AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.091.396
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
andrejjj567 kaže...

Momci, jedno ovako početničko pitanje, pošto nisam baš u điru što se tiče procesora otkako sam svoj i5 4690k uzeo prije 6 godina. Znao jesam da je Ryzen konkurent Intelu, ali nakon najave Zen 3 generacije, postoji li razlog zašto bi netko danas kupio Intelov procesor umjesto AMD-ova?

 Podjednake gaming performanse, 100 eura manja cijena za isti broj jezgri i integrirana grafika, mogucnost nadogradnje na rocket lake i prvi pravi skok u gaming performansama u zadnje 4 godine. 

 

 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ActionReaction kaže...
ibme74 kaže...

Ne trudi se, izignorirat ce kao i moj post gdje sam uradio sto je trazio 

 A sta si ti to uradio sta sam ja trazio?

 

Ne vidim nigdje video sa toplomjerom ili termalnom kamerom preko vrm sekcije tvojw maticne pod overklokom u stress testu...

 

Cak sam ti ponudio donesti i alat za snimanje al se nisi ni usudio prihvatiti ponudu jer znas da bi ispao u krivu pa si reko sta ja imam snimat i gubit vrijeme,tipicno za puno price a malo konkretnosti na djelu.

 Jel ovo novi account onog kaj slaze lako zapaljive konfiguracije.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
andrejjj567 kaže...

Momci, jedno ovako početničko pitanje, pošto nisam baš u điru što se tiče procesora otkako sam svoj i5 4690k uzeo prije 6 godina. Znao jesam da je Ryzen konkurent Intelu, ali nakon najave Zen 3 generacije, postoji li razlog zašto bi netko danas kupio Intelov procesor umjesto AMD-ova?

 Ne

8 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo mala demonstracija kako se Zen 3 već na 4.5 GHz nalazi u debelo neefikasnom području.. dakle 16 jezgri na 4GHz vuče jednako kao 8 jezgri na 4.5GHz, a pritom nudi skoro 75% više performansi.

ansha: Pomelo te
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Vidimo se oko izlaska Rocket Lakea ovo je za gaming pre mekano.

 Rocket Lake će povećat IPC, ali smanjit takt, čak na istom proizvodnom procesu. i imati manji broj jezgri.

Po meni neće im biti lako.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
EricCartman kaže...
mislioc kaže...
Vidimo se oko izlaska Rocket Lakea ovo je za gaming pre mekano.

 Rocket Lake će povećat IPC, ali smanjit takt, čak na istom proizvodnom procesu. i imati manji broj jezgri.

Po meni neće im biti lako.

 18% veći IPC, ali boosta na 4.3GHz

Bit će revolucionaran.

 

10nm dizajn backportan na 14nm++++++++++.......++++...++++...++++

10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ej ekipa...nabavio sam r5 3600 i B450 plocu,a imao sam hladnjak Noctua nh u12s kojeg sam prije nabavio i koristio za intel,izgleda da mi mounting kit ne pase za ovu plocu,zna li slucajno netko gdje kod nas nac taj kit da pase za am4?

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.11.2020 22:21 (hrka11).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hrka11 kaže...

Ej ekipa...nabavio sam r5 3600 i B450 plocu,a imao sam hladnjak Noctua nh u12s kojeg sam prije nabavio i koristio za intel,izgleda da mi mounting kit ne pase za ovu plocu,zna li slucajno netko gdje kod nas nac taj kit da pase za am4?

 Ako imas racun od Noctue, pošalje ti ga Noctua besplatno.

https://noctua.at/en/nm-am4-mounting-kit

Ako nemas racun

https://www.nabava.net/search.php?q=Noctua+nh+u12s+am4+kit

AMD Fanboyčina
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Oprić ili adm oko 60-70kn
5 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zasad 5950X i 5900X praktički metu i9ku u svemu osim u RDR2 i 2 druge igre, iz reviewa koje sam do sada mogao vidjeti i kojima se vjeruje (GN, HUB). No to su ipak još uvijek 2 CCD chipovi. 5800X i 5600X bi trebali imat još manje latencije, ne ? Ovisno koliko je pametan scheduler Windowsa pa zna što treba raditi s ova 2 top chipa.

Apoc
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pa nisi ništa uradio di je slika vrama temperature , cpu frekvencija sakrio nebi me iznenadilo da si mu spustio klok.
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.11.2020 22:34 (dreadmoore).
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
andrejjj567 kaže...

Momci, jedno ovako početničko pitanje, pošto nisam baš u điru što se tiče procesora otkako sam svoj i5 4690k uzeo prije 6 godina. Znao jesam da je Ryzen konkurent Intelu, ali nakon najave Zen 3 generacije, postoji li razlog zašto bi netko danas kupio Intelov procesor umjesto AMD-ova?

 lijepo trolaš intelovce 

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...
EricCartman kaže...
mislioc kaže...
Vidimo se oko izlaska Rocket Lakea ovo je za gaming pre mekano.

 Rocket Lake će povećat IPC, ali smanjit takt, čak na istom proizvodnom procesu. i imati manji broj jezgri.

Po meni neće im biti lako.

 18% veći IPC, ali boosta na 4.3GHz

Bit će revolucionaran.

 

10nm dizajn backportan na 14nm++++++++++.......++++...++++...++++

 14nm oznaka uskoro za broj pluseva :D

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jedno pitanje vezano za cs:go pošto vidim dominaciju amd u 1080p.Zašto ga ljudi odnosno profi igrači igraju u 1024x768 omjer 4:3 a kupuju te skupe procesore i grafičke nema mi nikakve logike.Isti mu je vrag da ima 300fps ili 800fps ako su monitor ograničeni sa prikazom.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
Jedno pitanje vezano za cs:go pošto vidim dominaciju amd u 1080p.Zašto ga ljudi odnosno profi igrači igraju u 1024x768 omjer 4:3 a kupuju te skupe procesore i grafičke nema mi nikakve logike.Isti mu je vrag da ima 300fps ili 800fps ako su monitor ograničeni sa prikazom.

 Zato što je engine igre povezan uz fps i ne ponaša se igra isto na 60, 100, 300...Oduvijek su te fps igre bile takve, brži si, brže pucaš, brže trčiš, imaš dulji skok, svašta nešto se mijenja sa fps, ovisno od igre.

 

Pročitaj malo ak te više zanima. Neki to zovu prednošću, ja to zovem varanjem, na turnirima je zgl. ograničeno.

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
Jedno pitanje vezano za cs:go pošto vidim dominaciju amd u 1080p.Zašto ga ljudi odnosno profi igrači igraju u 1024x768 omjer 4:3 a kupuju te skupe procesore i grafičke nema mi nikakve logike.Isti mu je vrag da ima 300fps ili 800fps ako su monitor ograničeni sa prikazom.

 Radi puno stvari jedan je FOV. I nije 4:3, ili 1080p ili 720p na 16:9.

Zato se i koristi 24 incha- buduci da je 1920x1080 ravno 24,5incha pa nemora se siriti slika i tako dalje.

Nije isto-veci fps je manji input lag i svasta jos nesto

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.11.2020 22:58 (HCgamingCRO).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ActionReaction kaže...
andrejjj567 kaže...

Momci, jedno ovako početničko pitanje, pošto nisam baš u điru što se tiče procesora otkako sam svoj i5 4690k uzeo prije 6 godina. Znao jesam da je Ryzen konkurent Intelu, ali nakon najave Zen 3 generacije, postoji li razlog zašto bi netko danas kupio Intelov procesor umjesto AMD-ova?

 Podjednake gaming performanse, 100 eura manja cijena za isti broj jezgri i integrirana grafika, mogucnost nadogradnje na rocket lake i prvi pravi skok u gaming performansama u zadnje 4 godine.

Pa ne znam ima li ijedan naivac na forumu i šire koji bi ovu strahotu trebao da proguta?!

Kao prvo,  to  treba da bude sramota, a drugo, realno nije istina osim ako nisi izmislio putovanje vremenom.

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kakvo trrolanje, pa imas u testu 5600x se vidi da u popularnoj rezoluciji 1440p , 10400f od 1200kn nadmasuje 5600x i ostale. Nepopularno razmisljanje al brojke su tamo.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Djozaa kaže...

Kakvo trrolanje, pa imas u testu 5600x se vidi da u popularnoj rezoluciji 1440p , 10400f od 1200kn nadmasuje 5600x i ostale. Nepopularno razmisljanje al brojke su tamo.

 Ima više testova, ajmo se dogovoriti da se potkrijepi barem slikom, nekim linkom, videom.

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
EricCartman kaže...
mislioc kaže...
Vidimo se oko izlaska Rocket Lakea ovo je za gaming pre mekano.

 Rocket Lake će povećat IPC, ali smanjit takt, čak na istom proizvodnom procesu. i imati manji broj jezgri.

Po meni neće im biti lako.

 To je klasika kako dizes IPC tako se spusta takt(lisa Su je iznimka-takvog inzinjera svijet vidi rijetko). Intel je dobio svoj IPC koliko sam procitao/shvatio dodavanjem tranzistora i zato su maknuli 2 jezgre jer nema mijesta. Znaci jos je gusci proces sada-grijat ce se kao janje na zaru fino.

Stime da sve ostalo isto:cache, sve osim sto su nadodali par PCIE linija radi gen4.

I eto to ce vjv biti dovoljno da obice RYZEN opet u igrama- dok AMD mozda nebaci neki 7nm+ ili nesto kao 5000xt. Pitanje hoce li se AMD zamarati stime kad su vec u eksekuciji rdna3 i zen4 ili debelo samo smanjiti cijene kako je to i poznato od AMD-a.

 

 

 

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Djozaa kaže...

Kakvo trrolanje, pa imas u testu 5600x se vidi da u popularnoj rezoluciji 1440p , 10400f od 1200kn nadmasuje 5600x i ostale. Nepopularno razmisljanje al brojke su tamo.

 U tim testovima da i i7 3770k ima, taj 3770k bi dobio sve ryzene i sve intele vjerovatno. I onda dodjes na normalan review i vidis da su 10400f i r5 3600 tu negdje, jedan vodi u jednoj, drugi u drugoj, u nekoj su isti itd..

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ma pitam iz razloga pošto bratić igra cs:go i kad sam vidio sta radi postavke reko koji k sta će ti to, igra puna kockica znači rezu stavio 1024x768 i trazi omjer 4:3 i onda on meni pokaziva tu razliku sa 1080p.Ja kako sam shvatio u manjim rezama ljudi su krupniji i puno lakše, mu je u glavu pogoditi nego na 1080p.Vidljivost igrača mu je puno očitija, ali brate reko idi igraj minecraft ako voliš te pixele.Neznam meni je sve to bezveze.
8 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

I onda kad netko ide uspoređivat 10600K i 5600X, a koji su u nekim situacijama dva svijeta različita..

 

zadnja slika 5600X vs 3600 @4.5GHz, 3733MHz CL14, SoTR - CPU intenzivna scena, 122 vs 85fps, boost od 40% uz praktički isti takt..

ansha: Pomelo te
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
Ma pitam iz razloga pošto bratić igra cs:go i kad sam vidio sta radi postavke reko koji k sta će ti to, igra puna kockica znači rezu stavio 1024x768 i trazi omjer 4:3 i onda on meni pokaziva tu razliku sa 1080p.Ja kako sam shvatio u manjim rezama ljudi su krupniji i puno lakše, mu je u glavu pogoditi nego na 1080p.Vidljivost igrača mu je puno očitija, ali brate reko idi igraj minecraft ako voliš te pixele.Neznam meni je sve to bezveze.

 Ma Jok to je on zabrio mozda radi framerate-a da je sto veci jer nekonta, nezna jadan ili neko ga je krivo uputio. 

Ima razloga vise zasto je 1080p-720p 24" monitor. 

- Radi detalja da sve ide na min isto nije zbog framerate-a jer ako malo barem si kompetetivan vidjet ces kolika je razlika u vidljivosti protivnika za ukljucenim sjenama i efektima i bez.

- Onda imas taj frame rate koji ti je i kolega spomenuo-vezan je za engine i donosi ti neke prednosti...tj citaj kao nije potreban 800Hz moniitor da ti dobijes beneficije visokog frejma za input lagom, brzim reloadom itd itd. Imas primjer fallout-a koji je totalno engine-om vezan za fps pa znamo kako tio izglkeda na preko 62 fpsa mislim da je lock. I amd i intel imaju tehnologiju da malo izglade razliku takvih frejmova sa refresh rate-om monitora.

- I onda ta famozna velicina ekrana- 1920x1080 je u pikselima ta povrsina znaci 24.5"- i zato se koristi to jer nema razduzivanja/suzavanja slike da se prilagodi velicini ekrana. A iskreno 27" je preveliko za ikakav kompetetivan shooter isto sto imas vecu povrsinu samim time vise informacija za oci da pokrijes.

Da ima 1440p 24" svi bi osli na to- cuo sam toi od toliko streamer-a od shroud-a to spreezya. Ali opet nebi dobio tu "velicinu" slike. znaci 1080p 24" nikada nece otici u zaborav ili smece dokle god postoje shooteri i kompetetivci. FOV na 104-ima tu dosta toga.

To je isto kao da igras shooter na 2 tisuce DPI-a. Mora se naviknuti na 600-800 max jer onda imas "AIM". A ove viskove FPS zanemari vise manje se gradio svaki skill na 60 fps-a

 

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.11.2020 23:40 (HCgamingCRO).
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ryzen9 5950X prema fabričkim specifikacijama ima Max boost Up to 4,9 GHz...

 

Boost na 5050 MHz...

 

 

1usmus se uzjeb'o sa 5900X na 5GHz

 

https://twitter.com/1usmus

 

 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.11.2020 23:57 (boxer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
boxer kaže...

Ryzen9 5950X prema fabričkim specifikacijama ima Max boost Up to 4,9 GHz...

 

Boost na 5050 MHz...

 

 

1usmus se uzjeb'o sa 5900X na 5GHz

 

https://twitter.com/1usmus

 

 

 Si mu vidio zadnji video ? 750 single core na 5ghz sa 5900x...

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Aha ma ja ti više volim te simulacijski pucačine u zivo, pogotovo ako sam na nekoj vježbi.Pa ti daju pancir od 12kg i plus full oprema.Nabaciš to na sebe i cim kakav kontakt sa opforom, namjerno izletim da me fol pogode.Pa da me ove kolege ostale nosaju po terenu.E to su piševi i smijanje.Jbg da se razumijemo, nije lako nosat m60 od 10kg po terenu plus 3-4 redenika po 100 kom manevarskih metak.
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
boxer kaže...

Ryzen9 5950X prema fabričkim specifikacijama ima Max boost Up to 4,9 GHz...

 

Boost na 5050 MHz...

 

 

1usmus se uzjeb'o sa 5900X na 5GHz

 

https://twitter.com/1usmus

 

 

 U svakom slučaju bolje da boostaju više nego su napisali u spec, nego kao sa zadnjom serijom koja je vrlo često manje boostala nego u spec...

9 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

kužim da ako uletim u Ryzen 7 5800X da nema šanse da mi bottlenecka rtx 3070 jel tako?

 

jel može netko preporučiti i neku matičnu uz to, po mogućnosti u adm.hr?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ovi iz AMD-a su se dobro nahajpali.

Moj PC  
2 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice