Nosite li sat?

poruka: 3.043
|
čitano: 1.093.583
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Imas na njusci, nov, ako ti je zurba! 😊✌️Casio MVD106-1A

Odmori se u Istini! 😊
12 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Novi ljubimac za 250 kn na akciji
(prije 450) u domaćem dućanu.
Model AE-1000wd-1avef
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
11 godina
offline
Nosite li sat?

Fossil automatic, trebao sam izabrat solarni ovako ga moram ponovo riktat svaki put kad ga ne nosim par dana. 

13 godina
offline
Nosite li sat?

Duro naručen iz USA prije mjesec dana, još nije stigao. 

 

Ovaj GA 2100 mi brutalno izgleda, ali sam onda skužio da bi mi možda ipak bio malo premal pa sam odustao. Sad me vuče GA-100-1A1ER, gdje bi to bilo najjeftinije uzeti? Ovdje ili vani, svejedno. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
9 godina
offline
Nosite li sat?

Lijep pozdrav.

Zanima me što mislite tj. kakva su vaša iskusta s Timexom kao markom sata. Trebao bih si kupiti sat do 700kn  i naletio sam na ovaj.

Inače tražim sat sa smeđim kožnim remenom i minimalističkim dizajnom i ovaj je jedan od najljepših koje sam pronašao. Je li ta cijena opravdana ili nije? Otići su pogledati u lokalne trgovine pa tamo još možda nešto nađem iako sumnjam da ću tamo naći nešto što mi se sviđa. Nosio bih ga na faks i neka formalnija događanja, a u slobodno vrijeme i ne baš jer svako malo znam rukom udariti u zid/stol ili sl.

Hvala. :D

 

Edit:

Kada sam prvi puta nabasao na ovu temu pomislio sam kakve ste vi budale kad kupujete tolike satova i s kojim guštom pričate o njima. Onda sam se nekoliko puta uhvatio kako nesvjesno čitam desetak stranica ove teme, gledam i uspoređujem satove (doduše izgled samo, jer se u mehaniku i takve stvari ne kužim niti malo) i sad polako počinjem shvaćati koliko su satovi zapravo prelijepi

Loyalty to country ALWAYS. Loyalty to government, when it deserves it. Non bene pro toto libertas venditur auro. http://battlelog.battlefield.com/bf4/soldier/Llamaboy_Cro/stats/1228616394/pc/
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.7.2020 23:31 (LLAMABOY).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?

Timex je najstarija Americka marka satova. Najskuplje sto ces na njemu morat napraviti je bateriju promjeniti. Sto se tice cijene, ok je, za duplo vise Timex ima jos bolju ponudu, pogotovo minimalistickih automatskih satova.

Za to sto ti trebas, Timex je super izbor.

13 godina
offline
Nosite li sat?

NE, i osjećam se liberated otad!

 

Već 20 god, otkad mi je metalni Seiko crknuo na moru...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?
robertini kaže...

NE, i osjećam se liberated otad!

 

Već 20 god, otkad mi je metalni Seiko crknuo na moru...

 Trebalo mi je dobbrih 20ak sekundi razmišljanja kome ti to odgovaraš dok nisam skužio da je odgovor na pitanje iz naslova teme    

 

UBR, ja se baš osjećam liberated kad imam sat..ajde možda ne tako jako, ali svakako mi je draže nositi ga nego ne.

13 godina
offline
Re: Nosite li sat?
miki1981 kaže...
robertini kaže...

NE, i osjećam se liberated otad!

 

Već 20 god, otkad mi je metalni Seiko crknuo na moru...

 Trebalo mi je dobbrih 20ak sekundi razmišljanja kome ti to odgovaraš dok nisam skužio da je odgovor na pitanje iz naslova teme    

 

UBR, ja se baš osjećam liberated kad imam sat..ajde možda ne tako jako, ali svakako mi je draže nositi ga nego ne.

 Bilo je u Seinfeldu nekad, ako znaš tu seriju, situacija kad je Kramer navio svoj mentalni sat u glavi da dokaže kako mu sat ne treba.

 

Kad se ustajem ranije, zanimljivo znam se probuditi i prije sata pa možda ima nešto u Kramerovoj teoriji.

 

A ti si vjerojatno više biće navike nego što ti treba sat 

10 godina
offline
Nosite li sat?

 

 

Hm, ne treba ti sat? Vrlo jednostavno. Jednostavno ga ne nosiš.

al' ipak trebaš negdje pogledati vrijeme. To je jedostavnije sa satom na ruci, nego da gledaš u nebo ili da vadiš mobitel. 

Sat nije samo pokazivač vremena, nego i stvar nakita, majstorstvo izrade, tradicija, dio kulture.

 

Pametni satovi imaju i neke druge vrlo korisne funkcije, osim pokazivanja vremena. Npr., GPS navigaciju.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?
robertini kaže...
miki1981 kaže...
robertini kaže...

NE, i osjećam se liberated otad!

 

Već 20 god, otkad mi je metalni Seiko crknuo na moru...

 Trebalo mi je dobbrih 20ak sekundi razmišljanja kome ti to odgovaraš dok nisam skužio da je odgovor na pitanje iz naslova teme    

 

UBR, ja se baš osjećam liberated kad imam sat..ajde možda ne tako jako, ali svakako mi je draže nositi ga nego ne.

 Bilo je u Seinfeldu nekad, ako znaš tu seriju, situacija kad je Kramer navio svoj mentalni sat u glavi da dokaže kako mu sat ne treba.

 

Kad se ustajem ranije, zanimljivo znam se probuditi i prije sata pa možda ima nešto u Kramerovoj teoriji.

 

A ti si vjerojatno više biće navike nego što ti treba sat 

 Apsolutno mi ne treba sat. Nit sam to ikad rekao. Čak nisam ni naviknut na sat, u smislu da mi fali kad ga zaboravim staviti, kad zaboravim - zaboravim, stavim ga drugi put kad se sjetim, nego doslovno mi je jednostanvo draže kad ga imam. Malo kome baš TREBA sat (iako postoje i takvi, naravno), to je kao i puno drugih stvari, ja volim imati sat, na ruci, ne na mobitelu, jer mi je tako komotnije, i draže i ljepše za provjeriti vrijeme i tako sve nešto. Volim ga nositi i imati. Ne nosim ga po noći i ne služi mi kao budilica. 

15 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Dugo nisam navraćao na ovu temu. Evo par sličica friško napravljenog remenja od neke stare kože (Moj ručni rad).

Ljubimci su odmah malo živnuli.
morrisoN
4 godine
neaktivan
offline
Nosite li sat?

Dva nova clana kolekcije. 

 

Nomos Glashütte Metro Datum Gangreserve, odmah sam remen izmjenio, tj. pripremio ga za ljetovanje. 

 

Seiko 5 SRPD71K1, nasljednik Morissonovog SKXa. Je li vrijedan nasljednik ili nije, vrijedi svakako raspravljati. Jedino sto znam da je iznimno lijep i udoban sat.

13 godina
offline
Nosite li sat?

Baš danas stigao iz USA. Ovdje ga nigdje nisam uspio naći, osim polovnog naravno, a i to skuplji od novog.

 

Odličan sat za te pare. Čak mi ni ovaj tvornički remen nije toliko loš, mislio sam da će biti dosta deblji i tvrđi. Ali ipak sam naručio par nato remena.

 

 

Ništa ne ostavljam nezavrš
15 godina
offline
Re: Nosite li sat?
dv14 kaže...

Baš danas stigao iz USA. Ovdje ga nigdje nisam uspio naći, osim polovnog naravno, a i to skuplji od novog.

 

Odličan sat za te pare. Čak mi ni ovaj tvornički remen nije toliko loš, mislio sam da će biti dosta deblji i tvrđi. Ali ipak sam naručio par nato remena.

 

 

 Koliko si platio Dura? Ja sam ga kratko imao, ali mi je bio višak pored SKX-a, pa sam ga prodao drugu, čini mi se za 50KM (manje od 200 kn)

morrisoN
15 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Phattiie kaže...

Dva nova clana kolekcije. 

 

Nomos Glashütte Metro Datum Gangreserve, odmah sam remen izmjenio, tj. pripremio ga za ljetovanje. 

 

Seiko 5 SRPD71K1, nasljednik Morissonovog SKXa. Je li vrijedan nasljednik ili nije, vrijedi svakako raspravljati. Jedino sto znam da je iznimno lijep i udoban sat.

Šta je još u kolekciji?

Uz ova dva, možda neki chrono i g-shock kockica, i to bi bilo to.

 

Btw, kakav je lume na toj novoj petici? Je li isto dobar kao na skx-u (ako si imao priliku uporediti)?

morrisoN
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.7.2020 19:43 (morrisoN).
13 godina
offline
Re: Nosite li sat?
morrisoN kaže...
dv14 kaže...

Baš danas stigao iz USA. Ovdje ga nigdje nisam uspio naći, osim polovnog naravno, a i to skuplji od novog.

 

Odličan sat za te pare. Čak mi ni ovaj tvornički remen nije toliko loš, mislio sam da će biti dosta deblji i tvrđi. Ali ipak sam naručio par nato remena.

 

 

 Koliko si platio Dura? Ja sam ga kratko imao, ali mi je bio višak pored SKX-a, pa sam ga prodao drugu, čini mi se za 50KM (manje od 200 kn)

 

Nekih 400kn, iz USA bez dodatnih troškova. Likovi su na Njuškalu polovne prodavali po 600kn.

 

SKX007 me privlači, ali pored Dura i Pagania (Submariner homage) mi nema baš smisla. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
4 godine
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?
morrisoN kaže...
Phattiie kaže...

Dva nova clana kolekcije. 

 

Nomos Glashütte Metro Datum Gangreserve, odmah sam remen izmjenio, tj. pripremio ga za ljetovanje. 

 

Seiko 5 SRPD71K1, nasljednik Morissonovog SKXa. Je li vrijedan nasljednik ili nije, vrijedi svakako raspravljati. Jedino sto znam da je iznimno lijep i udoban sat.

Šta je još u kolekciji?

Uz ova dva, možda neki chrono i g-shock kockica, i to bi bilo to.

 

Btw, kakav je lume na toj novoj petici? Je li isto dobar kao na skx-u (ako si imao priliku uporediti)?

Slikao sam jos prije ako se ne varam, ali nije problem opet :)


Mislim da je lume identican, nemam SKX da usporedim. Ovaj takozvani "nasljednik" je daleko od dive watcha kao sto je SKX. Nema lume na trokutu od vanjskog prstena, kruna nije screw-down i water resistance je samo 10 bara.
Oni su to nadoknadili sa poboljasnim mehanizmom, e sada, jeli to vrijedno svega ovoga sto mu fali..ovisi o vlasniku.

 

Ovo sto je sada u kolekciji se nece do iduce godine mjenjati. U planu je Grand Seiko i nadam se stariji Heuer sa Panda dialom. Vidit cemo sta nosi 2021 i 2022 :)

15 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Phattiie kaže...
morrisoN kaže...
Phattiie kaže...

Dva nova clana kolekcije. 

 

Nomos Glashütte Metro Datum Gangreserve, odmah sam remen izmjenio, tj. pripremio ga za ljetovanje. 

 

Seiko 5 SRPD71K1, nasljednik Morissonovog SKXa. Je li vrijedan nasljednik ili nije, vrijedi svakako raspravljati. Jedino sto znam da je iznimno lijep i udoban sat.

Šta je još u kolekciji?

Uz ova dva, možda neki chrono i g-shock kockica, i to bi bilo to.

 

Btw, kakav je lume na toj novoj petici? Je li isto dobar kao na skx-u (ako si imao priliku uporediti)?

Slikao sam jos prije ako se ne varam, ali nije problem opet :)


Mislim da je lume identican, nemam SKX da usporedim. Ovaj takozvani "nasljednik" je daleko od dive watcha kao sto je SKX. Nema lume na trokutu od vanjskog prstena, kruna nije screw-down i water resistance je samo 10 bara.
Oni su to nadoknadili sa poboljasnim mehanizmom, e sada, jeli to vrijedno svega ovoga sto mu fali..ovisi o vlasniku.

 

Ovo sto je sada u kolekciji se nece do iduce godine mjenjati. U planu je Grand Seiko i nadam se stariji Heuer sa Panda dialom. Vidit cemo sta nosi 2021 i 2022 :)

 Super kolekcija

morrisoN
14 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Phattiie kaže...

Dva nova clana kolekcije. 

 

Nomos Glashütte Metro Datum Gangreserve, odmah sam remen izmjenio, tj. pripremio ga za ljetovanje. 

 

Seiko 5 SRPD71K1, nasljednik Morissonovog SKXa. Je li vrijedan nasljednik ili nije, vrijedi svakako raspravljati. Jedino sto znam da je iznimno lijep i udoban sat.

 Odličan Nomos . Moj "grail watch" ja se nadam. Btw gdje najčešće kupujete satove preko interneta?

Do not feed the trolls!!
4 godine
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?
DragonWarrior kaže...
Phattiie kaže...

Dva nova clana kolekcije. 

 

Nomos Glashütte Metro Datum Gangreserve, odmah sam remen izmjenio, tj. pripremio ga za ljetovanje. 

 

Seiko 5 SRPD71K1, nasljednik Morissonovog SKXa. Je li vrijedan nasljednik ili nije, vrijedi svakako raspravljati. Jedino sto znam da je iznimno lijep i udoban sat.

 Odličan Nomos . Moj "grail watch" ja se nadam. Btw gdje najčešće kupujete satove preko interneta?

Hvala, solidan izbor sa grail :)

Ovisi o satu. Chrono24, Uhrinsinkt, Watchmaster, Uhrarena..Tamo gdje nadem najbolju ponudu za sat koji zelim, tamo ga i kupim. Naravno prvo pregledam trustpilot i slicne recenzije. Za Japance koji nisu na nasem trzistu u Europi koristim Japanonlinestore, nekad Jomashop za ostale marke, ali carina ovdje odere uglavnom.

9 godina
offline
Nosite li sat?

Ima netko iskustva s Tayroc satovima? Lik koji radi u trgovini mi kaže da je unutra Japanac i da je jako kvalitetan, a pronašao sam jednog koji mi se sviđa, pošto je posljednji komad ispadne me oko 650kn.

Inace, bio sam si naručio Timexa za 800kn (gornja granica mog budžeta), ali ga nisu imali na skladištu pa ništa od njega. 

Hvala 😁

 

EDIT: uzeo sam Espiritov za 700kn. Nadam se da nisam jako pogriješio, a slikam ga kad dođem kući 😁

Loyalty to country ALWAYS. Loyalty to government, when it deserves it. Non bene pro toto libertas venditur auro. http://battlelog.battlefield.com/bf4/soldier/Llamaboy_Cro/stats/1228616394/pc/
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.8.2020 15:43 (LLAMABOY).
16 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Garmin Fenix 6 pro na moru
11 godina
offline
Nosite li sat?

Phattie super kolekcije..meni bi legao zadnji dolje fesno onaj G ko budali samar...hahhahah

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
4 godine
protjeran
offline
Re: Nosite li sat?

Wow zavidna i jako lijepa kolekcija. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.8.2020 17:23 (bloodborne).
9 godina
offline
Nosite li sat?

Evo ga, Espirit ES1G160L0035.

Kupio sam ga u Heti u Portanovi za 700kn jer su im trenutno Espiritovi satovi na sniženju 30% (ostali su 10% do 20%) pa ako je netko treba sat, a blizu je Osijeka neka pogleda.

Loyalty to country ALWAYS. Loyalty to government, when it deserves it. Non bene pro toto libertas venditur auro. http://battlelog.battlefield.com/bf4/soldier/Llamaboy_Cro/stats/1228616394/pc/
15 godina
offline
9 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Što je oko 660-670kn. Znači prevarili su me za manje od 50kn, a imao sam priliku isprobati sat na ruci što najbolje mjerilo i dobio sam ga iste sekunde....ja zadovoljan 

Loyalty to country ALWAYS. Loyalty to government, when it deserves it. Non bene pro toto libertas venditur auro. http://battlelog.battlefield.com/bf4/soldier/Llamaboy_Cro/stats/1228616394/pc/
13 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Phattiie kaže...
morrisoN kaže...
Phattiie kaže...

Dva nova clana kolekcije. 

 

Nomos Glashütte Metro Datum Gangreserve, odmah sam remen izmjenio, tj. pripremio ga za ljetovanje. 

 

Seiko 5 SRPD71K1, nasljednik Morissonovog SKXa. Je li vrijedan nasljednik ili nije, vrijedi svakako raspravljati. Jedino sto znam da je iznimno lijep i udoban sat.

Šta je još u kolekciji?

Uz ova dva, možda neki chrono i g-shock kockica, i to bi bilo to.

 

Btw, kakav je lume na toj novoj petici? Je li isto dobar kao na skx-u (ako si imao priliku uporediti)?

Slikao sam jos prije ako se ne varam, ali nije problem opet :)


Mislim da je lume identican, nemam SKX da usporedim. Ovaj takozvani "nasljednik" je daleko od dive watcha kao sto je SKX. Nema lume na trokutu od vanjskog prstena, kruna nije screw-down i water resistance je samo 10 bara.
Oni su to nadoknadili sa poboljasnim mehanizmom, e sada, jeli to vrijedno svega ovoga sto mu fali..ovisi o vlasniku.

 

Ovo sto je sada u kolekciji se nece do iduce godine mjenjati. U planu je Grand Seiko i nadam se stariji Heuer sa Panda dialom. Vidit cemo sta nosi 2021 i 2022 :)

Ivo, jesi to ti? 

14 godina
offline
Nosite li sat?

evo jedan jeftikaner, ali klasično lijep:

 

Seiko Neo Classic Sports Analog Quartz SUR283

Ju je je? Je ju je!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice