi me Noctua NH-D15  120E

11 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
ljanboo kaže...

Nista mi nije bitno samo da a hladi CPU dovoljno dobro to je jedino bitno, cijena isto nije presudna 

 

ali konkretno mi covjek koji radi sa hardware kaze da Noctua NH-D15 nije bolji od FSP Windale 6 cpu  a tri puta skuplji

 

mogu povoljno uzeti npr ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360  oko 90E

 

a ovaj FSP Windale 6  me izadje 40E

dok bi me Noctua NH-D15  120E

 Mozda ovako nesto

https://www.racunala.hr/hladnjakendorfy-fortis-5-1x140-ey3a008/238516/product/

13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
ljanboo kaže...

Nista mi nije bitno samo da a hladi CPU dovoljno dobro to je jedino bitno, cijena isto nije presudna 

 

ali konkretno mi covjek koji radi sa hardware kaze da Noctua NH-D15 nije bolji od FSP Windale 6 cpu  a tri puta skuplji

 

mogu povoljno uzeti npr ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360  oko 90E

 

a ovaj FSP Windale 6  me izadje 40E

dok bi me Noctua NH-D15  120E

 Kao netko ko "drzi" servis zadnjih... 16, 17? godina jedino sto bi htjeo od tog "majstora" je da mi preporuci kod kojeg dilera uzima.

Al moze bit tocno ako usporedimo noctu-u sa tihim ventilatorom i toga sa nekom vristalicom. Rekoh, noctua ne vrijedi te pare ako se ne ide na necujne sisteme.

Sve sto ti mogu reci po tom opisu je doslovno uzmi bilo sto iznad cca 30€, ozbiljno! Svaki je bolji od serijskog hladnjaka, a serijski, pazi sad, je sasvim dovoljan za serijski procesor.
Osobno  nebih nikad pa ni tada isao na AIO vodeno hladjenje jer je pitanje vremena kad ce otic pumpa nakon garancije, ne hoce li, nego kad ce. Vecina ni ne skuzi da im ode nego mi dodje sa pitanjem "zasto mi se kompjuter gasi/zasto mi steka nesto je prije radilo". A onda ih zaboli kad dobiju informaciju da je njihov skupocijeni hladnjak sveden na uteg za papir jer nije servisabilan. Kod obicnog zracnog hladnjaka jedini dio koji ima stopu kvara je ventilator, koji i kad crkne opet hladnjak radi nesto, ne previse, ali nesto.

 

Gamers Don't Die, They Respawn.
15 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Procesor je R5 5600 novi, primjetio sam da se kod zahtjevnijih igara više grije, temperature se kreću uglavnom od 75-85, a nekad i malo više ovisno o igri, dali kupiti bolji cooler? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Za stock cooler je to ok, ako zelis hladnije, bilo koji tower cooler - lc cc120, esport, ili bilo koje 240mm aio.
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
3 0 hvala 1
3 godine
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
kero kaže...

Procesor je R5 5600 novi, primjetio sam da se kod zahtjevnijih igara više grije, temperature se kreću uglavnom od 75-85, a nekad i malo više ovisno o igri, dali kupiti bolji cooler? 

 Kolega Damir ti je dao jedan odličan budget hladnjak-LC CC120..Ne treba ti više od toga i za te novce odličan

8 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Mislim da ga sad ima vec i po 20e, ako ne ides na rgb ili argb varijante.....

 

A hladi odlicno

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
1 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice