T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.404
|
čitano: 6.338.080
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
191x7 kaže...

Kakav je ovaj Arcadyan? Danas mi ga tehničar stavio, odnio Speedport Plus (Sercomm).

Na prvu ne mogu mu pristupiti na 192.168.1.1, ...

 jesi probao sa možda 192.168.0.1 ili sa 192.168.100.1 jer su to slični portovi za pristup. koliko sam čuo od kolege koji ima arcadyan-a on je zadovoljan istim, wifi mu dobro radi i ima dobar signal na njegovom području (lovi po cijelom stanu signal bez frke) te nema problema s istim

https://idzan.eu | Hrvatski Telekom Customer Support Agent, non-Tech sektor
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
midzan21 kaže...
191x7 kaže...

Kakav je ovaj Arcadyan? Danas mi ga tehničar stavio, odnio Speedport Plus (Sercomm).

Na prvu ne mogu mu pristupiti na 192.168.1.1, ...

 jesi probao sa možda 192.168.0.1 ili sa 192.168.100.1 jer su to slični portovi za pristup. koliko sam čuo od kolege koji ima arcadyan-a on je zadovoljan istim, wifi mu dobro radi i ima dobar signal na njegovom području (lovi po cijelom stanu signal bez frke) te nema problema s istim

 Brijem da su ostavili uključen DNS, DHCP i sve ostalo na njemu, a koristim moj Asus za sve, pa mu se zato ne može pristupiti. Morati ću ga direktno nakačiti na komp i izkonfigurirati.

16 godina
offline
T-Com Internet

Da, na Arcgovnianu se ne može isključiti njegov dhcp i naravno da je u konfliktu s Asusom preko WAN-a, jedini način da mu pristupim je - odspojiti Asus, odspojiti liniju (da ne povuče Bridge parametre) i reset - onda se može gledati postavke.

Brzine su mi nešto niže. Parametre linije ne mogu vidjeti. Dakle, očajno loše.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet

Da se nadovezem na ovo od kolege Nuclear Phoenixa sto je pisao prije nekih mjesec dana,posto mi jedna stvar nije jasna,upravo rade optiku ispred kuce i pitao sam ljude koji spajaju prikljucke u ormaric da li je gpon ili xg-pon i rekli su mi da hrvatski telekom od kraja 2021 god kada radi nova kopanja i spajanja da odmah stavljaju xgpon ali da prebace da radi u gpon rezimu jer nema potrebe jos za time jer 99% prosjecnih korisnika nema to kako iskoristiti.Zanima me zasto tcom kad vec ima tu tehnologiju ne pusti u rad brzine od 2gbps pa makar ako neko zeli doplatiti i 20e samo da puste ljudima tu opciju.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.10.2023 10:38 (Shevshi).
14 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Ovaj novi MaxTv što će ići preko aplikacije, hoće li biti i za Tizen ili samo za android?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
T-Com Internet

Ajde što nemaju raspoloživog tehničara a ja uslugu već 5 dana, gori u Osijeku pa je preporuka da se ne izlazi van, ali dva puta predam zahtjev za ponudom ugovorne usluge i nitko me ne kontaktira??? Ni da bi. Pa kako?

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
T-Com Internet

Punih 8 dana od prijave kvara svih usluga još nema tehničara. Grad Osijek. Bravo.

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: T-Com Internet

obavezno im posalji mail da ti duguju naknadu za to. mislim da bi trebao imati pravo. mozda cak i 20-30 eura dan.

14 godina
offline
T-Com Internet

Dakle, sa deset poziva i odlaskom u t-com saznao sam da: je kvar širih razmjera ali jedino nama, jer svim susjedima usluge uredno rade. Zatim da su parice koje koristi susjed dovučene iz centrale u Osijeku udaljene 8km a moja iz Višnjevca, te u konačnici, da je u tijeku izmještaj cijelog voda jer neki susjed ne dopušta pristup tavanu a, igrom slučaja, samo su mene isključili i još je čvorište koje uvijek traže baš na mom tavanu. 

Ne znaju više ni slagati da se kotrlja.

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
T-Com Internet

Ima ovdje netko tko bi mogao maknuti custom profil s linije i pustiti full koliko ide?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
all_or_nothing kaže...

Dakle, sa deset poziva i odlaskom u t-com saznao sam da: je kvar širih razmjera ali jedino nama, jer svim susjedima usluge uredno rade. Zatim da su parice koje koristi susjed dovučene iz centrale u Osijeku udaljene 8km a moja iz Višnjevca, te u konačnici, da je u tijeku izmještaj cijelog voda jer neki susjed ne dopušta pristup tavanu a, igrom slučaja, samo su mene isključili i još je čvorište koje uvijek traže baš na mom tavanu. 

Ne znaju više ni slagati da se kotrlja.

 Update: Došao tehničar i riješio za 5 minuta. Čuvaj nam Bože tehničare a uzmi si ove iz službe za korisnike.

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
NetkoNegdje kaže...
Memphis kaže...
 Cijena 25€ je bez magente kao što ti piše u mojim postovima koje citiraš i na koje se javljaš a uz sve to ne znaš ni čitat.

 

 A cjenik posebnih ponuda. Sta nema više!?

13 mjeseci
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
lola25 kaže...
NetkoNegdje kaže...
Memphis kaže...
 Cijena 25€ je bez magente kao što ti piše u mojim postovima koje citiraš i na koje se javljaš a uz sve to ne znaš ni čitat.

 

 A cjenik posebnih ponuda. Sta nema više!?

 Ima, ali sam gledao neki dan i sve mi je manje razumiljivo to što unutra piše. Non stop zvjezdice * i napomene - od tog datuma ne nudi se ovo ili ono. Taj dan nisam imao vremena dalje istraživati ponude. Ove obične na Webu HT-a su meni koma. Možda odem na Iskon (znam, nije to ni približno isto), jer za 2D uslugu (VDSL + telefon) traže manje od 170 kuna s uključenim popustom. A meni je to ok. Ne dam više od 200 kuna za 2D uslugu i gotovo.

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Sad od listopada sve usluge poskupljuju za 1 euro. I moj paket koji je 149 KN biti će za 1 euro skuplji.
Ako je duo (tel+net na bakru) do 190 KN onda se ne isplati prelaziti jer ipak HT ima najbolju podršku.
Ako je optika u pitanju onda OK.

Meni su iz A1 rekli da bi morao plaćat nekih 20-ak kuna više zbog nekih kablova (pojma nemam) tako da to šta je kostalo 2022 za 170 KN otišlo bi više od 190 KN.
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.10.2023 17:40 (lola25).
 
0 0 hvala 0
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
lola25 kaže...
Sad od listopada sve usluge poskupljuju za 1 euro. I moj paket koji je 149 KN biti će za 1 euro skuplji.
Ako je duo (tel+net na bakru) do 190 KN onda se ne isplati prelaziti jer ipak HT ima najbolju podršku.
Ako je optika u pitanju onda OK.

Meni su iz A1 rekli da bi morao plaćat nekih 20-ak kuna više zbog nekih kablova (pojma nemam) tako da to šta je kostalo 2022 za 170 KN otišlo bi više od 190 KN.

 Bakar. Kod mene nema optike ni u planovima. Možda ako A1 zamijeni coax optikom. Da, HT ima dobru podršku. Kad je trebalo, pokrpali su fiksnu liniju.

9 godina
offline
T-Com Internet

Stranica 14, cjenik posebnih ponuda, važeći od 01.10.

 

MAX2 za korisnike 55+
5
- dostupan za aktivaciju do 11.11.2019.
(jedna govorna linija s neograničenim brojem minuta prema svim nacionalnim nepokretnim mrežama uključenim u mjesečnu naknadu, 1000 min prema nacionalnim mobilnim mrežama1 ,
500 minuta mjesečno prema nepokretnim mrežama unutar Europske unije i 50 minuta mjesečno prema nepokretnim mrežama izvan Europske unije (zemlje: Bosna i Hercegovina Srbija,
Kosovo, Crna Gora, Švicarska, SAD, Kanada, Australija), neograničeni paket Internet prometa (pristup od 2867/358 kbit/s do 4096/512 kbit/s, od 7168/448 kbit/s do 10240/640 kbit/s,
od 14/1,4 Mbit/s do 20/2 Mbit/s , od 21/3,5 Mbit/s do 30/5 Mbit/s , od 28/4,2 Mbit/s do 40/6 Mbit/s, od 35/7

 

Zajeb. Do 11.11.2019.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.10.2023 22:48 (lola25).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav,

Vjerojatno negdje postoji, ali nisam uspio naći.

Zanima me jel postoji kod t-coma opcija da imam uslugu samo za internet?

Trenutno imam internet i kućni telefon u opciji max2, a kućni telefon ne koristim već godinama.
Trenutni račun je 35e, pa ako bih nešto uspio smanjit bez telefona, zašto ne.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
NSRkić kaže...

Pozdrav,

Vjerojatno negdje postoji, ali nisam uspio naći.

Zanima me jel postoji kod t-coma opcija da imam uslugu samo za internet?

Trenutno imam internet i kućni telefon u opciji max2, a kućni telefon ne koristim već godinama.
Trenutni račun je 35e, pa ako bih nešto uspio smanjit bez telefona, zašto ne.

ima samo Internet, ali nije jeftiniji, nego skuplji

13 mjeseci
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
NSRkić kaže...

Pozdrav,

Vjerojatno negdje postoji, ali nisam uspio naći.

Zanima me jel postoji kod t-coma opcija da imam uslugu samo za internet?

Trenutno imam internet i kućni telefon u opciji max2, a kućni telefon ne koristim već godinama.
Trenutni račun je 35e, pa ako bih nešto uspio smanjit bez telefona, zašto ne.

 Misli da ne bi ništa uspio smanjiti. Pa ako je tako, nikada ne ukopčaš fiksni telefon u utičnicu u zidu i gotovo. A1 i Iskon (njih sam zadnje gledao) ili onaj prekidaš "on/off" želiš li sitnu doplatu za fiksni telefon ili ne.

15 godina
offline
T-Com Internet

Evo jedno njubarsko pitanje.

 

Znači t comov router Tehnicolor FGA2233HTC, ne mogu nikako ući u web sučelje routera, nije mi jasno što krivo radim, jer kod spajanja umjesto da mi dođe sučelje za ulaz u router dobivam dirketno prebacivanje

u šturo t comovo sučelje:

 

 

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet

kako nisi ušao .. tj to je web sučelje, a to što vidiš ovisi o npr useru-passu, admin-guest i sl. .. tj vjerojatno koristiš pogrešne podatke ili su izmijenili soft-firmware.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
to je novi firmware, vise nema pristupa putem 192.168.1.1, samo informativni pristup, sve ostalo radis kroz moj telekom portal (cak i portforward)
battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
ihush kaže...

kako nisi ušao .. tj to je web sučelje, a to što vidiš ovisi o npr useru-passu, admin-guest i sl. .. tj vjerojatno koristiš pogrešne podatke ili su izmijenili soft-firmware.

 Men' se čini da su oni smanjili količinu mogućnosti da user pipka i mijenja parametre rada. Što meni odgovora. Neka njihov modem / router drži vezu, a sve ostalo ide preko mog dodatnog routera. I svi sretni i zadovoljni.

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
NetkoNegdje kaže...
ihush kaže...

kako nisi ušao .. tj to je web sučelje, a to što vidiš ovisi o npr useru-passu, admin-guest i sl. .. tj vjerojatno koristiš pogrešne podatke ili su izmijenili soft-firmware.

 Men' se čini da su oni smanjili količinu mogućnosti da user pipka i mijenja parametre rada. Što meni odgovora. Neka njihov modem / router drži vezu, a sve ostalo ide preko mog dodatnog routera. I svi sretni i zadovoljni.

 A taman preso na A1 optiku , nemaju ni bridge mode podršku godinama, izgleda da ću morat na tcom...

3 godine
offline
Re: T-Com Internet
ivicask kaže...

 A taman preso na A1 optiku , nemaju ni bridge mode podršku godinama, izgleda da ću morat na tcom...

 

Malo offtopic - javi se HAKOM-u, A1 ti mora dati bridge mode kako god znaju.

U biti A1 daje bridge mode, kako na kojoj tehnologiji.

 

Od nove godine ide novi zakon o elektroničkim komunikacijama prema kojem svi telekomi moraju omogućiti korištenje vlastite terminalne opreme i bridge mode na zahtjev korisnika.

 

Veća slika: https://i.ibb.co/N3rWDjq/hakom-dopis-a1-bridge-mode.png

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.10.2023 17:57 (Tirkiz).
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
dado16 kaže...
to je novi firmware, vise nema pristupa putem 192.168.1.1, samo informativni pristup, sve ostalo radis kroz moj telekom portal (cak i portforward)

 Nažalost nije točno da je novi firmware, jer iako je trebao biti novi , zbog problema na novoj rdk  platformi , sa spajanjem novih korisnika, stavili su stari firmware na navedeni  router, a i bio je problem da je wifi stalno prekidao.

 

Uglavnom javio sam tehničaru za problem i prijavio u t com.

 

Oba susjeda su dobila isti paket ( 300/150 optika + smanjeni max tv paket ) i uredno se  mogu prijavit sa 192........

S time da meni radi samo net i to moram njihov defaultni  wifi trenutno koristit.

I max tv mi isto ne radi.....tj. ne dopušta mi prijavu sa ID i lozinkom.

Iako uredno vidim na portalu da mi usluga  aktivna, smiješno za takvog  operatera....

 

Čekam što će riješit.....

 

 

 

 

 

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
kostolomac kaže...
dado16 kaže...
to je novi firmware, vise nema pristupa putem 192.168.1.1, samo informativni pristup, sve ostalo radis kroz moj telekom portal (cak i portforward)

 Nažalost nije točno da je novi firmware, jer iako je trebao biti novi , zbog problema na novoj rdk  platformi , sa spajanjem novih korisnika, stavili su stari firmware na navedeni  router, a i bio je problem da je wifi stalno prekidao.

 

Uglavnom javio sam tehničaru za problem i prijavio u t com.

 

Oba susjeda su dobila isti paket ( 300/150 optika + smanjeni max tv paket ) i uredno se  mogu prijavit sa 192........

S time da meni radi samo net i to moram njihov defaultni  wifi trenutno koristit.

I max tv mi isto ne radi.....tj. ne dopušta mi prijavu sa ID i lozinkom.

Iako uredno vidim na portalu da mi usluga  aktivna, smiješno za takvog  operatera....

 

Čekam što će riješit.....

 

 

 

 

 

 

 rekao sam novi cisto iz razloga da ne spominjem rdk(jer neznam koliko je poslovna tajna,ali sa obzirom da ti spominjes...), zadni je 017 firmware na technicoloru dok na arcadyanu 09 ak se dobro sjecam...trenutno ima poteskoca sa wifi :)

battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.10.2023 22:34 (dado16).
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
dado16 kaže...
kostolomac kaže...
dado16 kaže...
to je novi firmware, vise nema pristupa putem 192.168.1.1, samo informativni pristup, sve ostalo radis kroz moj telekom portal (cak i portforward)

 Nažalost nije točno da je novi firmware, jer iako je trebao biti novi , zbog problema na novoj rdk  platformi , sa spajanjem novih korisnika, stavili su stari firmware na navedeni  router, a i bio je problem da je wifi stalno prekidao.

 

Uglavnom javio sam tehničaru za problem i prijavio u t com.

 

Oba susjeda su dobila isti paket ( 300/150 optika + smanjeni max tv paket ) i uredno se  mogu prijavit sa 192........

S time da meni radi samo net i to moram njihov defaultni  wifi trenutno koristit.

I max tv mi isto ne radi.....tj. ne dopušta mi prijavu sa ID i lozinkom.

Iako uredno vidim na portalu da mi usluga  aktivna, smiješno za takvog  operatera....

 

Čekam što će riješit.....

 

 

 

 

 

 

 rekao sam novi cisto iz razloga da ne spominjem rdk(jer neznam koliko je poslovna tajna,ali sa obzirom da ti spominjes...), zadni je 017 firmware na technicoloru dok na arcadyanu 09 ak se dobro sjecam...trenutno ima poteskoca sa wifi :)

 Sve 5

Uglavnom seća što nisam dao ukinut gigabox dok ne riješe problem, jer nemam živaca prebacivat kamere, ringove i ostale gluposti dok ne riješe problem....

 

Jedini plus u ovom trenutku je što su mi pustili veću brzinu od zakupljene, samo se nadam da neće skuzit

 

Daljni susjed je amer, kad je dobio optiku 1Gb, odmah je slao ekipi u SAD da vide kakva je brzina bogu iza nogu

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
dado16 kaže...
kostolomac kaže...
dado16 kaže...
to je novi firmware, vise nema pristupa putem 192.168.1.1, samo informativni pristup, sve ostalo radis kroz moj telekom portal (cak i portforward)

 Nažalost nije točno da je novi firmware, jer iako je trebao biti novi , zbog problema na novoj rdk  platformi , sa spajanjem novih korisnika, stavili su stari firmware na navedeni  router, a i bio je problem da je wifi stalno prekidao.

 

Uglavnom javio sam tehničaru za problem i prijavio u t com.

 

Oba susjeda su dobila isti paket ( 300/150 optika + smanjeni max tv paket ) i uredno se  mogu prijavit sa 192........

S time da meni radi samo net i to moram njihov defaultni  wifi trenutno koristit.

I max tv mi isto ne radi.....tj. ne dopušta mi prijavu sa ID i lozinkom.

Iako uredno vidim na portalu da mi usluga  aktivna, smiješno za takvog  operatera....

 

Čekam što će riješit.....

 

 

 

 

 

 

 rekao sam novi cisto iz razloga da ne spominjem rdk(jer neznam koliko je poslovna tajna,ali sa obzirom da ti spominjes...), zadni je 017 firmware na technicoloru dok na arcadyanu 09 ak se dobro sjecam...trenutno ima poteskoca sa wifi :)

 Kod mene je ovakvo stanje, uredno se vidi sve...

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.10.2023 9:28 (djigibao).
15 godina
offline
Re: T-Com Internet

Tak bi trebalo biti i kod mene...ali eto nije za sad...

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice