RUNE Rural Network

poruka: 359
|
čitano: 257.415
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
offline
Re: RUNE Rural Network
MadDogMattis kaže...
Tremmert kaže...
MadDogMattis kaže...

Zna li itko ako je moguće imati HT optiku preko RUNE ?

Vidim u komentarima ima ekipe koja tvrdi da je moguće, dok drugi tvrde da nije.

 Ne znam koliko daleko je doguralo jer sam otišao iz HT-a u međuvremenu, ali HT je imao optiku preko RUNE samo interno među zaposlenicima kao pilot projekt, onda se nešto pričalo da se to proširuje (znam da je par ljudi van HT-a u Čavlima imalo HT optiku preko RUNE), dalje od toga ne znam koliko je otišlo.

 zanimljivo, znači postoji šansa da tako dobijem optiku, želim optiku ali mi je bitno ostati na HT-u.

 Nazovi , saznaj i podijeli sa nama .

15 godina
offline
RUNE Rural Network

Evo ja sam spojen prije nekih 20ak dana, a u RUNE sam se prijavio u 01/2021, znači čekao sam skoro 2 godine.

 

Prije nego je RUNE doveo kabel u kuću, zvao sam T-com i pitao da li rade sa RUNE. onda su rekli ne. Nakon sta je RUNE doveo kabel u kuću, onda sam opet zvao T-com i odmah su promjenili priču. Za sada preko RUNE optike, T-com nudi samo 200/100mbit, to je jedini paket koji su mi ponudili. 

Uzeo sam od T-coma samo radi toga jer vjerojatno imaju najbolju podršku, međutim nakon čekanja nekih 20-25 dana odustao sam i ipak odlučio uzet Fibernet koji nudi 3x brzine za čak nešto manje novaca nego T-com, tako da eto sada imam 600/300mbit za samo 189 kn/mj. Tcom je nudio 200/100 za 204 kn/mj. Uz oboje naravno ide ugovor od 24 mjeseca.

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: RUNE Rural Network
DommY kaže...

Evo ja sam spojen prije nekih 20ak dana, a u RUNE sam se prijavio u 01/2021, znači čekao sam skoro 2 godine.

 

Prije nego je RUNE doveo kabel u kuću, zvao sam T-com i pitao da li rade sa RUNE. onda su rekli ne. Nakon sta je RUNE doveo kabel u kuću, onda sam opet zvao T-com i odmah su promjenili priču. Za sada preko RUNE optike, T-com nudi samo 200/100mbit, to je jedini paket koji su mi ponudili. 

Uzeo sam od T-coma samo radi toga jer vjerojatno imaju najbolju podršku, međutim nakon čekanja nekih 20-25 dana odustao sam i ipak odlučio uzet Fibernet koji nudi 3x brzine za čak nešto manje novaca nego T-com, tako da eto sada imam 600/300mbit za samo 189 kn/mj. Tcom je nudio 200/100 za 204 kn/mj. Uz oboje naravno ide ugovor od 24 mjeseca.

 

 Fibernet je uz ove nove cijene postao jako konkurentan. Što se tiće podrške ja sam jako zadovoljan Fibernetom mogu ih samo pohvaliti. Što se same optike tiće nema tu nekih problema ako netko odvali stup ili sjebe kabel na teren ide Rune. U godinu dana imao sam samo dva prekida i to su riješili brzo. Pošalju email ako rade kakvu nadogradnju i to se radi po noći. Da sam čekao HT još uvijek ne bi imao optiku. Lp

2 godine
offline
RUNE Rural Network

Posjetio obitelj tokom blagdana - kontaktirali iz Fiberneta i javili da će besplatno dignut brzinu sa 1 Gbit na 2.5 Gbit 01.01.2023., sve što trebaju je ugasit i upalit modem, te da će ih kontaktirati nakon i vidjeti ako je sve u redu, odnosno ako trebaju dolaziti promijeniti modem da brzina bude dostupna. Cijena ostaje identična, ništa se ne mijenja osim brzine.

Bome, lijepo od njih, budem još provjerio sa svojima ako se brzina zaista promijenila i ako je sve uredno.

 

Ne znam ako su i ostalima nudili iste/slične mogućnosti? Za sada znam samo da ta mogućnost postoji tko god ima gigabit na Fibernetu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: RUNE Rural Network
Tremmert kaže...

Posjetio obitelj tokom blagdana - kontaktirali iz Fiberneta i javili da će besplatno dignut brzinu sa 1 Gbit na 2.5 Gbit 01.01.2023., sve što trebaju je ugasit i upalit modem, te da će ih kontaktirati nakon i vidjeti ako je sve u redu, odnosno ako trebaju dolaziti promijeniti modem da brzina bude dostupna. Cijena ostaje identična, ništa se ne mijenja osim brzine.

Bome, lijepo od njih, budem još provjerio sa svojima ako se brzina zaista promijenila i ako je sve uredno.

 

Ne znam ako su i ostalima nudili iste/slične mogućnosti? Za sada znam samo da ta mogućnost postoji tko god ima gigabit na Fibernetu.

 Ovo kako ti kažeš je u slučaju da već imaš XGPON, ako imaš GPON onda ti dolazi i Rune donijeti XGPON.
I da, to je, logično, samo za one koje imaju gbit trenutno. A brzina koju ćeš dobiti ovisi o više faktora, kako su lijepo oni i objasnili u svom mailu, maks moguće je 2,5 gbit.

I samo Fibernet je to sad uveo, ostali, koliko znam, nisu.

12 godina
offline
RUNE Rural Network

Pošto čekam da RUNE završi izgradnju infrakstrukture, iz fiberneta su mi također rekli da će biti dostupno 2.5gbit brzina i da će biti aktivna čim RUNE završi radove. Tako da je to odlična vijest.

RIJEKA
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RUNE Rural Network

Eh, samo cu ostaviti kao omaz radnoj proslosti ovaj post, post-srednja skola period, 12 do 14 sati dnevno rada, vise dana uzastopno, od 22 dana - sigurno 10 dana takvih, pa onda nekad i do pet puta mjesecno zvanja pa izlazaka na smetnju u neka doba noci do sutradan popodnevnih sati, hahaha... PTSP iskustvo koje nikad necu zaboraviti i koje mi je dalo dobru podlogu i mojim zivcima za susretanje s zahtjevnijim poslovima, sto fizicki sto vremenski.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
RUNE Rural Network

Ima li kakvih novosti opcenito? Jel su spojili koga? 

Kontaktirao sam Rune i rekli su da sve ide jako sporo u Istri i da ne mogu garantirati nista. Da ima situacija da se ceka preko godine dana i da ima situacija kad vracaju lovu jer se predugo ceka pa klijent odustane. Takoder sam pitao ht agenta dal moze optika preko njih ako rune dovede prikljucak do kuce i rekli su da moze.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2023 22:16 (punkrockos).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RUNE Rural Network

Evo moje iskistvo sa RUNE. Dakle početkom godine sam spojen. Izabrao nažalost Fibernet, problemi od prvog dana, mijenjanje 3 modema ali stalno puca EON, Netflix i tako barem jednom dnevno. Ljudi su korektni ali očito ima nekih problema barem u mom slučaju. Uzimam T-com i onda počinje obračun Rune-a i T-com koji je eto kulminirao jučer kad sam naravno odspojen sa fiberneta ali t-com nije spojen. prebacivanje eto 2 dana bez jasnog termina kada će usluga biti uključena. Stvarno mi nevjerojatno zvuči da vlastitog korisnika možeš odspojit i ne prebaciti na drugu mrežu nego ga ostaviš bez usluge nedefinirano razdoblje.

Ovo je samo blaga verzija što zaista mislim o njima jer sam više umoran od poziva, FB poruka emailova u kojima ništa se ne rješava.

Očito moraš znati nekog da bi to radilo.

 
0 0 hvala 0
14 mjeseci
neaktivan
offline
Re: RUNE Rural Network

Ja ovdje vidim problem između HT-a i Fiberneta. Ne može se dogoditi da jedanoperator otkači a da drugi ne zakači uslugu prema korisniku. Također, HT radi na način da 8 dana nakon najave infrastrukturnom operatoru puštaju svoju uslugu. Pitanje je kada su oni tu uslugu najavili i zašto nisu postavili svoju opremu (vidio sam post na drugom forumu) bez obzira na RUNE. Jer da je signal pušten usluga bi odmah proradila. Isto tako, korisnik na isto prebacivanje nema utjecaja, jer kako bi funkcioniralo kad bi svaki od nas najavljivao i prebacivao se s operatora na operatora kako mu se prohtje, za to postoje propisane procedure (jedan operatora odjavljuje a drugi prijavljuje korisnika sa određenim datumom) i bez obzira na pritisak od strane korisnika ista se mora poštovati. Ne branim RUNE ali mislim da su odradili posao sukladno pravilima i ne vidim razloga zašto bi nekoga sabotirali i ne puštali mu uslugu, pa oni od toga žive bez obzira bio to HT ili Fibernet. Zašto misliš da je RUNE problem a ne HT ili Fibernet koji je uslugu odjavio ranije? Zato jer su to oni rekli?

11 godina
offline
RUNE Rural Network

Pozdrav..evo da se i ja osvrnem na optiku sta imam

Dakle paket fibernet 600/300

Na samom ruteru dobivam brzinu preko wifi-a 660/340

Imam u kuci spojen mesh..dakle dobiva se mesh satelit koji je isti model kao glavni ruter

Uglavnom brzina sve super..samo sta me jako zeza spajanje ps5 na ps network..I onda nikako da se spoji..i onda se mobitelom povežem na kucni wifi i djelim pristupnu točku na plejku

i jedino tako se mogu povezat..Jer zna mozda u čemu je problem?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: RUNE Rural Network
ocito router nešto guši, probaj rucno dodijelit ip adresu plejki i dns server...to na psu u postavkama spajanja sam naredis
battletag:MasnaKrvavic#2275
11 godina
offline
Re: RUNE Rural Network
dado16 kaže...
ocito router nešto guši, probaj rucno dodijelit ip adresu plejki i dns server...to na psu u postavkama spajanja sam naredis

 koje postavke bih trebao ručno dodavat.ip adresu i dns server modema da mu upišem na spajanje na ps

15 godina
offline
Re: RUNE Rural Network
ma sam osnovno ,daj ip adresu ak ti idu 192.168.1.neki broj primjer 192.168.110 i dodaj dns 8.8.8.8 i secondary dns 8.8.4.4
battletag:MasnaKrvavic#2275
11 godina
offline
Re: RUNE Rural Network

budem probao kasnije pa javim rez

tnx za savjet

13 godina
offline
Re: RUNE Rural Network
trube kaže...
Dakle paket fibernet 600/300

Na samom ruteru dobivam brzinu preko wifi-a 660/340

 

Kako ti radi popodne i navečer?

Meni je u 12/2022. internet bio koma a sad je puno bolje iako upload pada i ispod 70% a upload nikad nije prešao 220.

11 godina
offline
Re: RUNE Rural Network

Ma radi okej osim tog spajanja ps5 na mrežu..Al supjeli su i to riješit(dodjelili su mi javnu ip adresu i sad mi uopce ne radi probleme spajanja)

Nije baš da stalno testiram..jer mi je centralni ruter udaljen jedno 6-7 metara od područja gdje najviše koristim internet..I jedan zid je između..Dakle dobijem od minimalno 240-440mbps..Sta sam sasvim zadovoljan s rezultatom..

3 godine
offline
RUNE Rural Network

Besplatni RUNE priključak do 15. rujna:

https://www.ruralnetwork.eu/hr/novosti/obavijest-korisnicima-2/

 

 

Za sve korisnike koji podnesu zahtjev za izgradnju optičkog priključka u RUNE mreži i aktiviraju uslugu jednog od operatora u mreži do 15. rujna 2023., cijena izgradnje korisničkog priključka iznositi će 0,00 €.

 

Cijena vrijedi isključivo za određene adrese unutar obuhvata mreže. Upit za provjeru da li je vaša adresa obuhvaćena promotivnom ponudom pošaljite e-mailom s točnom i potpunom adresom (županija, grad ili općina, naselje, ulica, kućni broj, slovo ili broj) na email korisnici@ruralnetwork.eu nakon čega ćete biti obaviješteni o statusu vaše adrese.

Moj PC  
1 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
RUNE Rural Network

koji jebeni smetlari. nisu mjesecima u stanju prikljucit ni one koji su platili

 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
RUNE Rural Network

Mislim potpisati ugovor s njima, a plaćanje ide prilikom završetka priključivanja. Kažu 2-3 mjeseca da se čeka (nije mi žurba). Živim u privatnoj kući s tri stana, pa je moje pitanje, dobivaju li svi stanovi ovim potezom mogućnost optike? Te drugo pitanje, ima li kakvih ''caka'' i treba li što još pitati prije potpisivanja ugovora?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RUNE Rural Network

U stan dovedu 4 niti tako bi mogao staviti i 4 ONT-a ali čemu? Uzmeš 1 Gb internet i trebalo bi biti dovoljno za 3 stana.

 
0 0 hvala 1
2 godine
offline
RUNE Rural Network

Drenova i ostatak iznad je "trebalo" biti gotovo do kraja prošle godine (bar tako su oni mislili lol), kao trebali su započeti u 12. mjesecu 2021. godine, a doslovno nisu apsolutno ništa napravili do današnjeg dana. Kad sam ih pitao početkom godine prvo su mi rekli da će biti gotovo početkom proljeća, onda naravno ništa, zatim opet kada sam pitao kažu mi za mjesec-dva će krenuti, naravno ništa, sad ih opet pitam i kažu mi da se "nadaju" da će biti do kraja godine ahahahahahahahaah. Ova država je sami jad. Najgore mi je to što su mi oni jedina nada za optiku, jer apsolutno nikog drugog nije briga za ovaj dio grada.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.6.2023 17:05 (Brooks).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: RUNE Rural Network
Brooks kaže...

Drenova i ostatak iznad je "trebalo" biti gotovo do kraja prošle godine (bar tako su oni mislili lol), kao trebali su započeti u 12. mjesecu 2021. godine, a doslovno nisu apsolutno ništa napravili do današnjeg dana. Kad sam ih pitao početkom godine prvo su mi rekli da će biti gotovo početkom proljeća, onda naravno ništa, zatim opet kada sam pitao kažu mi za mjesec-dva će krenuti, naravno ništa, sad ih opet pitam i kažu mi da se "nadaju" da će biti do kraja godine ahahahahahahahaah. Ova država je sami jad. Najgore mi je to što su mi oni jedina nada za optiku, jer apsolutno nikog drugog nije briga za ovaj dio grada.

 

Ista situacija samo 2022./2023. za općinu Bakar.

Kod nas su sve provukli, znaci sve je gotovo ali kućne priključke odgađaju iz mjeseca u mjesec. Zadnja informacija za jesen ove godine.

 

I sad imaju kao akciju besplatnog prikljucka, ja ih pitam da kao spadam li ja u taj besplatan prikljucak kazu nazalost ne... 

 

Ako bude ove godine sta od toga bit ce odlicno  ebes 99 eur, ali čisto sumnjam.

 

A oni su mi isto zadnja nada za optiku jer niko drugi nece ni dovuc, preko bakra jedva izvucem 40 download i 15 upload ....

jedan je život
10 godina
offline
Re: RUNE Rural Network
Jole-Ri kaže...
Brooks kaže...

Drenova i ostatak iznad je "trebalo" biti gotovo do kraja prošle godine (bar tako su oni mislili lol), kao trebali su započeti u 12. mjesecu 2021. godine, a doslovno nisu apsolutno ništa napravili do današnjeg dana. Kad sam ih pitao početkom godine prvo su mi rekli da će biti gotovo početkom proljeća, onda naravno ništa, zatim opet kada sam pitao kažu mi za mjesec-dva će krenuti, naravno ništa, sad ih opet pitam i kažu mi da se "nadaju" da će biti do kraja godine ahahahahahahahaah. Ova država je sami jad. Najgore mi je to što su mi oni jedina nada za optiku, jer apsolutno nikog drugog nije briga za ovaj dio grada.

 

Ista situacija samo 2022./2023. za općinu Bakar.

Kod nas su sve provukli, znaci sve je gotovo ali kućne priključke odgađaju iz mjeseca u mjesec. Zadnja informacija za jesen ove godine.

 

I sad imaju kao akciju besplatnog prikljucka, ja ih pitam da kao spadam li ja u taj besplatan prikljucak kazu nazalost ne... 

 

Ako bude ove godine sta od toga bit ce odlicno  ebes 99 eur, ali čisto sumnjam.

 

A oni su mi isto zadnja nada za optiku jer niko drugi nece ni dovuc, preko bakra jedva izvucem 40 download i 15 upload ....

 Poz jesi li na kraju dobio optiku jer ja bas podnio zahtijev da mi spoje pa mi rekli kroz 60-90 dana i da isao bi na Fiber net 2.5Gb.

12 godina
offline
Re: RUNE Rural Network
Iwan7SeVeN kaže...
Jole-Ri kaže...
Brooks kaže...

Drenova i ostatak iznad je "trebalo" biti gotovo do kraja prošle godine (bar tako su oni mislili lol), kao trebali su započeti u 12. mjesecu 2021. godine, a doslovno nisu apsolutno ništa napravili do današnjeg dana. Kad sam ih pitao početkom godine prvo su mi rekli da će biti gotovo početkom proljeća, onda naravno ništa, zatim opet kada sam pitao kažu mi za mjesec-dva će krenuti, naravno ništa, sad ih opet pitam i kažu mi da se "nadaju" da će biti do kraja godine ahahahahahahahaah. Ova država je sami jad. Najgore mi je to što su mi oni jedina nada za optiku, jer apsolutno nikog drugog nije briga za ovaj dio grada.

 

Ista situacija samo 2022./2023. za općinu Bakar.

Kod nas su sve provukli, znaci sve je gotovo ali kućne priključke odgađaju iz mjeseca u mjesec. Zadnja informacija za jesen ove godine.

 

I sad imaju kao akciju besplatnog prikljucka, ja ih pitam da kao spadam li ja u taj besplatan prikljucak kazu nazalost ne... 

 

Ako bude ove godine sta od toga bit ce odlicno  ebes 99 eur, ali čisto sumnjam.

 

A oni su mi isto zadnja nada za optiku jer niko drugi nece ni dovuc, preko bakra jedva izvucem 40 download i 15 upload ....

 Poz jesi li na kraju dobio optiku jer ja bas podnio zahtijev da mi spoje pa mi rekli kroz 60-90 dana i da isao bi na Fiber net 2.5Gb.

 

 

Ne, stalno odgađaju svaki put kad pitam.
Rekli su krajem Rujna.
Ja sam sa Fibernetom potpisao ugovor prije 2 mjeseca još.

jedan je život
11 godina
offline
RUNE Rural Network

Jako je čudan taj RUNE jer su kod nas u Rijeci prije jedno godinu i pol postavili optičke kablove na stupove kroz cijelu ulicu. Prije mjesec dana su išli agenti po kućama i pitali tko želi besplatan priključak i da se kasnije može priključiti na svog operatera s kojim već ima ugovor (osim A1 oni će biti dostupni tek od nove godine). Prošli tjedna su mi instalirali kablove i pustili signal. Jučer sam zvao Tcom i za minutu se dogovorio da me prebace s ADSL-a na optiku bez ikakvog problema preko RUNE mreže .Koliko sam skužio oni su dali svoju Infrastrukturu u najam skoro svim provajderima i besplatno instalirali kako bi se što više ljudi priključilo pa ubiru neku proviziju. A da stvar bude bolja imam preko bakra odličnu veze jer je Tcom prije par godina instalirao ormariće nedaleko od nas. Nije da se bunim ali prije 3 godinu smo svi imali katastrofalnu liniju a sada imamo svi super preko OPTIKE ili ADSL-a. Kakva država...

 

Evo brzine preko bakra...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.8.2023 10:28 (azzie).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
RUNE Rural Network

Cim su krenuli postavljati kablove u mom selu, odmah podnio zahtjev. Nakon tri mjeseca dobio uplatnicu. Nakon jos tri spojen. Odabrao Fibernet 500/ nesto. Prije sest mjeseci podnio zahtjev za 2,5gbit/s. Neki dan dosli iz RUNE i promjenili ont.Cekao ih 6 mjeseci.Fiber dosao odmah drugi dan. Kupio svoj ruter 2,5 wan i 2,5 lan jer sam htio punu brzinu. Dosao tehnicar , spojio ruter, malo manja brzina jer je kljucna rijec oko 2,5. 20 i kusur GB za manje od tri minute. Ja zadovoljan. Kome se ne zuri svakako neka se strpi jer koliko sam vidio samo Fibernet za sad nudi toliku brzinu po prihvatljivoj cijeni.Nisam napomenu da sam spojen malo vise od godine.

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
RUNE Rural Network

Kome je RUNE jedini spas, mora se naoružati strpljenjem.

 

Samo to ću reći :)

P.S. 

Još uvijek mi nisu napravili priključak. (od 22.10.2022.)

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
RUNE Rural Network

Evo sad je i škurinje i centar rijeke zelen, doslovno sve oko drenove je gotovo, ostali smo zadnji ko najveci jadnici

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: RUNE Rural Network
Brooks kaže...

Evo sad je i škurinje i centar rijeke zelen, doslovno sve oko drenove je gotovo, ostali smo zadnji ko najveci jadnici

 ma dzaba zeleno kad ce ti isti kao i ja jos najmanje 2 mjeseca cekat prikljucak ...

 

totalna neprofesionalnost od njih, ali sta je tu je ...

 

Platis i niko ti nista ne kaze kad sta kuda .... ali oke

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice