Koji CPU cooler kupiti? izdvojena tema

poruka: 7.956
|
čitano: 1.422.207
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
renato1977 kaže...
ansha kaže...
renato1977 kaže...
BlueMax kaže...

Upadam ko padobranac no stvar je dosta hitna.

Trebam hladnjak za i5 12400F. Što jeftiniji i što tiši. 

 

EDIT: iz ADM-ove ponude

 LC-CC-120..

Odličan hladnjak za tu cijenu

A s1700 mount?

 Ide na s1700

Ko kaze? Ne pise u opisu na ADM stranici..

3 godine
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
ansha kaže...
renato1977 kaže...
ansha kaže...
renato1977 kaže...
BlueMax kaže...

Upadam ko padobranac no stvar je dosta hitna.

Trebam hladnjak za i5 12400F. Što jeftiniji i što tiši. 

 

EDIT: iz ADM-ove ponude

 LC-CC-120..

Odličan hladnjak za tu cijenu

A s1700 mount?

 Ide na s1700

Ko kaze? Ne pise u opisu na ADM stranici..

 https://www.lc-power.com/en/product/cpu-cooler/lc-cc-120/

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
renato1977 kaže...
ansha kaže...
renato1977 kaže...
ansha kaže...
renato1977 kaže...
BlueMax kaže...

Upadam ko padobranac no stvar je dosta hitna.

Trebam hladnjak za i5 12400F. Što jeftiniji i što tiši. 

 

EDIT: iz ADM-ove ponude

 LC-CC-120..

Odličan hladnjak za tu cijenu

A s1700 mount?

 Ide na s1700

Ko kaze? Ne pise u opisu na ADM stranici..

 https://www.lc-power.com/en/product/cpu-cooler/lc-cc-120/

Po tome mi se cini da treba odvojeno narucit s1700 mounting kit... Pise available now i contact service..

13 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Uzme fino AC Freezer 34 i za njega odmah u ADMu kupi kit za montažu. Iako vidim da njega nemaju.

Ovdje nešto treba iskombinirati, možda hladnjak kupiti na nekom trećem mjestu i da ga oni ugrade, samo ako bi htjeli.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.5.2022 18:42 (Valentin17).
 
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Koji hladnjak  je dovoljan i bolji od stock-a za 12900F ?

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
soulwire kaže...

Koji hladnjak  je dovoljan i bolji od stock-a za 12900F ?

Ovisi na kojoj je ploci tj. dal mu mozes uklonit power limite... Nesto tipa ID cooling se226xt..

12 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Preskup mi je. Trebam CPU (min. i5), MBO, 32 GB RAM, 1TB SSD, napajanje, kućište (kakvo god) i Windowse, a 5000kn mi (tj. onome kome kupujem) je maksimum. Ima neku grafičku iako bi integruša bila dovoljna pa se mislim da bi možda bilo bolje ići na obićni 12400 sa iGPU jer bi se nešto uštedjelo na napajanju, ne bi morao kupovati HDMI to VGA adapter (i to je 80tak kuna). Grafička mu tako ostaje. Mislim da je GTX1060 ili 1650. On kaže da je šteta ne iskoristiti tu grafičku kad mu je već višak. Ja tu ne nalazim logiku ali eto mu tamo.
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
ansha kaže...

Ovisi na kojoj je ploci tj. dal mu mozes uklonit power limite... Nesto tipa ID cooling se226xt..

 Mislim da se ne može ukloniti. Neka Asrock B660 ploča.

3 godine
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
ansha kaže...
renato1977 kaže...
ansha kaže...
renato1977 kaže...
ansha kaže...
renato1977 kaže...
BlueMax kaže...

Upadam ko padobranac no stvar je dosta hitna.

Trebam hladnjak za i5 12400F. Što jeftiniji i što tiši. 

 

EDIT: iz ADM-ove ponude

 LC-CC-120..

Odličan hladnjak za tu cijenu

A s1700 mount?

 Ide na s1700

Ko kaze? Ne pise u opisu na ADM stranici..

 https://www.lc-power.com/en/product/cpu-cooler/lc-cc-120/

Po tome mi se cini da treba odvojeno narucit s1700 mounting kit... Pise available now i contact service..

 U pravu si!!Moja greška

11 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
ansha kaže...
soulwire kaže...

Koji hladnjak  je dovoljan i bolji od stock-a za 12900F ?

Ovisi na kojoj je ploci tj. dal mu mozes uklonit power limite... Nesto tipa ID cooling se226xt..

 

Fuma2 ili taj?

 

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Silent horror1992 kaže...
ansha kaže...
soulwire kaže...

Koji hladnjak  je dovoljan i bolji od stock-a za 12900F ?

Ovisi na kojoj je ploci tj. dal mu mozes uklonit power limite... Nesto tipa ID cooling se226xt..

 

Fuma2 ili taj?

 

Fuma je 200kn skuplja, 226xt je vise nego dovoljan, a i upitno je koliko je Fuma bolji..

8 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Fuma 2 je bolji i skuplji je 110kn, ne 200 ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Taraba kaže...

Fuma 2 je bolji i skuplji je 110kn, ne 200 ...

Nabava kaze 360 i 560kn... Kolko je bolji nitko od nas ne zna.. 226xt je teski overkill za 12900f ako ploca ne moze drzat konstantni visoki power limit..

11 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

za sve koji imaju h100 elite cappelix ili novije aio od corsaira izasao je novi am4 bracket s 4 rupe kao kod intela,corsair mi ga salje iz NL skladista za moj aio,javite se corsair supportu prek fejsa,ja sam uspio za djabe usecarit...

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Antihvala na savjetu da ostavim stock hladnjak na 12400f.
Jebena zujalica!
 
6 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
BlueMax kaže...
Antihvala na savjetu da ostavim stock hladnjak na 12400f.
Jebena zujalica!

Imao si prevelika očekivanja

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
11 godina
online
Re: Koji CPU cooler kupiti?
BlueMax kaže...
Antihvala na savjetu da ostavim stock hladnjak na 12400f.
Jebena zujalica!

 a jbga, meni se često rugaju na forumu da sam picajzla po pitanju buke, a isprobao sam stock hladnjak na 12400 i dosta je dobar

ne za mene osobno i ne na stres testu jer baš ne podnosim zujanje, ali za gejmanje i u zatvorenom kućištu sasvim je ok

 

doduše to sam isprobao u starom antec kućištu gdje su case ventovi sami po sebi nešto glasniji

12 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
picajzla0707 kaže...
BlueMax kaže...
Antihvala na savjetu da ostavim stock hladnjak na 12400f.
Jebena zujalica!

 a jbga, meni se često rugaju na forumu da sam picajzla po pitanju buke, a isprobao sam stock hladnjak na 12400 i dosta je dobar

ne za mene osobno i ne na stres testu jer baš ne podnosim zujanje, ali za gejmanje i u zatvorenom kućištu sasvim je ok

 

doduše to sam isprobao u starom antec kućištu gdje su case ventovi sami po sebi nešto glasniji

 Da, nije loš ni ako je u susjedovom računalu, ako ne pališ računalo, ako si gluh, ako svira glasna muzika.... ma pun je vrlina :)

11 godina
online
Re: Koji CPU cooler kupiti?
BlueMax kaže...

 Da, nije loš ni ako je u susjedovom računalu, ako ne pališ računalo, ako si gluh, ako svira glasna muzika.... ma pun je vrlina :)

 e jbga, uvijek su intelovi hladnjaci bili katastrofa, amd-ovi ok

u drugom kompu imam rajzen 2400g i njegov je hladnjak mlažnjak za ovo

 

ja stvarno ne znam što si očekivao, možda be quiet od 120mm

ali za stock hladnjak i normalan rad + gejmanje je sasvim ok

kolega je imao ranije lc cc 95 na haswell i5 4440, ovaj nije ništa glasniji

 

ajd ti provjeri jesi li ga dobro postavio, alder ima problema s piganjem socketa, tko zna jel ti ovaj stock sa svojim pinovima uopće sjeo kako spada

ne znam kako drukčije iskomentirat tvoje nezadopvoljstvo osim da nešto nije sjelo, jer zujalica me stvarno pozitivno iznenadla

13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
BlueMax kaže...

 Da, nije loš ni ako je u susjedovom računalu, ako ne pališ računalo, ako si gluh, ako svira glasna muzika.... ma pun je vrlina :)

    

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.5.2022 14:58 (Valentin17).
12 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
picajzla0707 kaže...
BlueMax kaže...

 Da, nije loš ni ako je u susjedovom računalu, ako ne pališ računalo, ako si gluh, ako svira glasna muzika.... ma pun je vrlina :)

 e jbga, uvijek su intelovi hladnjaci bili katastrofa, amd-ovi ok

u drugom kompu imam rajzen 2400g i njegov je hladnjak mlažnjak za ovo

 

ja stvarno ne znam što si očekivao, možda be quiet od 120mm

ali za stock hladnjak i normalan rad + gejmanje je sasvim ok

kolega je imao ranije lc cc 95 na haswell i5 4440, ovaj nije ništa glasniji

 

ajd ti provjeri jesi li ga dobro postavio, alder ima problema s piganjem socketa, tko zna jel ti ovaj stock sa svojim pinovima uopće sjeo kako spada

ne znam kako drukčije iskomentirat tvoje nezadopvoljstvo osim da nešto nije sjelo, jer zujalica me stvarno pozitivno iznenadla

 Šta sam očekivao? Pa pitao sam u temi koji hladnjak da kupim upravo zato jer znam koje gofno od hladnjaka je Intel do sad isporučivao s procesorima. Onda su me uvjerili kako je novi hladnjak dobar i tih:

 

Citiram 

Ma dobra je i vrsta buke, ju mast trast as...

Probaj, ja sam se iznenadio koliko je tih. Za gejmanje definitivno ne treba ništa bolje (ovo je tvoj post)

 

Mene ubija u idleu, strah me pomisliti kako zuji kad je u full loadu.

 

EDIT: nisam ga ja montirao nego servis (ADM) a po dosadašnjem iskustvu s njima uvjeren sam da su ga dobro montirali. Možda sam samo veća picajzla od tebe. Nije on glasan ali frekvencija koju ispušta me nervira. U svakom slučaju, od danas ne zuji meni nego drugome :)

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.5.2022 15:44 (BlueMax).
11 godina
online
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Nešto tu tebi ne valja, skini samo stražnju stranicu od kućišta i vidi jesu li sva četiri pina prošla kroz rupe.
Kakav zvuk u idle? Nema šanse da se čuje u idle. Meni moj 11400 u occt stres testu zakuri na 100 stupnjeva sa 135mm be quiet hrgom od hladnjaka za dvije minute
Ovaj stock na 12400 drži na 70 stupnjeva i manje se čuje, doduše, sigurno ne zato jer je bolji nego zato jer moj 11400 ide na valjda 150w sa skinutim power limitima, dok se ivaj 12400 drži na puno nižoj potrošnji

 

EDIT

uh, sad sam malo opet gledao testove, moj 11400 bez limita ide u stres testu preko 280w, nije ni čudo da zakuri učas na 100 stupnjeva i počne trokirati

ovaj 12400 bez power limita ide 'samo' do 142w potrošnje, što je duplo manje, na stock postavkama i manje

doduše ne sjećam se jesam li micao power limite u biosu ili su na z690 ploči automatski maknuti, no svakako se uopće ne čuje u idle, a u stress testu nije preglasan

 

evo dojmovi sa slaganja konfe otprije par mjeseci - išao je doduše na 80 stupnjeva na occt, ali sjećam se da vent nije bio preglasan koliko sam mislio da će biti

a i kolega je rekao da mu je stari haswell bio preglasan sa stock hladnjakom (zato smo i stavljali lc cc95), dok je s ovim bio zadovoljan i još je uvijek

Intel Club (opća tema o procesorima) (Procesori i MBO) @ Bug.hr Forum

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.5.2022 23:19 (picajzla0707).
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
BlueMax kaže...
picajzla0707 kaže...
BlueMax kaže...

 Da, nije loš ni ako je u susjedovom računalu, ako ne pališ računalo, ako si gluh, ako svira glasna muzika.... ma pun je vrlina :)

 e jbga, uvijek su intelovi hladnjaci bili katastrofa, amd-ovi ok

u drugom kompu imam rajzen 2400g i njegov je hladnjak mlažnjak za ovo

 

ja stvarno ne znam što si očekivao, možda be quiet od 120mm

ali za stock hladnjak i normalan rad + gejmanje je sasvim ok

kolega je imao ranije lc cc 95 na haswell i5 4440, ovaj nije ništa glasniji

 

ajd ti provjeri jesi li ga dobro postavio, alder ima problema s piganjem socketa, tko zna jel ti ovaj stock sa svojim pinovima uopće sjeo kako spada

ne znam kako drukčije iskomentirat tvoje nezadopvoljstvo osim da nešto nije sjelo, jer zujalica me stvarno pozitivno iznenadla

 Šta sam očekivao? Pa pitao sam u temi koji hladnjak da kupim upravo zato jer znam koje gofno od hladnjaka je Intel do sad isporučivao s procesorima. Onda su me uvjerili kako je novi hladnjak dobar i tih:

 

Citiram 

Ma dobra je i vrsta buke, ju mast trast as...

Probaj, ja sam se iznenadio koliko je tih. Za gejmanje definitivno ne treba ništa bolje (ovo je tvoj post)

 

Mene ubija u idleu, strah me pomisliti kako zuji kad je u full loadu.

 

EDIT: nisam ga ja montirao nego servis (ADM) a po dosadašnjem iskustvu s njima uvjeren sam da su ga dobro montirali. Možda sam samo veća picajzla od tebe. Nije on glasan ali frekvencija koju ispušta me nervira. U svakom slučaju, od danas ne zuji meni nego drugome :)

 

 

 

Nesto je zajebano tu, apsolutno je necujan u idle-u...

12 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Ništa nije zajebano. Kolega kaže kako njemu ne smeta, case closed.
Pod idle ne mislim na totalni idle nego neki normalni rad dok sam instalirao sve što je bilo potrebno. Strah me pomisliti kako će zvučati kad bude par sati na 100% a vani 35C. Vi možda imate neko bolje kućište, ovo je strpano u MS od 200kn.
 
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
ansha kaže...

Nesto je zajebano tu, apsolutno je necujan u idle-u...

 Koje imaš kučište?

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
soulwire kaže...
ansha kaže...

Nesto je zajebano tu, apsolutno je necujan u idle-u...

 Koje imaš kučište?

Nemam ja taj cpu nego sam slagao jedan kom s njim, neki kompaktni Antec je u pitanju, nikakav specijalni airflow...

14 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Pozdrav, htio bih promijeniti cooler na i7 4790 non K.

Posto je vec stariji procesor ne bih nesto skupo. Gledam ovaj LC CC 120 rgb. Je li dovoljan ovaj cooler i kakav je sto se tice buke?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Dovoljan je, bez problema a nije mu vent bučan. Na 1000 okretaja se ne čuje a to ti je dovoljno da ga držiš fixno tako i da ti se CPU ne pregrije, niti blizu. Na oko 1300 okretaja se lagano čuje, ali nije bučno. No kako rekoh, podesiš fan profile u BIOS-u da ti je na oko 1000 okretaja i milina.

3 godine
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Elubrylla kaže...

Pozdrav, htio bih promijeniti cooler na i7 4790 non K.

Posto je vec stariji procesor ne bih nesto skupo. Gledam ovaj LC CC 120 rgb. Je li dovoljan ovaj cooler i kakav je sto se tice buke?

 Mogu ti preporučiti taj LC120,znao sam ih ugrađivat i svakako preporuka-iako nije bio RGB tak da ne znam šta se tiče buke kakv je(ovaj klasični je bio ok-bez primjedbe)

Sječam se na jednom Xeonu,taj LC je jedini uspio držat taj Xeon na oc dok neki skuplji i razvikaniji nisu uspjeli..Uglavnom go for it

20 mjeseci
protjeran
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Neka frka sa Arctic Liquid Freezerom

 

 

 
2 0 hvala 1
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice