AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.051.243
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da li 5600G puno zaostaje za i5 10400 i 11400.jel ga se isplati kupiti pored njih.ne mislim novčano,nego po njihovim tehn.karakteristikama.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
moukie kaže...

Pa koliko vidim r5 5600x outperforma sve te CPU-ove?

Treba mi i za productivity i za gaming(realno bilo koji od tih procesora ce mi posluziti, ali gledam sto mi je najbolje uzeti)

Koje su prednosti i5 10600k u odnosu na r5 5600x? Koliko vidim u ovom bechmarku nema mi smisla uzimati ni jedan drugi procesor(barem za gaming)?

 

 10400F za 1200 kn.

5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mislim na programiranje i rad za faks ponajvise

Gledam review i 5600x je 7% brzi za gaming uz rtx 3090(lol)

S obzirom da kosta skoro pa jednako kao i i5 11600k ne vidim zasto bi uzeo ista drugo(pogotovo kada se uzmu u obzir cijene maticnih ploca)

5 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Moze preporuka za best buy cooler za r5 5600x?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
B550M Pro4, u ADMu ti je trenutno 650kn tak da narucuj odma jer inace je cca 750-850kn.

Ukratko, bilo koja najeftinija B450/A520/B550 matična ploča bez ikakvih problema nosi R5 5600X.Ipak je to okvirno najefikasniji procesor, dakle performanse=potrošnja ako izuzmemo njegovog buraza R5 5600G APU model.

 

Ako matična bez ikakvog hladnjaka naponskog djela izgura R9 5950X, tu se dalje nema kaj komentirat.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/intel-i7i9-club/202738.aspx?page=357&jumpto=6405586&sort=asc&view=flat

 

 

Preporuka matične ploče, a bilo koji model sa barem osnovnim hladnjakom(da izgleda kao tipičan hladnjak)naponskog djela to je dobar izbor.U ovom slučaju Gigabyte matičnjača, ili model sa dva memorijska utora ili sasvim sasvim dost za 80% korisnika.

 

https://www.nabava.net/search.php?q=Gigabyte+B550M+S2H&cod=&cdo=

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.9.2021 20:37 (rambox).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
moukie kaže...

Moze preporuka za best buy cooler za r5 5600x?

 LC CC 120 / Freezer 34.

 

 Moj 5600X u gamingu drzi do nekih 62 stupnja sa Freezerom 34 esports duo, iako u 99% slucajeva je ispod 60 i to sa ne bas kvalitetnim i prozracnim kucistem.

6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

 5600X izvana + B550M Pro4 te ispadne ~2650kn, 10700k(f) sa nekakvom najjeftinijom plocom (koja vjerovatno ima srot VRMove) te ispadne minimalno 3200kn, ako je samo gaming u pitanju onda uopce ne gledaj 10700k nego 11600k.

 

 Meh, meni osobno se neda zezat što sam stariji. Čak i 200 HRK u jednom hrv shopu više nego u ostalima mi ne predstavlja problem jer su poznati po brzom i efikasnom riješavanju problema, čak i na svoju štetu ponekad. Tako da te kombinacije doslovno dođu na isto po pitanju cijene, a bome i performansi sa nekom dobavljivom GPU. Uzmi što hoćeš, čak bi 10400f za gaming/faks za 1200HRK bio najbolja opcija. Možda i R5 3600 ako se baš želi AMD, a cilj je potrošit manje na CPU/MBO RAM te ostavit više prostora za GPU. Iako, R5 3600 je skuplji. Na tržištu procesora nikad nije bilo bolje. 2018. je bilo bolje sveukupno HWski gledano. Doslovno uzmi što god hoćeš, nećeš se zeznut.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mindfactory prodajna CPU čitaba za ovaj prošli tjedan.

 

https://twitter.com/TechEpiphany/status/1434469378301509638

 

Takve tjedne prodajne brojke za R5 5600X još nisam videli, 2800+ prodanih komada za ovaj još malo pa prošli tjedan.

 

 

 

Hm da nije u pitanju kupovina kompova za novu školsku godinu.S obzirom na nestašicu grafa+previsoke cijene, fučkaj ga nemam poima kakve gejming grafe(Mindfactory GPU prodaja za prošli tjedan, ukupno 3400 prodanih grafa) misle nagurat u 2800kompova ili budučih novih kompova.

 

Ipak je Mindfactory prošli tjedan prodal 5000+ AMD gejming sposobnih(barem R5 pa na više)procesora.

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
cvaja997 kaže...
hahhaajaads kaže...

 5600X izvana + B550M Pro4 te ispadne ~2650kn, 10700k(f) sa nekakvom najjeftinijom plocom (koja vjerovatno ima srot VRMove) te ispadne minimalno 3200kn, ako je samo gaming u pitanju onda uopce ne gledaj 10700k nego 11600k.

 

 Meh, meni osobno se neda zezat što sam stariji. Čak i 200 HRK u jednom hrv shopu više nego u ostalima mi ne predstavlja problem jer su poznati po brzom i efikasnom riješavanju problema, čak i na svoju štetu ponekad. Tako da te kombinacije doslovno dođu na isto po pitanju cijene, a bome i performansi sa nekom dobavljivom GPU. Uzmi što hoćeš, čak bi 10400f za gaming/faks za 1200HRK bio najbolja opcija. Možda i R5 3600 ako se baš želi AMD, a cilj je potrošit manje na CPU/MBO RAM te ostavit više prostora za GPU. Iako, R5 3600 je skuplji. Na tržištu procesora nikad nije bilo bolje. 2018. je bilo bolje sveukupno HWski gledano. Doslovno uzmi što god hoćeš, nećeš se zeznut.

 Ma nije to nikakva zezancija, pogotovo kad se radi o procesoru i Amazonu, znaci bez ikakvog fordwardanja preko mailboxa. Vrijeme dostave je isto tako brzo a po mojem iskustvu garanciju obavljaju vrhunsko i sve se sredi u roku od 10min (dok su vecinom HR trgovine uzasne, osim par njih koje imaju trunke vece cijene onda) ako im objasnis kak/sta/gdje, iako opet, ovo je procesor tak da tu nema problema oko reklamacije, no opet, 250kn u novcaniku.

 

Ako ne kupuje odma, moze popratit i mindfactory jer oni cesto imaju akciju 5600X na 240€ + 12€ dostava sto moze ispast i 350kn vise u novcaniku 

5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Isplati li mi se vise od ovog

https://www.adm.hr/56086/56086/product/

ili ovog (kojeg ti imas)

https://www.adm.hr/arctic-cooling-freezer-34-esports-duo-edition-greywhite-acfre00074a/67416/product/

Koja ce mi bit razlika u temperaturama?

14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

isplati li se upgradeat sa ryzena 5 3600 na 5600x?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Grom kaže...

isplati li se upgradeat sa ryzena 5 3600 na 5600x?

 

Ako igraš competitive fps igre i ganjaš svaki frejm na 1080p rezoluciji - DA.

Za sve ostalo - NE.

14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Drugo pitanje, vrijedi li uzimat novu plocu ili ce radit uredno na ASUS TUF B450 PRO Gaming?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

ide na tu ploču ali trebaš BIOS verziju 2409 ili noviju

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Relativno cesto mi se dogodi da se komp pri paljenju par puta upali/ugasi kao da nesto ne valja. Onda se nakon par "pokusaja" uspije pokrenuti i windowsi se normalno ucitaju. Ali brzinu memorije mi spusti sa 3600 (XMP) na defaultnih 2133. Da stvar bude cudnija - kad odem u BIOS nakon reboota onda mi normalno pokazuje da je XMP profil odabran i da je sve OK. Kad odem onda u windowse opet stvarno bude sve OK i memorija radi na normalnom taktu. Cini mi se da mi je to tako od kada sam sadnji puta BIOS azurirao. Jel ima jos netko takav problem?

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
moukie kaže...

 Ne isplati se ovaj moj, ja sam ga uzeo samo zato jer je bio na dobroj akciji, inace single fan ti ima 1-2 stupnjeva vece temp od dual verzije.

2 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
moukie kaže...

 

 

Ima li mi smisla kupovati i7 10700k pored r5 5600x?

 Ne, osim ako baš ne trebaš 8 jezgri. https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-10700K-vs-AMD-Ryzen-5-5600X/4070vs4084

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.9.2021 14:40 (Zaporožac).
2 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

Relativno cesto mi se dogodi da se komp pri paljenju par puta upali/ugasi kao da nesto ne valja. Onda se nakon par "pokusaja" uspije pokrenuti i windowsi se normalno ucitaju. Ali brzinu memorije mi spusti sa 3600 (XMP) na defaultnih 2133. Da stvar bude cudnija - kad odem u BIOS nakon reboota onda mi normalno pokazuje da je XMP profil odabran i da je sve OK. Kad odem onda u windowse opet stvarno bude sve OK i memorija radi na normalnom taktu. Cini mi se da mi je to tako od kada sam sadnji puta BIOS azurirao. Jel ima jos netko takav problem?

 Meni se je to događalo kad sam imao ryzen 3600 i gigabyte aorus pro ploču...

kad sam stavio na Fast Boot u biosu, prestalo je, ne znam ni sam zašto.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ma to nisu problemi, to su fičri za održavanje živosti među ekipom. Da nema toga i ova bi tema bila kao ona za plug'n'play intelova mrtva puhala :D
14 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

Relativno cesto mi se dogodi da se komp pri paljenju par puta upali/ugasi kao da nesto ne valja. Onda se nakon par "pokusaja" uspije pokrenuti i windowsi se normalno ucitaju. Ali brzinu memorije mi spusti sa 3600 (XMP) na defaultnih 2133. Da stvar bude cudnija - kad odem u BIOS nakon reboota onda mi normalno pokazuje da je XMP profil odabran i da je sve OK. Kad odem onda u windowse opet stvarno bude sve OK i memorija radi na normalnom taktu. Cini mi se da mi je to tako od kada sam sadnji puta BIOS azurirao. Jel ima jos netko takav problem?

 

Meni se takođe često (ali ne uvijek) dešavalo da mi se ugasi xmp profil (3200mhz) i spusti se na neku nisku default frekvenciju prilikom bootanja (iako pri radu nikada nije bilo problema sa nestabilnošću na tih 3200mhz). Prestalo je tek nakon što sam smanjio frekvenciju xmp profila sa 3200 na 2933Mhz. Pokušaj i ti spuštati frekvenciju malo po malo dok ne dođeš do stabilne (ako je u tome problem). Jer mislim da ne gubiš niti 1% performansi za tih par stotina Mhz.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

Relativno cesto mi se dogodi da se komp pri paljenju par puta upali/ugasi kao da nesto ne valja. Onda se nakon par "pokusaja" uspije pokrenuti i windowsi se normalno ucitaju. Ali brzinu memorije mi spusti sa 3600 (XMP) na defaultnih 2133. Da stvar bude cudnija - kad odem u BIOS nakon reboota onda mi normalno pokazuje da je XMP profil odabran i da je sve OK. Kad odem onda u windowse opet stvarno bude sve OK i memorija radi na normalnom taktu. Cini mi se da mi je to tako od kada sam sadnji puta BIOS azurirao. Jel ima jos netko takav problem?

Ako itko pobudali zbog AMD-a tipujem na tebe. 

 

Evo Zoom mi se ažurirao na zadnju verziju i među ostalim piše:

"Riješeni problemi sa AMD-ovim procesorima"

 

Ko boga te molim sljedeći PC dozvoli da ti ja složim. Poslat ću DHL da ti travničke ćevape pošalju u Irsku. :-D

2 godine
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Složit ćeš mu Intel. 

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Zaporožac kaže...

Složit ćeš mu Intel. 

Da podvalit če mu i5 11400 ili i5 11400F u kombinaciji sa vrlo bučnim stock CPU hladnjakom.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/intel-cpu-hladnjak-vs-amd-wraith-stealth/282298.aspx

 

Rastrošni žutanjci uloženo-dobiveno najbolji procesori današnjice, ali po kojoj logici to ne mogu izračunat niti Vulkanci.Eto za vraga, tablice ili brojke govore da žuto kupuju samo malobrojni duhovi.

 

Prema čitabi za prošli tjedan, Mindfactory je prodal deset komada i5 11400F vs oko 3500 tisuče raznih Ryzen 5 modela.A hebiga kolko ja vidim, žutanjaka nema nigdje niti na Amazon listi pedeset najprodavanijih procesora.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=919&jumpto=6408878&sort=asc&view=flat

 

https://www.amazon.com/Best-Sellers-Computers-Accessories-Computer-CPU-Processors/zgbs/pc/229189

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.9.2021 19:43 (rambox).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne znam sto mi je. Sto se taj zutanjak vise spominje a manje kupuje to ga jace zelim imati.

Survivor - eye of the tiger
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

Ne znam sto mi je. Sto se taj zutanjak vise spominje a manje kupuje to ga jace zelim imati.

 Ak si dosad čekao pričekaj još malo, najvljeno rezanje cijena pa vidi ryzen 5600X koliko će pojeftiniti.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...
Zaporožac kaže...

Složit ćeš mu Intel. 

Da podvalit če mu i5 11400 ili i5 11400F u kombinaciji sa vrlo bučnim stock CPU hladnjakom.

 

* * * 

Ne, jer kada jednom pređeš sa Desktop računala na Workstation više se nikada ne vraćaš nazad.
Drugo, neću mu ja složiti.. ja ću odabrati komponete a složit će ga ljudi iz Lenova, HP-a, Della i sl... za koje može 24/7 zvati bilo gdje za support, a mašinu neće čuti da radi.

Pazi ovo na Zoom-u:

Resolved Issues
- Minor bug fixes
- Resolved an issue for a subset of users with AMD processors regarding video freezing in meetings.

Ja se pitam što mi kolega i 1,5 i pol konferencije Zoom snima u Claudu (Zoomov Cloud) na 3-6 sati. Ja ga pitam čovječe šta si radio, ja te plaćam. 5 hebenih sedmica.. jedan ok snimi, ovaj not-ok. Fazon je da svaki Ryzen ako imaš nešto crnog prilikom share/stop/pause sharing udupla video od prije.

Doveo lika u kuću i on sa svojim laptopom a ja sa svojom radnom stranicom.. jel tako i tako radiš... mislim sve ok.. u čemu je onda problem. Ne mogu mu dati otkaz jer mi je prijatelj i treba mu novac (ne pije ne puši ima malo dijete). 4 puta morao je sat vremena duže sjeći te crne prozore dok mu nisam rekao "uzmi laptop i doćži kod mene". Ryzen 4700 i nešto.

Izvor ovdje: Release notes for Windows – Zoom Help Center

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

Ne znam sto mi je. Sto se taj zutanjak vise spominje a manje kupuje to ga jace zelim imati.

Žutnjak je nekadašnji Haswell Pentium u svijetu trenutnog CPU-a.

forumaš kaže...
metallic kaže...

Ne znam sto mi je. Sto se taj zutanjak vise spominje a manje kupuje to ga jace zelim imati.

 Ak si dosad čekao pričekaj još malo, najvljeno rezanje cijena pa vidi ryzen 5600X koliko će pojeftiniti.

Neka pričeka još malo na 12400 tj. na Aldera koji je čisti Game Changer, ono što su zapravo ulagači i znali iako su isti ulagali u Intel dok se isti borio sa Raketom i Kometom protiv Zen voda.

Ali svemu lijepom dođe kraj. Iz zadnje pola decenije ono što se lijepo izrodilo jeste taj DLSS te manja glad za jezgrama i puno HW integracija. Sada ćemo imati PCIe 5.0, Intel koji ćemo moći 3 godine nadograđivati (10400 se i uzima da se nadogradi nekada na 11900), (12400 se i uzima da se nadogradi na 15950).. da skužili ste niz. Nazovi te ga doktorov niz. Jer ako Fibonači ima svoj, što ne bi i ja imao svoj. A sada vrijeme za čaj:  

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
forumaš kaže...
Ak si dosad čekao pričekaj još malo, najvljeno rezanje cijena pa vidi ryzen 5600X koliko će pojeftiniti.

AMD službeno nigdje nije najavio snižavanje cijena.Dalje je sve opet klikbejt, ili več je odavno poznato ili očekivano da što dalje od Zen3 lansiranja to cijene pomalo padaju.Tak je bilo i sa Ryzen 3000 modelima, ista priča ili scenario polaganog padanja cijena.

 

https://www.techradar.com/news/amd-ryzen-prices-are-falling-should-intel-be-concerened

 

R5 5600X početna cijena na lansiranju 300$, a sad eto ide za 250-260$ ili eura na velikim tržištima ili u normalnim državama.

 

Ne R5 5600X neče tak brzo ič za 200$ ili eura, ili hoče možda tamo na prolječe 2022 godine ne prije.Zašto baš žuto pojeftinjenje u 2022 godini, pa zato jer tek druge godine stižu jeftiniji Intel Alder Lake procovi(i znatno jeftinije matične ploče)bez K oznaka.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
2 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...
Tak je bilo i sa Ryzen 3000 modelima, ista priča ili scenario polaganog padanja cijena.

 

 Ryzen 5 3600 je isto epic najbrže novokupljeni cpu, koji se jeftino prodavao na Njušci i ovdje. 

Svaki drugi primjerak je bio škart.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Envy kaže...
metallic kaže...

Ne znam sto mi je. Sto se taj zutanjak vise spominje a manje kupuje to ga jace zelim imati.

Žutnjak je nekadašnji Haswell Pentium u svijetu trenutnog CPU-a.

forumaš kaže...
metallic kaže...

Ne znam sto mi je. Sto se taj zutanjak vise spominje a manje kupuje to ga jace zelim imati.

 Ak si dosad čekao pričekaj još malo, najvljeno rezanje cijena pa vidi ryzen 5600X koliko će pojeftiniti.

Neka pričeka još malo na 12400 tj. na Aldera koji je čisti Game Changer, ono što su zapravo ulagači i znali iako su isti ulagali u Intel dok se isti borio sa Raketom i Kometom protiv Zen voda.

Ali svemu lijepom dođe kraj. Iz zadnje pola decenije ono što se lijepo izrodilo jeste taj DLSS te manja glad za jezgrama i puno HW integracija. Sada ćemo imati PCIe 5.0, Intel koji ćemo moći 3 godine nadograđivati (10400 se i uzima da se nadogradi nekada na 11900), (12400 se i uzima da se nadogradi na 15950).. da skužili ste niz. Nazovi te ga doktorov niz. Jer ako Fibonači ima svoj, što ne bi i ja imao svoj. A sada vrijeme za čaj:  

E, pa do kada ce bit kupiti zutanjaka?

Survivor - eye of the tiger
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice