T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.371
|
čitano: 6.309.105
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
T-Com Internet
Link Status Connect
Modulation Type VDSL2
Actual Rate(Up/Down) 16383/68264 kbps
Attainable Rate(Up/Down) 38569/93886 kbps
Noise Margin(Up/Down) 20.6/13.8 dB
Line Attenuation(Up/Down) 17.9/17.1 dB
Output Power(Up/Down) 14.6/9.7 dBm
Data Path(Up/Down) Interleaved/Interleaved
Interleave Depth(Up/Down) 71/772
Interleave Delay(Up/Down) 1/9
INP(Up/Down) 0/2
Profile 17a
LinkEncap G.993.2_Annex_K_PTM
CRC Errors(Up/Down) 869/13
AnnexType AnnexB

 

Evo ovo je moj DSL link info...

Tu se vidi da se ne spominje vectoring... Dakle, ništa?

A što je s ovim CRC errors? Jel to neki problem u linijama?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
T-Com Internet

tocno tu di si to kopirao se vidi, ovako je kod mene

 

prije vectoringa sam imamo max 74 tako da bi ti trebao ic i preko 150 kada ti aktiviraju

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.10.2019 19:25 (jaZey).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
bunker kaže...

Ja imam max2 paket u kojem je flat prema fixnim brojevima i 1000 min prema mobilnim brojevima ( nema naknade za uspostavu poziva ), i mogu reći da to dobrano iskoristimo. Račun mi je 149 kn mj i nebi bio ništa manji da imam samo net bez telefona, pa onda zakaj to nekoristiti kad je već tu .



 Kako si izganjao za 149 kn?

7 godina
offline
Re: T-Com Internet
Tako mi ponudila prodajna terenska predstavnica, i tako smo sklopili ugovor. Kada se približio istek ugovora ,poslao sam im upit za novu ponudu i ponudili su istu cijenu plus neki jeftikaner Alcatel za 1 kn i ja pristao. Max3 su mi nudili za 209 kn ali to mi ne treba jer na kodiju imam daleko više toga nego kaj oni nude u maxtv-u.
12 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Koristih hibridbox i brzine su mi do prije cca tjedan dana išle max do 15Mbps i sad zadnjih tjedan dana oko 30Mbps, danas mjerim i 92Mbps. Znam da su mi rekli da će biti max 30, je još kome tako?

PSN Grimsey2955
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
myroman kaže...
Modulation Type VDSL2
jaZey kaže...

prije vectoringa sam imamo max 74 tako da bi ti trebao ic i preko 150 kada ti aktiviraju

 tebi pise modulation type vectoring, njemu ne pise. Ako nije pratio max brzine nece imat na osnovu cega procjenit, ali svakako ako ide preko 100, a centrala mu nije ispred kuce moze pretpostavit da je ukljuceno.

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.11.2019 12:28 (sandokan111).
4 godine
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...
myroman kaže...
Modulation Type VDSL2
jaZey kaže...

prije vectoringa sam imamo max 74 tako da bi ti trebao ic i preko 150 kada ti aktiviraju

 tebi pise modulation type vectoring, njemu ne pise. Ako nije pratio max brzine nece imat na osnovu cega procjenit, ali svakako ako ide preko 100, a centrala mu nije ispred kuce moze pretpostavit da je ukljuceno.

 Evo ni meni nepiše ovo "Modulation Type VDSL2 vectoring" a ovo dolje u screenshotu pokazuje trenutno stanje mojih parametara i parice.

Inače centrala mi je skoro odmah pred vratima zgrade.

Veseli me da HT najavljuje uvođenje supervectoringa na 35b profilu, samo da puste i te brzine predviđene za taj profili. Ja bi dobro prošao s obzirom na parametre koje imam, bar pretpostavljam.

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Dali je netko uspio doći do detaljniji podataka o liniji na Speedport Plus modelu ?
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...
myroman kaže...
Modulation Type VDSL2
jaZey kaže...

prije vectoringa sam imamo max 74 tako da bi ti trebao ic i preko 150 kada ti aktiviraju

 tebi pise modulation type vectoring, njemu ne pise. Ako nije pratio max brzine nece imat na osnovu cega procjenit, ali svakako ako ide preko 100, a centrala mu nije ispred kuce moze pretpostavit da je ukljuceno.

 Speedtest pokazuje u prosjeku 40 mbps (mjereno mobitelom).

Preko 100 do sad nikad nije išlo. :)

A da li me ovaj CRC errors mora brinuti?

 CRC Errors(Up/Down) 869/13

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.11.2019 19:07 (myroman).
9 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Danas je cijena za 500 Mbps opciju spuštena na 25 kuna mjesečno za korisnike Magente i 50 kuna bez nje, 200/100 je sad 10/20 kuna, a osnovna brzina je 100/20.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.11.2019 19:23 (JozoBozo121).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
JozoBozo121 kaže...

Danas je cijena za 500 Mbps opciju spuštena na 25 kuna mjesečno za korisnike Magente i 50 kuna bez nje, 200/100 je sad 10/20 kuna, a osnovna brzina je 100/20.

Đabe je to kad 90% korisnika ne može to imati

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
9 godina
offline
Re: T-Com Internet

.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.11.2019 10:51 (lola25).
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
bunker kaže...
Tako mi ponudila prodajna terenska predstavnica, i tako smo sklopili ugovor. Kada se približio istek ugovora ,poslao sam im upit za novu ponudu i ponudili su istu cijenu plus neki jeftikaner Alcatel za 1 kn i ja pristao. Max3 su mi nudili za 209 kn ali to mi ne treba jer na kodiju imam daleko više toga nego kaj oni nude u maxtv-u.

 

Ok. Kako si im poslao upit, mejlom ili si razgovarao preko chata?

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.11.2019 10:53 (lola25).
7 godina
offline
Re: T-Com Internet

Sve mailom, tako da imam pisane tragove tko je kaj izjavio.

Sa njima igraš na način da cijelo vrijeme očekuješ prevaru koji nastoje prikriti...
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.11.2019 11:46 (bunker).
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
bunker kaže...

Sve mailom, tako da imam pisane tragove tko je kaj izjavio.

Sa njima igraš na način da cijelo vrijeme očekuješ prevaru koji nastoje prikriti...

Oke ali od njih izvuci istu cijenu kao npr. sta ja sad imam 169KN (tel.neograniceno + net) je ko dobitak na loto. Jedva izvukoh 169 KN 2018, a u srpnju 2020 mi istice ugovor..

 

11 godina
offline
Re: T-Com Internet
lola25 kaže...
bunker kaže...

Sve mailom, tako da imam pisane tragove tko je kaj izjavio.

Sa njima igraš na način da cijelo vrijeme očekuješ prevaru koji nastoje prikriti...

Oke ali od njih izvuci istu cijenu kao npr. sta ja sad imam 169KN (tel.neograniceno + net) je ko dobitak na loto. Jedva izvukoh 169 KN 2018, a u srpnju 2020 mi istice ugovor..

 

 

moze i bolje

sa PDVom izadje 149kn racun

prilikom isteka ugovora budi ustrajan i govori im da zelis da ti produze po istim uvjetima/cijeni - tako sam ja nedavno napravio kad mi je isticao ugovor i uspio sam (doduse morao sam ih 3x zvati i govoriti da cu prvo gledati ponude ostalih operatera)

7 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ma pa to je skoro još godinu dana, ko zna kakvih bu sve promjena dotada. Kad bude aktualno, vidiš ko kaj nudi i uzmeš kaj bu ti najbolje odgovaralo u tom trenutku.
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Fanu kaže...
lola25 kaže...
bunker kaže...

Sve mailom, tako da imam pisane tragove tko je kaj izjavio.

Sa njima igraš na način da cijelo vrijeme očekuješ prevaru koji nastoje prikriti...

Oke ali od njih izvuci istu cijenu kao npr. sta ja sad imam 169KN (tel.neograniceno + net) je ko dobitak na loto. Jedva izvukoh 169 KN 2018, a u srpnju 2020 mi istice ugovor..

 

 

moze i bolje

sa PDVom izadje 149kn racun

prilikom isteka ugovora budi ustrajan i govori im da zelis da ti produze po istim uvjetima/cijeni - tako sam ja nedavno napravio kad mi je isticao ugovor i uspio sam (doduse morao sam ih 3x zvati i govoriti da cu prvo gledati ponude ostalih operatera)

 A ako si na bakru kao ja onda ti dođe skuplje

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Fanu kaže...
lola25 kaže...
bunker kaže...

Sve mailom, tako da imam pisane tragove tko je kaj izjavio.

Sa njima igraš na način da cijelo vrijeme očekuješ prevaru koji nastoje prikriti...

Oke ali od njih izvuci istu cijenu kao npr. sta ja sad imam 169KN (tel.neograniceno + net) je ko dobitak na loto. Jedva izvukoh 169 KN 2018, a u srpnju 2020 mi istice ugovor..

 

 

moze i bolje

sa PDVom izadje 149kn racun

prilikom isteka ugovora budi ustrajan i govori im da zelis da ti produze po istim uvjetima/cijeni - tako sam ja nedavno napravio kad mi je isticao ugovor i uspio sam (doduse morao sam ih 3x zvati i govoriti da cu prvo gledati ponude ostalih operatera)

 Pa jedno 10X dok nisu popustili i ponudili produzenje po istoj cijeni....

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
bunker kaže...
Ma pa to je skoro još godinu dana, ko zna kakvih bu sve promjena dotada. Kad bude aktualno, vidiš ko kaj nudi i uzmeš kaj bu ti najbolje odgovaralo u tom trenutku.

 Vjeruj, do srpnja ce proletit. Vec se pripremam psihicki  na natezanje sa njima oko produzenja u srpnju. Lagana katastrofa. Isto ko 2018, brdo zivaca ce mi trebat

14 godina
offline
T-Com Internet

Upravo mi stigao e-mail od T-coma da od studenoga dižu cijene za sve koji nisu pod ugovorom, a budući da meni ističe ugovorna obveza za paket koji koristim će mi početi naplaćivati 30 kn mjesečno više, osim ako ne potpišem ugovor s njima.

 

Imate li kakve prijedloge za neku alternativu? Kod koga se dobro prebacit?

 

Imam samo fiksni telefon i internet oko 28 Mbps DL i 4.5 Mbps UL. Plaćam 240-250 kn mjesečno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.11.2019 16:33 (FLes).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Pošalji zahtjev za isključenje usluge pa će te zvati. Trebali bi ti ponuditi do cca 200 kn mjesečno. Ja plaćam 209 sa maxTVom.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
T-Com Internet

Upravo sad isto vidio mail pa razmtram opcije s time da je meni nešto drukčije jer ja selim uskoro pa ću net ostavit starcima.

 

šta preporučate od tih paketa da njima doma ostane, osnovni flat samo minimalna brzina.

Sad imam 60mbita i telefon neograničeno, 228kn. 

 

Kad se preselim sebi u ionako uzet optiku.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
T-Com Internet

Kako isposlovati da Data Path(Up/Down) promijene s Interleaved/Interleaved na Fast/Fast?

  

 

Ima li smisla uz ovakvu liniju uopće?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
T-Com Internet

Evo vam teškog oružja za cjenkanje pri produženju ugovora.

209kn Max3 zvanično.

 

Od 01.11.2019. dostupna je ponuda MAX paketa u prodajnom kanalu za teleprodaju i savjetovanje korisnika i terenskoj prodaji
uz ugovornu obavezu od 24 mjeseca po cijeni od:

  • MAX3 paket od 167,20 kn bez PDV-a odnosno 209,00 kn s PDV-om na bakrenoj infrastrukturi

Od 01.11.2019. dostupna je ponuda paketa u prodajnom kanalu za teleprodaju i savjetovanje korisnika i terenskoj prodaji
uz ugovornu obavezu od 24 mjeseca po cijeni od:

  • MAX3 Biram paket od 255,20 kn bez PDV-a odnosno 319,00 kn s PDV-om na bakrenoj i optičkoj infrastrukturi.
  • MAX3 Biram dvostruko paket od 287,20 kn bez PDV-a odnosno 359,00 kn s PDV-om na bakrenoj i optičkoj infrastrukturi

 

https://www.hrvatskitelekom.hr/ResourceManager/FileDownload.aspx?rId=3129&rType=2

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.11.2019 5:23 (Antropofob).
 
2 0 hvala 1
13 godina
offline
T-Com Internet

Uključili mi danas Hibridbox opciju. 

 

2 pitanja imam.

 

1. Ovih smiješnih 100GB koji dolaze u tome (jbt ne mogu si skinuti ni Red Dead Redemption) se može nekako povećati pregovaranjem kod novog ugovora ili je jednostavno 30kn dodatnih 100 pa tko želi. Ima netko iskustva?

2. Ima li neki jednostavan način da prebacim sa 4G na fiksnu pa da si ovo "čuvam" kad zatreba? Nije baš da je neki ogromni skok u brzinu sa 10 na 30, ali opet.

 

Onak na prvu ne mogu reći da vidim veliku poantu te usluge. 

 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: T-Com Internet
Hexfire kaže...

Uključili mi danas Hibridbox opciju. 

 

2 pitanja imam.

 

1. Ovih smiješnih 100GB koji dolaze u tome (jbt ne mogu si skinuti ni Red Dead Redemption) se može nekako povećati pregovaranjem kod novog ugovora ili je jednostavno 30kn dodatnih 100 pa tko želi. Ima netko iskustva?

2. Ima li neki jednostavan način da prebacim sa 4G na fiksnu pa da si ovo "čuvam" kad zatreba? Nije baš da je neki ogromni skok u brzinu sa 10 na 30, ali opet.

 

Onak na prvu ne mogu reći da vidim veliku poantu te usluge. 

 

Sad možeš uploadat +1GB u oblak bez da ti veza tri puta pukne. Slaba poanta al barem nešto. 

Nema pregovora, pare na sunce.

4G na bakar: https://satelitskiforum.com/sf/index.php?page=Thread&postID=244516#post244516

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
lola25 kaže...
bunker kaže...
Ma pa to je skoro još godinu dana, ko zna kakvih bu sve promjena dotada. Kad bude aktualno, vidiš ko kaj nudi i uzmeš kaj bu ti najbolje odgovaralo u tom trenutku.

 Vjeruj, do srpnja ce proletit. Vec se pripremam psihicki  na natezanje sa njima oko produzenja u srpnju. Lagana katastrofa. Isto ko 2018, brdo zivaca ce mi trebat

 ja se sve tješim kako ima vremena. sada odem pogledati cijene, kad tamo, t-com nikad skuplji, izgleda da nema više onaj paket za 65+ godina, postoji nekakav max2 mini sa ograničenim netom. katastrofa.

 

iskon, 175kn na dvije godine, optima 174. u svakom slučaju definitivno ulaze u obzir. a1 - nula bodova. na lokaciji gdje nemaju svoju infrastrukturu guraju homebox a kako znam da u sezoni tu na krku vip malo malo padne, ne dolaze u obzir. paketi preko žice su preko 220kn. 

 

ugl, ne gajim nade da će t-com nešto previše pojeftiniti za pola godine. dapače, vjerojatno će ići još gore. cijene u nebo, ali usluga i dalje ista kao i prije dvije, tri godine. još mi je propusnost pala u zadnje dvije godine. 

mislim da će 2020 zaista biti bajbaj t-com.

Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

To možeš zahvaliti HAKOM-u koji revno pazi da HT nižim cijenama ne ošteti konkurenciju.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
FLes kaže...

Upravo mi stigao e-mail od T-coma da od studenoga dižu cijene za sve koji nisu pod ugovorom, a budući da meni ističe ugovorna obveza za paket koji koristim će mi početi naplaćivati 30 kn mjesečno više, osim ako ne potpišem ugovor s njima.

 

Imate li kakve prijedloge za neku alternativu? Kod koga se dobro prebacit?

 

Imam samo fiksni telefon i internet oko 28 Mbps DL i 4.5 Mbps UL. Plaćam 240-250 kn mjesečno.

 A danas je došao mail da i nama koji smo pod ugovornom obvezom dižu za 30kn...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice