Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.067.565
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

naručiš iz bilo koje trgovine,dođe ti za 2-3 dana,pregledaš paket,platiš poštaru i tjt.

Roses are red,my screen is blue,and I'm sitting here thinking WTF did I do?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Moze preporuka prijenosnika do 6000kn

6GB ili vise

i5 ili i7

 

i za 7000kn

 

6gb ili vise

i7

 

oba trebaju imat 17" ili vise ,te dobru graficku karticu

 

namjena laptopa je autocad,catia i dota 2 koju bi zelio pokretat na jacim postavkama

 

dobro bi bilo da je HDD od 7200 ili da je hibrid pa ima i ssd

 

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

kupuje se prijenosnik za 5000 kn,15" ekran,za internet,filmove,office i posao znači malo jači proc

Kad ne radi,udri po njemu pa će proradit!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Zodiak kaže...

Moze preporuka prijenosnika do 6000kn

6GB ili vise

i5 ili i7

 

i za 7000kn

 

6gb ili vise

i7

 

oba trebaju imat 17" ili vise ,te dobru graficku karticu

 

namjena laptopa je autocad,catia i dota 2 koju bi zelio pokretat na jacim postavkama

 

dobro bi bilo da je HDD od 7200 ili da je hibrid pa ima i ssd

 

Hvala!

Prvi do 6k klik

 

Drugi do 7k klik, klik

LGA775 kaže...

kupuje se prijenosnik za 5000 kn,15" ekran,za internet,filmove,office i posao znači malo jači proc

E531, ProBook 450

 

Mislim da uz E531 dolazi i One Link Dock ali nisam siguran 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.8.2013 3:36 (roby27).
15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pozdrav ljudi :) 
laptop do 3800 kn
za malo bolje igre i NE na low grafici
uvjeti acer, moze bit 15 ili 17'', intelov procesor i bar 500gb memorije, 4gb ram i grafulja neka dobra posto sluzi za gaming.
unaprijed hvala! 

90% forumaša ovdje ima u potpisu neku foru sa 90% ovoga i 10% onoga,a ako si među 10% onih koji to nemaju stavi ovo u potpis
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mihax kaže...

pozdrav ljudi :) 
laptop do 3800 kn
za malo bolje igre i NE na low grafici
uvjeti acer, moze bit 15 ili 17'', intelov procesor i bar 500gb memorije, 4gb ram i grafulja neka dobra posto sluzi za gaming.
unaprijed hvala! 

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=10249

možda ovo?kvalitetniji je od acerovih plastikanera,definitivno i ima više garancije.jedino je glupo to što nema drivera za win7

Roses are red,my screen is blue,and I'm sitting here thinking WTF did I do?
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

ok ovo dolazi u obzir iako je 4000, sto kazete na ovo? http://www.bug.hr/cijene/acer-prijenosno-racunalo-aspire-e1-571g-53234g50mn/357886.aspx

90% forumaša ovdje ima u potpisu neku foru sa 90% ovoga i 10% onoga,a ako si među 10% onih koji to nemaju stavi ovo u potpis
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mihax kaže...

slaba grafička(za gaming),plastično kućište,tipkovnica i touchpad nisu bajni,za hlađenje ne znam,ali vjerojatno ni ono nije dobro...

Roses are red,my screen is blue,and I'm sitting here thinking WTF did I do?
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mihax kaže...

Uzmi toga asusa, ja imam taj model samo sa boljim komponentama i vjerojatno je laptop s najboljim hlađenjem kojega sam ikada imao, uz to kvaliteta izrade je odlična, aceri u drugu ruku nisu baš poznati po kvaliteti, barem ne ti niske cijene, a sa 710m pitanje je hoćeš li pokretati išta i na low.

Software is like sex... it's better when it's free (Linus Torvalds)
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Lenovo E531 ili G 500?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Jeronimo kaže...

Lenovo E531 ili G 500?

Oko toga se i ja dvoumim :) g500 ima bolji procesor a e531 kvalitetniju tipkovnicu i malo jacu graficku ali i duplo manji hdd

 

i mislim da je e531 od aluminija ali nisam siguran, g500 je od plastike ali dosta dobre plastike

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.8.2013 15:04 (Simba175).
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Koji ima bolje kučište i hlađenje je najbitnije pitanje.. I kvaliteta ekrana naravno ako ima razlike

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Cekaj radije da ti odgovori netko iskusniji, ja sam samo procitao specifikacije i vidio review na youtubeu ali nikad nisam uzivo koristio te modele tako da neznam za hladjenje i kuciste

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Jeronimo kaže...

Lenovo E531 ili G 500?

E531 je tu bolji, to je thinkpad serija, mat ekran, kučište od magnezija i tvrde plastike ali jako kvalitetne, tipkovnica i inovativni touchpad najbolji u klasi, dolazi sa dockom koji je jedinstven na tržištu, trakpoint itd...tanji je od prošle serije. U svakom slučaju pravi je užitak raditi na takvom lapu.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

jel ima i dovoljno dobro hladjenje pa da netreba kupovati cooling pad?

12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Prvi pick mi je Asus N56 a ako se njega ne dočepan, borba se vodi imeđu E531 i Hp ProBook 450, što misliš o tom dvoboju?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dobro bi mi došao jedan laptop za fax, sad me zanima šta najbolje mogu dobiti za 1500/2000kn? Ja sam iz BIH, ali kupit ću laptop u RH preko rođaka... Uglavnom da na njemu radi AutoCAD bez štopanja, onda neki programi za 3D, Tower... A za free time programi kao što su Photoshop, Sony Vegas i neke igre, ne preteške kao što je LOL, Dota 2 mada ih neću često igrati tako da to nije obavezno... Samo da vidim šta mogu izvuć iz tih para, ako ne bude ništa, strpim se još koji mjesec i skupim još para pa štogod bolje :)

Hvala unaprijed :))

edit: i monitor...ma što veće to bolje ;)

H3rc0
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.8.2013 16:47 (H3rc0).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Jeronimo kaže...

Prvi pick mi je Asus N56 a ako se njega ne dočepan, borba se vodi imeđu E531 i Hp ProBook 450, što misliš o tom dvoboju?

Ako nadjes u nekom web shopu tog asusa a da kosta manje od 6000kn stavi link

11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

kratko-TREBAM LAPTOP HITNO-poslovna namjena

 

mora ispunjavati slijedeće:

 

-antiglare display

-usb 3.0 

 

zanima me brzo kopiranje podataka,pa ću kasnije ugraditi ssd.

 

muči me procesor

do sada sam imao AMD TURION i meni dovoljno,ali ne snalazim se u današnjim procesorima. kakav je celeron 1800 dual core ?? znam reći ćete smeće. da li je bolji on ili pentium nekakv 2022 ,ne znam više sam se pogubio u oznakama. 

 

rang 3.000 kn ! 

i ovaj sam platio 3.000 pa me savršeno služi 2 godine.

 

hvala lijepo. svi prijedlozi dobrodošli ( u stvari bit je samo procesor)

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
ja sam laptop mislio naruciti preko web shopa i plaćati na rate i sad mi nešto nije jasno:
koja je razlika izmedju plaćanja na rate i online plaćanja na rate?
jer ovo online trazi minimalno 1000kn da bude jedna rata http://www.centro.hr/Stranica.aspx?page=NacinPlacanja
a ja gledam da mi jedna rata bude oko 500kn +- 100
jel ako narucim lap preko web shopa obavezno online plaćanje ili mogu odabrat obično plaćanje na rate?
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok ekipa!

Uzeo bi neki laptop do 4500kn. Ekran 15.6", obična rezolucija, bez OS-a, HDMI izlaz da ima. Bitno mi je da je komp brz, tako da bude sto bolji procesor, memorija moze biti i 4GB, ali da je moguce prosiriti i na vise. Velicina HDD-a nije toliko ni bitna s obzirom da svi u tom rangu imaju 500GB ili vise. Koristit ce mi za multimediju i surfanje, rijetko igrice, programiranje...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Simba175 kaže...

jel ima i dovoljno dobro hladjenje pa da netreba kupovati cooling pad?

Naravno Lenovo je jedan od najboljih u tome segmentu bez premca.  

goranauto kaže...

kratko-TREBAM LAPTOP HITNO-poslovna namjena

 

mora ispunjavati slijedeće:

 

-antiglare display

-usb 3.0 

 

zanima me brzo kopiranje podataka,pa ću kasnije ugraditi ssd.

 

muči me procesor

do sada sam imao AMD TURION i meni dovoljno,ali ne snalazim se u današnjim procesorima. kakav je celeron 1800 dual core ?? znam reći ćete smeće. da li je bolji on ili pentium nekakv 2022 ,ne znam više sam se pogubio u oznakama. 

 

rang 3.000 kn ! 

i ovaj sam platio 3.000 pa me savršeno služi 2 godine.

 

hvala lijepo. svi prijedlozi dobrodošli ( u stvari bit je samo procesor)

Lenovo B590 , AG ekran, usb3.0 taman za tebe

vasso123 kaže...

Bok ekipa!

Uzeo bi neki laptop do 4500kn. Ekran 15.6", obična rezolucija, bez OS-a, HDMI izlaz da ima. Bitno mi je da je komp brz, tako da bude sto bolji procesor, memorija moze biti i 4GB, ali da je moguce prosiriti i na vise. Velicina HDD-a nije toliko ni bitna s obzirom da svi u tom rangu imaju 500GB ili vise. Koristit ce mi za multimediju i surfanje, rijetko igrice, programiranje...

Lenovo G500

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Jeronimo kaže...

Prvi pick mi je Asus N56 a ako se njega ne dočepan, borba se vodi imeđu E531 i Hp ProBook 450, što misliš o tom dvoboju?

Pa tu bi se dalo raspravljati :-) Što se tiće fizičkog izgleda tu je novi a i stariji modeli ProBook-a bolji, aluminij dizajn sa gumenim poklopcem daju stvarno premium osjecaj, mat ekran imaju obadva, no E531 ima bolju tipkovnicu i touchpad su sada jos podigli na jednu razinu inovativnosti a i nude jedini na trzistu konektor za njihov ekskluzivni One Link Dock koji ima sve živo na sebi i prenosi sve živo preko samo jednog kabela. Također E531 ima i trackpoint vrlo koristan dodatak, dizajn mu je isto profi poslovan, lagana nadogradnja isto kao i kod ProBook-a. 

 

Što se tiće Asusa čak mi je ljepša starija N serija nego ova nova što se tiće dizajna, tipkovnica je živi očaj i sad su stavili i tipke srebrne tako da nema niti malo kontrasta sa okolnim područjem i ne baš kvalitetno odrađene tipke. Lenovo je tu nebo i zemlja što se tiće tipkovnice i oblika tipki a i hod tipki je savršeno pogođen. 

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
H3rc0 kaže...

Dobro bi mi došao jedan laptop za fax, sad me zanima šta najbolje mogu dobiti za 1500/2000kn? Ja sam iz BIH, ali kupit ću laptop u RH preko rođaka... Uglavnom da na njemu radi AutoCAD bez štopanja, onda neki programi za 3D, Tower... A za free time programi kao što su Photoshop, Sony Vegas i neke igre, ne preteške kao što je LOL, Dota 2 mada ih neću često igrati tako da to nije obavezno... Samo da vidim šta mogu izvuć iz tih para, ako ne bude ništa, strpim se još koji mjesec i skupim još para pa štogod bolje :)

Hvala unaprijed :))

edit: i monitor...ma što veće to bolje ;)

Ništa čuvaj lovu, tek od 3k možeš nešto razmišljati o kvaliteti i performansama koje bi zadovoljavale.

Simba175 kaže...
ja sam laptop mislio naruciti preko web shopa i plaćati na rate i sad mi nešto nije jasno:
koja je razlika izmedju plaćanja na rate i online plaćanja na rate?
jer ovo online trazi minimalno 1000kn da bude jedna rata http://www.centro.hr/Stranica.aspx?page=NacinPlacanja
a ja gledam da mi jedna rata bude oko 500kn +- 100
jel ako narucim lap preko web shopa obavezno online plaćanje ili mogu odabrat obično plaćanje na rate?

Možeš ti plaćati online (Diners karticom) samo da bi mogao na više rata minimalni iznos kupljene robe mora biti 1000kn, znači sve iznad možeš na 12 rata bez kamata ili na više sa kamatom.

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Simba175 kaže...
Jeronimo kaže...

Prvi pick mi je Asus N56 a ako se njega ne dočepan, borba se vodi imeđu E531 i Hp ProBook 450, što misliš o tom dvoboju?

Ako nadjes u nekom web shopu tog asusa a da kosta manje od 6000kn stavi link

http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=13379 

 

no ja osobno bi ipak išao na bolji uloženo dobiveno Samsung sa kvalitetnim materijalom izrade i dizajnom, također i JBL zvučnim sustavom http://futura-it.hr/proizvod.aspx?productId=sam-np670z5e-x01#prettyPhoto

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.8.2013 1:46 (roby27).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ne, nisi dobro shvatio pitanje :D, ja ako narucim online dali to znaci da moram online placati na rate? ili svejedno mogu placati obicno. U stvari stara placa i ja se slabo kuzim u te banke i ne razumijem kakvo je to online placanje na rate, a ona niti nema diners kad smo vec kod toga. Sta placanje na rate ne znaci da im se da broj kartice i oni svaki mjesec skinu odredjen iznos? Kakve veze ima internet (online) s tim?

 

i kad sam rekao ispod 6000kn nisam mislio doslovno 30-tak kuna manje, a onaj samsung je sa karticama 6500. Ici cu ja na thinkpad

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.8.2013 2:12 (Simba175).
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Koliko ja vidim u centro.hr se može samo online na rate dinersom plaćati a sad ako imas karticu od banke koju oni podrzavaju onda moras kada roba dođe otići do njih u poslovnicu i provući karticu i dogovoriti na koliko rata. 

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
roby27 kaže...
H3rc0 kaže...

Dobro bi mi došao jedan laptop za fax, sad me zanima šta najbolje mogu dobiti za 1500/2000kn? Ja sam iz BIH, ali kupit ću laptop u RH preko rođaka... Uglavnom da na njemu radi AutoCAD bez štopanja, onda neki programi za 3D, Tower... A za free time programi kao što su Photoshop, Sony Vegas i neke igre, ne preteške kao što je LOL, Dota 2 mada ih neću često igrati tako da to nije obavezno... Samo da vidim šta mogu izvuć iz tih para, ako ne bude ništa, strpim se još koji mjesec i skupim još para pa štogod bolje :)

Hvala unaprijed :))

edit: i monitor...ma što veće to bolje ;)

Ništa čuvaj lovu, tek od 3k možeš nešto razmišljati o kvaliteti i performansama koje bi zadovoljavale.

 

OK, tamo do 10. mjeseca ću vjerovatno imati preko 4k na raspolaganju, pa ću onda vidit... Nego samo pitam može li se išta za to svotu...

Ugl Hvala na odgovoru :))

H3rc0
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

vjeruj mi,ne želiš ono što bi dobio za tu svotu....4k ti je odlično

Roses are red,my screen is blue,and I'm sitting here thinking WTF did I do?
Moj PC  
1 1 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
kivic15 kaže...

 

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=10249

možda ovo?kvalitetniji je od acerovih plastikanera,definitivno i ima više garancije.jedino je glupo to što nema drivera za win7

 

Da se složiti win7 na njemu, meni je jos ostao serial bus driver za pronaći i mislim da touch smart gesture :)

ⓑⓤⓖ░░▒▓███✰✰►◕‿◕◄✰✰███▓▒░░ⓑⓤⓖ
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice